Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz bacsis #7 üzenetére

    Most akkor gondold végig a következőt. Vajon hány ember van aki ténylegesen megvette az Windows valamelyik verzióját azért fogy frissítsen a másikról?
    A piac teljesen megváltozott, a nem OEM gépek olyan kicsi réteget képviselnek, hogy a bevétel ezen az ágon teljesen elhanyagolható. A Microsoftnak az többet ér, hogy nem kell 20évig támogatni több különböző elavult OS-t hanem csak 1-et, ez egyszerűen kevesebb pénz mint az a bevétel a említett apró szegmensből.

    Még mindig nagyon sokan fizetnek az OS-ért, mivel minden OEM fizet minden egyes telepítést, mind cég fizet az Enterprise licence-ért, vagy akár csak a Pro-ért ha saját image-et használnak. Mindig is ez adta a bevétel nagy részét és ezután is ez fogja.

    Tehát az hogy az hogy te nem veszed meg nem fáj az MS-nek és az se hogy Józsika nem kalózkodja le, hanem jogtisztán használja. Nem kell vadászni kalóz verziókra, mert kvázi nincs.

    A másik dolog, hogy sajnos egyre inkább szarásig van eltüntethetetlen reklámokkal, amiből bevétele van az MS-nek. Sajnos ha megveszed akkor is ezeket bámulod. :(

    Más:
    Kereszt kérdés: Merre jár a Windows Store-os Full-os Office amit a nyáron ígérgettek?

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Fiery #40 üzenetére

    Defer 180nap, az a biztos... Szívjon az első körös frissítéssel tényleg aki élvezi, vagy fejleszt rá, normál usernek semmi szüksége rá.

  • vicze

    félisten

    válasz SityiSXT #46 üzenetére

    Nem megoldhatatlan Linux-on a többi se csak idő és hozzáértés kérdése, ami miatt nem jössz ki olcsóbban a dologból hiába van ingyen az SW egy része. Linux-szal továbbra is a karbantartási költség a probléma nem az hogy mit tud. OS-OS egykutya.

    Amúgy az AD egyre inkább a múlt és az MDM a jövő. Még messze nem tudja kiváltani, de ha a MS élelmes tempóban tudja a GPO-kat átrakni MDM-es policy-ba akkor pár éven belül akár tényleg eljön az amit szeretnék és full felhős AD szintű kontroll lesz. Bár egyenlőre rögös az út.
    És most kizárólagos MS megoldásokról beszélek nem 3rd party managementről, azt tudom van sok.

  • vicze

    félisten

    válasz Kansas #52 üzenetére

    Természetesen van retail sima dobozos verzió csak nyilván jóval drágább, a sokak által használt OEM kulcsoknál.

  • vicze

    félisten

    válasz schawo #70 üzenetére

    Az LTBS hiába van supportáva 10évig, ha a non LTBS nincs, illetve LTBS csak cégnek lehet, és csak szerződéssel, azaz CSP-ben nem.
    5éves support pedig semmihez nincs. 1507 áprilisban esett ki, most pedig a 1511.
    Többire nincs még végleges dátum, a support idő 1-1 verzióra max. 2év, de ez 1,5-re fog csökkenni hamarosan.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Kansas #77 üzenetére

    Igen, csak SP-nél kicsit más volt, illetve ott legalább 3év vagy több volt a támogatás, most elértük a 1,5évet, és hamarosan 1év lesz, mivel félévente van release.

  • vicze

    félisten

    válasz Kansas #89 üzenetére

    Belenyúltak a GUI-ba most is már többször, csak "kisebbeket". A Start 2x változott, több panel is modern UI-s lett, folyamatosan butul a rendszer, ahogy egyre több minden kerül át ModernUI-ra. Lassan olyan érzés a Windows beállítások kezelése, mintha egy értelmi fogyatékossal beszélgetnék. Beállítások túlnyomó többsége meg még mindig Win32, mert hát mert...

    A legnagyobb problémám a verzió váltással, hogy konrolálhatatlan. Elhalasztani tudom 180napig és ennyi kész, egyszer csak a user egyik reggel úgy kapcsolja be, hogy 3 óra upgrade. Szerinted mennyire élvezik pl. egy meeting előtt? 2éve megy a sírás, az Intune user voice-on, hogy kezelje az Upgrade-et, kb. le se szarták.
    Na és akkor a problémám: 1607-ig az Intune kezeli a frissítéseket, és teljesen megakadályozza a upgrade-et, de 1703-nál átkerül a Windows Update-hez a frissítés kezelés, ami jó egyrészt, másrészt katasztrofális, mert így már az Upgrade is átkerül azaz 180nap múlva upgrade.
    Mi ezzel a probléma? Egyrészt elég erőteljesen megzavarja a munkát, rosszabb estben használhatatlanná válik a gép, mert driver hiba, esetleg nem támogatott a HW, vagy isten tudja mi. Ja azt említettem, hogy az upgrade kikapcsolja a BitLockert, az upgrade idejére? Mondjam, hogy ez milyen vicces kontrolálatlan körülmények között?
    A másik probléma, hogy változik a GPO, új dolgok kerülnek be régiek ki/átnevezik és a utóbbi 2év totál szerencsétlenkedés volt ezzel kapcsolatban. A Security Baseline fél évekkel jött ki a release után, 1703-nél 2 GPO release volt(???), és akkor ehhez kell igazodni időben, és megvizsgálni, hogy okoz-e bármi gondot, mint ahogy a 1607 változtatásai tették nálunk.Az hogy Office 2016-ra nincs Security Baseline meg se említem, a GPO-ja meg havonta változhat. Legalább van change log, ja nincs... :W
    Valami csoda folytán, a 1709 az első Win10, aminél időben kinn van a baseline. Öröm boldogság.
    De tényleg csak a felszínt kapargatom ezekkel a dolgokkal, hogy céges környezetben mit jelent egy Upgrade.

    "Ennek kicsit alá vágnak a nagycégek kedvéért"
    MS nem a nagy jófejségéből és nem a kedvükért támogatja a Windowst 10évig, hanem mert milliárdokat fizetnek a cégek, hogy megtegyék, pontosan a támogatásért fizetünk és nem azért hogy sz*passanak. Azt meg szánalmasnak találom, hogy egy Enterprise verzió telepítése után ott vigyorog rám a Candy Crush a Startmenüben és húzza csak húzza le a reklám appokat, hihetetlen.
    Egyszerűen rengeteg fundamentális probléma van a Windows as a Service-szel és nem látom azt, hogy egyáltalán, hogy 2020-ra ezek megoldódnak, addig pedig nagyon sok cég ragaszkodni fog a Win 7-hez és okkal, nagyon jó okkal.

    "Azt várom, mikor jönnek elő egy előfizetéses konstrukcióval á la O365."
    Jönnek, csak lassan.

    Csak éppen ezzel az MS nagyon erősen beleköp a partnerek(viszonteladók) levesébe, amit nyilván nem szeretne, így kb. az MS365 bevezetése is olyan kb. mintha nem is lenne, végig kell magad rágni egy sales processen, és elég macerás. Mai napig Microsfttól direkben nem vehetsz Windows Enterprise-t, kizárólagosan a dobozos Home/Pro verziót, majd dupla áron.

  • vicze

    félisten

    válasz schawo #140 üzenetére

    Az Entreprise licence az Upgrade licence Pro-ról Entreprise-ra igen. Gyakorlatban ez csak annyit jelent, hogy kell legyen Pro licence a gépre, de a valóság az, hogy úgyis céges image-et húzol fel ami Entreprise alapból.
    Attól függően, hogy veszed meg kapsz ISO-t vagy nem. E3 és E5 csak O365-ből megy, egyszerűen hozzárendelem egy Pro-t futtató AzureAD joint userhez és Entreprise lesz belőle egy újraindítás után. Ha van partner szerződés akkor kapsz ISO-t a licencning portálon és kvázi telepítési jogot, ebben van benne az LTBS is. Az LTBS-t már nem tudnám én személyesen upgrade-nek nevezni, mert azt nem tudod megoldani máshogy csak tiszta telepítéssel.
    Még Intune-ban is tudsz Entreprise upgrade-et csinálni csak kulccsal és bármilyen Pro-ra kiteríteni, meg Persze SCCM-mel is.

    De ezt az Upgrade-et csak MS partnertől lehet megvenni, direkben nem. A képen látható opció annyira új, hogy az MS support se tudott róla és 1 hétig volt nyitva a supportitket mire sikerült kideríteniük. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Kansas #146 üzenetére

    Na igen de nincs SCCM... Intune csak X nap halasztás tud, tudod "Could first". ;]
    A rolloup-pal inkább az a bajom, hogy 1GB+ és amilyen jó errefelé a net úgy 2hét mire a gépeknek sikerül egyáltalán letölteni.

    A játékok meg a sok egyéb "megállítására" a "Cloud Content-et" kell GPO-ban letiltani, ami Enterprise only opció... Tényleg csak az zavar hogy ott van benne alapból a reklámommal együtt.

    (#147) schawo: Persze írtam, hogy alap Pro kell legyen mindenképp, az megkerülhetetlen. :) Ha az MS tényleg nagyon szigorúan venné a licencelést, ami amúgy egy iszonyat káosz, akkor nagyon sok cég megüthetné a bokáját, főleg nagyok. Ami server szinten megy a licecneléssel az szörnyű, hálaég felhős infrastruktúrával ezzel nem kell foglalkozni.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz t72killer #158 üzenetére

    Hiába túlzol, havonta még mindig csak 1 darab frissítés van, több sose lesz (kevesebb eddig 1x volt).

  • vicze

    félisten

    válasz t72killer #160 üzenetére

    Inkább a hivatalos oldalt nézd. A linkeden van összevissza minden, Insider, Server, LTBS, amik máshogy frissülnek.

    Insider update:
    KB4016250
    KB4016252

    KB4016251 (05/04/2017) - Release date update, mindig van.
    KB4015583 (11/04/2017) - Patch kedd.
    KB4016240 (25/04/2017) - Jogos
    KB4016871 (09/05/2017) - Path kedd.

    De igazad van, tegnap is volt egy hóközi frissítés 1607-re, szeptemberben pedig 1703-ra, de 2-nél több tényleg nincs. Hivatalosan Patch kedden vannak kiadva a frissítések és 2016 október óta csak Cumulative van.

  • vicze

    félisten

    válasz attila9988 #189 üzenetére

    "Én nem tudom miről beszélsz,"
    Azt megértem, hogy te nem tudod miről beszélsz, és úgy általánosan lövésed sincs se a Linux-hoz se a Windows-hoz, így megértem, hogy nem tudod miről van szó. Red Hat-ről meg max. hallottál, de hogy mit jelent a supportjuk arról nem túl sok fogalmad van.

    "Beállítod egyszer, használod amíg a gép meg nem hal.."
    :)) :)) :))
    Ez az év poénjai közé azért bekerülhet. :)

    Úgy imádom az 1IQ-s Linux huszárokat akik jól megmondják a tutit. :U
    Valahogy lassan 20év kis és nagyvállalati tapasztalttal max. jókat lehet röhögni ezeken.

  • vicze

    félisten

    válasz Dark Archon #234 üzenetére

    De komolyan gondolta a készítő, a szerződési feltételekben (amit soha nem olvastál el) világosan le van írva, hogy céges környezetben NEM használható shareware ként és mindenképp ki kell fizetni a trial lejárta után minden gépre a licencet, ez ugyan így van WinRAR-ral, amit szintén illegálisan használ a legtöbb cég.
    Nem igazán értem, hogy miért a készítő hibája lenne, hogy te illegálisan használsz egy SW-t? :U

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz mekker #251 üzenetére

    "Amíg a Win32 alkalmazások ki nem kopnak az UWP javára"
    Megmutatnád merre található az UWP Office 2016? Az UWP Skype mióta is béta?
    Illetve halkan megsúgom, hogy "Windows\SystemApps"-ban egyik se UWP, így az Edge se...
    De a Store-os játékok egyike se UWP és sorolhatnám. UWP = vicc, egy használhatatlan vicc.

    Nem a terjedéssel van a probléma, hanem magával az UWP-vel, egy korlátozott használhatatlan fos.

    (#250) King Unique:
    "Nekem speciel nem skizó a W10 felülete, hanem modern és kellemes megjelenésű"
    Miért baj ha a "gépház" (zseni kellett hogy a settings ez legyen...) kerül egy beállítás? Azért baj, mert eddig az esetek 90%-ban korlátozottabb lett mint előtte volt. Illetve hogy a lópikulába nem skizofrén, ha Modern és Win32 között kell váltogassak, hogy beállítsak valamit? Ja tudom már, az "additional seetings", ami Win32-t nyit minden esetben az neked nem létezik... Ne vicceljünk már. :U
    De a legbosszantóbb, hogy ezek az új csodás "UWP" only beállítások nem kapnak GPO opciót, esetlegesen több verzió után és egyáltalán nem kontrollálható.

    (#257) Timer:
    "nem véletlen, hogy nem ad ki. Nagyot bukna az oprendszer értékesítéseken"
    Ez totál hülyeség. Eléggé kitárgyaltuk fentebb, hogy az OS értékesítéshez semmi köze. Egy vállalati Linux support drágább, és mielőtt jönne megint egy Linux harcos, előtte nézze meg egy RH Desktop vagy egy SUSE Dektop árát, de még az Ubuntu support is drágább mint egy Windows...
    A Linux Office-nak már többször nekifutott az MS és pontosan ugyan az a probléma vele, mint a UWP Office-val, egyszerűen túl sok erőforrás megcsinálni. Tudom, hogy ott a Mac Office és az konkrétan egy fos, nagyon sok dologban korlátozott, pl. no macro, ráadásként külön kódbázisa van a Windows-oshoz képet. Android és iOS Office-ok is jelentősen korlátozottak, ahogy a WP mobil verzió is.
    Üzletileg minden probléma nélkül lehetne Office Linuxra és MS szeretné is, de egyszerűen túl sok erőforrás a megvalósítása, olyan költség, ami soha nem térülne meg, és a Linux töredezettségébe bele se mentem.

  • vicze

    félisten

    válasz King Unique #266 üzenetére

    "Szóval nem kell a minden beállításhoz váltogatni mantrát sem erőltetni..."
    Egy szóval se írtam, hogy mindent, azt írtam, hogy van olyan. A többit te képszeled oda és próbálod elbagatellizálni a problémát, hogy a saját igazadat támaszd valahogy alá, mint egy jó politikus.

    "Ha meg majd idővel esetleg minden átkerül a gépházba"
    A jelenről beszélgetünk, nem valamiféle utópiáról a jövőben. Egy 5éve fejlesztgetett dolgot próbálsz úgy beállítani, hogy ez a normális és nincs vele semmilyen probléma, hogy 5év alatt a beállítások 30%-át se sikerült átrakni, ebben a tempóban talán 15év múlva sikerül, és akkor majd kell találni "valami mást". :U

  • vicze

    félisten

    válasz King Unique #268 üzenetére

    A probléma az hogy a Windows beállítások kettőssége Windows 8 óta nem egy vélemény hanem egy tény, és ez egy olyan dolog ami még nagyon sokáig nem fog megszűnni. Értem neked nem az, mert nem használod, ez neked jó másnak még nem lesz. És igen egy rendszergazda napi szinten ezeket turkálja.
    Ha Metro akkor legyen mindenhol az és vonatkozzon a teljes rendszerre, ne pedig egy kétarcú valamit kelljen használni, ami egyik esetben így működik másikban megy úgy. 5éve nem tudja eldönteni az MS mit akar a GUI-val, még most se.

    Azt még le se írtam, hogy milyen iszonyat tetves lassú minden UWP alkalmazás, olyan az alkalmazás indítás mintha egy öreg nénit néznék az úttesten átvánszorogni járókerettel. Persze megértem Paint 11MB vs. 3D Paint 120MB RAM, idő betölteni...

    "lehet használni akár más Windowst is"
    Nem lehet. Windows 7 még 2év és kalap kabát, és ez a legkisebb probléma vele, az végtelen elavultsága a másik.
    Nem kell a főnök fülét rágjam, mert egyes egyedül én mondom meg, hogy mi van a gépeken és én nyomom a Windows 10-et lehető legjobban Azure-ral együtt, így én kell megoldjak minden vele kapcsolatos problémát, így én kapok meg az összes hibát. Lehet ezért vannak problémáim...

    Mikor a Linuxot "bántom" jön a linuxos, hogy jaj szegény, mikor a Windowst "bántom", jön a windowsos, hogy jaj szegény. Egyszerűen nevetséges, mindegyik tábor. Tök jó, hogy valaki elfogadja a hibákat és együtt tud vele élni, de ettől még hibák maradnak.
    schawo nagyon szépen leírta az egyetlen dolgot, amit igaz: "Mindegyik szar." Lehet olyan, hogy X embernek egyik jobban bejön, lehet hogy Y-nak a másik, de ettől nem lesz általánosa jó vagy rossz bármelyik. Lehet 1-1 jó része bármennyiknek sőt kiválóak, de összességében rémálom a modern desktop OS-ek világa.

    ----------------------------

    1709 amúgy tényleg sokkal stabilabbak és összességében összeszedettebbnek tűnik, mint bármelyik korábbi.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz schawo #271 üzenetére

    Miért a powershelltől vagy bash-tól sírnék? :) Én a GUI-tól sírok és egyre csökkenő használhatóságától. :(
    Amit legtöbbször desktopon csinálsz arra sajnos haszontalan a PS, nem is arra találták ki.

  • vicze

    félisten

    válasz King Unique #272 üzenetére

    Nem azért de a bekezdéseddel kb. azt írtad le, hogy a beállítások egyre jobban fragmentálódik, hogy egyik oldalon se lesz meg minden. Nehogy már hogy ez jó. :F

    Az a baj, hogy 1darab hibát, azzal teszed egyenlővé, hogy utálom a Windows-t, ami egy elég korlátozott felfogás. Mert pusztán minden lehetősséggel azon vagyok hogy a userek életét és a sajátomat is egyszerűbbé tegyem. Tényleg bele se megyek, hogy milyen iszonyat macerás lenne Win7-re vagy 8-ra visszamenni, és hogy milyen mennyiségű problémával rá, kb. egyenlő a kútba ugrással.
    Legszívesebben már tegnap rolloutoltam volna a 1709-et, hogy használjam az AutoPilot, tudjak E3 Enterprise licencet venni és userekhez kiosztani, legyen működő autoentrollemnt. Végre ne legyen Thunderbolt 3 DMA sérülékenység, általánosan megnövekedett biztonság, kipróbáljam az FFU-t és így tovább...
    És akkor végre OneDrive Files on demand, már 1éve ezt várom, hogy WebDav-tól szabaduljak.

    Még mindig nem mondtam olyat, hogy szar a Windows 10, azt mondom, hogy vannak fájó hibái, amik közül a GUI az egyik legszembetűnőbb.

    "egyik oldalról fikázod"
    Elnézést, hogy nincs érzelmi kötődésem egy darab SW-hez. Valós hibákat írok, nem pedig fikázok.

  • vicze

    félisten

    válasz King Unique #288 üzenetére

    Az azért elmeséled, hogy egy usernek milyen választása van? Az upgrade egyszer sak megtörténik, anélkül hogy bármit is ellenőrizne, vagy figyelmeztetné a user, ez egy kötelező elkerülhetetlen update nem pedig egy új OS telepítés.
    Az a ráadás hogy minden egyes OS upgrade felülír minden korábbi drivert és a MS sajátját rakja fel, ha kell ha nem. Valóban a gyártó a hibás...

  • vicze

    félisten

    válasz King Unique #295 üzenetére

    A figyelmeztetést és az ellenőrzést arra értettem, hogy arról nincs figyelmezgetést, hogy hazavághatja a rendszered. Ja halaszthatod, de egyszer le fog frissülni, akkor is ha pl. még az MS se támogatja a HW-t.
    Nincsen ellenőrzés arra, hogy a driverek megfelelőek-e, minden működni fog frissítés után...

    Mondjuk itt sincs igazam, mert minden esetben a user a hülye, aki ugye túl hülye hogy tudja, hogy ez a Windows frissítés, nem az a Windows frissítés ami havonta van, hisz egyértelműen és világosan le van írva.

    Ha nem cserélgetné le a drivereket, akkor vajon miért is tapasztalnak ennyien driver problémákat, nyilván azért mert nem cserél le semmit... Nem mindent cserél nem is ezt mondtam, csak azt amihez úgy gondolja, hogy van újabb jobb saját MS driver, amivel persze esetlegesen nem működik az eszköz.

    Mondjuk mivel senki se jelzett driver problémákat frissítés után, ezért hülyeségeket beszélek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák