Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #250 üzenetére

    Nekem speciel nem skizó a W10 felülete, hanem modern és kellemes megjelenésű.

    Azt szeretem, hogy manapság "modern" -nek nevezünk mindent, ami gagyi. Ha ez az irány, akkor a 70 -es évek gui -jai még modernebbek voltak.. szupermodernek. :) Valójában az eddigi legszebb windows gui a windows 7 -esé volt. Azóta csak rosszabbak lettek... És mint fentebb is írtam, windows -on sajnos nem tehetsz ez ellen semmit. Nem lehet választani semmiből. Az van, amit adnak...

    Most, hogy elkezdenek egyre több elemet átpakolni a gépházba, az a baj,

    Nem, ez nem lenne baj... a baj az, hogy még mindig félig "modern", vagy hívhatod ahogy akarod a metro hulladékot... félig pedig "nem mondern"... El kéne már dönteni, hogy akkor melyik, és arra rakni mindent. Én a magam részéről használhatóbbnak tartom az utóbbit.

    Aminél egyrészt ugyanúgy van desktop és nem feltétlen muszáj használni a modern felületet.

    De muszáj, mert akkor az volt a microsoft stratégia, hogy a tableteket el kell sózni az embereknek, ezért tabletesítik a desktop windows -t. És a menü helyett kaptunk tabletes metro -t. Szóval muszáj volt használni, ha windows 8 -ad volt.

    Másrészt helyi opciókkal / külső programmal pár kattintással kikapcsolható utóbbi is.

    Egyrészt nem volt kikapcsolható, másrészt külső programokkal "odahekkelt" menü az nem ugyan az, mint ha én odarakhatom. Cégeknél ráadásul nincs "odahekkelős" program... szóval azt a taknyot kellett használni, amit a microsoft designer csapat két szippantás kokó után kitalált.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák