Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz net84 #78 üzenetére

    akkor máris megdől a szabályozásba vetett hit, hiszen adott telefonhoz adott kábel kell

    Részben igen, részben nem. Ez a szabályozás szerintem is haszontalan lesz - de ettől függetlenül nem kell adott telefonhoz adott töltő. Tölt mindegyik*, csak természetesen ha "gagyi" a kábel (értsd: olcsó, nem minőségi anyagokat felhasználva készül stb.), akkor kevesebb kakaó megy át rajta. Tölt, csak lassabban. Akinek nem tetszik, az persze vehet többszörös áron mindenből gyárit. Vagy néha ezt néha azt használva stb.

    *: oneplusról hallottam hogy ez nem így van, ennek valami fizikai háttere van, mert náluk a töltőadapter alakítja át az áramot, ami miatt a telefon kevésbé melegszik, és emiatt várhatóan tovább bírja az akksi (nem értem ennél mélyebben, egy cikk átgörgetése után ennyi jött át :DD ). De ez egyedi megoldás, ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni amíg nem állnak be a sorba

    akkor minek a szabályozás? Csak, hogy egységes legyen a telefon alján a nyílás? Arra szerintem felesleges. Te is, én is megveszem a szükséges kábeleket és töltőfejeket.

    Így van. Egyetértek :D na jó, annyival ezt ki kell egészíteni, hogy tervben van a gyorstöltés előírása is valamilyen szinten, de ebben én nagyon kételkedem. Ez szerintem olyan lesz, mint a cikkben linkelt korábbi szabályozás: a lényege megmarad (tehát C lesz), de az ilyen tényleg hasznos részeket (mint például akkoriban az, hogy az iPhone ki tudott bújni a szabályozás alól, vagy most a gyorstöltés hiánya) megnyirbálják.

    Amúgy a legtutibb (számomra, szerintem) venni minden eszközhöz egy macbook töltőt + kábelt (kábelből nem gyárit, hanem strapabíróbbat + pl. mfi-set). Ezek fixen tudják a 60/90/x wattot tapasztalatom szerint :DD persze egyáltalán nem mondom hogy ez olcsó megoldás...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák