Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz thiclyoon #74 üzenetére

    Aláírom, nem vagyok átlag felhasználó... :N
    "Pedig érdemes megnézni azokat a gyári adatokat. Ahogy előttem is írták, a kábel is könnyen lehet bottleneck." - akkor máris megdől a szabályozásba vetett hit, hiszen adott telefonhoz adott kábel kell...
    "Nem kell a gyári kábellel rodeózni. Ahol én vettem..." - akkor minek a szabályozás? Csak, hogy egységes legyen a telefon alján a nyílás? Arra szerintem felesleges. Te is, én is megveszem a szükséges kábeleket és töltőfejeket.

    A töltő felhozatal (mivel a család nem egységes platformot használ jelenleg) otthon elég szétszórt. Használunk standard 5V/2A töltőket, de nem IT/Mobil eszközökhöz. Ha bevonnák a szabályozásba az összes olyan eszközt, amin a C-s aljzat van, akkor azt mondom, OK, van értelme egy ennyire "alacsony" alapnak. Sokkal átgondoltabban, mindenre kiterjedő szabályozást jobban megemésztenének az emberek is.
    Engem sokkal jobban zavar az USB-C töltő, ami 9V/1A-ra képes egy érpáron és az eszköz, amihez adták, sem az 5V/2A-val, sem a 65W-os töltővel (és a megfelelő kábellel) nem indul meg. Ennyi erővel lehetne rajt bármilyen csatlakozó...
    Az iPhone töltésre van egy univerzális 5W vezeték nélküli töltő. Ez szándékosan ennyire kicsi, így a rendszertelen rádob, lekapkod róla 5-10 percenkénti művelet mellett nincs para az akkugyilkolás miatt (nagyon placebó, de akkor is:) ). Emellett egy vezetékes 30W-os gyári kiszerelésben. Harmadiknak az órák töltője van szintén csak 1A-ra pakolva.
    A Droidos telefonoknak a Xiaomi supercharger-ek vannak beizzítva (65W és 33W). Használnám a vezeték nélkülit is rájuk, de olyan kínkeservesen töltődik (csak a sajátjukkal kompatibilisek normál a normálisnak mondható sebességű töltésnél), hogy inkább hagytam.
    Ezek mellett az autóban van egy 2x3A töltőfej (és minden féle/fajta/hosszúságú kábel is) és egy gyári 150W inverter, ha mégis kellene valami nagyobb töltés...

    Összegezve: szerintem addig nem lesz kevesebb e-hulladék, amíg meg nem áll a verseny a töltőknél és teljesen nem egységesítik a töltőfejektől, a kábeleken át a csatlakozókat is. Hiszen egy új telefonhoz kell az új szabványos gyorstöltés (igen, kell, mert aki kiadás napján ott toporog a bolt előtt, az meg fogja venni hozzá a szipiszupi töltőt is). Én addig használok egy telefont, míg a célokra elég a teljesítménye. Nézegetem közben a jobbat, újabbat, de nem érzek késztetést a cserére. Ezzel így 3-4 évig nincs gond. Ha van, akkor az általában 0,5-1 éven belül...

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák