Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tdd587

    őstag

    válasz rii #94 üzenetére

    Azt hittem rajtam kívül már senkit nem érdekel a topik témája...

    A hozzászólás alapján bizonyosan nem láttál még BD-t működés közben, mert a DVD elbújhat mellette. Ami nem baj, nem is kell, hogy mindenkinek ez legyen az életcélja. Amúgy engem is megelégedéssel tölt el, hogy két ropogós ezresért szinte mindent meg lehet venni DVD-n. Csak mióta vannak HD rippek (főleg mióta HD-DVD/Blu-Ray rippek is, nem csak HDTV), azóta igényem lenne a Blu-Ray-re is, ha már győzött. Csak amíg odakint 20USD körül van egy lemez a Target-ban, addig itthon 9000HUF. Kár érte.

    A DVD-k hangján pedig végre nagyon sokat javítanak ezek a kiadványok. Hifis körökben ugye a méla megvetés a válasz az agyon tömörített hang miatt, de most ennek is vége.

    A filmélménnyel kapcsolatban pedig örök vitában állok a filmbuzikkal, akik egy 17-es CRT-n, egy CD-s xvid rip, 128-as mp3 sztereó hang + pc speaker után kijelentik egy Saving private Ryan-ról, hogy sz*r film. Érdekes, amikor vetítővel néztük, rendesen kihangosítva, akkor mindjárt összeszorult a társaság gyomra, mert a filmhez hozzá tartozik a háborús élmény, direkt így csinálták meg, így lett kitalálva, ez is a film része.

    Üdv,

    tdd587

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • pilóta

    nagyúr

    válasz rii #105 üzenetére

    Na csak várd ki, amíg lesz full HD projektor, akkor majd reklámozzák :D

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • tdd587

    őstag

    válasz rii #105 üzenetére

    "egyszer havernál, lehulló faleves bemutatója volt valaminek"

    Hehe, az nekem is volt régen, hidd el van ennél rosszabb is: amikor ilyen színes gyümölcsöket mutogatnak perceken keresztül, amiket aztán rendkívül ellenszenves fiatal lányok vicsorogva és vihogva pakolgatnak ide meg oda... De pár éve nem volt más, és valamivel demózni kellett a 720p projektort... azóta már vannak rendes filmek is.

    Természetesen vetítő párti vagyok (látott már egy moziterem plazmatévét???), sajnos egy full-HDs ára még mindig elég magas, fél milla alatt nem jön ki, hiába keresgéltem. Viszont ehhez gyorsan hozzá kell tenni, hogy a projektor az nem tévé. Engem nem érdekel ez az aprócska hiányosság, mert csak filmet nézek rajta és évek óta nem néztem tévét és nem is fogok és nincs is tévém és már soha nem is lesz.

    De a barátok közt adón az esti mészárlós hírek megtekintésére/hülye vagy-e vetélkedők/baba popsi reklámok (szuper mozi B kategóriás filmmel időnként megszakítva) tökéletesen alkalmas, oda meg a vetítő nem kell.

    Üdv,

    tdd587

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • shtml

    őstag

    válasz rii #105 üzenetére

    Én igazából még plazma-TV-t sem láttam közelről, LCD-ben meg csak monitort. Projektort is elég régen láttam, az még igen gyenge minőség volt, villogott és baromi elmosódott volt a képe, a felbontása pedig azonos a sima TV felbontásával.

    Így nemigen tudom átérezni azt, amit írtál, ezért kérdezlek: miben jobb a projektor (a mai készülékekre gondolok persze) egy LCD vagy plazma-TV-nél? Csak abban, hogy hasonlít a moziban látható képhez vagy vannak egyéb előnyei is? Komolyan érdekel, saját tapasztalatok híján.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • tdd587

    őstag

    válasz rii #116 üzenetére

    A mai vetítőkben 3-4000 óra az üzemidő, ha nem a gyerek bámulja a cartoon network-öt rajta, hanem csak mozifilmek mennek, akkor az nagyon sok idő. A plazma is korlátos egyébként, valahol 10.000 óra alatt ha jól rémlik, de lehet azóta már javítottak ezen is.

    Egyébként HD forrást nézve a(z analóg) mozi elé lehet kerülni vetítővel. Elég ha arra gondolok, hogy 2 napja voltunk moziban és azt a homályt... nem csak nekem tűnt fel, hogy valami nagyon el volt szúrva. Pedig sok napfényes jelenet, de a szemem megfájdult az erőltetéstől, lehet el volt állítva a fókusz vagy nem tudom.

    Ja és DLP vetítőknél van egy szivárvány effektus, de nekem még nem sikerült észrevennem. Van akit zavar. Full HD vetítőknél mondjuk visszatértek az LCD alapra.

    Üdv,

    tdd587

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • dabadab

    titán

    válasz rii #105 üzenetére

    "nem értem ezt a mai LCD-meg plazama TV ôrületet"

    Megvilagitanam:

    Ha megveszel egy ilyen TV-t, akkor azt otthon lerakod a TV helyere, bekotod az antennat meg az aramot, bekapcsolod, nezed.

    Ezzel ellentetben, ha projektort veszel, akkor kell keritened egy vasznat (egy jobbfajta motoros vaszon ara onmagaban vetekszik egy 40 huvelyk koruli TV-evel), meg annak helyet, aztan valami helyet keresni a projektornak is (leginkabb a plafonra rogzitve), ahonnan ugy tud vetiteni a vaszonra, hogy semmi nincs utban, felfurni, kabeleket odavinni, aztan ha mindezzel keszen vagy, es meg akarsz nezni valamit, akkor besotetiteni, leulni (nem maszkalni, mert belelognak a sugar utjaba), megvarni, amig bemelegszik a projektor, addig is hallgatni a ventillator zugasat, aztan vegre lehet nezni a filmet.
    Ja, es persze egy TV mindenkeppen kell melle, mert arra teljesen alkalmatlan.

    Na, hat ezert nem olyan elterjedt a projektor.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz rii #119 üzenetére

    Konkretan en, mint LCD vasarlo, komolyan valasztas ele kerultem, es fontolgattuk is a projektort (raadasul pont epitkezes kozben, igy aztan a megfelelo infrastruktura kiepitese se jart volna olyan nagy gonddal), de aztan elvetettuk. Lehet, hogy nem mindenki fontolja meg ezt ilyen alapossaggal, de ok meg azok utan mennek, akik valamennyire kepben vannak.
    (Most egyebkent van nalunk "tarsadalmi megorzesre" egy projektor, tavaly nyaron parszor csinaltunk vele kertimozit is, az vicces volt, de azert tovabbra is maradok az LCD-nel.)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák