Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Fecow #95 üzenetére

    Egy kis kiigazítás, ha nem bánod.

    "Inkább az alábbiakat kell nézni:
    - Kapcsolatot tud tartani ismerősökkel üzleti partnerekkel, ha van net? Igen
    - Zenét, videót tud hallgatni/nézni ha van net? Igen
    - Képeket tud nézegetni, rendszerezni, szerkeszteni, megosztani ha van net? Igen
    - Tud dokumentumot, blogot, prezentációt szerkeszteni ha van net? Igen
    -Tud tetszőleges funkcionalitású webalkalmazást, elérni/telepíteni, hogy ily módon bővítse a lehetőségeit (ha van net)? Igen"

    A kérdés már csak az, hogy ezek közül bármelyiket meg tudja-e tenni, amennyiben nincs net. Nálunk pl épp most van hálózat bővítés-fejlesztés, és június 1-ig teljesen kiszámíthatatlan, mikor van kapcsolat, és mikor nincs. Ezt a szolgáltató a honlapján leírta, és bele is törődünk, mert nekünk fejleszt. De júni 1 után jön majd még egy fél év, az ún. "tesztidőszak" "kisebb-nagyobb leállásokkal", amiért is az előfizetők szíves megértését kérik, ami érthető is ilyen esetekben. De ha nincs hálózat, akkor a felhőhöz sem férünk hozzá!

    A másik dolog: Magyarország egyik vezető cégénél egy 7 GB adatforgalmú mobil internet előfizetése egy hónapra 6400 Ft, amit esetenként 1 GB-tal túllépve plusz 1500 Ft-os felárral lehet igénybe venni. Most akkor kérdem én, mint naiv hozzá nem értő: Tessék mondani, egy ilyen előfizetéssel fogok én tudni 24/7-ben Chrome-ozni, vagy csak három nap lesz a hónap?!

    Nálunk fejlettebb, gazdagabb országokban is kurva drága a mobilinternet. 24/7-ről még az USÁ-ban sem álmodhatnak. Akkor most mi van?

    Azt mondod:

    "..viszont a Google Docsban van egy olyan funkció, hogy download as, na azért itt már elég sokféle főleg nem googli only formátum elérhető."

    Én meg kérdem: a 3 MB-os merevlemezre, ami a Chromebookban van, hová a nyűbe mentesz le bármit is? Nyilvánvaló, hogy nem lesz Terás vinyókkal felszerelve, hiszen az a cél, hogy ne legyél offline, és ehhez a vinyót meg kell szüntetni, vagy a legminimálisabbra redukálni. Amin mondjuk épp elfér az OS, és onnantól kuss. Azt is megtehetik, hogy read-onlyvá teszik a merevlemezt, és nem tudsz rámenteni semmit. Persze csak azért, hogy bele ne tudj piszkálni a tökéletes OS-be, hogy el ne rontsd. Szóval a vincseszter hiányával megóvnak önmagadtól is, meg attól is, hogy te offline bármikor hozzáférj bármilyen cuccodhoz. Lefogadom, még USB sem lesz rajta, hogy egy pendrive-ot se tudj beledugni, oszt csók.

    Amúgy pedig nem értem ezt az optimizmust. A Google-nak már nem ez az első nagy buktája. Az a Wave volt, ami halva született. Most amit nem sikerült elérniük a hullámmal, ugyanazt próbálják meg bevezetni az OS-ükkel. A hullámnak is buktát jósoltam, ennek is azt jósolok. Önmagában nem életképes. Mint a "köldökzsinórra" kötött búvár, akinek nincs saját oxigéntartálya, így elég 2 perc hiba az egyébként rendkívül preciz szerkezetben, és a búvár már meg is halt.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák