Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MichaelSD

    őstag

    válasz BonFire #104 üzenetére

    - Kapcsolatot tud tartani ismerősökkel üzleti partnerekkel, ha van net? Igen
    Miért ha nincs net a desktop gépednél tudod ugyanezt?

    - Zenét, videót tud hallgatni/nézni ha van net? Igen
    Miért kell net? USB drive be és uccu neki.

    - Képeket tud nézegetni, rendszerezni, szerkeszteni, megosztani ha van net? Igen
    Picasa?

    - Tud dokumentumot, blogot, prezentációt szerkeszteni ha van net? Igen
    Gdocs megy offline, miért kellne net hozzé?

    -Tud tetszőleges funkcionalitású webalkalmazást, elérni/telepíteni, hogy ily módon bővítse a lehetőségeit (ha van net)? Igen"
    Bocsánat, de 2011ben most komolyan DVDről akarsz telepíteni? Gyakorlatilag minden OS / bongésző elsősorban nettel keresztül frissíti magát / bővíti magát.

    Senki nem mondta hogy 24/7ben online kell lenni. Miért is kéne?

    Letöltésre ott van a hálozati meghajtó és az USB drive.

    Elvesztetted a fogadást. A Samsungon [van USB port, és az Aceren is.
    Ennek ellenére 16 GB (miért 3 MB?) HDDt én keveslem.

    Ez nem optimizmus, hanem üzleti vállakozás. Vagy bejön vagy nem.

    XMPP: sdmichael@kdetalk.net

  • Fecow

    aktív tag

    válasz BonFire #104 üzenetére

    Nem bánom a kiigazítást, csak sajnálom, hogy ennyire tájékozatlan vagy a chromeOS-sel/chromebookkal kapcsolatban. Ami nem lenne gond, csak akkor miért jelentesz ki róla valótlan állításokat, miért nem kérdezel? Egyébként is már korábban említve volt itt a fórumban is az ezekre a kérdésekre adható válaszok.
    MichaelSD pedig már nagyjából mindent megválaszolt helyettem is konkrétan.

    Honnan a 3MB-os merevlemez, én ilyen infóról nem tudok, sajnos hivatalos friss aktuális adatot most nem találtam, de talán még az első bejelentésekkor 4GB belső tárolóról beszéltek. Mellesleg továbbra is ott a memória kártya, és USB háttértároló lehetőség, ha te nagyon nagy mennyiségben ki akarod menteni a dolgokat.

    Mindig ez a rossz internet elérés jön fel, ráadásul mint egyedi eset, ellenérvként. Mit csináljon az aki meg van elégedve az internet szolgáltatásával? Nekem például évente (bár nem mérem, így pontos adattal sajnos nem tudok szolgálni), kevesebb mint 2 napot nincs internet elérésem. Ráadásul nem is a T optika, Digi net, UPC fiberpower kereszteződés kellős közepén lakom. Nekem ez belefér, sok embernek belefér. Miért korlátozzák le azokat akiknek megfelelő internet elérése van? Vagy halál a gaz burzsoáziára felkiáltással vegyük el azoktól is a lehetőséget akiknek ez megfelel?

    Ha élhetek, hülye hasonlatokkal, ha dugó, út lezárás, út karbantartás van, stb. stb. akkor hogy vezetsz A-pontból B-be? Sehogy vagy nehézkesen. Kikerülheted az útlezárást, vagy araszolhatsz a dugóban. De bizony azt az útszakaszt nem tudod normálisan használni. Ugyanez a helyzet a chromebookal is ha neked rossz a neted akkor nehézkes vagy korlátozott lesz a használata. De megkerülheted és elmehetsz egy olyan helyre, ahol viszont jó. A mobilnet terjedésével meg csak egyre könnyebb lesz ilyen helyet találni.

    A konkrét esetedben, bár nem tudom milyen szerződést írtatok alá, de ha tényleg ilyen hosszú ideig, ilyen esetleges az internet elérésed. Akkor én mindenképp jogi útra terelném a dolgot, normál esetben a szolgáltatónak biztosítani kéne valamekkora rendelkezésre állást (Ami a legrosszabb esetekben is illene 95% felettinek lenni, ami nagyjából évi 18 nap összesen). Az, hogy ő fejleszt tesztel az nem indok, neki azt úgy kell elvégeznie, hogy minél kisebb fennakadást okozzon a szolgáltatásban.

    Még csak úgy gondolatkísérletként megkérdezem, mennyit használod a böngészőt? Mennyiben korlátozna, hogyha nem használhatnád? Asztali alkalmazásaid, operációs rendszered mennyire használnak internetes kapcsolatot (web helpek, frissítések, esetleg adatok lekérése, stb.?) És mennyire korlátozottak, hogyha nincs net?

    Észre kéne venni, hogy net nélkül ma már a hagyományos gépek is jórészt csak félkarú óriások. Bár nem állítom, hogy a weben már mindent meg lehet oldani. Arról nem is beszélve, hogy ez a rendszer inkább a smart/hibrid kliens koncepciót testesíti meg hiszen sok dolgot a kliensen is ellehet végezni akár offline, miközben masszívan támaszkodik a szerveres háttérre. Ellentétben a klasszikus vékony klienssel ahol csak a bementi eszközök adatkezelése, meg az aktuális szerver által legenerált kép megjelenítése a kliens feladata.

    Sok embert ismerek aki otthoni használatra csak a böngészőt használja, dokumentumot szerkeszt (bár ezt használhatná webes alapon is de a megszokás nagy úr), esetleg videót zenét hallgat (de ez is pont most van át alakulóban és egyre inkább szoknak át a webes formáira, és chromebookon egyébként is hagyományos módon is akár offline is elérhetőek). De magamon is azt veszem észre, hogy a böngésző mindig fut, és ha nincs internetem egyszerűen bekorlátozottnak érzem magam, pedig nem tartom magam átlag felhasználónak. Nyilván nem tud minden igényt kielégíteni, van amiket csak eleinte nem van amiket talán sose, de azt megkérdőjelezni, hogy sok embernek ne lenne/lehetne elég, látva a mai számítógépes felhasználói szokásokat, hát én nem tudom hogy lehet.

    Akkor az átlag felhasználó miben is lesz korlátozva? Nem forgathat új kernelt a gépükre? Vagy nem turkálhat a registryben? Nem húzhatja a procit? Hűha, milliók szörnyülködtek el ilyen korlátozások hallatán. Bár van egy olyan érzésem, hogy az ilyen sok ember számára mondvacsinált korlátozás is elegendő lesz a visszakozásra.
    Ha elolvastad, amint írtam, én nem vagyok optimista, szerintem ha el is terjed ez a megoldás akkor is csak évek múlva lehet sikeres és nem az első generációk. Viszont az a vak elutasítás csak mert más, és láthatóan úgy, hogy a legtöbbeknek fogalmuk nincs arról, hogy mit is tud az nem tetszik, és legalább a tényszerű tévedéseket, dezinformációkat illene helyén kezelni.

    Ja végszóként, akinek nagyon kell hagyományos os-ek és programok elérése, az citrix-ezhet egy megfelelően beállított szerverre. Ilyen formában akár már mehetne is az intézményi oktatás is bátran. Szóval továbbra sem látom azt a hatalmas korlátozottságot.

    (#109) WonderCSabo
    Most így hirtelen nem tudom, hogy a picasaweb milyen offline képességekkel rendelkezik/fog rendelkezni a nyárra. De a chrome meg tudja nyitni a képeket offline is. Szóval tudsz offline képeket nézni, ha biztosítod számára a fileokat, mondjuk a már sokat említett külső tárakból.

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák