Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz floatr #55 üzenetére

    A migráció nem volt rossz, egyszerűen a user-eket zavarta jónéhány dolog. Igen, kétbites user-ekről beszélünk főleg, de pl. a filerendszer-beni különbségek a direkt IT-val foglalkozó embereket kivéve teljesen bezavarták.
    A C:\, D:\ dolgokat azért nehéz levedleni, és ez már a dos-ban is így volt ugye, szóval gyakorlatilag egy user minél régeb óta user, annál nagyobb a hátránya ilyen szinten.

    ODT: félreértés ne essék, openoffice-t én is támogatom, én az oprendszer részre mondtam, hogy vindóz legyen és pont. Office-ből bármelyiket tanulta meg bárki, egy-két hét alatt átszokik és kész.

    tomtyi: Köszönöm ezt a velős reakciót. Pláne, hogy üvölt róla, hogy nem fogtad fel amiről beszéltem, csak rávágtad, hogy baromság, mert nem a pingvint etettem...
    Azt meg fel kéne fogni, hogy ez a rész "az MS azt akarja, hogy "őt" oktassák" mára baromsággá vált. Nyilván az ms-nek is érdeke (sőt!), de jelenleg ott tartunk, hogy nem az ms van kényszerhelyzetben, hanem a tanulók, azok az emberek, akik pár év múlva szintén mennek gdp-t termelni. Hogy ez jó vagy rossz, az irreleváns, ezzel már nagyon elkéstünk.

    vanhalen: :R

    ddekany: A hátrány a gyakorlatban úgy néz ki, hogy ma már minden olyan állásinterjún, ahol számítógéppel fog dolgozni a delikvens, az egyik első kérdés, hogy mihez ért milyen szinten. Ha a válaszban nincsenek benne ezek a varázsszavak: "windows, office, internet", akkor tovább nem is érdekli az interjúztatót, hogy mit mond az emberke, a cégeknek nincs kapacitása arra, hogy x hónapig pesztrálgasson valakit, inkább felveszi azt, aki tudja. Sajnos tudom, mert olyan környezetben dolgozom, ahol vagyunk ketten programozók, meg körülöttünk ~600 user. Alapkérdések felvételinél ezek voltak, ha erre válaszolt az emberke, akkor találomra belekérdeztek, ha legalább a kérdést értette, volt esélye bekerülni.

    Jah, és akkor arról nem is beszélve, hogy nagyon sok multinak a belső rendszerei, amiket weben keresztül lehet elérni explorerre van írva, tehát ha egy multi nem akarja ezt mind kidobni -nem fogja akarni- marad a windows ott is. Az megint egy másik kérdés, hogy szerintem ez akkora baromság, hogy a fejem verem a falba, hogy hogy lehet egy rendszergazda/programozó ennyire gyökér, hogy ilyet ír/kiad a kezéből, de sajnos ez van, ezen már nem lehet változtatni :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák