Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Kernel #31930 üzenetére

    Ez az ambilight nagyon merész téma, többször elgondolkodtam már rajta, hogy milyen jó lenne :) Mondjuk nekem másra kell: olcsó kínai USB-s mikroszkóphoz akarok vele készíteni megvilágítást. Van saját beépített lámpája, aminek két baja van: egyrészt felülről világít, így nem lesz normális árnyék semmin, nem lehet teret érzékelni (leginkább csak teljesen lapos dolgokat lehet vele megnézni), másrészt körkörösen világít, tehát minden irányból kap a tárgy fényt, így mégannyi árnyéka se lesz. Elemlámpát szoktam a tágy mellé fektetni az asztalra, alápolcolva, hogy ne a lencsére világítson, aztán ha kell, akkor a másik oldalról kisebb lámpával derítek, stb... macerás. Így meg lehetne neki egy egyszerű arduinos vezérlést mókolni. GearBesten épp akciós egy hasonló LED gyűrű cucc készen is, de ez is csak előrefelé világít (telefonhoz, kompakt géphez körvakunak szerintem használható lenne), nekem meg befelé kéne (valószínűleg PVC lefolyócső szeletbe lesznek belülre pakolva a LED-ek).

    A képérzékelők máshogy viselkednek, mint az emberi szem: nekünk számít a megvilágítás lehető legteljesebb spektruma, míg nekik talán kevésbé (eleve RGB színszűrőn át látják a világot). Viszont ennek ellenére vagy pont emiatt megeshet, hogy az RGB LED nem lesz megfelelő, és RGBW-re lesz szükségem... de ebből még nem találtam tízes pakkot emberi áron. Na majd idővel kiderül :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák