Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #241 üzenetére

    maximum nem veszed figyelembe azt, amit a Google-nél igen, ez pedig a lelkes blogger közösség és a hírportálok.

    Persze hogy nem veszem figyelembe, mivel az a réteg akinek a google Chrome-ot elsősorban szánja, ezeket NEM olvassák (ellentében az operásokkal pl., akik jellemzően követik a böngésző fejlesztését).
    Nem hiába nem tünteti fel a verziószámot a marketinganyagain illetve a frissítéseit is úgy intézi, az átlagfelhasználó ne lásson belőle lehetőleg semmit.
    Azoknak akiknek a böngésző tényleg csak egy eszköz, ez csak nyűg a hátukon, csak feleslegesen összezavarná őket. Így mindig a legfrissebb van a gépükön a programmal kapcsolatos bármilyen mélyebb ismeretek nélkül.

    Le van írva a linkelt Wikipédia cikkben is részletesen.

    Kiemelhetnéd az idevágó részeket, mert akárhogy nézem, a fanboy szemeim nem látják azt az alapkritériumot, amit a Chrome verziózási rendszere áthágna.

    "Software versioning is the process of assigning either unique version names or unique version numbers to unique states of computer software. Within a given version number category (major, minor), these numbers are generally assigned in increasing order and correspond to new developments in the software."

    Ez az alapdefiníció, ennek tökéletesen eleget tesz.
    De ezt még kiemelném:
    "There is no absolute and definite software version schema; it can often vary from software genre to genre, and is very commonly based on the programmer's personal preference."

    Szóval hogy is van ez?
    A Wikipédia nem igazán igazolja az álláspontotokat.

    A legfőbb érveimet már leírtam, a verziószámozás csak hab a tortán.

    Mégis mindig ez merül fel a marketing mellett, miután azt a jópár featuret amit emlegetni szoktatok, egy-kettő kivételével a többség 4 emelet magasról leszarja.

    Igen, amint látom bőkezűen osztogatják az 500 dollárokat a biztonsági résekért, de más érdemleges csak elvétve.

    :F
    Ott le vannak írva a stable verziók főbb újításai. Ahogy néztem, még nem volt olyan stable főverzió, ami csak GUI újítást hozott volna. Ezért linkeltem, látom a lényeget ismét megtaláltad.

Új hozzászólás Aktív témák