Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BoB

    veterán

    válasz Csapoati #35 üzenetére

    Nem érted hogy ez genetika meg megkerülhetetlen idős korban? Ha nem érted túl kevés az IQ-d, vagy túl kevés a fizetésed :))

    [ Szerkesztve ]

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • emvy

    nagyúr

    válasz Csapoati #35 üzenetére

    A kaloriabevitel csak rajtad mulik, de az ehsegerzet meg a metabolizmus nem. A fekete-feheren gondolkozok szerint a fogyas csak sima dontes kerdese, ahogy egy bipolaris depresszios is vehetne erot magan, amikor epp maga alatt van; vagy a kenyszerbetegek is egyszeruen eldonthetnek, hogy abbahagyjak a hulyesegeiket.

    A friss informaciok/kutatasok szerint a tulsulyos embereknel az a jellemzo, hogy ha lefogynak, akkor _lelassul_ a metabolizmusuk. Ergo ha van egy 100 kilos ember, aki lefogy 80-ra, az joval kevesebb energiat fog egetni nyugalmi allapotban, mint egy 80 kilos, aki egesz eleteben 80 volt. Az, aki fogyott, 80 kilosan sokkal erosebb ehsegerzetet fog erezni, egesz addig, amig vissza nem hizik az eredeti sulyara. Emberenkent valtozo, hogy kinek mennyi akaraterot kell belerakni abba, hogy idealis sulyt tartson, es azert elitelni valakit, mert ez nem sikerul neki, rohej.

    A cikkben meg azt irod, hogy:

    > Igazából rendkívül egyszerű oka van ennek alapvetően: a nem megfelelő táplálkozás.

    Ertjuk, Csapoati a Prohadver forumrol megmondja a tutit, vegre, mindenki elmehet haza; kutatasok, kiserletek, minek az -- Csapoati bement a Mekibe, es megvilagosodott :). Idiotak egy halomban megint :D.

    Meg ilyenek:

    > De ha ugyanúgy és ugyanazt tömöd magadba és kimész futni napi 1 órát, nem igazán lesz változás, főleg úgy, hogy még jó eséllyel éhesebb is leszel. A kulcs tényleg az étrend, utána jön a mozgás.

    Ja, 1 ora futas az saccra 1000 kaloria. Ha ugyanugy es ugyanazt eszed, es 1000 kaloriaval tobbet fogyasztasz, akkor egesz biztosan lesz valtozas. Ezeket az egymondatos igazsagokat marhasagokat komolyan gondolod?

    > Egyébként netalán tán érintett vagy, hogy ennyire hisztizel itt?

    Az utobbi 5 evben minden evben megvolt a maraton es a feltavu Ironman is, az oram szerint az utobbi 4 heten 120 km-t futottam. A leegyszerusitett valosag meg a hulyesegek terjeszteseben vagyok ellenerdekelt. :)

    Netalantan egy szo egyebkent, igazabol rendkivul egyszeru oka van a hibas helyesirasnak: muveletlenseg.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

  • bambano

    titán

    válasz Csapoati #35 üzenetére

    lol...

    "Mondjuk a kötelező torna szerintem sem jó ötlet": a kötelező tornával nekem az a bajom, hogy mi van kötelező tornaórán? amikor én általános iskolás voltam, akkor volt egy héten 2-3 tornaóra, ahol megpróbáltak magas szintű sportot tanítani, szekrényugrást, talajtornát, meg hasonló marhaságokat, amire akkor se volt már szükség. ezen kívül nem volt hivatalos kötelező tornaóra minden nap, hanem napköziben kivittek másfél órára az udvarra, ahol önállóan rohangáltunk, mint pók a falon.

    tehát azt a fajta napi kötelező tornaórát én nem támogatom, ahol sporttudományt akarnak csinálni, azt viszont igen, hogy vigyék ki a gyereket, ahol saját választása szerint csinál valamit, mert a gyerek olyan, hogy úgyis mozogni fog. tipikusan legyen kirakva egy focilabda, oszt jónapot.

    "aki önhibáján kívül túlsúlyos, az nem csak magával szúr ki, hanem az egészségügyre is plusz terhet rak": ez látszik az egész poszton, meg egyébként nagyon sok hozzászóláson (más topicokban is), hogy a magyar nyelv nagyon nem megy. hint: aki önhibáján KÍVÜL túlsúlyos, azt az egészségügynek kezelnie kell, erre találták ki a szolidáris alapon működő egészségügyet. felmerülhet a gondolat, hogy azt akartad írni, hogy önhibájából túlsúlyos.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák