Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Strezi

    őstag

    válasz robohw #26 üzenetére

    Korrekt összefoglaló :K

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

  • Egri Imre

    csendes tag

    válasz robohw #26 üzenetére

    A kritika előjele átjött, de ebből okulni nem tudok. Ha konkrét dolgokat említenél, talán az segítene.

  • Egri Imre

    csendes tag

    válasz robohw #29 üzenetére

    Nos, néhány dologban igazat adnék, sokban nem, nem mindent részletezek. Van pár elírás és kevésbé szerencsés fordulat, bár nem osztom minden kritikai meglátásodat.

    Igen, ez nem egy klasszikus prohardveres teszt. Ez nem ugyanaz az oldal és talán az olvasók között több az olyan, aki az általánosabb, kevésbé szőrözős megközelítésből többet ért, mint a szigorú szakszövegből.

    Nem véletlen, hogy azzal kezdem a cikket, hogy pontosan a CHIP termékoldalon lehet olvasni, hogy böngészésre milyen jó lesz ez a masina. Be is linkeltem, a cikk első oldalán van. Ezek után miért teszed fel a kérdést, miszerint ki állította, hogy a gép jó lesz ilyesmire? A gyártó. Az emberek meg azért támogatják a projektet, mert olyan kütyüt akarnak, amilyet ígértek nekik. Persze, Kickstarter meg minden, de lehet kisebbet is hazudni.

    Hasonló okból kérem a számon az emulátorok beállítási hiányosságait a CHIP-en. Tudom, hogy a repository nem az ő fejlesztéseiket tartalmazza, de nem is a programokat, hanem az alapbeállításaikat kifogásoltam. Egy külön disztribúcióban ezeket testre lehetne szabni, de nem tették. Így nem is teljesülnek a további ígéretek sem, hogy retro gamingra jó a cucc. Nem jó, egy csomó beállítgatás nélkül nem. Végül a cikknek pont az a lényege, hogy a kevésbé szakértő olvasók megtudják, hogy mi mindenre jó, és mi mindenre nem jó a készülék, összevetve az ígéretekkel, mi az amit még elvisz, mi az amit már nem. Más közönség, más szemlélet, mint ami te várnál, gondolom. (Pár napja jött ki a Pocket CHIP verzióhoz az alfa állapotú driverrel szállított frissítés, de ez a normál, akkumentes CHIP-en csak trükközve indult és nem ment rendesen, egyelőre nem javaslom a telepítését.)

    Szerintem elég határozott meglátásokkal rendelkező ember lehetsz, aki nem enged a saját nézőpontjából és hisz abban, csak onnan érdemes nézni a dolgokat. Nem kívánlak meggyőzni, megértem, ha legközelebb nem olvasod el a cikkemet. Sőt, én magam örülnék, ha így lenne, mert ebből a távolról is jól érzékelhetően bántó kritikai hangvételből nekem köszi, ennyi elég is. A részletes infókat azért köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák