Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz .tnm #1 üzenetére

    az állami hivatalok előírják, hogy ilyen és ilyen formátumban KELL beadni a szükséges dokumnetumokat, mert ő azt tudja kezelni. ahogy most is, többnyire "a szokásjog alapján" elvárják, hogy ms-formátumokat használj. ez persze téged - és sok mást - nem zavar, mert így vagy úgy ms office-ra tette(te)k szert. de aki nem akar vagy nem tud erre pénzt kiadni (esetleg pont az állam), annak ne kelljen már.
    lehet, nem fogja előírni az odt-t, csak javasolni, mert az ms formátumokat használva esetleg lesznek kompatibilitási problémák, és hidd el, a hivatalokat az nem fogja érdekelni (ahogy most sem érdekli, fordított alapállással), hogy miért nem így jelenik meg, ahogy ő azt szeretné, nem fog vele küzködni, talán vissza sem dobja, csak egyszerűen lemaradsz valamiről.

    azér' nehogy má' az OO.o legyen felelős, hogy vendor lock-inből lock-out lesz.
    hát legyen!

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz .tnm #6 üzenetére

    "még nem elég ahhoz, hogy ez meg is történjék">igen, ilyen esetben kellene legalább annyi pénz és nyomóerő, mint amennyi az ms-nek van. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz DJS #8 üzenetére

    "de egyelőre még a karakterkódolásban is az MS vezet.">pedig mennyivel egyszerűbb lenne nem nyelvenként állítgatni a kódtáblákat, hanem egybe rakni az egészet.

    "nem véletlen, hogy a Microsoft lett a kvázi-szabvány ebben. Egy irodai programcsomag elég bonyolult. Az OOo nem elég stabil, nem elég gyors, nincs jól optimalizálva, és ebben nyilván szerepet játszhat az, hogy 1) multiplatformos 2) nem ők gyártották alá az oprendszert, nem tudnak úgy kicsiszolni mindent, mint a Microsoft.">meg az a 20 év előny, meg az a 30milliárd U$ különbség az éves profitban, és még néhány dolog.

    "akkor várhatóan az OOXML lesz a kvázi-szabvány">ha OOo-t fognak használni a hivatalok, és az OOo nem hajt rá az OOXML-re, akkor nem utóbbi lesz a kvázi-szabvány. mert neked kell majd olyan formátumban beadni, amiben ők kezelni tudják. ha te a kvázi szabványhoz ragaszkodsz - mondjuk - adóbevallásnál vagy vámnyilatkozat tételekor, emiatt visszadobkák, és késel, a büntetést nem a hivatal fogja fizetni neked. szerintem.

    és gondolom erősen el kellene választni azt, hogy egy cégen belüli office-sw-knek, illetve a külvilág felé történő kommunikációnak milyen feltételeknek kell megfelelni. utóbbihoz nyilván egy csomó funkció felesleges, ami az előbiben akár létszükséglet is lehet.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz vanhalen #16 üzenetére

    "És "győztek" ha lehet így mondani, ugyanis már az első termékeik lepipálták a konkurencia termékeit sebességben-minőségben" vs "WordPerfect was late in coming to market with a Windows version."
    inkább úgy fogalmaznék, hogy a konkurencia igen rosszul számolt. szó nem volt jobb minőségről. a wordperfectnek meg alig volt előnye. akkor kicsit lassabb volt az információáramlás. de az első verzióját csak '80ban adták ki, ez első dos verziója mag '82-es, így a wordhöz képest csak 1 év. abban az időben, amikor éppen kezdett terjedni a pc, ráadásul éppen a PC, dos-szal.
    de ez a mondat is sokat elárul:
    (WordPerfect) "At the height of its popularity in the late 1980s and early 1990s, it was the de facto standard word processor, but has long since been eclipsed in sales by Microsoft Word.">tehát még a népszerűsége csúcsán is túlszárnyalta eladásban a word, azaz a minőséget a WP képviselte, de olcsóbb volta miatt mégis a word terjedt el.

    "egy évig ki sem adhatták PC-re, mivel Apple exclusive volt (így állapodtak meg).">
    "Microsoft Word is a word processor designed by Microsoft. It was first released in 1983 under the name Multi-Tool Word for Xenix systems. Subsequent versions were later written for several other platforms including IBM PCs running DOS (1983), the Apple Macintosh (1984)..."

    "Egyébként halkan jegyzem meg, akkor Ms. még nem az a nagy cég volt, mint ma szóval..">ha eltekintünk attól a pár tíz/százmillió pc-től, amire alapból a dos/windows ment, akkor tényleg ne tekintsük nagy cégnek, főleg ne monopolnak.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz FTeR #23 üzenetére

    "azért mert pár geek összeül, kitalálnak vmit, miért lesz az hirtelen felsőbbrenű?">vagy mert pl. egy geek összeül, miért lesz az hirtelen felsőbbrendű? ja, mert ez a TeX.

    "a fanboyoknak észre kéne venni, h ha vmi tényleg jó*...*kielégíti a felhasználó valamilyen igényét">a kettőnek ugye nem sok köze van egymáshoz. lásd előbb: WP vs MS W.

    (#29) moonman
    "vajon a világ nagyobbik fele miért olyan hüje, hogy mégis a "pénzért szart" megoldást választja?">"a világ nagyobbik fele" az ingyé szart választja, mert amiről te beszélsz, ők azt megszerzik ingyé. de nem azért, mert jobb, hanem mert az ilyenk az OOo-t és a Linixokat is warezolják.

    "lemented odf-be vagy rtf-be és kész is vagy.">és a millió csili-vili formázást, makrózást, stb-t buktad.

    "mellesleg üzletben nincs olyan, hogy bizalom. ott szerződés van.">tudod, jobb helyeken van ilyen: gentlemen agreement

    "az OS/2 pedig nem attól lett kora egyik legfejlettebb OS-e, mert a 2.0-ra Microsoft helyett IBM logó került.">tehát az OS/2-t faszára meg tudta csinálni az IBM részére az ms, magának meg csinált egy focstalicska windowst. hihető.

    "e ez az embereket egyszerűen nem érdekli. a megszokott, bevált munkakörnyezetét akarja látni,">vagy nem. mert már unja, hogy lassú, hogy vírusos, hogy összeomlik. de persze ő a hülye, mert hétköznapi júzerként miért nem ért profi módon egy hétköznapi júzereknek készített remdszerhez. számos (vagy számtalan?) ellenpélda is van: lerakod a hozzáértő által feltelepített, konfigurált Linux elé, és ugyan olyan, ha nem nagyobb megelégedettséggel használja, mint ahogy te ezt a windowszal kapcsolatban állítod.

    (#42) FTeR
    "a verseny szellem jegyében meg elgondolkozhanátok azon, h vajon melyik termék nyírta ki a fizetős alternatívákat.">melyikeket is? 2002-ben milyen, nem csak kockafejek által akár csak névről ismert fizetős office csomag volt a piacon, amit azután az OOo "nyírt ki"?
    itt lehet válogatni.

    "sony is most szabadulna">ja, a ps-re telepíthtőségtől. de nem azért, mert rossz lenne a Linux. amúgy miért használnák jobbára az összes média-hw-jükben.

    "pos terminálok 79%át winnel adták el.">merthogy a banki rendszereket is azon futtatják, és távoli kezeléshez is csak ezen ért az rg. vagy talán azért, mert jobb? hahaha!

    "abev-et sem tudták kiszenvedni linuxra.">másik fórumon winfan kollega arról panaszkodott, hogy a Linux-komp miatt jól elcseszték a windowsra az abevet. jóóóó!

    "holott OOo semmi sem akadályozza abban, h rendesen implementálja">az ms-t mi akadályozza, hogy saját maga "rendesen implementálja"? tán csak nem az, hogy ha megtenné, és más is, akkor könnyebb lenne a váltás? így mindig marad egy kis szilánk, ami miatt máshol nem lesz jó. ki is csinált hasonlót régebben? ja, az is az ms volt.

    "hogy konkrét legyek, 2007 környékén a netbookokat el sem tudták képzelni a gyártók linux nélkül, az ms épp vistával szenvedett és most mégis ott tartunk, h szinte az összeset winnel adják.">mert nagy hirtelen sokkal olcsóbban kapták az oem-ek az egyébként már kimúlasztani szándékozott xp-t.

    (#60) sh4d0w
    "ki lenne az a marha, aki a legnyereségesebb üzletét eladja?">most soroljam a szoclib kormányokat? ;)

    (#106) dabadab
    nem kivétel. :P mert ott van még a xp-vista-7 vonal, a munkát könnyítő aero megjelenéssel.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #118 üzenetére

    tudod, a tinik körében "elegánsabb" warezolni a windowst, még ha a crack okozta problémák miatt 2 hetente újra is rakja, mint teljesen legálisan ongyen használni egy másikat. a nem tinik nagyrész meg ezen nőtt fel. rengetegen meg a szintén warezolt játékok miatt warezolja a wint. tehát semmi köze a win jóságához, vagy az általa nyújtott exra hiper szuper plusz szolgáltatásokhoz.

    "legszarabb" vs "az OS/2 pedig nem attól lett kora egyik legfejlettebb OS-e, mert a 2.0-ra Microsoft helyett IBM logó került."
    ez az összehasonlítás még mindig áll.

    "leginstabilabb">a híres, hírhedt kernelpánik nálam 3 év alatt egyszer fordult elő, egy nem is tudom már milyen disztrón, vboxban. kékhalált meg ezen idő alatt is nagyságrenddel többször láttam. és nem érdekel (ahogy milliárdokat sem, különben miért lett volna legenda), hogy ez nem a windows hibája, hanem a gépet védő fícsör.

    "legnehezebben kezelhető">hát erősen szemben áll az ms által nyomatott könnyű kezelhetőségről szóló propagandával a felhasználók százmillióinak élménye az állandóan lassuló, vírusteli, kékhaló windowsról.

    "legdrágább szoftvere">hát, teljes funkcionalitással, hordozható (értsd nem oem) formában bezony az.

    egy ilyen kenyérpirítót mutathatnál. ;]

    "bankautomatákban">törik is.

    (#120) de ennek vajmi köze van az os-ek minőségéhez. egyszerű vendor lock-in, júzer részről minimum. avagy sorolj fel olyan funkciókat, amire a netbookot szánták, és nem felel meg hozzá a Linux!

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #124 üzenetére

    na most ez jó! ;)
    de ezen is inkább égő a windows! :DDD

    "és azt tudtad, hogy a kékhalál feature">"és nem érdekel (ahogy milliárdokat sem, különben miért lett volna legenda), hogy ez nem a windows hibája, hanem a gépet védő fícsör."(én)

    (#129) ntomka
    a BSOD is odaírja. csak te nem érted! :DDD
    ahogy senki más sem.
    Ahol a zöld hangyák álmodnak.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #131 üzenetére

    "ne gyere azzal, hogy gizike nem érti">nem ezzel jövök. hanem azzal, hogy eddig bármilyen hibát, hibakódot láttam, még sosem sikerült egyértelmű hibamegoldást találni hozzá. nyilván azért, mert a hibakód a kilépéskor jelentkező hibára vonatkozik, nem az azt okozó, esetlegesen több lépésen, folyamaton át ható tényleges hiba.
    a főnököm gépén egyszer sem írta ki, hogy túlmelegedés miatt kapcsolt le. pedig amiatt, ;) ahogy erről már régebben, másik topikban értekeztünk.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #134 üzenetére

    én ezt értem, de a konkrét kiírt hibakódok a rootkit-fertőzéstől kezdve az oem telepítőlemez gyártó nagymamájának a madárinfluenzia-fertőzéséig minden lehetséges hibára vonatkozott. így nehezen visszakövethető. így hát maradt a sok éves (nem saját) tapasztalatból leszűrt következtetés: valószínűleg túlmelegszik. és tényleg.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #136 üzenetére

    ezek sosem bootolás közben voltak. mindig valami munkafázs közben: gimpel szerkeszett 400kBos kép, stb. tehát még csak nem is agyonterhelt rendszerrel.
    és amíg a support oldalon semmi "overheat"-tel kapcsolatos bejegyzést nem találok (tehát nem hibabejegyzésként, hanem lehetséges problémaként), addig a gugliban bsod overheat párosra igen sokat.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #138 üzenetére

    :)
    köszi, de szerinted emlékszem? ;)
    egyszer majd megnézem, bár az utóbbi pár hónapban be se bootoltak xp-re.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #157 üzenetére

    "szerk: tényleg, OOo kezel már 64k-nál több sort?">asszem. ;]

    "nem 200 soros táblázatokat és micike három oldalas firkálmányait tologatják csak vele.">pedig a legtöbb helyen csak erre használják.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #160 üzenetére

    "uhh, témától függetlenül: rég láttam, de ez elég ótvarul néz ki. :( mintha szét lenne esve a skin.">??? :F

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Lortech #172 üzenetére

    ok, köszi.
    ennyire azért nem érdekel, nem is az én gépem, és ennyire másszon bele, akinek 3 anyja van. :) bár egyszer, tanulási célzattal érdekes lenne. más gépével azonban mégsem kísérleteznék.
    de ezzel a javaslattal inkább az állításom igazságát igazoltad, azaz hogy a bsod a legkevésbé sem informatív a hiba valódi okának kiderítéséhez.

    (#173) DJS
    "Az Ubuntuból is van fizetős meg ingyenes változat, köztük a különbség az, hogy az egyikhez kapsz matricát meg színes nyomott CD-t, a másikhoz nem.">nem ez a különbség. az ingyen megrendelhető, és számodra térítés- és postaköltségmentesen kiküldött Ubuntu telepítő cd mellé kapsz ingyen matricát is. fizetni a hivatalos, Canonical által biztosított supportért fizethetsz, ha akarsz, különböző konstrukciókban. de a rendszer teljesen ugyan az marad, nem kapsz többet.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz DJS #174 üzenetére

    ha 1048576 sor van az OOo Calc-ban, akkor az 1048576 adatsor? :)
    korábban linkeltem screenshotot. :)

    (#181) FTeR
    szerinted (már ha volt egyáltalán ilyen Linux mögé állás) mennyit számít ez a céges és magán felhasználók szemében is, ha az ms-nek nem sikerült még mindig elérnie, hogy ne az ie6 legyen a legelterjettebb windows böngésző? pedig nekik a közvetlen módszereik is meglennének.
    és ha másban nem is, abban mindenképp látszik - ha nem is a felsorakozás, de - a nagyobb támogatottság,, hogy egyre több, és igen sok hw megy alapból Linuxon is. ha mégsem, vag ynem tökéletesen, vagy nem úgy, ahogy azt windowson megszokták, akkor az még mindig nem a Linux hibája, hanem a felsorakozás foghíjas voltát mutatja.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz FTeR #181 üzenetére

    lejárt a szerk. idő

    "volt támogatás, volt driver, volt outofthebox linux, erső marketing, erős felhasználó érdeklődés és gyengélkedő konkurencia">ebből gyakorlatilag egyik sem volt, legfeljebb az it világában jártasabbak láthatták így. én 4 évvel ezelőttről SEMMILYEN Linux reklámra, említésre nem emlékszem. sehol nem olvastam róla. szóval kb. 100%osan lefedtem a hétköznapi júzer fogalmát. azóta részemről változott, az átlagjúzer meg nagyjából maradt, ahol addig volt. mert ő továbbra sem olvas it-híreket, közelében sincs az it-világnak.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Lortech #191 üzenetére

    "Mindössze egy informatív hozzászólás lett volna.">nagyon köszönöm. semmit nem akartam sugallni, pusztán annyit írtam, hogy - a metódus egyszerűsége dacára - nem tenném, mert ha bármi nem jól sül el, akkor engem cseszegetnek. ha saját gépem lenne, már neki is ugrottam volna.
    az automatikus újraindulást az első bsod után kikapcsoltam, hogy látszódjon, aminek kell, és mondtam is, hogy ne indítsák újra, míg nem láttam.
    "Általában nem túl használható.">ha a bsod által adott hibakód gondolsz, akkor egyetértünk, pont ez a bajom nekem is. :)
    de a többit még egyszer köszönöm.
    hitviták nélkül. :)

    (#192) moonman
    "az, hogy kb. egy évig kvázi csak Linux-szal lehetett kapni őket, szerintem elég marketing.">nem. az pont arra elég, hogy a júzerek megszokták, hogy létezik netbook. de nem azt kapták, amit vártak, mivel ugye, csak és kizárólag a windowst ismerték/ismerik, így természetes, hogy visszavitték, mert semmit nem tudtak kezdeni azzal, amit kaptak, mert szokatlan.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #200 üzenetére

    "eleve az egész netbook bizniszt az ASUS kezdte">igen, és az addig is mérsékelten sikeres, és tán még mérsékeltebben kedvelt, utolsó stabil kiadással gyakorlatilag a netbookokra szánt verzióval jelentkző Xandros-t raktak rá.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz FTeR #216 üzenetére

    "h az emberek inkább használnak elavult warez wint, mint hogy linuxot, szted melyikről fest rosszabb képet?">szerintem az ms-ről, különösen a "ha már lopják..." klasszikussal megtámogatva. az ms minden mozdulata, törekvése arra mutat, hogy ne nyerjen teret semmiképp semmi konkurencia. ez érthető, de az ebből következő dolgok már ne legyenek a Linux hibája. vendor lock-in: mond valamit? tudod: warez játékok, warez ps, warez ez+az. mind kizárólag windowsra. vérpistikét nem zavarja, ha kéthetente újrarakja a windowst, mér hozzászokott, szinte beépített fecsörnek veszi, akinek meg vér-pistike-a-szomszédból rakta fel a warez windows, warez játékok, warez ps, warez ez+az csomagot, az meg annyira sincs képben, hogy észrevegye, esetleg gond lehet a gépével.

    "apple-nek sikerült kihasználnia az ms gyengélkedését. szted ez a tény mit árul el?">az apple az ipod/iphone párossal jött elő, és az utóbbi hátán "kapaszkodott" fel a pc eladás. semmi köze az ms (állításod szerinti) gyengélkedéséhez.

    "a vásárlók igényeire reagáltak, ez az ami sokaknak nem megy">a vendor lock-in beetetett rabszolgáinak kábítószerhiányérzetét elégítették ki. mert ehhez szoktak, a szokás pedig nagy úr.

    "az nem komoly, h 1 évig csak linuxal lehetett kapni?">ezzel szemben a tények:
    Asus EeePC wikipedia
    "Asus announced two Eee PC models at COMPUTEX Taipei 2007; the Eee PC 701 and the Eee PC 1001. The 701 base model Eee PC 4G was released on October 16, 2007 in Taiwan...
    Asus announced that a version of the Eee PC with Microsoft Windows XP pre-installed would be released by the end of the year 2007. It was, however, not released until January 2008."
    azaz nem egy év, hanem alig 3 hónap.

    "Microsoft and Intel have tried to "cement" netbooks in the low end of the market to protect mainstream notebook PC sales, because they get lower margins on low-cost models. The companies have limited the specifications of netbooks, but despite this original equipment manufacturers have announced higher-end netbooks models as of March 2009.">ez szerinted az ms részéről miről szól? mikor csak 2008-ban 11 millió netbookot adtak el, ezek szerint nagyobbrészt windowszal. de ha csak a fele ment azzal, akkor is 5,5 millió xp. ez pont arról szól, hogy kurva olcsón adták, nehogy más (jelesül a Linux) nyerjen teret, és a kurva olcsósága miatt "they get lower margins on low-cost models". vagy tán nem?

    "miért sikerült az andoridnak ami az átlag disztribnek nem?">nem az androidnak sikerült, hanem a mobilgyártóknak. ők találtak egy megflelő os-t a termékre. de ez akkor is csak egy célszoftver, mégha jóval többet tud is, mint egy egyszerű 2110-es nokia.

    és akárhányszor írod le: a 3 hónapból nem lesz sehogy egy év. hacsak a kisherceg mellé nem ülsz a bolygóján. bár ott meg 90 év előnnyel indult volna a Linux.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz floatr #230 üzenetére

    jaja.
    djs hsz-ére írtam is egy hosszabb választ, benne idéztelek volna, de inkább nem küldtem el. azt hiszem, lényegtelen. úgy akarják látni, ahogy mutatják nekik.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz DJS #233 üzenetére

    "Hát, nem tőlem függ az ODF elterjedtsége...">nem tőled, az biztos. de ilyesfajta kormányzati döntések segíthetik, ahogy keresztbe is tehetnek, mint pl. a pár évvel ezelőtti ms-paktum.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz DJS #235 üzenetére

    amúgy vicces. :-)

    és biztos használja, de valahogy sokszor mégsem volt eddig kikerülhető az mso.

Új hozzászólás Aktív témák