Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz tuser #30 üzenetére

    "Már bocs, de ha a m$ -nak küldenék valamit, azt evidens hogy valami egyértelműen microsoft kompatibilis formátumba küldöm, így egyértelmű hogy rendkívül kevés egyéb formátummal találkozol."
    ezzel csak az a probléma, hogy semmi közöm a Microsofthoz, a cégnek, ahol dolgozom meg még annyi se.

    "És igen, a m$ pénzbe kerül, ahhogy anno az OS/2, viszont pl a Warp4 -el ellentétben a microsoft termékek gyakorlatilag bughalmazok."
    ebben meg az az érdekes, hogy az OS/2-t is a Microsoft fejlesztette.

    "A sajátjukon kívül gyakorlatilag semmivel sem kompatibilisek."
    ez meg úgy hüjeség, ahogy van.

    "Mivel senkit sem lehet fölösleges kiadásra kényszeríteni, így már rég természetes kéne hogy legyen egy ODT / RTF vagy akár egy sz@ros JPEG mint "szabvány".
    szerintem az elmúlt 30 év gyönyörűen megmutatta, hogy totálisan lényegtelen, éppen mi a szabvány, ha mindenki mást használ.

    "Ha Kis Pista be akar adni egy kérvényt, s nincs neki érvényes MSO licensze"
    OpenOffice (ami ugye fut Linukszon is) állítólag kezel MSO formátumokat. vagy nem?

    "Na húzz vissza áktíívdájrektozni/ikszcséndszezni és hagyd a témát olyan emberekre akik aktívan használtak már életükben ms -en kívüli dolgokat is"
    pofátlansággal nálam nem mész semmire.

  • moonman

    titán

    válasz tuser #35 üzenetére

    "Kb. annyi köze lehetett hozzá, mint a DOS -hoz"
    szerintem ne égesd magad tovább, kicsit többet kéne olvasnod, mint írnod.

    "Word5 DOC megnyitása új MSO -al ?"
    Word 6-tól visszamenőleg biztonsági okokból letiltották a régi fájlok kezelését. Word 5-öst egyébként utoljára DOS-on láthattál úgy 89 környékén, úgyhogy ez viccnek is elég szar volt. a 97-es verzióig visszafelé kompatibilis az egész.

    "30 év ? Most akkor belevesszük a GEOS -os szövegszerkesztőt is?"
    úgy általában számítástechnikáról és informatikáról beszéltem.

    "Az OOo - amennyire reverse engeneering után lehetséges - képes kezelni az MSO állományokat."
    pláne, hogy 2008. február óta a régi, bináris formátumok is nyíltak.

  • moonman

    titán

    válasz tuser #40 üzenetére

    figyeljél, leírom betűvel: ezerkilencszáznyolcvankilenc. vágod? 21 év. milyen dokumentumot akarsz te "igazolás" céljából előkeresni 21 év után? ne röhögtess, légyszíves.

    "Ecséééém ... de jóóó szöveg ... biztonsági okokból .... bazzz"
    olyanról nyilván még nem hallottál, hogy egy fájlformátumot, vagy programkódot kivonnak a forgalomból, mert elavult és biztonsági kockázatot jelent a használata, mi? de ha valaki mégis olyan hülye, hogy húsz év múlva jut eszébe valami, akkor is megoldható pár kattintással.

    az OS/2-vel kapcsolatban nem hiszem, hogy még nekem kéne magyarázkodnom, de tessék. most már leülhetsz.

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz tuser #43 üzenetére

    ezekkel a Warp-os képekkel nem tudom, mit kezdjek, de szerintem hagyjuk, betudtuk annak, hogy nem ismered a történelmet.

    "A hibákat általában javítani, végső esetben kikerülni szokás"
    egészen addig, amíg tart a support lifecycle, ahogy az lejár, egyetlen vállalat sem fog a két szép szemedért nyugdíjazott szoftvert foltozgatni. de hagyjuk, betudtuk annak, hogy nem ismered a szoftvercégek működését sem.

    "ezt add be Micikének, aki mondjuk Word5 -ben írt meg egy jegyzőkönyvet és most néz hogy a főnöknek kéne, de a méregdrága MSO visszadobja"
    azt meg add be akárkinek, hogy Micike főnöke 2010-ben egy Word 5-ös dokumentumot keres...

    "Mekkora az esélye hogy a fennt említett átlagos ms ügyfél nekiáll registryt csesztetni ?"
    átlagos MS ügyfél nem használ 21 éves szoftvert.

    "Kérlek fejtsd ki kicsit bővebben, miért is nem lenne jó - nem neked, azt tudjuk miért - ha ODT -t kérnének be ezentúl állami szinten, iskolákban, egyetemeken, ... ?"
    sehol nem írtam, hogy miért nem lenne jó. ha befejezted a fent említett témában tett tanulmányaidat, akár vissza is olvashatod, hogy pontosan azt írtam, az MS Office szempontjából tök mindegy, melyiket fogadják el, csak a hozzád hasonló kis fanboyok szemét csípné, ha a két ISO közül véletlenül nem a házikedvencetekre esne a választás.

  • moonman

    titán

    válasz tuser #84 üzenetére

    "a m$ amit tudott, "összelopkodott" magának, s egy elég erőteljes marketing hátszéllel, valamint érdekes nevekkel"
    igen, a Microsoft (ez a neve egyébként, nem "M$", le tudod írni öklendezés nélkül?) valószínűleg csupa összelopott szarból és pusztán marketingből érte el, hogy a világ vezető szoftvervállalata lett és 90% fölötti részesedéssel bír a számítógéppiacon. teljesen nyilvánvaló, hogy a termékek amúgy használhatatlan szarok és ha tehetné mindenki az überhiperkirály linugzot használná ópenszósz offisszal, csakhát a szemétmocskos Microsoft mindenkit lefizetett, megfélemlített és rákényszerített. így volt. detényleg.

    "ha eddig A formátumot használtál, mentsél át B -be, mert A meg fog szűnni. Mindezt 10k+ doksin. Hajrá."
    konkrét példát kérek, amikor aktív formátumot csakúgyból megszűntettek, hogy a customerrel jólkibasszanak.

    "Átlagos M$ ügyfél anno megvette a DOS + W3.1 + Word5 kombót, szerződéstervezeteket, szerződéseket, leírásokat, egyéb doksikat készített, amire most, 2010 -ben szükség lenne, de a M$O 2010 meg pofánvágja .... grat."
    szerintem ezt a demagóg szánalmas fasságot te sem hiszed el. ha mégis, akkor valami nagyon nagy bajod van és orvoshoz kéne fordulnod. de legalább annyi eszed lenne, hogy a linkeket elolvasnád, ugyanis Office 2010-ben pont három kattintás engedélyezni a Word 6-nál régebbi formátumok megnyitását.

    "a megajándékozott politikusaink álltal mindenhova beerőltetett M$"
    na, mondom. mindenki ki van fizetve, azért van mindenhol MS. engem is lefizettek. a cégemet is. téged is.

    "úgy dönt hogy az új Wordben lessz egy "apróbb" kis változtatás a formátumkezelésben, ami pont elég a hibás megjelenítéshez"
    ha lenne egy icikepicike halványlila fogalmad is az ISO-ról és a szabvány szó jelentéséről (vagy mondjuk az MS működéséről), nem jutna eszedbe ekkora baromság.

    "Az évek alatt a M$ már eljátszotta ezt párszor"
    konkrét példát kérek.

    "De tényleg ... te még nem is mondtál konkrét ellenérveket az ODF ellen."
    nahát, feltűnt? biztos azért, mert én nem valami ellen kampányolok. max az gyökér, MS-ellenes hazugságok ellen.

    nem tudom, mi szükgés van ordas hazudságokkal fárasztani a másikat és égetni magadat egy nyilvános fórumon, de te tudod. az a baj, hogy eddig mindig tételesen meg lettek cáfolva a hazugságaid, de nem veszed észre magad, nyomod tovább.

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz tuser #95 üzenetére

    érvekre, valós példákra már nem futotta? vagy azóta is keresed őket?

  • moonman

    titán

    válasz tuser #97 üzenetére

    1. te hazudtad, hogy MS kihúzza a vásárlók alól a fájlokat,
    2. te hazudtad, hogy MS mindent összelopott magának,
    3. te hazudtad, hogy Office 2010-zel nem lehet régi Word fájlokat beolvasni,
    4. te hazudtad, hogy OOo azért nem kezeli normálisan a bináris doc-ot, mert nincs dokumentálva,
    5. te hazudtad, hogy az MS termékek semmivel nem kompatibilisek, sőt még önmagukkal sem.

    ezek után még én keressek neked ellenpéldát? talán előbb támaszd alá konkrét példákkal az állításaid, mert eddig csak légből kapott fasságokat olvastunk tőled. de talán az lenne a legjobb, ha mostantól nem is írnál semmit, így is elég mélyen vagy a szarban.

    azzal a szánalmas taktikával meg ne próbálkozz, hogy megpróbálsz belekeverni a fikázásba, látom, baromira frusztrál, hogy egy árva rossz szót sem szóltam az OOo-ról. I J.

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz tuser #101 üzenetére

    ha neked három kattintás nem userszint, akkor nem tudok a továbbiakban mit kezdeni veled. puffogtasd csak tovább a fasságaidat, talán lesz még olyan birka, akit meg tudsz etetni vele.

    /ignore

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák