Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJS

    tag

    válasz moonman #44 üzenetére

    "egészen addig, amíg tart a support lifecycle, ahogy az lejár, egyetlen vállalat sem fog a két szép szemedért nyugdíjazott szoftvert foltozgatni. de hagyjuk, betudtuk annak, hogy nem ismered a szoftvercégek működését sem."

    Oké, oké, de miért kell nekünk a szoftvervégek működéséhez alkalmazkodni? Már ezt sem értem. Ha azt akarom, hogy valami megbízhatóan meglegyen, nyomtassam ki, mert a support lifecycle véges? Akkor mire jó ez az egész digitális vacakolás?

    vanhalen #19 írta:
    Én csupán azt nem értem, hogy akik kardoskodnak az OoO mellett, meg a "nyílt formátumok" mellett, azok miért is teszik. Hogy érthető legyen: Nekem mindig furák voltak azok a dolgok, kezdeményezések (akár vallások-ideológiák) amik valami ELLEN jöttek létre és nem a szükségszerűség, vagy az igény miatt.

    Én azért használok OOo-t, mert ingyenes, nem kell a fél fizetésemet licenszekre költeni. Azt se felejtsd el, hogy amikor az OOo elindult, akkor a nyílt OOXML még a fasorban se volt. Aztán meg a bizalom kérdése is felmerülhet egy kormány számára. Az MS esetén semmi sem garantálja, hogy nincs benne backdoor, vagy időzített törlés. (Oké, értem én, hogy az MS-nek sem érdeke, hogy legyen benne, de akkor is. Az ilyen nyílt izékkel meg biztos lehetsz benne, hogy azt kapod, amit látsz.)

    [ Szerkesztve ]

  • tuser

    aktív tag

    válasz moonman #44 üzenetére

    A történelmet többféleképp lehet értelmezni, attól függ mely részletét emeled ki. Mondhatnánk úgy is, hogy a m$ amit tudott, "összelopkodott" magának, s egy elég erőteljes marketing hátszéllel, valamint érdekes nevekkel mint például : Windows 95 OSR elég jól le tudja amortizálni az ellenfeleit és meg tudja vezetni a hozzád hasonló vérfanboyokat. :(

    Épp az a baj hogy túl jól ismerem a sw cégek működését. Ha nincs polgárháború, a cég mindent lenyom a torkodon, ha eddig A formátumot használtál, mentsél át B -be, mert A meg fog szűnni. Mindezt 10k+ doksin. Hajrá.

    Átlagos M$ ügyfél anno megvette a DOS + W3.1 + Word5 kombót, szerződéstervezeteket, szerződéseket, leírásokat, egyéb doksikat készített, amire most, 2010 -ben szükség lenne, de a M$O 2010 meg pofánvágja .... grat.

    Nem érted .... A fő probléma az hogy ha a megajándékozott politikusaink álltal mindenhova beerőltetett M$ úgy dönt hogy az új Wordben lessz egy "apróbb" kis változtatás a formátumkezelésben, ami pont elég a hibás megjelenítéshez, vagy az IE -hez hasonlóan egyénieskedni kezd az ODF -el máris bukott az egész koncepció.

    Az évek alatt a M$ már eljátszotta ezt párszor, innentől ....

    De tényleg ... te még nem is mondtál konkrét ellenérveket az ODF ellen. Netán esélyes hogy a lifecycle végével nem folytatnák a fejlesztést ;] ?

    4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

Új hozzászólás Aktív témák