Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz szilard28 #585 üzenetére

    "Kitalálja valaki, hogy majd bérelt géppel sokszoros hasznot ér el, leírom neki hogy elméletben és gyakorlatban is kizárt aztán köszönet helyett fikázás és gyalázás a válasz."

    Nem fogod fel, hogy itt nem ez a lényeg?

    A bérlő abból profitál, hogy egyszerűbb és olcsóbban be tud szállni.

    A bérbeadó pedig abból, hogy élénkíti a Bitcoin gazdaságát.

    De te csak nem tudsz elvonatkoztatni a jelenlegi inflációs, harácsolós modelltől.

    Korlátozott számú BTC lehet forgalomban, ami maximum csökkenhet azáltal, hogy emberek elhagyják a tárcájukat, elfelejtik a jelszót, stb.

    Ha én összeharácsolok sok millió BTC-t, akkor két dolgot érhetek el.

    1. A BTC gazdasága lanyhul, mert kevesebb BTC fog forogni benne (mivel én ülök a sajátomon).

    2. A BTC árfolyama (ha eladásra játszok) zuhanni fog, mivel a belső gazdaság lanyhul, ezért egyre többen fogják spekulációs célokra használni, mintsem fizetőeszközként (mivel hozzájutni csak bányászattal vagy dollárért tudnak). Amivel még spekulánsként sem járok jól, mert nemhogy felfelé tornázom a jelenlegi 112 USD/BTC-s árfolyamot, hanem lefelé, a béka segge alá.

    Tehát akár hiszek a BTC-ben, akár csak spekulálok, a hosszútávú érdekem az, hogy visszaosszam a profitom egy részét a bérlőknek, ezzel élénkítve a Bitcoin belső gazdaságát (ami az árfolyamot is feljebb tornázza).

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz szilard28 #585 üzenetére

    "A 99 dolcsiért bérelhető 999 dollárt termelő bérbányászgép-ajánlatot továbbra is priviben várom."

    Az a gond hogy csak végletekben gondolkozol, árnyaltabb megközelítést még nem olvastam Tőled.
    A pék sem adja 5000 Ft-ért a kilós kenyeret. Ennek racionális okai vannak. És szerszámgépet sem bérelhetsz 2 forintért.
    A számítási kapacitásnak is lehet olyan ára, amely nem a a te elméleted szerint működik.
    Ha jól gondolom a mai állapotot: VGA esetén 30-50% az áram költség, célhardvereknél alacsonyabb. A karbantartás költsége és a beruházás megtérülése nem tudom pontosan mennyi lehet, de ha jól saccolok, akkor a mai árfolyamon számolva 50-70% között mozoghat az össz. költség ha valaki szerverparkot üzemeltetne bérbeadás céljából, amire még egy kis profit is kell.

    Tehát a "bérlős" bányász az én elképzelésem szerint 1 BTC bérleti díjért max 1,2-1,4 BTC-re számíthat. Ez szerintem korrekt és elfogadható arány. Természetesen azt senki nem tudja milyen lesz az árfolyam, de a bérlő/bérbeadó nyilván ennek figyelembevételével korrekciózza majd a bérleti díjakat.
    (ha lenne ilyen szolgáltatás)

Új hozzászólás Aktív témák