Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz shtml #870 üzenetére

    "...Ekkor már biztosítva van a jegyem a mennyországba és ettől még egész további életemben a leggonoszabb tetteket követhetem el.

    teljesen logikus felvetés, olyannyira, hogy még a Bibliában is fel van téve. (de most meg nem keresem, pontosan hogy van....)

    de az ember, ha tudatára ébred, hogy bűnbocsánatot nyert, (kvázi előtte kérte is már ezt a bocsánatot), és rádöbben ennek a következményeire, akkor hálából törekedni fog, hogy szándékosan ne vétkezzen, azt bosszantva, akitől a bocsánatot kapta.
    de tudatosan azzal a meggyőződéssel, hogy "áhh, úgyis bocsánatot fogok erre is kapni" - nem vétkezik többet.

    tehát, amikor az ember előre elfantáziál erről, hogy mit csinálna, és nem csinálna a megtérés után, és legfőképpen miért, hogyan, teljesen más következtetésekre jut, mint utána.

    én azért féltem megtérni Istenhez, (amikor már úgy gondoltam, hogy egyáltalán szükséges), mert féltem azoktól a veszteségektől, amiket ez okoz: hogy majd ezt nem lehet, azt nem lehet....

    most amikor elmegyek egy játékterem, vagy egy presszó mellett, összeszorul a gyomrom, de nem a kívánságtól, hanem az emlékekből fakadó sajnálattól, azok irányába, akik bent vannak, és ott leszenek az elvi záróra után egy órával is még, mert nem bírnak elindulni, mert kell még egy kör....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Aktív témák