Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz #16820480 #355 üzenetére

    FYI [link]

    Amúgy én is csak úgy tudom elképzelni, hogy van egy otthoni kis win felhő, meg egy vállalati nagy win felhő, és a taxiban kiválasztod a mini win felhő klienseddel, hogy melyik profilt szeretnéd használni: a gyerekednek akarsz a dlna-s rendszeredben egy másik mesét betenni, amíg haza nem érsz, vagy a főnöködnek szeretnél egy nagy beruházásra egy projekttervet nyomtatni a gizike nyomtatójáról, lájk a rííl bizniszmen. Mindenki más igénytelen ;]

    (#356) FTeR Azé több dolog is van itt, amit nem szabad szem elől téveszteni, amikor ezeket a webes szövegszerkesztőket ostorozza az ember. Először is a történelme elég rövidke, míg a desktop változatok már az előző évezred óta rontják az ember idegállapotát, addig ezek relatíve elég fiatal fejlesztések. Másrészt a böngészők nyújtotta erőforráskészlet most kezdett csak nőni. Harmadrészt a formátum elég necces. Egy desktop alkalmazásra faragott formátumban tárolt, szénné formázott dokumentumot webes megjelenítésre konvertálni az előző két pont mellett nem annyira egyszerű. Mindezek mellett én úgy gondolom, hogy design-náci szemmel nézve ezek az alkalmazások komolyabb felhasználásra nem a legalkalmasabbak. De nem is erre lettek kitalálva. Senki nem várhatja el egy ilyen keretek közé szorított 1-2 éves alkalmazástól, hogy hozza azt a szintet, hogy egy 3-4000 oldalas szabványnak sem megfelelő formátumot JS-ben kibogozva neten tálaljon. Hamarabb lesz használható CAD/GIS alkalmazás böngi alatt, mint maximalista szemmel nézve versenyképes szövegszerkesztő. Arra jó, hogy kis méretű, egyszerű dokumentumokat kezeljen, mint egy összetettebb wiki. Sőt, leginkább céges felhasználásban egy wikivel kombinálva látnám a leginkább a hasznát.

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz #16820480 #355 üzenetére

    Amiről te beszélsz, az csak a kényelemről szól. De... egyrészt ez a kényelem közel elérhető úgy is hogy saját programokkal rendelkezel, másrészt ennek hatalmas ára van. Mind az adatbiztonság, mind a személyes kontroll feladásával jár. Pénzügyi vonzata jelenleg nincs. A csali olcsó, kvázi ingyen van. De ha nyeregbe kerülne egy ilyen cég, akkor megdrágulnának a normálisabb gépek, és velük együtt az ócskák is, (a netbook most is drága egyébként) ezért közel sem biztos hogy olcsóbb lenne a "terminálod" mint most egy rendes gép, valamint megjelennének a havi számlák mindenre, amit most ingyen kapsz. Ha az amerikai gdp egy százalékponttal esik, akkor majd egyből emelkedik az ár is, az egyoldalúan módosítható szerződések miatt. És végsősoron sokkal többet fizetnél, mint amennyit most, a sokkal okosabb programokért... és még csak nem is felügyelhetnél semmit amit csinálsz.
    Közben valószínűleg a kedvenc chrome -od asztalán megjelennének a pofátlan reklámok, mint ahogy az android -os telefonokra is jövőre jönnek majd igazán gőzerővel ezek.

    A terminállá butított pc -nek kevés az előnye, de irdatlan sok hátránya van, és a digitális ellenőrzés legjobb eszközei lehetnek. Ha te dróton rángatható marionett bábu módjára szeretnél digitális életet élni, akkor nem látsz tovább az orrodnál. Amit a gugli jelenleg el akar élni, abból semmi jó nem sülhet ki.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • moonman

    titán

    válasz #16820480 #355 üzenetére

    bocs, de megint nem a témáról beszélsz. a beállításokat már most át lehet vinni egyik gépről a másikra, lehet központi dokumentumtárolást is csinálni, sőt következő OS X és Windows már simán beépítve támogatni fogja ezt. de ez még mindig nem azonos azzal, hogy a teljes OS a webről fut és ha nincs net, akkor megállt az élet.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz #16820480 #355 üzenetére

    Meg jo, hogy letezik router, es mivel a nyomtatoval nem kell rohangalni, ezert arra nyugodtan ra tudod kotni. Ezek mind olyan peldak, melyek nem allnak meg a labukon.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák