Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz #16820480 #355 üzenetére

    FYI [link]

    Amúgy én is csak úgy tudom elképzelni, hogy van egy otthoni kis win felhő, meg egy vállalati nagy win felhő, és a taxiban kiválasztod a mini win felhő klienseddel, hogy melyik profilt szeretnéd használni: a gyerekednek akarsz a dlna-s rendszeredben egy másik mesét betenni, amíg haza nem érsz, vagy a főnöködnek szeretnél egy nagy beruházásra egy projekttervet nyomtatni a gizike nyomtatójáról, lájk a rííl bizniszmen. Mindenki más igénytelen ;]

    (#356) FTeR Azé több dolog is van itt, amit nem szabad szem elől téveszteni, amikor ezeket a webes szövegszerkesztőket ostorozza az ember. Először is a történelme elég rövidke, míg a desktop változatok már az előző évezred óta rontják az ember idegállapotát, addig ezek relatíve elég fiatal fejlesztések. Másrészt a böngészők nyújtotta erőforráskészlet most kezdett csak nőni. Harmadrészt a formátum elég necces. Egy desktop alkalmazásra faragott formátumban tárolt, szénné formázott dokumentumot webes megjelenítésre konvertálni az előző két pont mellett nem annyira egyszerű. Mindezek mellett én úgy gondolom, hogy design-náci szemmel nézve ezek az alkalmazások komolyabb felhasználásra nem a legalkalmasabbak. De nem is erre lettek kitalálva. Senki nem várhatja el egy ilyen keretek közé szorított 1-2 éves alkalmazástól, hogy hozza azt a szintet, hogy egy 3-4000 oldalas szabványnak sem megfelelő formátumot JS-ben kibogozva neten tálaljon. Hamarabb lesz használható CAD/GIS alkalmazás böngi alatt, mint maximalista szemmel nézve versenyképes szövegszerkesztő. Arra jó, hogy kis méretű, egyszerű dokumentumokat kezeljen, mint egy összetettebb wiki. Sőt, leginkább céges felhasználásban egy wikivel kombinálva látnám a leginkább a hasznát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák