Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz attila9988 #263 üzenetére

    szerk.: tessék :)

    Mindemellett lassú mint a dög, és ugye azt már kitárgyaltuk hogy mindemellett arra vagyok kényszerítve, hogy amit a fosukkal megírok, az az ő szervereiken legyen eltárolva, elfogadva ennek minden velejáróját.

    A többire már válaszoltak előttem, én csak erre reagálnék:
    - lassú: valóban még mindig nem egy asztali alkalmazás, de chrome-on messze nem lassú. A sokak által értelmetlennek titulált sebességversenynek néha igencsak kézzelfogható eredménye van.
    - szerveroldali tárolás: számodra a hátrányok verik az előnyöket, számomra fordítva. Ez egyéni ízlés kérdése, ellentétben veled én nem próbálok senkit megtéríteni.

    Az offodra:
    Azért arra kíváncsi leszek, hogy a nagy cloud jövőben, amit annyira vársz, hogyan fogsz magadnak x264 -et forgatni, és hogyan fogod kezelni a videóidat, hiszen amire te vágysz, ott erre nem lesz lehetőséged, csak valami buta felületre, ahol nem tehetsz semmit azonkívül, amit a felhősök kitaláltak. És majd ha nem 10 perc videóval akarsz dolgozni, akkor majd fizethetsz a belépéstől kezdve, minden egyes próbálkozásért, vagy ahányszor ránézel a képernyőre. Mindezt olyan dolgokért cserébe kell majd, amit ma nyugodtan megoldhatsz otthon, sokkal tágasabb lehetőségek mellett. Jaj de jó is lenne igaz?

    A PC halálának a víziója azért szintén erősen túlzás, ezt senki nem mondta. Csupán jelentősen vissza fog szorulni a céleszközökkel (most nevezhetjük vékonykliensnek, bár nem teljesen helytálló az elnevezés) szemben.
    Azonban normális minőségű cloudos szolgáltatás mellett akár igen, le tudnék mondani ezekről. Azért ástam bele magam a témába, mert messze nem voltam elégedett az elérhető consumer alkalmazások (videóvágó, filterező, tömörítő) minőségével.

    Aztán ugye a videóidat is látná minimum egy vállalat, aztán kitalálnák hogy szerintük a háttérben van egy festmény, amiért fizess jogdíjat is......

    Ja, arra a cégre gondolsz, aki a videós szolgáltatásában már nem törli a jogvédett zenei tartalmakat, hanem lebizniszeli a jogvédőkkel/kiadókkal, hogy te feltölthess szinte amit csak akarsz? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák