Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz attila9988 #33 üzenetére

    Neked és mindenkinek: nem kell a google szolgáltatásait használni (ChromeOS-en sem!) ha ennyire böki a szemetek az a cég, lehet máshol is tárolni az adataitokat. Az MS live rendszere is van felhasználói táborban simán akkora mint a google-é, nem látom sehol sem az "egy cloud mind fölött" jövőképet beigazolódni.

    Ha pedig csak otthon, ott is 8 winyóra széttükrözve, 1024 biten titkosítva tároljátok a cuccaitokat nehogy a moszad meg a CIA lemonitorozza az unoka szülinapjáról készült képeket meg a malacpornót, akkor a cloud nektek úgysem alternatíva, nem kell a témán csámcsogni és teleböfögni baromságokkal a topikot. Aki ChromeOS-t használ az nyilván tisztában van vele hogy cloud alapú megoldást választ, annak az előnyeivel és hátrányaival (pláne egy IT fórumon). Nem kell a herpderp.

    A google csak addig jófiú, amíg nem kerül megfelelő pozícióba, és akkor amellett hogy a vállalkozásodat kockáztatod (hiszen mindig mindenről tudhat valaki más is) még a se**edben is viagra reklámot tolnak majd ha megnyitsz egy gagyi webappot.... micsoda jövő... terminálok, digitális rabszolgasors, ellenőrzés, és reklám hegyek, számlák a gép bekapcsolásától kezdve minden pillantás után amit a webappra irányítasz, mindezt akkor már magasabb áron, mint a jelenlegi "beetetős" időszakban... és gagyi feature lista mellett.. kiváló. Fejlődjünk csak visszafelé...

    A skynet meg az 1984 kimaradt. Hiába, mindannyian kezdünk öregedni. :DDD

    Látom ez jó topik lesz, mindent bele srácok, nyomjátok csak ami a csövön kifér, úgy néz ki a ma esti szórakozásom megvan.

  • julius666

    addikt

    válasz attila9988 #58 üzenetére

    Egyrészt a cloud már önmagában egy veszélyes közeg, ha nem teljesen lényegtelen, vagy szénné titkosított dolgokat tárolsz benne...

    Az jegyzetek, családi fotók, hétköznapi levelezések minek számítanak? Mert az átlagembernek bizony erre kell...

    egyáltalán mi az a földtől nem elrugaszkodott érv, ami alapján egy csökött képességekkel megáldott doc -sban kellene szerkeszteni, pl egy 3 oldalas dokumentumot.

    Attól függ mit akarsz szerkeszteni. Van amire a docs kevés, van amire nem. Egyszerű, nem szétformázott anyagokra bőven elég, legalábbis számomra. Vagy most tegyek fel OO-t/MSO-t mert olyanra amire nekem nincs jelenleg szükségem nem elég?
    Valószínűleg a jövőben meg még sokat fognak fejlődni a docs/egyéb alternatívák, nem sok minden indokolja hogy ne lehessen webes felületen akár az említett asztali alkalmazásokhoz hasonló funkcionalitású webappot készíteni.

    A "mindenhonnan elérhetem" marketing maszlag most nem érdekel, főleg azért, mert ez azt is jelenti hogy más is mindenhonnan elérheti ha megtudja pl a jelszavamat.... (meg a cloud szolgáltató is elérheti, akinek a licenc -ében meg benne van hogy azt tesz vele amit akar ugyebár..)

    Ja, úgy persze hogy nem éri meg cloudra váltani ha a legnagyobb előnye nem számít. :U
    Ennyi erőből mondd meg, mi értelme van lokális tárolásnál maradni, ha a tárhely olcsósága és az, hogy más nem nézegetheti az adataidat nem számít. :U

    Ha te annyira vágysz az ellenőrzésre, hát rajta.. én nem kívánok óvóbácsit a személyes dolgaimhoz..

    "Ha pedig csak otthon, ott is 8 winyóra széttükrözve, 1024 biten titkosítva tároljátok a cuccaitokat nehogy a moszad meg a CIA lemonitorozza az unoka szülinapjáról készült képeket meg a malacpornót, akkor a cloud nektek úgysem alternatíva, nem kell a témán csámcsogni és teleböfögni baromságokkal a topikot. Aki ChromeOS-t használ az nyilván tisztában van vele hogy cloud alapú megoldást választ, annak az előnyeivel és hátrányaival (pláne egy IT fórumon). Nem kell a herpderp."

  • julius666

    addikt

    válasz Sweet Lou 6 #60 üzenetére

    a google csak kihasználja, hogy az emberek hülyék, de nem ő tehet róla.

    Ez így nem igaz, a google nem az emberek hülyeségét használja ki, hanem hogy mások az igényeik, mint amit sokan az IT oldalról hisznek.

  • julius666

    addikt

    válasz #16820480 #73 üzenetére

    Igazából accountot nehezen törnek fel "bruteforce" ha nem vagy nagyonnagyon hülye (nem 12345 a jelszavad és nem árulod el/írod fel sehova sem) mert a szerver úgyis ledob x próbálkozás után csendespihenőre (akárhogy okosítasz az algoritmuson, 10-15 lehetőségből óránként nem fogja kitalálni belátható időn belül a normálisabb jelszavakat). A Google szervereinek meghekkelésén keresztüli információnyerést inkább tartanám elképzelhetőnek, de ha normálisan, elosztva tárolják az adatokat úgy, hogy belülről se nagyon férjenek hozzá, ennek az esélyét is minimalizálni lehet.
    A törölt accountok illetve a többszörös tárolómédiahiba miatti adatvesztést arányát szvsz ezrelékekben lehetne csak mérni.
    Amíg több szereplő van a piacon ráadásul kirívóan egyeduralkodó cég nincs is, addig a gondolat-rendőrséges teóriák eléggé alaptalanok.

    Ezek a biztonsági problémák - habár kétségtelenül fennállnak - kicsit erősen fel lettek fújva.

  • julius666

    addikt

    válasz Male #76 üzenetére

    Ne a szoftvernek kelljen már ilyen szintű user errorok ellen védenie.
    Szerinted mikró gyártója a hibás akkor, amikor te mikróban próbálod szárítani a macskát?

  • julius666

    addikt

    válasz attila9988 #85 üzenetére

    Amire nem kevés, arra meg felesleges... egy txt -t notepad -ban is meg lehet írni, és ki sem kell rakni a netre.
    Szóval az baj, ha egy software többet tud mint a alapfunkciók? [...] blablabla

    És ha ezek a webalapú dokumentumszerkesztők ennyire használhatatlan, értelmetlen szarok, akkor szerinted miért szállt be a MS is erre a piacra? Nekik ott a notepad illetve az MS Office, ami szerinted tökéletesen lefedi az igényeket. A másodikon ráadásul degeszre is keresik magukat, miért érte meg nekik egy ingyenes webes office elindítása? Ők még állítólag ( ;] ) az adataimra sem pályáznak.

    Azon kevés alkalmakra, amikor meg hurcolni kell a cuccot, arra ott a pendrive. Tudom tudom, az nem jó mert ellopják, eltörik, minden nap besz*rik, és az elektromágneses vihart sem bírja, de addig csak működik amíg elviszem valakihez..

    Ja, meg mondjuk betelik, otthon felejted, telemegy autorun szutyokkal, be kell mászni az asztal alá desktop PC-k esetén, stb.

    Azért ahhoz mégiscsak több meló kell hogy az én gépemről levakard az infot.... és legalább nem adok felhatalmazást egyetlen embernek sem arra, hogy használja az adataimat.

    Attól függ. Ha a Googleről beszélünk, nyilván. Ha valami ruszki hülyegyerekről, nem feltétlenül. Egy átlagusernél aki azt se tudja mi az a tűzfal nopláne nem biztos.
    Milyen adataid amúgy azok amiket ennyire féltesz? Családi fotók? Ibizai nyaralás? Szerelmes levelek?

    Kérdezek valamit. Mi az alapja a cloud szolgáltatókkal szemben tanusított nagy fokú bizalmadnak? Mivel érdemelték ezt ki?

    Főként két dolog: eddig szinte csak pozitív tapasztalatom volt velük, illetve nem bízok rájuk olyan adatokat amikkel komolyabban visszaélhetnének, illetve amit sajnálnék elveszteni és lokálban is tárolom backupként (kivéve az e-mailjeimet :B ).
    A személyes fotókókat, doksikat meg e-maileket használják fel ahogy csak akarják. Tőlem a gugli összes alkalmazottja végig rejszolhat rájuk munkaidőben.

  • julius666

    addikt

    válasz Jim Tonic #197 üzenetére

    egyetertek, de azert nem annyian torrenteznek, mint interneteznek. A cloud erosen noveli a forgalmat a jovoben, lenyegeben minden internetezo a torrentezohoz hasonlo kapcsolatot/adatforgalmat igenyelhet. Ezen felul a torrent elsosorban vezeteken megy, ami fejlettebb, ez a laptop meg foleg hspa es tarsai technologiakra epit, amire meg nincsenek teljesen felkeszitve a mobilhalozatok. Persze valahol el kell kezdeni, de docogos lesz.

    1. youtube? Nem csak torrent van, sőt. :)
    2. A cloudban futtatása az egyszerűbb szövegszerkesztő, stb. programoknak nem különösebben sávszélesség igényes. Pláne hogy a HTML5-nek köszönhetően a GUI-t max. 1× töltöd le, csak szöveges információ cserélődik.
    3. Képek/videók tárolása nem különb mint most, az userek nagy része (pláne amcsiban) már most is amint gépre rakta a képeit/videóit nyomja fel FB-ra/youtubera.

    Arról sem szabad elfeledkezni, ha megjelenik egy masszív igény felhasználói oldalról, akkor a hálózatok fejlesztése is felgyorsul. A 3G is azért terjedt lassan, mert kezdetekben jóformán a kutyának sem kellett.

    Ha bízhatunk amúgy a 4G-ről szóló híreszteléseknek, akkor meg tényleg elérhető lesz a jövőben (a nem is olyan távoliban) wireless szélessáv szinte mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz Rickazoid #203 üzenetére

    Vagy rosszul értelmezem a csak olvasható memória fogalmát és csak egy szokványos flash háttértárról van szó, amin letiltott az írás a felhasználónak (mint a ROM-ok mostanában)? De akkor miért a hangsúlyozás?

    Ez így van. Azért a hangsúlyozás, mert nem igazán vághatja agyon egy kliens szoftver (javascript?) az oprendszert.

  • julius666

    addikt

    válasz #16820480 #205 üzenetére

    backup az eredeti rendszerről

    Na ez látod lehet. A használatban lévő rendszer biztosan nem ROM-on van.
    De induláskor hogyan is ellenőriz? Ez nem egészen tiszta, gondolom jönnek ki a chromeos-hez is frissítések idővel, azokat meg tutira nem tudja ROM alapján ellenőrizni.

  • julius666

    addikt

    válasz ntomka #207 üzenetére

    bocs, lehet hogy késő van és azért, de se a File API, sem a redundáns adattárolás nem értem hogyan kapcsolódik a hszeimhez :DDD

  • julius666

    addikt

    válasz attila9988 #209 üzenetére

    Egy tanács: legközelebb próbáld meg ha egy reagálásra reagálsz, hogy megnézed mire volt válasz az adott hsz, mielőtt elkezded lökni a fasságaidat.
    De ez alkalommal legyen meg az örömöd, tessék:

    Tehát szerinted, minden videónkat ki kellene egyből nyomni youtube -ra. És ez normális dolog lenne....

    Miután az aktív nethasználók (tehát akik valamennyire benne is vannak a témában, jellemzően a fiatalok) többsége ezt csinálja, így nyugodtan mondhatjuk: igen.
    Az most hogy te vagy én mit gondolunk normálisnak, az teljesen irreleváns. Egyéni szocprobléma.
    Ha meg akarsz osztani egy videót (másért miért vetted volna fel?), ez a legjobb és legkényelmesebb megoldás. Nem kell a digitális analfabéta másik félnek valami ismeretlen megosztóhely felületén kavarognia, nem kell a kodekekkel, egyebekkel vackolni, stb.
    Van aki még arra sem veszi a fáradságot mint én, és még privátnak sem állítja be a videóit. Egyszerűen leszarják az emberek azokon kívül akikkel meg akarják osztani, ki látja.

    És ennek hol van az előnye?

    Ott hogy nem olvastad el mire volt a reakció. A cloudos rendszerek sávszélesség-igényéről volt szó, akármilyen meglepő, de a topicban megjelennek a gondolatrendőrségen kívül más érvek is.

    A lényeg továbbra is: ha neked nem tetszik az irány, dugdosd továbbra is a dunyha alá a vinyóidat. Senki sem kötelez az átállásra. De nekem ne próbáld megmondani minek van értelme és minek nem, majd azt én eldöntöm magamnak, köszi!

  • julius666

    addikt

    válasz hcl #255 üzenetére

    Teszem azt holnap a gúglit meg a fészbúkot államosítja az USA, és a CIA + FBI végigtúrja a cuccokat, az érdekes lenne. OK, meredek, de semmi nem lehetetlen.

    Ez azért elég életszerűtlen. :U
    Ha valaha ott fogunk tartani, hogy államosítják ezeket a cégeket, akkor szerintem ez lesz a legkevésbé probléma. Tudod, 1984, bakancs az arcban, stb.

    Indokolt esetben amúgy most is végigtúrhatják. Pont mint ahogy rád is rúghatja 16 SWAT-os az ajtót hajnali 3-kor. Az egyikről nem is fogsz tudni, a másik után 5 évig pszichiáterhez jársz.

  • julius666

    addikt

    válasz attila9988 #258 üzenetére

    És igen, még a "szia nagyi vettem neked egy gyűrűt" tipusú email -ek is értékesek lehetnek, ha elég nagy mennyiség áll rendelkezésre belőlük

    Persze hogy, a google ezekből készíti a statisztikáit, a személyre szabott reklámokat. Ezt eddig is lehetett tudni.

    de a céges szintű levelezések aztán pláne. Így aztán az üzleti guglizás nem biztos hogy kifizetődő dolog.. Hosszabb távon semmiképpen sem.

    Többször is szóba került már a topicban: itt nem céges felhasználásról beszélünk.

    A gdocs meg továbbra is őrültség.. Még jó hogy jelenleg amúgyis a sza*t se ér kategóriába tartozik...

    Bírom amikor jönnek az ilyen tudorok és megmondják mi a szar és mi nem.
    Én kb. egy éve már hogy csak akkor kellett MS Officehoz nyúlnom, amikor olyan doksival kerültem kapcsolatba aminél valami buzi adatvédelmi szart bekapcsoltak, és sem a gdocs, sem a live office nem volt hajlandó megnyitni. Bár ezekkel MS Office alatt is voltak gondok, még kijelölni sem lehetett bennük.
    Ezen kívül számomra a fent említett szolgáltatások bőven elegendőnek bizonyultak.
    De ha te azt mondod szar, akkor biztos úgy van.

  • julius666

    addikt

    válasz attila9988 #261 üzenetére

    Most mondd őszintén, te próbáltad is a gdocsot vagy csak hasból fikázol? Csak mert az állításaid többsége hamis.
    Egyedül a tabulátorok kezelése nem kielégítő azok közül, amiket felsoroltál, mert a tab böngészőben ugye másra való. De be lehet állítani hogy egy akármilyen karaktersort (nálam ez pl. "(tab)" tabulátornál) alakítson át valamilyen más karaktersorrá, szóval könnyen kijátszható a dolog. Persze normális beépített tabulátorkezelés hiányában a szélességet meg egyebeket nem állíthatod, ezt aláírom, ez tényleg hiányossága.
    De pl. behúzást meg egyebeket ugyanúgy állíthatsz mint Wordben.

    Persze tudom hogy neked mivel google úgysem fog tetszeni (nem is célom ezt elérni, magasról leszarom mit használsz), de azért baromságokat nem kéne állítani.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz Fecow #264 üzenetére

    :R :R :R
    Úgy tűnik van tabkezelés is már, ahogy nézem új feature azért nem ismertem.
    Érdekes, amikor az előző hszem írásánál próbáltam, a tabot nem érzékelte, most igen. :F

  • julius666

    addikt

    válasz attila9988 #263 üzenetére

    szerk.: tessék :)

    Mindemellett lassú mint a dög, és ugye azt már kitárgyaltuk hogy mindemellett arra vagyok kényszerítve, hogy amit a fosukkal megírok, az az ő szervereiken legyen eltárolva, elfogadva ennek minden velejáróját.

    A többire már válaszoltak előttem, én csak erre reagálnék:
    - lassú: valóban még mindig nem egy asztali alkalmazás, de chrome-on messze nem lassú. A sokak által értelmetlennek titulált sebességversenynek néha igencsak kézzelfogható eredménye van.
    - szerveroldali tárolás: számodra a hátrányok verik az előnyöket, számomra fordítva. Ez egyéni ízlés kérdése, ellentétben veled én nem próbálok senkit megtéríteni.

    Az offodra:
    Azért arra kíváncsi leszek, hogy a nagy cloud jövőben, amit annyira vársz, hogyan fogsz magadnak x264 -et forgatni, és hogyan fogod kezelni a videóidat, hiszen amire te vágysz, ott erre nem lesz lehetőséged, csak valami buta felületre, ahol nem tehetsz semmit azonkívül, amit a felhősök kitaláltak. És majd ha nem 10 perc videóval akarsz dolgozni, akkor majd fizethetsz a belépéstől kezdve, minden egyes próbálkozásért, vagy ahányszor ránézel a képernyőre. Mindezt olyan dolgokért cserébe kell majd, amit ma nyugodtan megoldhatsz otthon, sokkal tágasabb lehetőségek mellett. Jaj de jó is lenne igaz?

    A PC halálának a víziója azért szintén erősen túlzás, ezt senki nem mondta. Csupán jelentősen vissza fog szorulni a céleszközökkel (most nevezhetjük vékonykliensnek, bár nem teljesen helytálló az elnevezés) szemben.
    Azonban normális minőségű cloudos szolgáltatás mellett akár igen, le tudnék mondani ezekről. Azért ástam bele magam a témába, mert messze nem voltam elégedett az elérhető consumer alkalmazások (videóvágó, filterező, tömörítő) minőségével.

    Aztán ugye a videóidat is látná minimum egy vállalat, aztán kitalálnák hogy szerintük a háttérben van egy festmény, amiért fizess jogdíjat is......

    Ja, arra a cégre gondolsz, aki a videós szolgáltatásában már nem törli a jogvédett zenei tartalmakat, hanem lebizniszeli a jogvédőkkel/kiadókkal, hogy te feltölthess szinte amit csak akarsz? :)

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz attila9988 #276 üzenetére

    Mert azt írták, hogy szerintük ez jó, én meg leírtam hogy szerintem miért nem jó. Érvekkel természetesen. (tudod az érv egy olyan dolog, ami a te hsz -edből pl hiányzik.)

    Nézd, amire én használom tökéletes. Ha annyira doc-ot/xls-t/egyebet akarok megnyitni, akkor egyértelműen live office. De ha neten szerkesztem a szöveget magát is, akkor a gdocs elég jó.

    Specializált céges felhasználásra meg szóba se nagyon jön az ilyesmi ugye (legalábbis egyelőre), így ilyen téren nincs miről beszélnünk.

  • julius666

    addikt

    válasz moonman #291 üzenetére

    de talán rá kéne jönni, hogy ilyen komplex dolgokat nem javascriptben írunk, mert akármilyen überfasza fénysebességgel hasít a Chrome, az nem erre való.

    Egy webapp kliens részét? Mivan? Akkor miben írod, brainfuckban?
    És akkor mire való a javascript? Ezt kifejthetnéd igazán.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz attila9988 #405 üzenetére

    A chrome os nem más, mint egy bezárhatatlan böngésző, egy linux kernelen. Ennyi a lényege. Mögötte van a hatalmas marketing, meg a duma hogy minden harmadik pc -n le lehet cserélni a normális operációs rendszert, erre a böngi os -re.

    Igen, pontosan. Ugyanis az átlagember akár hiszed akár nem, erre használja a nettopot az esetek 90%-ban. A maradék 10%-ból meg 9-et ugyanúgy el tudna végezni neten is, csak nem tudott róla eddig. Az appstoreban ott lesz minden az arcukba tolva, szóval most majd fog.
    Akkor miért ne lenne elég neki egy csökkentett képességű olcsóbb laptop? Miért fizessen olyanért amit ő nem használna?
    Mielőtt azzal jönnél, hogy szerinted ez a tudás kevés, te messze nem vagy átlaguser az eddigiek alapján és úgy tűnik nem is tudsz a fejükkel gondolkodni. Szóval ez az érved nem sokat ér. Akinek ez kevés, vesz rendes netbookot/laptopot kicsit drágábban. Ők általában értenek annyira a témához, hogy ne ugorjanak fejest egy ChromeOS-be.
    Az sem érv, hogy találtál egy valószínűleg leakelő webalkalmazást, ami extrém felhasználás során egy rossz, önmagában leakelő és lassú js motorral rendelkező böngésző alatt leakelt. Ez a koncepciót semennyiben sem degradálja, csak az adott esetet.
    Az adatbiztonság: ezt mondd olyanoknak, akik lógó faszos képeket posztolnak közösségi portálokra. :)
    A viccet félretéve: ez az átlagembert nem fogja zavarni (hacsak tényleg el nem terjednek a skynetes urban legendek), de amúgy is ott a választás, senki sem kötelez a google szolgáltatásaira. Akit meg ez nagyon zavar (pl. téged), ez úgysem nekik lett kitalálva, ők majd vesznek rendes netbookot kicsit drágábban.

    Az értelmét, és a létjogosultságát firtatom. A lokálisan futó alkalmazáshoz minek a cloud? Ha meg cloud, akkor miért kellene helyileg futnia? És ha helyileg fut, akkor mi értelme egy fos webapp -nak, mikor helyileg normálisakat is lehet használni?

    Jah, ha csak nettel működik, akkor azért szar, ha net nélkül is, akkor azért szar.
    Eddig azt hittem csak szimplán neked nem tetszik a koncepció és azért osztod itt az észt, de most kiderült hogy barlangból tolod ráadásul.
    Asszem itt elérkeztünk a beszélgetés végéhez, így nem sok értelme van a további vitának.

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz FTeR #406 üzenetére

    de G-től függetlenül is, a hívek ugyanezt vallják, erről folyik most a vita. jött az érv, h milyen jó, mi meg csak hoztuk a példákat, h szemben az állításokkal, miért is használhatatlan számunkra.

    Ki próbálta megmagyarázni, hogy elegendő a számotokra? :F

Új hozzászólás Aktív témák