Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz huskydog17 #106 üzenetére

    Honnan veszed, hogy engem nem zavar? A PCIe x8 dolog kifejezetten bassza a csőröm ahogy fentebb írtam is.

    "
    2019-ben az AMD 369 euróért ezt adta:
    Radeon RX 5700 : 256 bit memóriabusz, GDDR6, 448 GB/s sávszél, 1440p kártya; PCI-E x16
    2021-ben az AMD 379 dolcsiért ezt adja:
    Radeon RX 6600XT: 128 bit memóriabusz, GDDR6, 256 GB/s, 1080p kártya, PCI-E x8
    "
    Ebben viszont egész egyszerűen nincs igazad, vagy felültél a Z10N-félék demagógiájának.
    Amit felhozol, az nettó számháború, amíg nincs mellette teszteredmény.
    Honnan tudod, hogy a 6600XT-nek nem elég a 256GB/s, az "InfinityCache"-el gyorsí,tva? Egyelőre ott tartunk, hogy az RTX3080 és 3090 nem lépi le az AMD versenytársait(RX6800XT illetve RX6900), pedig a RAM sávszélessége majdnem a duplája az NV kártyáknak az AMD-khez képest, egyedül 4K-ban van látható különbség, de ott se minden játékban.

    "1080p kártya"/"1440p kártya": ugyan definiáld már ezt a két fogalmat légy szíves:
    - milyen játékban?
    - a játékok mekkora hányadában? milyen játékok mekkora hányadában?
    - RT ON vagy OFF?
    - DLSS/FSR ON vagy OFF?
    - milyen egyéb settingek mellett? AA, AF, árnyékok

    Egyelőre annyit tudni, hogy a nyers számítási kapacitásban kb. 10%-kal lesz erősebb a GPU az RX5700XT-nél(ami ugye az általad említett RX5700-nál úgy 10%-kal gyorsabb), ami anno 1440p-s kártyának volt mondva(de ahogy említettem, engem 4K-ban is vígan kiszolgál).

    Na most hogy 1080p-s kártya az ami egy korábbi 1440p-s kártyánál még vagy 10%-kal erősebb? Egy módon: RT-t bekapcsolva natív felbontáson(tehát DLSS/FSR OFF). Csak azt elfelejtetted ezek szerint, hogy mellesleg tud RT-t is. Hogy milyen szinten és az mennyit ér az árban, az véleményes.

    Szóval nem, nem ad kevesebbet, éppenséggel 20%-kal többet ad, MSRP-t nézve 10 dolcsival(<3%) drágábban. Nyers erőben is több, meg feature-ben is.
    Számokban itt-ott kevesebb, de nem számokon játszol, hanem VGA-n.

    Nem mintha az MSRP-nek bármekkora jelentősége lenne manapság - mire normalizálódnak az árak, addigra a következő generáció bejelentésénél fogunk tartani jövő nyáron.

    Valóban olcsóbban is lehetne adni, ez saccra úgy 330-350 dolcsit ér(ha elfogadjuk, hogy az 5700XT ért 400-at), de ha belegondolsz, hogy az az 50 dolcsi az kb 15000 Ft, akkor röhöghetnékem támad, látva a 2-3-400e-s kisker árakat...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák