Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    Ha valakit érdekel a téma egy másik fórumbeli kivesézése: [link]
    Amúgy ja, elég régóta terjedő dolog. És elhiheti bárki, ennél JÓÓÓÓÓVAL mélyebb a nyúl ürege sajnos. Iszonyatosan felkapott dolog lett minden agymenés, ami az egészséggel kapcsolatos, van minden, ami szem-szájnak ingere, oltástagadástól kezdve az új német medicínán át a hipós vízig minden. És egy részét a legnagyobb vadbaromságoknak orvosok is csinálják, rezzenéstelen arccal (homeopátia, biorezonancia).... elképesztő. :(
    Moksa elikszír vazze, orvostól. Szégyen. :(

    Egyébként a fent linkelt honlapon, ha szétnéz az ember, már ott is igen sok vad dolog kivesézését találhatja...

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Lenry #34 üzenetére

    Igen. És Huma állításával ellentétben az orvostársadalom igen kicsi része fogadja el. Hogy azok anyagi haszonért teszik, vagy pedig olyan szintű tudatlanságból, ami ennek bekajálásához kell, azt nehéz megítélni - valószínűleg vegyes a kép, lehet ilyen is és olyan is. Az orvosok is emberek, ők is akarnak nyilván hinni az anyagi világon túli összefüggésekben, akármikben. Meg régen volt az egyetem, elfelejtették, hogy hogyan is ellenőrizzük egy szer hatásosságát, miért nem eredmény a kontroll nélküli eredmény. (Érdekes, pubmeden is terjednek a kontroll nélküli, vagy "önkontorllált" tesztek, egészen más témákban is, és nagyon sokszor nagyon jó eredményeket lehet kapni így kb. bármivel - aztán placebokontrollált kettős vak teszteknél kiderül, hogy hát... mégsem... )

    Ha érdekel, agymenés az Antalvalin a homeopátiával kapcsolatban - igaz, csak idézet egy gyönyörű könyvből. Érdemes elolvasni, ennél jobban nem lehetne lejáratni magukat. Valószínűleg a homeopata orvosok azért ezt nem így gondolják, mint ami fent le van írva, ez még nekik is sok lenne, szóval csak, mint érdekesség mutatom.
    Tulajdonképpen nem is az a baj, hogy tudjuk, hogy nem tartalmaznak hatóanyagot az igazi homeopátiás szerek, higgyünk a csodákban, ki tudja, lehet létezik hétfejű sárkány is, csak még nem fedezték fel, miért ne.... hanem az a baj, hogy azon kívül, hogy a hatásmechanizmusra tett magyarázat-kísérletek, még ha a linkelt írástól eltekintünk, akkor is durván alázzák a Grimm-meséket, még csak empirikus bizonyítékok sincsenek arra, hogy működne. Elmélet: nulla, gyakorlat: nulla. Ez a gond. Ha elmélet nulla lenne, de empirikusan bizonyított volna a hatásosság, akkor oké, persze, gyakorlati szempontból az a lényeg... de nem ez a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz bullseye #37 üzenetére

    Ritka a csak milliószorosára higított. Valójában inkább milliószor milliószor milliószorosárarosára, vagy még ennek is millió- vagy milliárdszorosaira, némelyek még azoknak milliárdszorosaira és így tovább - van elég sokféle erősségű. Ha jól emlékszem az igazán erősek simán elérhetik a tíz a kétszázadikonszoros higítást, vagy még nagyobbat. Minél jobban van higítva, annál hatásosabb.

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz bambano #41 üzenetére

    Igen, hogyne. Meg akkor is veszélynek teszed ki, amikor kiengeded a játszótérre játszani, vagy amikor először elengeded egyedül az iskolába - nincs a kezemben statisztika, de igencsak úgy sejtem, hogy jóval (!) komolyabb veszélynek, mint egy oltás esetében.
    Az életben amúgy is mindenhol jelen lévő lehetőségektől (pl allergiás reakciók) eltekintve az oltás nem hordoz komoly veszélyeket magában.

    bullseye #45: Nem úgy van az! Ezt egy embernek minden x-szeresére higítgatás - többnyire száz, néha tíz - rázogatni kell, akkor lesz hatékony, amúgy hiába higítod, meg csinálsz bármit is! :D (Sajnos a kettőspont dé ellenére ezt komolyan így gondolják a homeopaták...)

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz bambano #47 üzenetére

    Milyen oltástól milyen betegséget kapott, ha meg szabad kérdeznem?
    Erre az 50%-ra ugye nem kell semmit írnom? :)

    Crystalheart: Már divathullám. Igaz még nem elterjedt, de ez is divathullám, meg sok más egyéb is, amikkel fent is foglalkoztunk.

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz bambano #50 üzenetére

    Köszönöm!
    Most komolyan le kell amúgy írnom, hogy kéttagú mintából nem igazán lehet leszűrni semmit? :) Nem hiszem, hogy erre szükség van. Ezért mondtam, hogy ugye nem kell semmit írnom az 50%-ra. :)

    Egyébként, bár ezt a "kizárólag" üzleti célt én igencsak eltúlzottnak érzem (forrást kérnék, hogy honnan derült ki), de én is úgy vélem, hogy a riadalomkeltés nagyobb volt a kelleténél. Bár hozzáteszem, ezzel szerintem nem értene egyet azoknak a családja, akik meghaltak madárinfluenzában. Mit értesz azon, hogy biológiai alapok nélkül? Milyen biológiai alapok nem voltak meg?

    (Amúgy képzeld el, annak a családja, aki megkapta a madárinfluenzát és belehalt, azt mondhatná, hogy 100% a betegség halálozási aránya, hiszen egyből egy. Így az 50%-ra visszautalva, talán ez érthetővé teszi mit akarok ott mondani.)

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz bambano #56 üzenetére

    Persze, aki a folyosón ül, az ezen nem gondolkozik. Aki leírja egy fórumra, annak már kéne. :) Amúgy képzeld el, én kaptam oltásokat, nem lett semmi bajom, egyből nulla, tehát logikus következtetés, hogy 0% esélye van annak, hogy bármi mellékhatása lesz az oltásoknak. Érted, ugye?

    Egyébként egy egyszerű kérdés: ha nem terjed madárról emberre, akkor hogyan lettek betegek emberek és hogyan haltak bele? Tulajdonképpen akkor az az állításod lényege, hogy nem betegedett meg ilyesmiben ember? És mi az a szélsőséges eset? Ha nem terjed, akkor nem terjed... vagy akkor mégis terjed, ha olyan helyen dolgozik valaki? Vagy ez így hogy áll össze?

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz bambano #57 üzenetére

    Lehet, hogy bonyolultabb ennél, de az emberek döntő többségének nincs meg a szakmai alapja arra, hogy csak kicsit is rálátson ezekre a dolgokra. És könnyen terjedhet akkor mindenféle hülyeség, higanyról, alumíniumról, formaldehidről, autizmusról arról, hogy változik meg a mi génállományunk, arról, hogy tulajdonképpen nincs is pozitív hatásuk és úgy kb. mindenről. Igen, sajnos ez terjed.És nagyon jól írod, bonyolult kérdés. Ezért nem szerencsés, ha laikusok igazán nagy aktivitással és agresszivitással terjesztenek bődületes ostobaságokat róla (nem, véletlen sem célzás semmi itt elhangzottra, egészen más fórumokon szoktam erre rácsodálkozni...).

    A történelem egyébként igen szépen mutatja, hogy miért is oltunk. :K

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz bambano #59 üzenetére

    De még mindig nem értem... bemegy az ember, rossz állapotban van az immunrendszere, kijön, látjuk, hogy H5N1-ben fertőződött, és meghal. De, ha nem terjed át az a nyavajás H5N1, akkor hogy lehet, hogy mégis ott van jelen az emberben? Tegyük fel, hogy valóban nem vizsgálják meg, hogy milyen más betegségei voltak, hogy nem vizsgálják, hogy pontosan melyik volt a halál oka (ez biztos így van?), tegyük fel, hogy nem a H5N1 volt a halál oka, de mégis fertőzött volt vele... akkor ez hogy lehetséges, ha nem terjed állatról emberre?

    (Amúgy a megfejtés az, hogy de, terjed. És ez a tény. Lehet nem ez a legtipikusabb terjedési útvonal, de sajnos az nem igaz, hogy nincs állatról-emberre út a H5N1 esetében. És úgy tűnik a H7N1 esetében még erősebben ez a helyzet.)

    greenity:
    Igen, tudom. Nem olvastam félre. Nem értem miért gondolod, hogy igen.

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz bambano #66 üzenetére

    Nem kell beoltanom magam H5N1 ellen, ez egy fakultatív oltás. És a H5N1 ellen azért kell beoltatni magunkat, hogy kisebb valószínűséggel kapjuk el a H5N1-et. Nem tudom, ez triviálisnak tűnik eléggé, nem teljesen világos, miért kell megmagyarázni. :F

    Szóval azt mondod, hogy nem a H5N1 terjed tulajdonképpen, hanem egy olyan vírus, ami a H5N1-ből (is) indult és ami bizonyos szekvenciacsereberék következtében képes lett emberre terjedni? Ez mennyiben tér el attól, hogy a H5N1-nek egy emberre veszélyes változatának tekintsük? Hívjuk H5N1b-nek és akkor helyreállt a rend? És a H5N1b ellen nem hatásos az oltás állításod szerint? És amikor azt írják, hogy H5N1-ben fertőződött meg valaki, vagy H5N1-ben halt meg, akkor nem erre a H5N1b-re gondolnak véletlenül? Amikor védekezni akarunk ellene (akár oltással), nem ez ellen akarunk védekezni? Fontos kitenni a "b"-t a névbe, ahhoz, hogy tudjuk miről van szó? (Ezek a kérdések persze akkor jogosak egyáltalán, ha elfogadjuk, hogy valóban csak ilyen szekvenciacserék következtében terjedhet állatról emberre a H5N1. Erről nem tudok, bár meggyőzhető vagyok, ha megfelelő hivatkozást, vagy hivatkozásokat tudsz mutatni. Egyelőre viszont erősen kétlem.)

    (Amúgy, hogy rövidre zárjuk, a WHO szerint terjed a H5N1 állatról-emberre. Szóval ismételten: dezinformáció ennek az ellenkezője. Hacsak valamilyen módon nem tudod jobban, mint a WHO.)

    greenity: Értem és értettem, hogy egy rokona álláspontját közölte, de ez irreleváns. Közölt egy adatot, ami nyilvánvalóan teljes mértékben alaptalan, az, hogy az ő véleménye, vagy másé, jelen esetben nem érdekes. Nem látom értelmét nyilvánvalóan alaptalan adatok közlésének.

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz bambano #63 üzenetére

    "azért nem releváns, mert az oltóanyagot előre nem ilyen "átlagemberek" gyártatták le és nem ilyen "átlagemberek" reklámozták, hanem szakemberek meg egy-két agyhalott politikus."

    De, releváns. Teljesen mindegy kik reklámozták és fejlesztették és gyártották, attól még egy átlagember nem fog tudni oltáskérdésben helyesen dönteni, ha a saját feje után megy, nem pedig mondjuk megkérdez egy, vagy több szakembert. Pont ez az ellenvetésed az, ami nem releváns. Vedd észre ráadásul, hogy annál a mondatomnál nem a madárinfluenza-elleni oltásokról, hanem eleve az oltáskérdésről beszéltem és ennek fényében értelmezd.

    re: #68: Na, ez remek. Mondjuk semmi információt nem mond arra nézve, hogy terjed-e állatról emberre, de önmagában jó hír. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz bambano #70 üzenetére

    Azért tisztázzunk pár esetleges félreértést. Amikor oltásellenességről beszélek, nem a madárinfluenzára gondolok, hanem általában, minden oltással - a kötelezőket is beleértve és ez itt a legnagyobb baj! - szemben felhozott tonnányi idiótaságra gondolok, amit fel lehet lelni a neten millió meg egy oldalon, és ami kellően dezinformálnak és félelmet keltenek, és ami elolvasása után laikus emberek szakértőknek hiszik magukat, veszélyeztetve ezzel a saját- és mások gyerekeit.
    Te erre, bár értem milyen célzattal, de bedobtad azt, hogy "az influenza/madárinfluenza elleni védőoltásért lenyomott kampány kizárólag üzleti céllal ment, biológiai alapok nélkül". Bár magam is úgy vélem, hogy nagyobb port csaptak körülötte, mint indokolt lett volna, és nem tartom kizártnak, hogy ebben üzleti érdekek belejátszhattak, ez az álláspont és az, hogy kizárólag csak üzleti érdekből csinálták, fényévnyi távolságra van egymástól. Épp ezért megkérdeztem, hogy mire alapozod az állításod. Talán tudod, rendkívüli állítások rendkívüli bizonyítékokat igényelnek. Te egyetlen érvet tudtál felhozni a fent említett állításod alátámasztására, ti. hogy nem terjed állatról emberre ez a vírus, de ez az egy érv is hamisnak bizonyult. Itt tartunk most, ezen nincs mit tovább magyarázni, úgy hiszem.
    Megértem ugyanakkor, hogy az ilyen jellegű hírek is kétségeket ébreszthetnek az oltásokkal kapcsolatban, sőt, maximálisan egyet is értek ezzel, épp ezért különösen nem tartom szerencsésnek, hogy még terjesszük is őket, úgy, hogy szemmel láthatóan megalapozatlanul tesszük ezt. Ilyen egyszerű. Nem maradtam le sehol, ellenben te igen sok kérdést megválaszolatlanul hagytál. Nem feltétlen baj, csak ha már lemaradásokról beszélünk a másiknak... szóval érted.

    #71: Nem látom hol és miben cáfolnák magukat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák