Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz bambano #66 üzenetére

    Nem kell beoltanom magam H5N1 ellen, ez egy fakultatív oltás. És a H5N1 ellen azért kell beoltatni magunkat, hogy kisebb valószínűséggel kapjuk el a H5N1-et. Nem tudom, ez triviálisnak tűnik eléggé, nem teljesen világos, miért kell megmagyarázni. :F

    Szóval azt mondod, hogy nem a H5N1 terjed tulajdonképpen, hanem egy olyan vírus, ami a H5N1-ből (is) indult és ami bizonyos szekvenciacsereberék következtében képes lett emberre terjedni? Ez mennyiben tér el attól, hogy a H5N1-nek egy emberre veszélyes változatának tekintsük? Hívjuk H5N1b-nek és akkor helyreállt a rend? És a H5N1b ellen nem hatásos az oltás állításod szerint? És amikor azt írják, hogy H5N1-ben fertőződött meg valaki, vagy H5N1-ben halt meg, akkor nem erre a H5N1b-re gondolnak véletlenül? Amikor védekezni akarunk ellene (akár oltással), nem ez ellen akarunk védekezni? Fontos kitenni a "b"-t a névbe, ahhoz, hogy tudjuk miről van szó? (Ezek a kérdések persze akkor jogosak egyáltalán, ha elfogadjuk, hogy valóban csak ilyen szekvenciacserék következtében terjedhet állatról emberre a H5N1. Erről nem tudok, bár meggyőzhető vagyok, ha megfelelő hivatkozást, vagy hivatkozásokat tudsz mutatni. Egyelőre viszont erősen kétlem.)

    (Amúgy, hogy rövidre zárjuk, a WHO szerint terjed a H5N1 állatról-emberre. Szóval ismételten: dezinformáció ennek az ellenkezője. Hacsak valamilyen módon nem tudod jobban, mint a WHO.)

    greenity: Értem és értettem, hogy egy rokona álláspontját közölte, de ez irreleváns. Közölt egy adatot, ami nyilvánvalóan teljes mértékben alaptalan, az, hogy az ő véleménye, vagy másé, jelen esetben nem érdekes. Nem látom értelmét nyilvánvalóan alaptalan adatok közlésének.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák