Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz biker #250 üzenetére

    Ez jól hangzik :)
    Az előugró ablakokkal rengetegszer megszívtam már én is... amíg várok valamire... vagy szimplán csak fut a héttérben valami, majd gépelés közben a a fókuszban megjelenik egy kérdés és már el is tűnik... aztán meg pislogtam, hogy vajon mi dobta be és most épp települt valami vagy a tűzfalban tiltódott e le valami... szerencsére akad már értelmesebb program ami nem dobja fel (de gondolom a feldobás a default).

    #252) virkir : ohh... :N
    A mostani winekben már megoldották, hogy ne szaggason be minden, ha floppy lemezre ír éppen? Nincs a gépemben fdd, hogy kipróbáljam. Pár éve még egérszagatás volt ilyenkor. Az akkori konkurenciában érdekes módon nem volt ilyen gond. Az biztos, hogy ma sem tökéletes az erőforráskezelés, a hálózati kártya sebességének visszavétele zenehallgatáskor csak tüneti kezelés. Ha valami hardver a háttérben erőlködik, akkor ma is megakad a rendszer, úgy hogy az erőforrás kijelző 10% alatt van (a kernelé is). Ilyenkor lehet mélázni azon, hogy vajon mi az ami használja a gépet, ha épp nem csinál semmit, de mégsem reagál normál sebességgel.

    A mentésre rákérdezésre pedig: ahha.. xp simán újraindult default beállításokkal mikor éppen dolgozott egy program.. volt, amikor épp gép előtt is ültem: ha automatikus frissítés után nem nyomtam rá az előreugráló ablakára, hogy majd később induljon újra, akkor egy idő után simán kérdés nélkül minden programot bezárva újraindította a gépet... persze mikor ezt felvetettem megkaptam a választ rá, hogy be lehet állítani, hogy ne telepíte automatikusan az updateket... Az olyan memory leak dolgokról nem is beszélve, hogy volt olyan program ami elszállása után újraindításig nem ment rendesen...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák