Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    az NPD adatai szerint februárban 16 százalékkal kevesebb almás masina fogyott az Egyesült Államokban, mint egy évvel korábban, ami a piaci részesedés apadásához vezetett.

    háááát... nem lepődnék meg, ha az egész iparágan lenne hasonló csökkenés... különben meg sok helyről azt hallani, hogy a luxusnak számító termékek forgalma nem csökken, hanem inkább az olcsóbb rétegeké esik.

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #77 üzenetére

    "Három követelményem van: legyen gyors, legyen néma csendben és az OSX stabilan fusson rajta, a többi nem érdekel."
    hú, még jó, hogy mindegy a logó...

    Na neee.. a vista problémáknál is első reakcióid közt szokott lenni, hogy biztosan a hardver sz@r, és sokszor igazad is van. Neki az a követelménye, hogy az OSX fusson stabilan a vason, neked pedig az a követelményed, hogy a Vista fusson stabilan a vason.
    Ez teljesen jogos igény mindkettőtök részéről.

    #61: "ugyanazt meg lehet vele csinálni és mindkettő ugyanaz a "minőség" (aluház, lol), ugyanolyan PC"
    Sok esetben pedig széthullik/repedezik a műanyag ház, sok olcsóbb (és néhány drágább) modell esetén nincs megfelelő, stabil szilárdító keret. A korábbi macbook modellek esetén is rendszeresen kritizálták a repedő műanyagot. A felületfestett műanyag házakon pedig hamar látszik a koppás. Nagyon is fontos szempont az új modelek javára a maszív és mégis könnyű alu ház. Mellesleg szép is (de ez szubjektív).

    (#109): "nem nagyon, használat közben (értsd: akár egér mozgatására) teljesen visszaveszi a tempót, ha nem nézed az index státuszt, nem is érezni, hogy csinál valamit."
    Van egy több hónapos Vista32 telepítésem egy új sata és van egy pár hetes Vista64 telepítésem egy régi pata merevlemezen, ugyanabban a gépben. A különbség ég és föld, pedig hardverben csak a merevlemez sebessége más. A lassú lemezzel nagyon durván belassul a gép, ha kicsit swappelni kell, a win elindításakor is tovább kell várni és érezhetően lassítja a superfetch az elindulás utáni percekben a gépet. Nem mindegy a hardver.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Alex91 #130 üzenetére

    Nem kifejezetten csúcs vas a gépem, az alaplap és cpu már 2 éves... elegendő mennyiségű ram kell (2GB ajánlott szerintem legalább), a merevlemez sebessége nagyon sokat számít:
    Játszottam a swap kezeléssel, 12 giga swapet foglaltattam le a sata lemezesen és némi akadozás után azért használható maradt az os. A régi patás alatt ha már túlmentem a fizikai ramon, máris percekre nyúló akadások is előfordultak.

    Seagate 7200.11 és 7200.7-es lemezek.
    A satás max 110MB/sec, a patás max 45MB/sec szekvenciális írás/olvasási sebességet tud.

  • azbest

    félisten

    válasz W500 #177 üzenetére

    Jóreggelt
    2008 első negyedéves notebook adatok [link]
    2008 harmadik negyedéves noteboo + netbook adatok [link]

    Bár inkább ez részletesebb: [link]
    Persze a globális piacon kisebbek a számok, mint az USA piacon.

    (#180) gabor85 : ne túlozz, azért volt köztük más is :D [link]

    Egyébként ott tényleg kapnak használatra macbookot, egyik ismerős ismerőse ott tanul :)

    (#181) negyedes: 4 mag stimm, csak nem laptop
    ez lenne az? Sony VAIO VGCRT150Y
    vagy ez? VGC-RM900CPS

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    Ez már szánalmas amit műveltek:
    - ha valaki azt mondja szép ízlélses a megjelenése, akkor rögtön rávágja valaki hogy randa és előránt egy karácsonyfát
    - ha a gariról van szó, akkor a balkánon nem létező kényelmi szolgáltatásokat soroljátok
    - ha könnyen szerelhetőség és rendezettség kerül szóba, akkor ipari hulladékoztok
    - ha a gyorsaságát emlegetik, akkor fikáztok, hogy nem is kell sebesség és jó nektek bármi, ami olcsóbb csak ne mac legyen
    - ha gyors, akkor meg már nem is asztali gép, hanem szerver a Pro
    - ha szerver szerű, akkor már repülőgép turbina hanggal jöttök, mikor nem is hallotok ilyet
    - ha az atx forma gyegesége kerül elő, akkor nagyképűségről és a htpc előnyeiről meséltek, hogy mennyivel igényesebb mint a Pro munkaállomás
    - ha mégis hasonló teljesítményről beszéltek, akkor azt ki lehet olcsón válogatni szerintetek a sarki boltokból, az nem érdekes, hogy nem árunak olyat, egy pc házban ilyen teljesítményhez nem lehet normláis hűtést építeni, de ha mégis sikerül belepréselni elég vasat, akkor a szomszédok is hallják a felszálló repülőgéphez hasonlatos hangját.
    - ha a jobban optimalizált oprendszert említik, akkor rögtön a windows lesz a leghatékonyabb oprendszer, a swappelés közbeni egérszaggatásával és a memória kezelés gyengeségeivel... ami még a hardverek számára sem tudja rendesen kiosztani az erőforrásokat és inkább végtelen ciklusba megy.

    (#224) moonman : valóban nem, a nyomorúságos átlag pórnép nem az ezüst házra, a logóra és főképp nem színes teljesítménygrafikonokra veri, simán el akarja végezni a dolgát és ehhez bőven elég neki egy gányolt, ronda, vásári kinézetű és káoszos felépítésű dzsunkapécé - fele annyiért. rajta egy szarfos Windows-zal.

    Ezt kivételesen jól mondtad... ezek az emberek veszik meg a bevásárló központokból a raktár aljárol söpört eladhatatlan cuccokból összetákolt, oprendszert stabilan futtatni képtelen szemetet... a hozzá illő oprendszerrel együtt (már ha fizetnek érte)
    Aki ilyen igénytelen, az ne fikázza le azt akibe szorult némi ízlés, és talán a gép gányolása helyett használni szeretné az. Főleg, ha a ilyenkor nem számít nekik a zajosság, a túlmelegedés, és hogy a fele árukkal köszönőviszonyban sincsenek azzal a termékkel amit fikáznak. Egy tisztességes hasonló képességekkel felruházott brand pc sem olcsóbb, de ilyenkor is rögtön core2duonak nézik az i7 xeon quadot is.ó, csak hogy alacsonyabb árat hazudhassanak. Persze, ha a windows összehal akkor rögtön le dzsunka szarozzák azok a hardvert, akik most a legjobban istenítik a sufni pc minőségét.

    Érvekre és magyarázatra fikázással, ferdítéssel és mellébeszéléssel reagáltok. Valahogy sosem sikerül eltalálni sem a kategóriát, sem a hardverek fajtáját. A végén ha már más nem marad, akkor lehet jönni a sznobsággal és a személyeskedéssel...
    Áhh mindegy... kár belétek a szó... :W

    (#228) cucka : egész jól leírtad a MacPro előnyeit... a ház és a hűtés is fel van készítve ilyen hardver befogadására :)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #230 üzenetére

    Általában 2-3 ember van a fórumon, aki lekezelő módon "magas lóról" fikázza a többieket, akkor is, ha mások érvekkel alá tudják támasztani a véleményüket.

    A tököm tele van már azzal, hogy mindig ugyanaz a néhány ember játsza az eszét, ha nem a Windowst és az MS-t isteníti mindenki.

    Az fel sem merül bennetek, hogy esetleg problémák lehetnek velük... de látatlanban szaroztok más hardvereket és szoftvereket.

    (#231) VladimirR : arról nem is beszélve, hogy csak összefüggő memóriaterületet képes adni a programoknak, különben azt mondja nincs elég memória... legalábbis a paintjük erre hivatkozva ellenkezik, hiába üres még a fizikai memória jelentős része, de már fut pár másik példány is belőle.

    A fanatizmust azt hiszem nem nálam kell keresni.

    Az Apple igenis kiemelkedő szereplő a pc piacon, olyan megoldásokat alkalmaz, amelyeket általában csak később vesznek át más gyártók. Nem mindig sikerül tökéletesre a termékük, de még így is a felsőbb kategóriákban vannak. Ehhez mérten árazzák a termékeiket is.
    A Dell gépei is jó példák erre: az ő workstatiönjük sem piskóta... valamint egy atomos mini pc-re is képesek olyan árat írni, ami egy komolyabb laptopnak is megfelelne... vagy egy mini-nek.

    Tisztelem az Apple teljesítményét, mint ahogy más cégeket is más területeken / megoldásaik miatt. Vannak cégek (és hívőik), amelyek nem fogadják meg a régi bölcsességet, miszerint tiszteld az ellenfeled...

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz negyedes #243 üzenetére

    Kíváncsivá tettél ;)
    Ha meg tudod kérdezni a pontos típusát, akkor jó eséllyel találunk róla infókat a neten :)

    (#239) Depression: marketing bullshit mindentütt van... ha úgy vesszük igaz amít ír: az intel gma-val ha el is indult valami, akkor is low beállításokkal... most már feljebb tekerheti a minőséget a user.
    Mondjuk a ferdítő munkatárs keze munkája is az a szöveg:
    "Up to 5x faster NVIDIA graphics performance.
    Advanced NVIDIA integrated graphics provide more responsive gameplay and more realistic 3D environments"

    Találtam durvább szöveget is:"NVIDIA chipset fényévekkel mások előtt."

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz biker #246 üzenetére

    Hogy visel olyat, ha betelik a ram és a swap is? Vista alatt nekem elkezdett széthullani a gui. Valamint nem tudtam bezárni a programokat, mert arra hivatkozott, hogy nincs elég memória a művelethez. Gyanús, hogy talán sérülhetett valami ekkor, mert azóta 1-2 alkalommal különösebb terhelés nélkül is eljátszotta. Pedig a dep is be van kapcsolva.
    Osx alatt megesett, már olyan, hogy egy hardver csatlakoztatása után nem volt képes elindulni? Vista alatt megesik. persze a megoldás is olyan jellemző... meg hogy senki nem tud semmit a probléma okáról, csak próba szerencse alapon voltak tippek a neten...

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz biker #250 üzenetére

    Ez jól hangzik :)
    Az előugró ablakokkal rengetegszer megszívtam már én is... amíg várok valamire... vagy szimplán csak fut a héttérben valami, majd gépelés közben a a fókuszban megjelenik egy kérdés és már el is tűnik... aztán meg pislogtam, hogy vajon mi dobta be és most épp települt valami vagy a tűzfalban tiltódott e le valami... szerencsére akad már értelmesebb program ami nem dobja fel (de gondolom a feldobás a default).

    #252) virkir : ohh... :N
    A mostani winekben már megoldották, hogy ne szaggason be minden, ha floppy lemezre ír éppen? Nincs a gépemben fdd, hogy kipróbáljam. Pár éve még egérszagatás volt ilyenkor. Az akkori konkurenciában érdekes módon nem volt ilyen gond. Az biztos, hogy ma sem tökéletes az erőforráskezelés, a hálózati kártya sebességének visszavétele zenehallgatáskor csak tüneti kezelés. Ha valami hardver a háttérben erőlködik, akkor ma is megakad a rendszer, úgy hogy az erőforrás kijelző 10% alatt van (a kernelé is). Ilyenkor lehet mélázni azon, hogy vajon mi az ami használja a gépet, ha épp nem csinál semmit, de mégsem reagál normál sebességgel.

    A mentésre rákérdezésre pedig: ahha.. xp simán újraindult default beállításokkal mikor éppen dolgozott egy program.. volt, amikor épp gép előtt is ültem: ha automatikus frissítés után nem nyomtam rá az előreugráló ablakára, hogy majd később induljon újra, akkor egy idő után simán kérdés nélkül minden programot bezárva újraindította a gépet... persze mikor ezt felvetettem megkaptam a választ rá, hogy be lehet állítani, hogy ne telepíte automatikusan az updateket... Az olyan memory leak dolgokról nem is beszélve, hogy volt olyan program ami elszállása után újraindításig nem ment rendesen...

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Depression #255 üzenetére

    azt nevesítettem amivel tapasztaltam, mivel a bajt megelőzendő vista alatt már eleve úgy konfiguráltam a rendszert, hogy lehetőle ezzel ne szivasson.

    Az átlagfelhasználással kapcsolatban meg: az nem mentség, hogy két böngésző ablak viszonylag normálisan elfut egy gépen, ha közben összetettebb feladatok alatt hajlamos elhasalni.

    Fogd már fel, hogy a dzsunak pc teljesen más hardvert és kategóriát képvisel. És ez nem a dzsunka lenézése... ha úgy vesszük nekem is dzsunka a gépem, de mégsem akarok meggyőzni senkit arról, hogy legalább olyan jó mint egy csúcs kategóriás brand. A legegyszerűbb példa a hűtés: még egy gagyi régi p3as fusi desktopban is ételmesebb, mint ebben, mert a fusinak úgy alakították ki a tápot és a légterelő csatorát, valamint az alaplapot, hogy teljesen hangtalanul is meglegyen a légmozgás... ha beleszakadok, akkor sem lehet utólag belegányolni ugyanolyan szinten egy barkács pc-be ilyet, pedig csak egy nem szokásos helyre tett ventillátor és egy felpattintható műanyag csatorna.

    A MacPro esetében leginkább azért furcsa a fikázás, mert jelen pillanatban csak ők szállítanak olyan hardvert, amit. (üzleti megegyezés persze, hogy elsők legyenek, majd nemsoká más gyártók is kapnak ilyen hardvert)
    Az inteles macbook(pro) esetében is az volt, hogy fikázta mindenki az árát, közben meg nem volt még más laptop az első hónapokban ilyen cpu-val... amikor pedig a konkurencia is kijött vele, hasonló felépítésű gépet drágábban adták, kevesebb tartalommal (később lett csak divat a webcam és az izlésesebb dizájn). Persze, a mac esetén tartani szokták az árat, kevésbé csökkentik az újabb modeleknél, mint a pc-k esetében.

    De azért itt is fontos, hogy egy 140eft-s laptop nem biztos, hogy olyan minőségű, mint egy 300eft-s (a thinkpad topikokban is az az érv, hogy hiába ugyanaz a teljesítmény - hisz a cpu és más technikai paraméterek hasonlók- de egy komolyabb kategóriás laptop akkor is laptop lesz, mikorra a legolcsóbb kategóriás gépek széthullanak /rollcage/).

    Ha valaki nem akar annyit költeni, akkor nem muszáj megvenni... de a saját gépének képességeit ne úgy akarja igazolni, hogy fikáz valamit, amit nem is ismer, csak mert az drágább és más szempontok szerint készítették.
    Sokszor apróságokon múlik, hogy milyen a használhatóság és a minőség.

  • azbest

    félisten

    válasz virkir #257 üzenetére

    bocsi, lehet csak elnézem, de nem maradt ki az alaplap a Lego Pc-ből?

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #302 üzenetére

    "a túlterhelés alatt soronként kirajzolódó képernyő is XP-jelenség volt, Vista óta nem létezik."

    nem frissülő tartalmú viszont igen (xp alatt ez elfehéredős volt, vista alatt már nem kell hogy újra renderelje az ablakot ha előtérbe kerül... hopp az opera egyik render bugja lehet ezzel függ össze, ha nem hozod fel eszembe sem jutott volna :R )

    Még offabb: régebben volt valami hír, hogy későbbi win verzióban (csak) a vga ram-ban lesz az ablakok tartalma, nem rendszer ramban... és hogy kihasználja a hw képességeit az ablakok renderelésében... valami sokszoros teljesítménynövekedést érve el... emlékszel erre esetleg? A win 7 ez vagy már a követező generációról demózták ezt? Ez nagy előrelépés lesz, pl ebben még az osx vezet.

    Amiket írsz, azok szép és jó dolgok.. ígérték is őket a fejlesztők... meg is valósították, de sok helyen kell még csiszolni rajtuk... a win 7 a hírek szerint egy lényegesen optimalizáltabb és talán kódbázisban is kitakarított vista, nem véletlen, hogy várja a piac.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #336 üzenetére

    áááá :D

    már írta, hogy ha mennének az általuk használt szoftverek és hardverek a vistával, akkor azt használnák :)

  • azbest

    félisten

    válasz Ulkesh #341 üzenetére

    Ez egy elég gyenge tesztnek tűnik... meg sem izzasztotta a gépemet (adatlapomon szerepel)... memóriát is alig használ. Nem mai gépekhez van kitalálva, ez látszik az eredmény táblázaton is. Valami olyan kéne ami legalább 4 GB ramot eszik és több féle műveletet is végez.

    Nálam
    32bit (3GB Ram) Cs4 32bit - 75 sec,
    64bit (6GB Ram) Cs4 64bit - 70 sec.

    Ati kártyák esetén csak a gui rajzolását gyorsítja a cs4, ahogy olvasom.

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #315 üzenetére

    Megtaláltam a hardveres gui-s dolgot amiről beszéltem :DD :

    A Win7-ben megjelenő Direct2D és DirectWrite API-k, azok :))
    Nah ez az ami a Mac gui Apijaival versenyképes :)

    Pár infó:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Direct2D

    A görbék, amire emlékeztem:
    http://www.neowin.net/news/live/08/10/29/direct-2d-and-directwrite-demos

    Teljes lőadás az APIkról (12 perctől vannak a görbék):
    http://channel9.msdn.com/pdc2008/PC18/

    Win7 béta demo:
    http://www.youtube.com/watch?v=bmVFeNHOagQ

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #351 üzenetére

    jah közben ahogy keresgélem, az nem ebben a bemutatóban van.. az utolsó videóban utal rá a készítő csak nem tudja kifejezni magát... 1:25 től.

  • azbest

    félisten

    válasz cizoe #354 üzenetére

    Hát a hardveres beizer görbét amit demóznak példaként nem nagyon láttál vista alatt.. mert ezek az apik a win7-tel jelentek meg (direct2d, directwrite). A memória kezelést még nem találtam meg.

  • azbest

    félisten

    válasz sghc_toma #369 üzenetére

    Nos, úgy tűnik sikerült egy viszonylag normális írást találnom a win7 féle ablakkezelés fejelsztéséről:
    http://www.extremetech.com/article2/0,2845,2334155,00.asp

    Valahol máshol olyasmit olvastam, hogy eddig konvertálgatni kellett a ramban ülő off-screen buffer és a textúra közt... most azt hiszem ehelyett a vga ramban dolgozik közvetlenül.

    So what do you get with WDDM 1.1? For starters, the DWM will use DirectX 10 instead of 9 and offer some nice performance enhancements. DWM will now use the same consistent amount of system memory no matter how many windows are open. Your graphics card memory usage will still increase as you open more windows, but that amount of memory is cut in half relative to Vista.

    Ezt a szokásos hülye tesztemmel majd megnézem: egy 10k x 10k felbontású paint ablak mem foglalásával... Vista alatt kb dupla annyit is képes foglalni, mint a felbontás*3. Win7 alatt (az újabb wddm 1.1es driverrel) talán lényegesen kevesebb lesz (off-screen buffer nélkül). :U

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    Nah lehet hasonlítgatni egy Nehalemes worstationnel a MacPro-t:

    Lenovo ThinkStation D20 Ami kezdő árat írnak, az még elég alap változat lehet. Engadget

    Mihez tartás végett, itt a korábbi sorozat (azok sokkal karcsúbbak voltak ezeknél)
    Lenevo ThinkStation D10
    Látszik a korábbi ára is ezeknek a régi modeleknek, ott is vastagon fogott a ceruza.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #803 üzenetére

    "Nextstep meg az OSX alapja"
    mondjuk inkább egyenes ági leszármazottja, eredetileg nem ők készítették.

    A NeXT céget 1985-ben Steve Jobs alapította, gyakorlatilag úgy ment vissza az Apple-be, hogy a NeXT-et megvette az Apple Computer. Szóval igaz, hogy más fejlesztette, de közös alapítója volt mindkét cégnek. :)
    [link]

    Hű de gyorsak vagytok :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák