Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Noukoum #2 üzenetére

    "Még jó hogy az okostelefonon nem vakon gépelünk, nem tudunk minden egyes alkalmazás helyét reflexből ... "
    Én még ilyen félistennel nem találkoztam. Ettől függetlenül nem kétlem, hogy te képes vagy rá. Miért állítanál mást?

    "Elvonja a figyelmet.. Mert más nem vonja el."
    Ne terelj! Igenis elvonja. Arról nem is beszélve, hogy egy már közepesen rossz úton is elkolbászolhat az ember keze, és nem azt nyomja (boccs, érinti) meg, amit szeretne.

    Ha, rajtam múlna (tudom, szerencse, hogy nem), én a Tesla-kat úgy tiltanám, min a sicc. Ez az kijelzőn van szinte minden, rettenetesen balesetveszélyes.

    Egy kis adalék: Model 3 facelift-ben pl. a segélykérő gombot (az egyike volt az utolsó fizikai gomboknak) száműzték az egérmozira. Kérdem én, vajon egy baleset alkalmával, mi fog hamarabb megsérülni? Egy gomb, vagy egy büdös nagy kijelző, középen?
    Erre mondhatnád, hogy baleset esetén a rendszer automatikusan riaszt (lehet, nem tudom), de akkor nézzük azt az esetet, hogy Józsi bácsinak infarktusa van. Nyilván egyszerűbb lesz neki eltalálni egy kis ikont a kijelző tetején, mint a korábban esetleg már megszokott (tegyük fel nem ez az első Model 3-ja) gombot fenn, középen megnyomni.
    Szóval szvsz. az egész autó egy ergonómiai baki.

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz Noukoum #2 üzenetére

    Ha a kezedbe adok egy gombos, tekerős, kétállásos kapcsolós, miegymásos ketyerét, akár ismered akár nem, akkor rájössz, érzed, hogy mi merre kattan, ha már használtad, akkor tudod is hogy mit csinál.
    Ha ugyan így a kezedbe kapsz egy érintőkijelzős valamit több menüvel, többféle mélységű felépítéssel, több féle nézettel, azt is ki tanulhatod hasonlóképp...

    De ha pl bekötjük a szemed, a ketyerét elcsavargatjuk, az érintőst meg random, de funkcionalitása szerinti képére állítjuk -kíváncsi lennék- melyiken oldod meg az ismert szakszerű vészleállítást hamarabb...

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • Szirtimorc

    aktív tag

    válasz Noukoum #2 üzenetére

    Érdemes megnézni a 14. perctől (autósoknak akár az elejétől is :) )
    [link]
    Ez az érintős dolog egy baromság. A világ legjobb autóit kihozták nélküle. A fejlődésnek jóval inkább a tartósságban, kisebb fenntartási költségekben, jobb szerelhetőségben kéne megmutatkoznia, és nem csippel szerelt első lámpában, csak hogy ne lehessen bontottat berakni egy kavicsfelverődés után. A led-mátrix fényszó is biztos a világ nyolcadik csodája, csak kifolyik az ember szeme ha ilyen jön szembe, ezt meg 30 éve is tudta egy komolyabb Hella refi.
    Az összes vezetési segédletet is kitiltanám a közutakról, amíg nem működnek tökéletesen. Lásd sávtartó automatika, ami képtelen egy sávelhúzást-útépítést lekövetni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák