Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz moonman #140 üzenetére

    Azért buli, mert nem lehet választani, hogy NEKED melyik tetszik jobban. ŐK választottak, eldöntötték, mindenki helyett. Lehet persze elbagatellizálni, de lényegében erről van szó: jellegzetes húzás tőlük, ez viszont már ismerős.

    Az Aero divatos, szép csicsás, bár nekem pár alkalmazás megborul tőle, vagy viszont, így marad a divatnyi trend. Ez persze igaz a compizre is.

    A gugli-féle reakciókat azért sem értettem, mert bár nyilvánvaló volt, hogy nem akarnak összbrowseres kompatibilitással szenvedni, mindenki csak egy szimpla böngészőnek gondolta. Bár nem pénzért adták, mint a végleges vistát, ami a lapitopimon véglegesen használhatatlanná vált. Ez pedig nagy különbség, hogy valami pénzért nem megy, vagy ingyen.

  • moonman

    titán

    válasz bambano #150 üzenetére

    megint felfogásbeli különbségek.

    "átfaragták, lehetőleg nem kompatibilisre, hogy más ne maradjon meg mellettük a piacon"

    átfaragták, hogy a saját megoldásaikkal is kompatibilis lehessen.

    "Az ms meg rádöbbent, hogy hirtelen felnőhet egy nagy piac úgy, hogy nincs beléjük sulykolva az ms"

    az MS meg rádöbbent, hogy felnőhet egy nagy piac úgy, hogy nincs választási lehetőségük, Linux van azt kész. vagy talán az MS színre lépésével megszűnt a Linuxos OLPC?

    hangsúlyozom, hogy ezek nem feltétlenül az én véleményeim, de ha az ember így fogalmazza meg, rögtön másképp hangzik, nem?

    az ODF-et biztos lehetett volna fejleszteni, de hogy szabadott volna-e, azt kétlem. az opensource közösség reflexből görcsösen védekezik, ha MS szóba kerül. egyszerűbb, ha fejlesztenek maguknak saját és jó megoldást.

    "lehetett volna az o 2k7-et átalakítani úgy, hogy kompatibilis legyen az odf-fel"
    van hozzá plugin = kompatibilis.

    "lehetett volna kirakni egy ablakot, hogy bocsika, ha odf-be akarsz menteni, bizonyos dolgok nem fognak működni"
    ez pontosan így működik amúgy. :)

    "ha a desktopokon a driver modell váltással felvállalták azt, hogy a kezdeti időszakban felborul minden, mégis kitolták a vistát, ugyanezt simán felvállalhatták volna a weben is"
    egyrészt a Vista bizonyos szinten visszafelé kompatibilis (XP/2003 drivereket is megeszik), másrészt jé, felvállalták :) ugyanis IE8 tudtommal alapból compatibility módban fut.

    "Ne felejtsük el azt a tényt, hogyha eredetileg is rendes böngészőt csináltak volna, akkor most nem lenne ilyen probléma."
    szerintem ezt a mai napig bánják, ez van, nem volt konkurrencia.

    "Holott technológiailag meg hulladék, amit csinál."
    ezt elfogadom, mint magánvéleményt, az is egy vélemény, hogy forza ferrari, csaló mclaren! :))

  • moonman

    titán

    válasz floatr #151 üzenetére

    persze, hogy nem lehet választani. szerinted a user mikor választotta volna az újat? akkor pedig nagyon megérte a fejlesztés, ráadásul tudattalansága miatt saját magával szúr ki szerencsétlen. a userek többsége egyáltalán nem tudatos, igenis a szájába kell rágni a dolgokat. nincs ezzel semmi baj.

    "Az Aero divatos, szép csicsás"
    az Aero egy új technológia a desktop megjelenítésére, nem csak csicsából áll. olyan dolgokat lehet minimális erőforrástöbblettel megoldani a desktopon, amiket a korábbi kőkorszaki GDI-vel csak álom volt. (a pár alkalmazás megborul tőle amúgy azt jelenti, hogy kikapcsol az Aero - ami normális - vagy le is fagy?)

    "mindenki csak egy szimpla böngészőnek gondolta. Bár nem pénzért adták"
    sosem fogok megbízni a Google-ben, mivel információból él, az én személyes adataimmal kereskedik. mivel nem pénzért adják, nyilvánvaló, hogy a használata közben begyűjtött adatokból él a cég. és nyilvánvalóan mindenki ezt teszi, de máshol legalább kikapcsolható és van tisztességes privacy policy, nem pedig sajtóbotrány után kezdenek mosakodni, hogy hát nem is úgy gondolták...

  • #40553216

    törölt tag

    az oroszokat biztos, hogy nem elsősorban az zavarja, ha valami amerikai:
    Jöhet a Linux éve:
    "A Red Hat-vezér azt is elmondta, hogy a Linuxba épített biztonsági funkciók miatt a cég különösen kedvelt a hadseregnél, valamint a nemzetbiztonsági és hírszerző szerveknél. „Az idén voltam Oroszországban, ahol az RHEL (Red Hat Enterprise Linux) az orosz hadsereg által elfogadott legbiztonságosabb operációs rendszer, ezért a hadseregnek és a kormánynak vannak olyan alkalmazásai, melyek kizárólag az RHEL-en futnak. Ironikus, hogy a rendszer amiatt az SELinux miatt ilyen biztonságos, melyet az amerikai nemzetbiztonsági hivatal fejlesztett” – magyarázta."
    ha meg csinálnak egy orosz nyelvű saját disztrot, akkor valszeg a man-okat is meg fogják csinálni oroszul, főleg, ha már az alapszintű oktatásban tanítják, és emiatt nagy lesz rá egyrészt az igény, másrészt széles bázisa lesz az esetleges man fordítóknak, íróknak. hogy egyéb - fehér ember számára mindenképp - egzotikus nyelvekről ne is beszéljünk: kínai, japán, arab.
    (#52) Depression: milyen filmről beszélsz? én meg pl. dvd-ram kamerával felvett filmet Ubuntu alatt vlc-ben, totemben simán lejhátszottam. xp-ben WMPlayernek halványlila gőze sem volt, hogy mit kezdjen vele, bezzeg a vlc xp alatt is lejátszotta.
    egyszer majd telepíts úgy WIn-t, hogy csak a telepítőlemez van meg, a géphez pedig semmi driver cd, utána írj ilyeneket. vagy ha a gyártók minden kijött HWhez egyből adnak drivert. ne a Linuxokat fikázd! a wifikártya gyártójánál reklamáltál, miért nincs linuxos drivere?

    [ Szerkesztve ]

  • ngabor2

    nagyúr

    ne menjünk át linux vs. win flame-be, ha kérhetem. majdnem én is belekeveredtem... de az csúnya lett volna :B

  • moonman

    titán

    válasz #40553216 #154 üzenetére

    "a vlc xp alatt is lejátszotta"

    jajj jajj, a vlc-ben nyilván hivatalosan licencelt MPEG dekóder van... meg a Media Player Classic-ban meg az összes többiben. az, hogy az exe-be bele van forgatva mindenféle illegálisan beszerzett, esetleg utángyártott codec, az nem minősíti a lejátszót. megfelelő codec-kel a WMP is lejátszik bármit, nekem még semmivel nem volt gondom, még a telefonnal felvett MPG/3GP videókat is zökkenőmentesen játssza. ezek olyan kicsinyes vitaalapok, hogy nagyon.

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz ngabor2 #155 üzenetére

    szerintem nincs flém, senki nem anyázott vagy küldte el a másikat a melegbe. vita van meg eszmecsere.

  • azbest

    félisten

    ehh, aki azt kritizálta a linuxban, hogy van amihez elő kell venni a konzolt:
    http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;811259

    nem is tudom, hogy bele merjek e kezdeni magyarázni ezt olyannak, aki nem ért angolul és a gép kezelése is csak alapvető kattintgatásban merül ki.... (third party klikk ide a fixhez util lesz ebből asszem)

    Az sem volt egyszerű, hogy töltsön le és bootoljon be egy ubuntu live cd-t hogy a sikeresen elpusztított xp-s gépről lementhesse a fontosabb dolgait (2 optikai drive-val nekifogott cd-t írni... miután megértette, hogy ne keressen nero-t mert itt más a neve... de sajna íráshibával kidobta), végül pendrivera sikerült mentenie a dolgait.
    Egyébként ez egy jó példa arra, hogy a szükség törvényt bont... életében először "használt" linuxot, és mégis sikerült neki a mentés... bár eléggé szájbarágósnak kellett lenni, hogy ne tépje ki a pendrive-t a gépből mint xp alatt, hanem le kell választani (ahogy xp alatt is illene).

    Az xp újratelepítésnél sokat kellett noszogatni ("szerinted a licensz elfogadása nélkül továbbenged? akkor vajon melyiket kell választani?") ... ott már kicsit érdekesebben nézett, mikor az everest-tel lementett riport alapján felsoroltam neki 5 drivert amit pendrive rakva rá kéne tenni majd a frissen telepített gépre. ("melyiket? ja hogy ezt mindet?") A setup exe és a next next sem volt magától értetődő... és persze nem megy simán minden, mert az integrált lan azt hiszi nincs bedugva kábel, ezzel szemben az 1394 azt hiszi hogy csatlakoztatva van (most a via-t kell szidni)... ééés talán registrí fix kell mert a winsocks elbarmolódott valamitől... de lehet, hogy csak a routert kell újraindítani... mondtam is hogy áramtalanítsa... meg is tette, azóta nem hallottam felőle... azt hiszem azt is mondanom kellett volna hogy utána kapcsolja be újra :DDD

    A tanulság... teljesen mindegy milyen rendszerről van szó... mindegyik kapcsán ki lehet hozni a mániákus depressziót az informatikában jártasabb ismerősből, kellő értetlenkedés után. Persze mindegyik rendszert be lehet üzemelni használhatóra... amit aztán el tud rontani a kedves user ;]

    Ja és hogy ne legyen olyan egyszerű: magyar nyelven, angol nyelvű útmutató segítségével német windowsra alkalmazni a beállítást... (ma is tanultam valami "hasznosat": németül a folder / mappa az ordner :U )

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz azbest #158 üzenetére

    tudod, milyen gyakran fordul elő winsock összeomlás és tcp/ip driver újratelepítés Windows-ban? őszintén szólva ezt a cikket most látom először (amiben amúgy ott figyel a guided help, ami helyetted kattintgat). azért ez vicces volt. :)

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moonman #152 üzenetére

    "átfaragták, hogy a saját megoldásaikkal is kompatibilis lehessen.": erre csak abban az esetben van szükség, ha a saját megoldásaik eredetileg sem kompatibilisek a szabványokkal. tényleg felfogásbeli különbség, én azt mondom, jobb lett volna mindent eredetileg szabványosra faragni, akkor a monopolista vádak nagyrésze kipukkadt volna.

    Eléggé megszűnt a linuxos olpc piaca. Az meg marhaság, hogy ha valaki linuxon nő fel, nem lesz választási lehetősége. Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy a desktopok igen nagy százaléka win, a reklámok és marketing költés gyakorlatilag win, ha valaki lát linuxot, az biztosan lát windowst is, fordítva ez majdnem teljesen hamis.

    Azt nem tudom, hogy egyszerűbb-e saját és jó megoldást fejleszteni, eddig csak a sajátot láttuk, a jót nem.

    Az, hogy valami sorozatosan szegi a szabványokat, jobban megalapozza a hulladék kifejezést, mint egy marginális technológiai területen egy soha ki nem deríthető kémkedési ügy... De ha már flame, flameljünk rendesen: igenis forza ferrari, csak miért pont a hulladék procit sikerült kiválasztani? meg amióta ms hpc-t használnak, azóta nem is nyerik meg sorozatban a vb-t ;)

    #153: "sosem fogok megbízni a Google-ben, mivel információból él": ezt most úgy mondtad, mintha nem lenne jogerős német bírói ítélet amiatt, hogy az ms nem volt hajlandó kiadni, hogy a passport miket tárol egy userről a nagy redmondi adatsilóban... Az ms-nek szerintem az fájhat legjobban a guglival kapcsolatban, hogy amit most a gugli csinál, azt ők is megpróbálták, de nekik nem sikerült. upsz...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • leviske

    veterán

    válasz Polesz #119 üzenetére

    A külső programok telepítése... de szerintem hagyjuk, mert kb. 50hsz. született vele kapcsolatosan, feleslegesen a topikban... :)

  • fordfairlane

    veterán

    válasz spirit007 #116 üzenetére

    Mancikának meg fingja sincs mi az hogy fájl formátum...docx... save as ..

    Ráadásul alapból ki van kapcsolva a fájl kiterjesztésének kiírása, nem is érti/látja, hogy az mi.

    x gon' give it to ya

  • moonman

    titán

    válasz bambano #160 üzenetére

    nemtom, azért ez a hulladék egész jól elviszi a hátán úgy az egész világot... persze sarkítva.

    "eddig csak a sajátot láttuk, a jót nem"
    ilyen érvekkel elég nehéz vitatkozni. ha valami nem tetszik, az szar. kész.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #152 üzenetére

    "ez van, nem volt konkurrencia.">ez biztos? az M$ elleni monopólium per egyik vádpontja pont a Netscape-pel történő megegyezés szándéka volt: ha a Netscape nem csinál OS-t, az M$ nem csinál webböngészőt.

  • moonman

    titán

    válasz #40553216 #164 üzenetére

    a Netscape nem volt konkurrencia. úgy is járt.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #156 üzenetére

    :C :C :C
    #165re is. meg az eddigi összesre.

    [ Szerkesztve ]

  • szlx

    csendes tag

    Igazából nem értelek Moonman!

    Nagyon tetszik a "lázadó szabadságharcos" kifejezésed, de szerintem sokkal jobb a ****.

    Teljesen értelmetlennek tartom, hogy egy ilyen "közösséggel" vitatkozz.

    Nyilván jó ember vagy, és ezért megpróbálsz egy kis gyertyalánggal valami fényt bevinni a közösségi szellemtanyára, de minek?

    Szerintem nem olvastad még a Kazohiniát; ha viszont igen, akkor meg tényleg minek fárasztod magad, hiszen tudod, hogy semmi esélyed!

    [ Módosította: 7 ]

  • copin

    őstag

    válasz szlx #167 üzenetére

    Miért? Ő sem omnipotens. Ha nem élvezné az itteni mellébeszéléseket, nem lenne olyan régóta itt. :U

  • moonman

    titán

    válasz szlx #167 üzenetére

    mert többségükkel ellentétben nem gyűlölöm a másik felet, és nem tartom hulladéknak a Linuxot, de nem is tüzelek csípőből, mert nem azt favorizálják, amit én. főként csak akkor szólalok fel, amikor valami olyat látok leírva, amiről tudom, hogy nem úgy van, vagy tudok rá magyarázatot - amit aztán vagy megért valaki, vagy rákontrázik valami politikai mellédumával, hogy mer monopol meg elnyomás. :)

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz moonman #169 üzenetére

    Belátni nyilván nem fogod, de azért ott figyel a zöld szemüveg a ms tevékenységének szemlélése közben.

    -- Monopólium mellett nincsen szabad verseny, ehhez nem kell gazdasági diploma. Minden valamirevaló kormányzat leszabályozza a monopóliumot.

    -- A Netscape komoly konkurencia volt. "Hálózati OS"-t akartak fejleszteni, amihez a böngészőjük volt a kulcs. Ezt gyakorlatilag a gugli csinálja most meg helyettük. Ha anno a ms nem fojtja el őket, akkor komoly szívás előtt állt volna. Ahogy viszony engedték, hogy tönkre tegye őket, az valóban a szabad piaci verseny szégyene.

    -- Aki átállt linuxra, valószínűleg ms termékekkel kezdte, és vagy puszta kíváncsiság vezette, vagy agyhúgykő, amit a win/office/stb. okozott neki. Egyébként a windózos közönség soraiban is bőven akad, aki gyűlöli a "másik oldalt".

    -- Én az ODF kezelésének lehetőségét nem írnám oda az o2k7 fícsör listájára nagyvonalúan, mert egész egyszerűen nem ők készítették el hozzá a támogatást. Má ne haragudj, de ez elég nagy csusszantás.

    -- Az OLPC piacot főként pár afrikai országban elég sunyi módon intézték el, volt visszhangja is bőven, köverkezménye semmi.

    -- Ha egy user választhat a feature-ök közt, és az egyiket nem választaná, akkor az megbukott. De ha nem választhat, akkor lenyomják a torkán, ez elég egyszerű nem? Ezzel nem lehet védeni egy "fejlesztést", hogy akkor nem választották volna...

    -- A gugliban csak a naívak bíznak, de nem erről beszéltem. Sántított az összevetés: előkapott böngésző kontra évekig fejlesztett/hypeolt oprencer

  • moonman

    titán

    válasz floatr #170 üzenetére

    "Minden valamirevaló kormányzat leszabályozza a monopóliumot."
    lehet, de az sem verseny, hogy aki túl jó, azt kizárjuk és leszabályozzuk. lásd Forma-1.

    "A Netscape komoly konkurencia volt. "
    persze, az AMD is komoly kunkurencia az Intel számára.....

    "a windózos közönség soraiban is bőven akad, aki gyűlöli a "másik oldalt"."
    90%-uknak fingja sincs, mi az a Linux, így elég nehéz gyűlölni.

    "Én az ODF kezelésének lehetőségét nem írnám oda az o2k7 fícsör listájára nagyvonalúan, mert egész egyszerűen nem ők készítették el hozzá a támogatást."
    de bizony, részt vettek a pluginek fejlesztésében. link

    Contributors
    [..]
    Microsoft (Funding, Architectural & Technical Guidance and Project co-coordination)

    "Az OLPC piacot főként pár afrikai országban elég sunyi módon intézték el"
    max az állami közbeszerzéseket, de a nyílt piacon nem látom, hogy eltűnt volna a Linux, ugyanúgy lehet kapni, sőt az az alapértelmezett konfiguráció.

    "Ha egy user választhat a feature-ök közt, és az egyiket nem választaná, akkor az megbukott. De ha nem választhat, akkor lenyomják a torkán, ez elég egyszerű nem? Ezzel nem lehet védeni egy "fejlesztést", hogy akkor nem választották volna..."
    ez most a ribbon? mert az nem feature, hanem GUI-irányvonal. az Office-nak van vagy 10 féle változata, attól függően, hogy melyik alkalmazásra van szükséged. a kezelőfelület olyan, amilyen, más programnál sem válogathatsz a GUI-k között.

    "Sántított az összevetés: előkapott böngésző kontra évekig fejlesztett/hypeolt oprencer"
    gondolom a Chrome-ot két hétvége alatt fejlesztették. :)

  • rii

    nagyúr

    Szeretnélek megkérni, hogy kulturáltabban adj hangot a véleményednek. Köszönöm.

    [ Módosította: Foglalt név ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • dark100

    aktív tag

    Hehe, latom megy a szteretipiaharc kemenyen. Lassan minden tema feljon ami elofordul a szokasos flamewar-ban.

    Par megjegyzes azert:
    - Az olpc azert bukott meg, mert nem volt mogotte toke. Tudjatok penz beszel kutya ugat. Szegeny orszag ide vagy oda a politikusokat ott is meg kell venni, meg ha kevesebbe is kerulnek. En egyszer olvastam egy cikket arrol, hogy mi mindent vettek figyelembe a tervezesnel a celkozonseg miatt, mind erdekes volt, de egy politikust ez nem erdekli. Amugy a Sugar felulet abszolut nem sugarzott semmi Linux feelinget. Pl ott nincsenek file-ok hanem valami uj van helyette. Es a fo cel a megosztas, tehat hogy a kolkok a muveiket egymas kozott megoszthassak. Barmi is legyen a mu, egy kep, egy szoveg, egy programkod vagy akarmi.

    - Az ooxml-el en csak egy problemat latok, hogy az iso elfogadta. A szabvany szep, implementalja aki akarja, ugyan miert ne? De pusztan uzleti erdekbol megvenni egy szabvanyhivatalt az gaz, de ezekrol mar sokszor elmondtam a velemenyem.

    - Az "ingyenes" ms programok valojaban nem ingyenesek, mert windowst igenyelnek. Tudod, ingyen van a szallas meg a kaja es a kilatas, csak a repuloutert kell fizetni 3x-os arat. Nezopont kerdese.

    - Meg a codeplex vagy mi (gyatra sourceforge utanzat) hasznalati szerzodeseben is ki van kotve, hogy csak windows alatt futo programok kerulhetnek oda.

    - Az Apple sem jobb az ms-nel, ok is csinalnak randa huzasokat rendesen. Es azt sem latom, hogy az osx-tol miert kene elajulni. Nem jobb mint barmelyik masik felulet.

    - Nem latom Moon fo erveleset, miszerint az ms programok annyival jobbak mint a masok. Nekem ugyanannyi gondom szokott veluk lenni mint a nyilt forraskodu programokkal.

    - A nyilt forrasu programok nekem a szabadsagot jelentik, szamos alkalommal segitettek mar nekem, hogy megoldjak egy problemat. A zart eszkozoknel szep az elet mindaddig, amig nekem pont azok a funkciok kellenek amiket ad, de ha nekem egy pici csavarra lenne szuksegem, akkor meghaltam veluk. A nyilt eszkozok problemaorientaltak, az a celjuk, hogy reszuk legyenek egy nagyobb dolognak, mig a zartak monolitikus megkozelitest takarnak, mindent magukba akarnak zarni, es ez korlat szamomra.

    Kb mint az utopisztikus filmekben, ahol az emberiseg egy resze elzart golyokban lakik, ahol az elet tokeletes, mig odakinn csak a pusztasag van. Persze utana kiderul, hogy a pusztasag nem is olyan puszta, es tobb lehetoseget takar, mint odabennrol azt valaha is gondolnank, mindossze az elso nehany napot kell tulelni. (Hm talan az ergo proxy-t ajanlom)

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • moonman

    titán

    válasz dark100 #173 üzenetére

    csak az a gond, hogy én egyetlen egyszer sem érveltem amellett, hogy az MS programok annyival jobbak lennének. ez épp fordítva történik, én pedig bizonygatom a ferdítéseket...

  • rii

    nagyúr

    Jó ... akkor az az észrevételem lenne, hogy miért ugrik egyből a MOD, amikor nem moonman ellen irányult a POSTom, hanem a nyalizó ujúncok ellen?

    egy embert még egy élete alatt sem lehet kiismerni, de itt 30 meg 70 napos (persze már 5 éve read onlyban vannak...) újoncok vannak elűjulva moonman-től, és mond némelyik róla olyan általános jó véleményt, hogy hányingerem támad!


    Amúy moonman....
    ha lett volna egy kis gerinced, nem a modkerbe mész, (mivel nem ellened irányult) hanem te szólsz rá ...

    de hát kellett a lelkednek a kis tupir ....

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    erased

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • dark100

    aktív tag

    válasz rii #175 üzenetére

    Pedig telleg nagyon jo beszolas volt :)

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • dark100

    aktív tag

    válasz moonman #174 üzenetére

    Eh... voltakeppen te akkor mivel ervelsz? Vagy nem ervelsz semmivel, csak "bizonygatod" a ferditeseket? Az nem veletlenul bujtatott erveles? Es mi az, amivel egyetertesz? Mert olyant nemigen latok toled. Csak olyan mindenki hulye stilusu beszolasokat. Bocsi, de igy nem tudlak vitapartnernek tekinteni, mert nem latok semmi allaspontot toled.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • Foglalt név

    addikt

    válasz rii #175 üzenetére

    Te is nagyon jól tudod, hogy azért ugrottam egyből, mert modkerbe jött egy kérés. Kár ezen tovább rágódni.

    Ezzel együtt megkérnék mindenkit, hogy próbáljon a topik témájánál maradva észérvekkel alátámasztott hozzászólásokat írni :R

  • moonman

    titán

    válasz dark100 #179 üzenetére

    ha így látod, akkor kérlek kezdd előről olvasni a hozzászólásaimat. miért kéne nekem azt bizonygatnom, hogy ez jobb, vagy az jobb? nem túlzottan érdekel, hogy ki mit használ, vagy ki mit szeret. mindössze a hibás információkat és lyukakat próbálom betömni.

    engem nem sokat hallani Linuxról beszélni, egész egyszerűen azért, mert nem értek hozzá, így nem akarok hüjeséget mondani. a másik oldalról csak azt halljuk, hogy MS szar és hulladék, talán annyit magamra vállalhatok, hogy elmondom, szerintem miért nem az, nem?

  • dark100

    aktív tag

    válasz moonman #181 üzenetére

    Latom hogy szeretned magad semleges statuszba helyezni, de a hozzaszolasaid alapjan nem vagy semleges. Gyakorlatilag nem is lehetsz, ez csak egy kenyelmes illuzio.

    talán annyit magamra vállalhatok, hogy elmondom, szerintem miért nem az

    A "szerinted" a szo a velemennyilvanitasra utal, vagyis allaspontot tukroz. A semleges velemeny amugy magaban foglalja a negativ velemenyt is. Nem csak az olyat, hogy "igen van amivel nem ertek egyet" hanem azt is, konkretan megmondod, hogy ezert vagy azert.

    Amugy elismerem, az elmult par ev soran a semleges irany fele mozdultal el, de oszintem szolva azert meg messze vagy tole.

    Az "MS szar es hulladek" dolgot sem ertem. Itt az ms mint monopolium, vagy a windows/office-t mint termeket erted az "ms" szocska alatt? Amugy egy negativ velemeny ilyen vagy olyan funkciojarol egy programnak onmagaban nem teszi az egeszet "hulladek"-nak, viszont zart kod eseten legyozhetetlen problemanak bizonyolhat. En a multkoraban win alatt akartam usb csomagokat elkapni, talaltam is ra egy aranyos programot, ami mindenfele szepet es jot tudott, magatol elemzett egy csomo mindent, csak eppen nekem nem az kellett. Az altala kimentett file viszont alkalmatlan volt elemzesre, tul bonyolult lett volna rajonni hogy nez ki. Tehat a feladat szempontjabol "hulladeknak" bizonyult a program, holott valosyinuleg nem volt az. Ilyenekbe nem szoktam nyilt forraskod eseten belefutni.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moonman #169 üzenetére

    A linuxosok nem tüzelnek csípőből, amiért nem azt favorizálod, amit ők. Főként csak akkor szólalnak fel, amikor valami olyat látnak leírva, amiről tudják, hogy nem igaz. Vagy olyankor, amikor egyes windows fanokból ilyen "a linux piaci részesedése csak mérési hiba" jellegű birodalmi gőg szalad ki.

    Több hszre is vegyesen:
    - a fő különbség az apple és az ms között, hogy az apeh nem mondja, hogy köteles vagy apple-t tartani azért, hogy meg tudj felelni a bevallási kötelezettségeidnek.
    - ha egy gyártó folyamatosan, szándékosan, előre megfontolt monopolista szándékkal vezérelve direkt rosszul implementál protokollokat, akkor azokra a termékekre nem tudok pozitív jelzőt mondani, csak nagyon negatívat. Azon meg ne nyissunk már vitát, hogy a negatívak közül miért pont hulladék, ha egyébként pozitívat mondani indokolatlan.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • szlx

    csendes tag

    Szegény Moonman, látom már, hogy beálltál szélmalomharcosnak.

    De most komolyan! Van annak jelentősége, hogy **** [bizonyos emberek] mit gondolnak a világ dolgairól?

    Te is tudod, hogy nincs, én is, ők meg mindegy, hogy mit hisznek.
    Akkor meg minek gyötröd itt magad.

    Az IT-világ meg éli az életét, halad előre, ahogy kell; a szereplői meg meghatároznak mindent, és akiknek itt fel akarod nyitni a szemét, azok nem szereplők sehol, tehát ne vesztegesd rájuk az időd!

    Ide inkább csodálkozni gyere!
    Tök érdekes, hogy az ilyen "közösség" hogyan "gondolkodik" az IT-vel kapcsolatos dolgokról. Mármint az az érdekes ebben, hogy pontosan tudod, hogy mit, mikor, hogy reagálnak. Ez tök jó! Nekem teccik! Ha lesz időm, akkor pszichológiát és szociológiát fogok tanulni, és diplomamunkámnak majd a "**** [bizonyos emberek]" jelenséget fogom választani. Ez komoly! Fantasztikus anyag, ami az ilyen fórumokon hever, és mivel imádom az informatikát, szerintem állat lesz!

    ----
    Kevésbé provokatívan fogalmazd meg a véleményed, kérlek.

    [ Módosította: 7 ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz szlx #184 üzenetére

    Ezt a stílust annak idején úgy hívták, hogy provokátor. Ha Moonmannal akarsz eszmét cserélni, arra van privát gomb.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Vladi

    nagyúr

    válasz szlx #184 üzenetére

    "a lesz időm, akkor pszichológiát és szociológiát fogok tanulni, és diplomamunkámnak majd a"...
    Nem egy jó téma, legalább is az elsőnek. Az utóbbiból már készült a hupon. Ha érdekel majd rákeresek.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    Jah, hogy ja. Ezt benéztem. :))

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • #40553216

    törölt tag

    válasz szlx #184 üzenetére

    Szegény szlx! látom, Neked meg Micimackótól csak a formát sikerült átvenni, és a jelzőt: csekélyértelmű medvebocs, szó szerint sikerült értelmezned. akkor még egyszer, külön NEKED belinkelem, amit egy előző hsz-ben megtettem, hátha áttör Hozzád:
    Jöhet a Linux éve
    "A Red Hat-vezér azt is elmondta, hogy a Linuxba épített biztonsági funkciók miatt a cég különösen kedvelt a hadseregnél, valamint a nemzetbiztonsági és hírszerző szerveknél. „Az idén voltam Oroszországban, ahol az RHEL (Red Hat Enterprise Linux) az orosz hadsereg által elfogadott legbiztonságosabb operációs rendszer, ezért a hadseregnek és a kormánynak vannak olyan alkalmazásai, melyek kizárólag az RHEL-en futnak. Ironikus, hogy a rendszer amiatt az SELinux miatt ilyen biztonságos, melyet az amerikai nemzetbiztonsági hivatal fejlesztett” – magyarázta."
    a közösség meg csak az agyatlan "vazze, nem találom az ubuntu.exe-t! ez sz@r!" szintű hozzászólásokra reagál legyalázóan, mikor a "IT-világ" vörd-ekszel-póverpoint Bermuda-háromszög bűvöletében bír mozogni.
    "Mármint az az érdekes ebben, hogy pontosan tudod, hogy mit, mikor, hogy reagálnak.">tudod, ezt hívják tanulásnak. Ha odamész az oroszlánhoz és megcibálod a bajszát, iszonyatos pofont kapsz. ha ezután újra odamész, újra megcibálod, de egyből hátraugrasz 5 métert, elkerülheted a pofont, (de nem túl sok joggal mondhatod, hogy "köcsög oroszlán, milyen agresszívan támad! pedig nem is bántottam!" és) viccesen hangzik, mikor úgy adod elő, hogy te most aztán nagyon ismered az oroszlánt, és tudod, mit fog reagálni. mert nem azt tanultad meg, hogy baromságokat ne csinálj, (nem is veszed észre és nem is tudod, hogy baromság. ezért mondjuk nem vagy elítélhető, csak sajnálatraméltó) csak azt, hogy ha baromságot csinálsz, mi lesz a reakció.

    (#185) bambano: úgy látom, egyre gondoltunk. :)

    [ Szerkesztve ]

  • dark100

    aktív tag

    válasz szlx #184 üzenetére

    és akiknek itt fel akarod nyitni a szemét, azok nem szereplők sehol, tehát ne vesztegesd rájuk az időd!

    Hahaha :DD Ha te tudnad en miket fejlesztek munkaidoben. Bizony, olyan programokban van kodom amiket most epp te is hasznalsz.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • moonman

    titán

    válasz dark100 #190 üzenetére

    csak, hogy kibújjon belőlem az agresszív oroszlánpofizó is, szerintem hagyjuk ezt az egész témát, kezd "kinek a fasza nagyobb" vitára hasonlítani.

  • dabadab

    titán

    válasz moonman #156 üzenetére

    "a vlc-ben nyilván hivatalosan licencelt MPEG dekóder van"

    Egeszen konkretan mit is kellene licenszelni hozza?... Szoftverszabadalmakat, amik az EU-ban explicit tilalom alatt allnak?

    "mindenféle illegálisan beszerzett, esetleg utángyártott codec"

    Egyebkent a VLC-ben meg mplayerben az ffmpeg konyvtar van, ami eleg hosszu ideje letezik, igy nyilvan atragtak mar a jogi vonatkozasokat es leginkabb csak akkor illegalis, ha megsertik a licenszfelteteleit - a VLC meg az mplayer meg nem csinal ilyet.

    Az "utangyartott codec" kifejezesert pedig megerdemelsz egy LOL-troller kulondijat.

    A vegeredemeny egyebkent az, hogy a linuxos userek alapbol kapnak egy hasznalhato, komplett rendszert, mig a "user-friendly" Windowst hasznaloknak nem-trivialis codec-vadaszatba foghatnak a neten, aminek a vegen raadasul jo esellyel beszednek mindenfele malware-t is.

    DRM is theft

  • fordfairlane

    veterán

    válasz dabadab #192 üzenetére

    A VLC FAQ-ban valami olyasmi van, hogy a jogdíj kérdését a végfelhasználónak kell rendezni. Persze lehet, hogy csak bizonyos országokra érvényes.

    [link]

    x gon' give it to ya

  • dabadab

    titán

    válasz fordfairlane #193 üzenetére

    Igazabol harom dolog alapjan lehet licenszelni:
    1. Szerzoi jog - ez ugye nem jatszik, mert sajat maguk irjak a kodot.
    2. Vedjegy - ez sem, mivel nem hasznalnak semmi olyan logot v egyebet, amihez kellene.
    3. Szabadalmak - ez meg az EU-ban explicit tiltva van. Erdekesseg, hogy egyreszt az USA-ban is, masreszt meg azert ott megis csak vannak ilyen szabadalmak (az egyik leghirhedtebb az Amazon.com one-click szabadalma, amit "business method" kategoriaban neveztek), elb@szott egy helyzet van ott. Raadasul ez eleg kaotikus terulet, mert hagyomanyosan tiltott az algoritmusok meg hasonlok szabadalmaztatasa, viszont az elmult evtizedekben sok helyen sikerult ilyeneket bejegyezni es ezen a teren messze nincs olyan egyseges, vilagszerte elfogadott allaspont, mint amit pl a szezoi jognal a Berni Egyezmeny kepvisel.

    Tomoren: nalunk tutira nem kell semmilyen licensz, de igen, ez orszagonkent valtozhat.

    DRM is theft

  • FTeR

    addikt

    válasz sh4d0w #144 üzenetére

    Csatlakozom, ő legalább érvel... ellentétben egy másik kollégával, aki csak hülyeségeket beszél, érvek nélkül.

    megszólítva érzem magam :) így szeretném megjegyezni, h nem az én hozzáállásommal van gond. mm kolléga példának okáért az office, ribbon, ooxml, odf kapcsán pontról pontra ugyanazokat az érveket hozta fel mint én (a legutóbbi 2 topikban), a ti reakciótok mégis nagyban eltért. pl. amikor én mondtam, h odf nem alkalmas default ofisz formátumnak, akkor csak az anyázás jött és az érv, h van rá plugin, tehát mégis jó (holott én még az odf alapító csávótól is linkeltem anno). ezzel szemben mm felvetésére az a reagálás jött, h "akkor miért nem jön fel ablak a figyelmeztetésre", tehát elfogadott tény lett, h nem alkalmas a feladatra.

  • FTeR

    addikt

    válasz floatr #170 üzenetére

    Én az ODF kezelésének lehetőségét nem írnám oda az o2k7 fícsör listájára nagyvonalúan, mert egész egyszerűen nem ők készítették el hozzá a támogatást.
    egyrészt mint mm rácáfolt, volt közük hozzá.
    másrészt ez hol érv egy olyan konkurenciával szemben, ahol az egész tudatosan a 3rd party fejlesztések összeboronálásáról szól? ügye nem egy appnál az extensibility számít a legnagyobb fícsörnek. megint csak a kettős mércét érzem, hiszen akár dicsérni is lehetne, h bárki hozzá adhatja a saját formátumát...

  • dabadab

    titán

    válasz FTeR #195 üzenetére

    Az a baj, hogy konzisztensen hulyesegeket beszelsz. Most is.

    DRM is theft

  • #40553216

    törölt tag

    válasz FTeR #196 üzenetére

    "egész egyszerűen nem ők készítették el hozzá a támogatás"> floatr ugye ezt írta, nem azt, hogy nem volt közük hozzá. ami volt, az ez (mm linkjéből): "Funding, Architectural & Technical Guidance and Project co-coordination"
    egyébként mit értesz 3rd party alatt?

  • Foglalt név

    addikt

    Mivel már nagyon elkanyarodtatok a cikk témájától és nem tudtok személyeskedés nélkül fogalmazni, ezt most zárom.

Aktív témák