Keresés

Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz floatr #139 üzenetére

    hmm, nem rossz észrevétel...
    ha jól emlékszem akkoriban tették ingyenessé a Virtualpc 2004-et, amikor kezdtek használható ingyenes virtualizációs programok megjelenni, ezután nemsokkal a vmware is nyitott ... most már a szerver és desktop területen is ingyenesek... workstation és pár más dolog ami fizetős. Tényleg eléggé rezeg a léc... lassan nem lesz fizetős vmware program. Persze én mint user örülök, hogy van sok alternatíva... a kérdés, hogy melyik tud fennmaradni, ha többé nem lesz bevétele ebből az üzletágból :U

  • azbest

    félisten

    válasz moonman #143 üzenetére

    persze, hogy jó az ingyenes program nekem, rövid távon...
    az ms más szoftverei árából fedezi a virtualpc-t, míg a vmware kifejezetten virtualizációra spacializálódott cég... gondolom hasonló a helyzet, mint az ie esetén... hogy "veszteséges" módon készítik el (hiszen nem hoz közvetlen bevételt, hanem más piacok nyereségét fordítják rá) és ezzel kiszorítják a célszoftverek gyártóit, mert azonkak nincs office vagy win programjuk ami fedezné....

    szóval kicsit fura gondolatmenet, hogy képes vagyok ráfizetni egy termékre, hogy kiszorítsa más cégek termékét ... persze hosszú távon jó stratégia, hisz a végén sok versenytárs bedobja a törülközöt, akik ebből éltek.
    Valóban sokkal kevesebbet tud még a vpc mint a vmware... ez a vmware szerencséje.

    Nem vagyok benne biztos, de talán "keresztfinanszírozás" a neve az ilyen stratégiának. Ez a verseny ellen van ezért általában tilos, azt hiszem.

    Osx alatt azt hiszem a VPC és a VmWare is fizetős. Win alatt sokféle ingyenes van. Linux alatt sokféle, kivéve VPC (mert az nincs). Van egy szűkebb csoport ami minden platformra ingyenes, általában azok mögött is nagy cég áll.
    --

    korábban valaki írta hogy linuxot nehéz telepíteni bizonyos chipsetre, mert nem támogatta... hát nemrég olvastam, hogy bizonyos dell laptopra csak úgy megy fel a vista, ha ide kompatibilisre veszik a vezérlőt (különben telepítés elején még látja a sata lemezt, a végére pedig elveszti)... Vista alatt moonman a tanúm, hogy megszívatott az nvidia a hülye default hálózati driver beállításával... minden oprendszeren van probléma a driverekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    ehh, aki azt kritizálta a linuxban, hogy van amihez elő kell venni a konzolt:
    http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;811259

    nem is tudom, hogy bele merjek e kezdeni magyarázni ezt olyannak, aki nem ért angolul és a gép kezelése is csak alapvető kattintgatásban merül ki.... (third party klikk ide a fixhez util lesz ebből asszem)

    Az sem volt egyszerű, hogy töltsön le és bootoljon be egy ubuntu live cd-t hogy a sikeresen elpusztított xp-s gépről lementhesse a fontosabb dolgait (2 optikai drive-val nekifogott cd-t írni... miután megértette, hogy ne keressen nero-t mert itt más a neve... de sajna íráshibával kidobta), végül pendrivera sikerült mentenie a dolgait.
    Egyébként ez egy jó példa arra, hogy a szükség törvényt bont... életében először "használt" linuxot, és mégis sikerült neki a mentés... bár eléggé szájbarágósnak kellett lenni, hogy ne tépje ki a pendrive-t a gépből mint xp alatt, hanem le kell választani (ahogy xp alatt is illene).

    Az xp újratelepítésnél sokat kellett noszogatni ("szerinted a licensz elfogadása nélkül továbbenged? akkor vajon melyiket kell választani?") ... ott már kicsit érdekesebben nézett, mikor az everest-tel lementett riport alapján felsoroltam neki 5 drivert amit pendrive rakva rá kéne tenni majd a frissen telepített gépre. ("melyiket? ja hogy ezt mindet?") A setup exe és a next next sem volt magától értetődő... és persze nem megy simán minden, mert az integrált lan azt hiszi nincs bedugva kábel, ezzel szemben az 1394 azt hiszi hogy csatlakoztatva van (most a via-t kell szidni)... ééés talán registrí fix kell mert a winsocks elbarmolódott valamitől... de lehet, hogy csak a routert kell újraindítani... mondtam is hogy áramtalanítsa... meg is tette, azóta nem hallottam felőle... azt hiszem azt is mondanom kellett volna hogy utána kapcsolja be újra :DDD

    A tanulság... teljesen mindegy milyen rendszerről van szó... mindegyik kapcsán ki lehet hozni a mániákus depressziót az informatikában jártasabb ismerősből, kellő értetlenkedés után. Persze mindegyik rendszert be lehet üzemelni használhatóra... amit aztán el tud rontani a kedves user ;]

    Ja és hogy ne legyen olyan egyszerű: magyar nyelven, angol nyelvű útmutató segítségével német windowsra alkalmazni a beállítást... (ma is tanultam valami "hasznosat": németül a folder / mappa az ordner :U )

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák