Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz vzozo #375 üzenetére

    Ez mind igaz és "jó anyag".
    De a videó a kritikus gondolkodásról is szól. Pár éve pl. olvastam olyan cikket, hogy a dinoszauruszok sokkal soványabbak voltak, mint azt eddig gondolták, mert valamit elszámoltak. Tévedni emberi dolog. De a tudománynak ezt a működését még csak utalás szinten sem tartalmazza a tananyag. Márpedig nem csak egyetemista diákok léteznek, hanem általános iskolások is, ők pedig hisznek abban, hogy a felnőttek/tanárok/tudósok tévedhetetlenek.
    Az én biológiatanáraim nem voltak vallásosak, mégis hozzá tudták ezt tenni és árnyalni a képet.
    Egyébként sem az élet létrejöttét, sem a fajok másikká alakulását nem sikerült reprodukálni, és az is csak pár éves eredmény, hogy a genetikai információt többféle mechanizmussal is dekódolja a szervezet, és más-más infót nyer ki belőle. Vagyis többet nem tudunk az élővilág működéséről, mint amennyit tudunk.

    Csak érintőlegesen követem amúgy ezt a vitát, de kissé kisóvodás szintű szerintem, ahogy mindkét fél gőgösen, a másikat hülyének vagy hazugnak bélyegezve áll a dologhoz, és nem ismerik el egymás eredményét vagy meggyőződése alapjának legitimitását. Rögtön felháborodnak, ha a másik nem ért egyet.
    Nem minden vallásos/hívő ember érzelmi sérült egyébként, volt amerikai elnököknek is volt/van hitük, ahogyan híres természettudósoknak is.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • konzultáció

    tag

    válasz vzozo #375 üzenetére

    Azért mindent elhinni se kell gondolkozás nélkül... Voltak a történelem során olyan összeeskövéseelgméletzek amik később igaznak bizonyultak.

Új hozzászólás Aktív témák