Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #69 üzenetére

    "A demokrácia az emberiség jelenlegi színvonalán nem képes stabil társadalmi rendszert fenntartani, mert rosszul értelmezik, nem lehet válogatás nélkül mindenkinek jogot adni olyan kérdések eldöntésében való részvételre, amiben nem kompetens."

    Ez azt jelenti, hogy az emberiség jelenlegi színvonalán az embereknek nem is érdemes elmenni szavazni? Sőt, fosszuk meg ettől a jogától és ne pofázzon, úgy se érti? :U

    A demokráciában azok az emberek döntenek, akiket megválasztanak. Nem én döntök, hogy hány % legyen az adó, hanem akiket bejuttatunk a parlamentbe..."akiket felhatalmaztunk, hogy döntsenek helyettünk" Szóval amit írtál...nem sok köze van a modern demokráciához. Már nem cserépedényekkel szavaz mindenki, mindenről.

    Egyébként nem szeretnék a demokráciáról vitatkozni, eddig sem ez volt a középpontban és egy picit rosszul is értelmezed, mert közel sem arról szól, hogy mindenki döntési jogot kap mindenhez. Más a választás szabadsága és más a döntési szabadság.
    Persze nem igazán értem, hogy döntési szabadságot milyen fokon értelmezed...(az ország ügyeibe való beleszólás, vagy arról, hogy akar-e az adott emberke nyugati médiát nézegetni az interneten...ugye nem egy kategória)

    A szólás szabadság nem azt jelenti, hogy mindenbe belepofázik az ember és úgy lesz ahogy mondja, hanem hogy ha nem tetszik vmi, akkor felszólalhat ellene. Esetleg ezek az emberek alakíthatnak egy csoportot és közösen felszólalhatnak vmi ellen. Lásd szakszervezet, stb-stb... És talán lesz belőle vmi. Ne keverjük a szezont a fazonnal.

    "Ha már veszélyeztetem, akkor régen rossz, ilyenkor jön az, hogy a WHO leveszi a homoszexualitást a betegségek listájáról, szimplán bezárják az Országos Pszichiátriai Intézetet, stb"

    Az is veszélyeztetés, ha elkezdek szervezni egy csoportot valami/valakik ellen. Még nem tettünk semmit, de akarunk/lehet hogy fogunk. Az még akkor nem "régen rossz", mert még senkinek sem lett baja.

    Amúgy a szólásszabadság egyik nagy előnye, hogy felszólalhatsz az ellen pl. hogy szerinted a tömeg nagyon buta, elhanyagolják a gyereknevelést...terjed a szcientológia. Ha ez nem lenne, TE nem dumálhatnál erről nyíltan, ha az aktuális vezetés nem akar erről hallani. Sőt, továbbmegyek, ebben a rossz helyzetben akár még mozgalmat is indíthatsz, hogy az embereket erre ráébreszd...Akár még működhet is, ha elég kitartó vagy.

    Na egy központosított cenzúrában ilyet nem tehetnél meg. És ha ott a vezetők támogatják adott esetben a szcientológiát, te szépen kushadva nézhetnéd, hogyan gazdagodnak.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák