Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #16820480 #50 üzenetére

    Azért az avatar-ban az "okosok" nem olyan értékek mellett szóltak fel, mint a szólásszabadság... De természetesen eltérő kultúrák, eltérő értékek.
    Ettől persze még nem hiszem, hogy a kínai nép ne értékelné a cenzúra mentes netet vagy a szólásszabadságot ;)

    És azért nem is olyan jó a helyzet, mint te próbálod általában sugallni. :U

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Polllen #51 üzenetére

    a lényege az lett volna, hogy eltérő kultúra, és ott is a főszereplőkön kívül meg sem próbálják megérteni vagy tolerálni, csak lenézik őket, mert mások. ez tipikus emberi dolog, és sajnos nem jó. itt is ez a helyzet, hogy rendszeresen jönnek a krtikák nyugatról, hogy már megint így megy úgy. közben arról van szó, hogy a felénk megszokott dolgokat próbáljuk ráerőltetni egy teljesen más kultúrkörre. erről már volt szó egy másik hasonló topicban, nem írom le megint, hogy miért gondolom, hogy rossz dolog.

    annyit azért hozzátennék, hogy a szólásszabadságnak egy ideálisan működő társadalomban nincs hátránya. ahogy a cenzúrának is egy ideálisan működő társadalomban nincs dolga.

  • aram01

    nagyúr

    ezek a kínaiak :U

    Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz #16820480 #33 üzenetére

    "a jó vezetés viszont a saját érdekei mellett kellő figyelmet tud fordítani a közösség érdekeire"
    ez nem rendszerfüggő.

    japán+egypárt: sokáig egypárt volt koalicioba ígyugy hatalmon. Már nem.

    "nálunk is van választás, mégis mire megyünk vele?"
    a magyar eset tényleg asbzurd, ettől még a katasztrofális, elk*rt 20év fejlődése vitathatatlan. Én a mai napig nem értem, hogy felhúztak Pécsen 3Tescot + sok auchan lidlt + 2plazat + ew.... és mind nemcsak megéll, de amikor bemegyek mindig bőségesen vannak vevők. Karácsonykor meg horror van. 20éve volt egy skála...
    vagy épp a 20éve a dugo iseretlen fogalom volt. Most annyi kocsi van az utakon reggel/du horror.
    álami lozungokat sose jó mondani, de az elmult 20évben ~10* annyi autópálya épült mint az azelötti 40ben.....
    és mindezt úgy, hogy MO tényleg abszurdisztán....

    "az emberek érdeke nem sokat számít a hatalom megszerzésekor"
    Persze hatalom. De ha meg akarja tartani és ugye ez axioma akkor mit is kéne néznie....

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    kaptam fülest, az indexes kínai kormány extra jogokat kapott a Kínai rendszerhez verzió mondhatni él. mondhatni google belüről hekkelték.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Dare2Live #54 üzenetére

    valóban nem rendszerfüggő. éppen ezt mondom, hogy mindegy ilyen szempontból, hogy kommunista párt van hatalmon, vagy liberális akármidemokrata.

    amúgy hányszor annyi metró épült az elmúlt 20 évben, mint előtte 40 alatt? :P
    de mondjuk kis hazánk tényleg nem jó példa, mert eléggé le van rombolva a gazdaság, meg minden.

    egyébként láthatod, hogy a hatalom megtartásakor sem számít sokat az emberek érdeke (nálunk) :) de ebbe ne menjünk bele, mert tilos a fórumon.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #16820480 #52 üzenetére

    "a cenzúrának is egy ideálisan működő társadalomban nincs dolga"

    Félelmetes dolgokat írsz le néha...De azt hiszem az sokkal félelmetesebb, ha ezt el is hiszed és úgy gondolod, így van rendjén.

    Mellesleg a kultúrák egymásra hatásánál én is kifejtettem a véleményem. Te is ott voltál, így tudod mit gondolok. A hagyományörzést, mint ahogy a szeretet sem lehet "kierőszakolni" szvsz.

    A cenzúra pedig nem más, mint "információszűrés", rosszabb esetben a szabad véleményalkotás korlátozása. Egy ideális társadalomban nem hogy dolga nincs...LÉTJOGOSULTSÁGA SINCS. Ha abból indulunk ki, hogy minden ember egyenlő, gondolkodó lény és nem egy haszonállat.

    Tudom, hogy bizonyos társadalmakban a tekintélytisztelet lényegesen erősebb, mint Európában, de ez még nem teszi elfogadhatóvá a cenzúrát. Hiszen a tisztelet nem azt jelenti, hogy nincs önálló véleményed...
    És egyébként sem tudsz egy olyan okot mondani, ami LEGITIMMÉ tenné ezt a ténykedést.
    Akkor miért is csinálják? Mert megtehetik...Kinek az érdekében teszik? A népköztársaságért? Ugye ezt te sem hiszed el. A történelem számtalanszor bebizonyította, hogy naiv gondolat lenne ezt elhinni.
    A saját érdekeik és hatalmuk védelmében teszik.

    Mellesleg én melyik felénk megszokott dolgot próbálom ráerőszakolni - erővel - a kínaiakra? :DDD Gondolom, ha azt mondom egy kínainak, hogy erre felé a cenzúra rossz, a kultúrájuk papírvárként fog összeomlani fél éven belül... :U

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Polllen #57 üzenetére

    azt hiszem félreérted a dolgot egy kicsit.
    igen, a cenzúrának nincs létjogosultsága. a szólásszabadság persze remek, és alanyi jogon jár. az a baj, hogy ez csak ideális társadalomban működik így. ugyanis a szólásszabadsággal vissza lehet élni, és mivel lehet, így vissza is élnek. a teljes szabadságra egyszerűen nem elég érettek az emberek, ezt felejti el mindenki. a korlátlan szólásszabadsággal együtt jönnek a hitelrontások, bulvárhírek, melegfelvonulások, demonstrációk, sztrájok, tüntetések, amikkel teljesen legálisan zaklatják, rombolják, megbénítják a közösség életét.
    nem, nem fog összeomlani az ottani világ, ha megtudják, hogy itt mi van. sokan tudják is, csak nem akarják tudomásul venni, mert a média igyekszik azt sugározni, hogy nyugaton minden fasza. pont most olvastam egy barátom blogját, Kanadában tanul, most szegény megszívta, mert tanársztrájk van, hiába fizette ki a rohadt nagy tandíjat, nem kap érte oktatást. "mondják, hogy minden a diákokért van, közben meg csak azzal törődnek, hogy megkapják-e az áhított fizetésüket" (ez idézet volt tőle).

    de továbbra sem azt mondom, hogy az a jó, ami ott van. és azt sem, hogy az a jó, ami itt van. azért akadok ki, amikor megpróbálják az emberek beállítani objektív igazságként a saját környezetük/kultúrájuk véleményét, miközben ez csak egy oldal, egy vélemény.

    na :)

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz #16820480 #58 üzenetére

    Mindjárt jön dabadab, és megmagyarázza neked, hogy miért jó a buziparádé. (szándékosan nem melegfelvonulás, ugyanis ez a név egyáltalán nem illik ahhoz a primitív, magamutogató csürhéhez, de nyugodtan tessék moderálni, ha valaki azt hiszi, hogy ezzel a közösség javát szolgálja :P)

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • ddekany

    veterán

    válasz Polllen #57 üzenetére

    Mellesleg valamilyen cenzúra mindenhol van. A kérdés az, hogy adott pillanatban és adott helyen mire kiterjedően és mennyire erős eszközökkel ideális korlátozni a szólásszabadságot (pl. kivégeznek ha "rosszat" mondasz, vagy csak lejáratnak, vagy csak egyszerűen nem jelenik meg a véleményed a főárambeli médiában), és hogy ehhez képest mit tesznek. A nyugati állampolgárok nagyon el vannak szállva maguktól ilyen téren, pedig az igazság az, hogy ezért lehet viszonylag(!) szabadon írni/beszélni, mert jelenleg nem sok vizet zavar... elvégre még megvan a napi "Barátok közt" és a kolbász, stb.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #16820480 #58 üzenetére

    "megpróbálják az emberek beállítani objektív igazságként a saját környezetük/kultúrájuk véleményét"

    "a teljes szabadságra egyszerűen nem elég érettek az emberek" - remélem érezhető, miért egymás után jön a két mondtad...

    Tudod az a baj általában minden nemes céllal és eszmével, hogy vki vagy vkik mindig úgy gondolják, ŐK jobban tudják mi a jó a másiknak ÉS ezt megpróbálják mindenkire ráerőltetni.
    A történelem tele van ilyen esetekkel.

    Ha van véleményszabadság, lehet ezekről beszélni, ütköztetni, esetleg közelíteni. Ha nincs, akkor leírom, hogy mi a véleményem és pórul járok, mert vkinek nem tetszi, az egyébként senkit sem bántó, csak éppen kritikus véleményem. Vagy esetleg nem is tudok véleményt alkotni, mert arról sem tudok, hogy a Föld kerek és a Nap körül kering... :U

    Amúgy érdekes példák...pl. ha van szakszervezet és a munkáltató nem akar több bért fizetni, akkor inkább kussolj, véletlenül se állj ki az igazadért... Törvény adta lehetőség. És az emberek, ha értelmes dolgokról van szó, még szimpatizálni is fognak vele.:U

    Kicsit úgy tűnik, mintha teljesen "más" világban nőttünk volna fel. Liberális gondolkodású vagyok, fel sem merül bennem, hogy ráerőltessem másra a véleményem. Meggyőzni lehet megpróbálom, de ettől még azt gondol amit akar...és azt is csinál amit akar.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz ddekany #61 üzenetére

    Vagy a gumibot. ;]

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Polllen #62 üzenetére

    "Meggyőzni lehet megpróbálom, de ettől még azt gondol amit akar...és azt is csinál amit akar."

    Láthatod, hogy mi ennek az eredménye, ha kicsit megerőlteted a szürkeállományodat, azt is sejtheted, hogy ez nem átmeneti dolog, hanem egy folyamat kezdete. Szeretnéd látni a végkifejletet is? Olyan dolog ez, amivel érdemes ilyen felelőtlenül játszadozni?
    Hogy megértsd, felelősségteljes gondolkodásra vall kisgyerek kezébe kést adni, pusztán azért, mert úgy általában az egy hasznos dolog, és te tudod mire való és annak megfelelően használod?

    Szerk.: Hogy ne csak a melegek magamutogatását sérelmezzem (ami pusztán megbotránkoztató), ennél sokkal súlyosabb probléma ezzel a fene nagy szabadsággal pl. a vallásszabadság jelenlegi kretén kezelése, ez pusztán arra jó, hogy létrejöjjenek/megerősödjenek mindenféle szélsőséges, erőszakos szekták, mint pl. a szcientológia (de mondhatnék egy sor másikat), ezek többek között baromi veszélyesek a te ultraliberális gondolkodásmódodra is, mert ha elég erősek lesznek (márpedig jelenleg a te életképtelen felfogásod miatt nem lehet tűzzel-vassal irtani őket) azt is meg fogják szabni, hogy mire gondolhatsz.

    [ Szerkesztve ]

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Polllen #62 üzenetére

    igen, ez csak az én véleményem, és csak érvelni próbálok meg mellette, ha nem értessz egyet, akkor sem fogok odamenni, és hátbaverni egy vasdarabbal. :)

    de jól írod: akinek van rá lehetősége, az szinte kivélten nélkül vissza is él vele. és lehet itt pörölni, hogy bezzeg a cenzúra meg a diktatúra ott, de a helyzet az, hogy itt nálunk is (ahogy előttem írták) van lehetőség cenzúrázásra. az is lehetőség, hogy akinek több pénze van, az hatékonyabban lejáratja a másikat, mert ugye azt állít róla, amit akar.
    van véleményszabadság, de nem teljes körű. péládul itt a fórumon (sőt, a legtöbb fórumon) tilos politizálni. különben moderálnak. mert benne van a szabályokban. de egyébként helyes is szerintem, amennyire érett véleményt tud a többség (nem rád gondolok, de nézd meg az átlag polgár milyen értelmi színvonalon van) formálni erről a témáról, akár be is tilthanák az egészet :)

    a szakszervezet meg jó lenne, csak éppen nem így. ez az óvodás viselkedés, hogy ha nem adtok, akkor durcizunk, nem éppen egy érett megoldása a problémának, mert a legtöbbet azok az emberek szívják, akiknek szimpatizálni kellene velük. ráadásul a fontosabb ágazatoknál hiába is próbálnának sztrájkolni. láttál már orvost sztrájkolni? pedig mennyivel összehasonlíthatatlanul rosszabb helyzetben vannak például a buszsofőröknél.

    gyakorlatban valószínűleg ugyanabban a világban nőttünk fel, csak más környezetben. a nagy különbség szerintem abból jön, hogy én ott keleten is éltem (igaz csak keveset, de remélem még fogok), van nem kevés barátom, akik ott laknak, ott nőttek fel, és ezek alapján igyekszem megítélni a helyzetet.

    egyébként én szeretem az értelmes és nyitott véleményeket, de sajnos nagyon sok ember nincs azon a szinten, hogy ilyet el lehessen várni tőlük. ahogy a gyerekeknek nem szokás engedni, hogy késsel játszanak, mert nem tudják felmérni, hogy hogyan használják biztonságosan, úgy megfelelő tudás hiányában az embereknek sem feltétlenül jó dolog, ha mindenbe beleszólhatnak. említetted a Föld lapos problémát. nos, hogyan vitatkozzunk/beszélgessünk mondjuk a relativitás elméletről, ha a másik fél egyszerűen nem érheti fel ésszel az egészet?

    VaniliásRönk: egyre gondolunk, csak te gyorsabban reagáltál :)

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #64 üzenetére

    A kisgyerekkel mi is történik normális esetben? Nevelik a szülei, fejlődik, átadják neki a saját értékrendjüket és jó esetben felcseperednek. Aztán ha nagykorúak lesznek, a szülők már nem igazán tudnak beleszólni a gyermekük életébe.

    Ugye nem te egyedül szeretnéd eldönteni, hogy több millió embernek mi a jó és mi a rossz? :U Lásd előző posztom.

    Nem azt mondtam, hogy vivá lá demokrácia Kínának, hanem hogy a szabadságjogok korlátozása+cenzúra rohadtul nem legitim, akármilyen ürügyet is talál ki éppen az aktuális vezetés. Számtalan más módszer is van, de ugye akkor bukhatnák a hatalmuk...

    A szélsőségek ellen fel kell lépni, a szólásszabadság nem azt jelenti, hogy SS egyenruhában lehet masírozni, hanem azt, hogy azt mondasz amit akarsz, egészen addig, míg mások SZABADSÁGÁT nem korlátozod vagy veszélyezetted.

    Először sztem értsük a fogalmak alatt ugyanazt, és utána tudunk róla vitatkozni. Szólás és véleményszabadság nem egyenlő anarchia.

    Több európai országban a szcientológia nemes egyszerűséggel egyébként be van tiltva. :U

    Szóval az ultraliberális szürkeállományom nem kell túlzottan megerőltetni... ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #16820480 #65 üzenetére

    Tudom külön válaszolok - ami nem teljesen helyes a fórum szabályzata szerint -, de azt hiszem nem szabad kettőtök véleményét "egy kalap alá venni", még ha ugyan amellett is szólaltok fel.

    Ide is az érvényes, hogy értsük ugyanazt a véleményszabadság alatt. Amúgy elég kényes kérdés, és itthon mi is még csak tanuljuk. Ha rákeresel, láthatod milyen komoly téma, rengeteg szakirodalommal.
    Mindenhol vannak szabályok, anélkül anarchia lenne, és mindenhol vannak viselkedési formák, amiket megkövetelnek/megkövetelhetnek.

    Sajnos a diktatúrák sajátja, hogy ezeket a szabályokat egészen akár egy blogig vagy fórumig saját kezűleg szabályozza. Semmiképpen sem egészséges.
    Pl. itt a prohardver lapcsaládnál az itteni vezetés had döntse már el, hogy mit enged a fórumain, ennek a közösségnek...Hoppá...tehát ők szabadon döntöttek...
    Ha politizálni akarok, átmegyek egy másik fórumra és ott megtehetem...Választhatok, mehetek, ott mondhatom...Teccik érteni a példát, vagy ragozzam még?

    Szakszervezet: Sajnos ezt se holnaptól fogjuk úgy csinálni, mint azok, akik már vagy 100 éve ezt csinálják. Viszont fontos és szükség van rá. Aki dolgozik, érti miért, aki még nem, majd megtanulja, hacsak nem tulajdonos lesz valahol.

    Az eredeti tárgytól viszont azt hiszem nagyon elkanyarodtunk ;)

    P.S.: Itthon még legális a szcientológia, de úgy tudom bárki kezdeményezhet vizsgálatot adott szervezet tevékenysége ellen és ha a hazai jog rendelkezéseit bárhol is sérti, betilthatják ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Polllen #67 üzenetére

    Tudod az a probléma, hogy a tömegeket jellemzően semmire sem tanítják meg, sőt, egyre kevésbé törődnek a gyerekeikkel a tehetősebbek is, nem csak gyerekként, de felnőttként sem lesznek képesek felelős döntéseket hozni.

    Ugye nem te egyedül szeretnéd eldönteni, hogy több millió embernek mi a jó és mi a rossz? :U Lásd előző posztom. :P

    A demokrácia az emberiség jelenlegi színvonalán nem képes stabil társadalmi rendszert fenntartani, mert rosszul értelmezik, nem lehet válogatás nélkül mindenkinek jogot adni olyan kérdések eldöntésében való részvételre, amiben nem kompetens.

    SS egyenruhában nem lehet masírozni, mert bizonyos érdekcsoportok erre nagyon érzékenyek, de pl. a szcientológia már beette magát elég magas körökbe is, a te módszereiddel már nem lehet fellépni ellenük, márpedig nagyon ideje volna, mert lassan elkésünk vele. Pl. Magyarországon nincs betiltva, sőt, szcientológus falu is van, szcientológus polgármesterrel és az önkormányzati alkalmazottak számára kötelező "képzéssel" (agymosás), semmi sem áll az útjukban.

    "azt mondasz amit akarsz, egészen addig, míg mások SZABADSÁGÁT nem korlátozod vagy veszélyezetted"

    Ha már veszélyeztetem, akkor régen rossz, ilyenkor jön az, hogy a WHO leveszi a homoszexualitást a betegségek listájáról, szimplán bezárják az Országos Pszichiátriai Intézetet, stb.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • Polllen

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #69 üzenetére

    "A demokrácia az emberiség jelenlegi színvonalán nem képes stabil társadalmi rendszert fenntartani, mert rosszul értelmezik, nem lehet válogatás nélkül mindenkinek jogot adni olyan kérdések eldöntésében való részvételre, amiben nem kompetens."

    Ez azt jelenti, hogy az emberiség jelenlegi színvonalán az embereknek nem is érdemes elmenni szavazni? Sőt, fosszuk meg ettől a jogától és ne pofázzon, úgy se érti? :U

    A demokráciában azok az emberek döntenek, akiket megválasztanak. Nem én döntök, hogy hány % legyen az adó, hanem akiket bejuttatunk a parlamentbe..."akiket felhatalmaztunk, hogy döntsenek helyettünk" Szóval amit írtál...nem sok köze van a modern demokráciához. Már nem cserépedényekkel szavaz mindenki, mindenről.

    Egyébként nem szeretnék a demokráciáról vitatkozni, eddig sem ez volt a középpontban és egy picit rosszul is értelmezed, mert közel sem arról szól, hogy mindenki döntési jogot kap mindenhez. Más a választás szabadsága és más a döntési szabadság.
    Persze nem igazán értem, hogy döntési szabadságot milyen fokon értelmezed...(az ország ügyeibe való beleszólás, vagy arról, hogy akar-e az adott emberke nyugati médiát nézegetni az interneten...ugye nem egy kategória)

    A szólás szabadság nem azt jelenti, hogy mindenbe belepofázik az ember és úgy lesz ahogy mondja, hanem hogy ha nem tetszik vmi, akkor felszólalhat ellene. Esetleg ezek az emberek alakíthatnak egy csoportot és közösen felszólalhatnak vmi ellen. Lásd szakszervezet, stb-stb... És talán lesz belőle vmi. Ne keverjük a szezont a fazonnal.

    "Ha már veszélyeztetem, akkor régen rossz, ilyenkor jön az, hogy a WHO leveszi a homoszexualitást a betegségek listájáról, szimplán bezárják az Országos Pszichiátriai Intézetet, stb"

    Az is veszélyeztetés, ha elkezdek szervezni egy csoportot valami/valakik ellen. Még nem tettünk semmit, de akarunk/lehet hogy fogunk. Az még akkor nem "régen rossz", mert még senkinek sem lett baja.

    Amúgy a szólásszabadság egyik nagy előnye, hogy felszólalhatsz az ellen pl. hogy szerinted a tömeg nagyon buta, elhanyagolják a gyereknevelést...terjed a szcientológia. Ha ez nem lenne, TE nem dumálhatnál erről nyíltan, ha az aktuális vezetés nem akar erről hallani. Sőt, továbbmegyek, ebben a rossz helyzetben akár még mozgalmat is indíthatsz, hogy az embereket erre ráébreszd...Akár még működhet is, ha elég kitartó vagy.

    Na egy központosított cenzúrában ilyet nem tehetnél meg. És ha ott a vezetők támogatják adott esetben a szcientológiát, te szépen kushadva nézhetnéd, hogyan gazdagodnak.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Polllen #70 üzenetére

    "Ez azt jelenti, hogy az emberiség jelenlegi színvonalán az embereknek nem is érdemes elmenni szavazni?"

    Nagyjából igen, választhatok ki lopja el a közpénzeket, a vörösök vagy a narancsok, s eközben melyik legyen az, aki "ellenzékként" mindenre reflexből nemet mond, 0 konstruktív ellenzéki munkát felmutatva. Már az előző alkalommal sem szavaztam, mivel azt megelőzően hiába adtam le a voksomat egy kisebb, szimpatikusabb, programmal rendelkező pártra, már az első fordulóban elvéreztek, köszönhetően a primitív tömegeknek, akik ideológia alapon vagy bőkezű választási ígéretek alapján szavaznak ide vagy oda. Ez is egy olyan dolog, ami csak papíron szép meg jó, a gyakorlatban a valódi embereken elbukik.

    "A demokráciában azok az emberek döntenek, akiket megválasztanak."

    A demokráciában mindössze áttételesen érvényesül a tömeg akarata, mert az igazán fontos kérdésekben jellemzően nem hozzák meg a megfelelő döntéseket, mert akkor biztosan elbukják a következő választást.
    De vegyük pl. a népszavazást. Anno népszavaztunk a vizitdíjról (ez eleve egy vicc volt), ami ékes bizonyítéka annak, mennyire korlátoltak az emberek, az a jelképes összeg arra volt jó, hogy az emberek megtanulják, az egészségügyi ellátás nincs ingyen (ugye attól, hogy ő nem fizet közvetlenül, attól az ellátás még komoly összegbe kerül), így a "betegek" nem jártak feleslegesen az orvosok nyakára (a szüleim az egészségügyben dolgoznak, szóval nem a levegőbe beszélek), nem feküdtek be passzióból a kórházba (van ilyen is!), a közösségnek ez kifejezetten hasznos volt, mert aki tényleg egészségügyi ellátásra szorult, annak magasabb színvonalú ellátást tudtak biztosítani (egyáltalán biztosítani tudtak valamit, most meg vannak a több hetes várólisták), de nem, nekik az ellátás ingyen jár. Ennyit a demokráciáról. Egyébként nincs itt szezon meg fazon, a demokráciának vannak különböző formái, szintjei, én pusztán arról beszéltem, ami ebből jelenleg megvalósult, az meg lassú pusztuláson kívül nem képes semmire, pont azért, mert a liberális felfogás miatt nem lehet lenyírbálni semmiféle vadhajtást idejében, utána meg a beletörődésen kívül nem sok alternatíva marad.

    "A szólás szabadság nem azt jelenti, hogy mindenbe belepofázik az ember és úgy lesz ahogy mondja, hanem hogy ha nem tetszik vmi, akkor felszólalhat ellene. "

    Ez is csak papíron van így, a gyakorlatban minél nagyobb baromságokat hordasz össze, annál nagyobb publicitást kapsz, a normális dolgok meg senkit sem érdekelnek, annak nincs hírértéke, az nem kap megfelelő támogatást ahhoz, hogy célt érjen.

    "Az is veszélyeztetés, ha elkezdek szervezni egy csoportot valami/valakik ellen. Még nem tettünk semmit, de akarunk/lehet hogy fogunk. Az még akkor nem "régen rossz", mert még senkinek sem lett baja."

    De igen, régen rossz, mert addig amíg nem lett ebből valakinek baja, addig nem is fog történni semmi, pont emiatt a felfogás miatt. Amikor meg már nyakig ér a sz@r akkor sokkal nehezebb bármit is tenni.

    "Amúgy a szólásszabadság egyik nagy előnye, hogy felszólalhatsz az ellen pl. hogy szerinted a tömeg nagyon buta, elhanyagolják a gyereknevelést...terjed a szcientológia."

    Persze, csak ahogy korábban is írtam, ez senkit sem érdekel, holott ezek súlyos problémák, sőt, ha komolyan fellépnék a szcientológia ellen, rögtön gondjaim is lennének, és engem senki se védene meg, ez már régen nem egy olyan dolog, ami ellen egyéni szinten fel lehet lépni. És egyébként sem ez az egyetlen szekta, amivel bajok lesznek, a Jehovások is egyre szemtelenebbek, és egyre magasabb szinteken jelennek meg követőik, pl. az egyik rokonomat rendszeresen téríteni próbálja a felettese, de nem tehet semmit, mert ennek felettese is szektatag, bármilyen lépésre hivatalos szinten a vallásszabadsággal válaszolnának (persze ez csak annak jár, aki nem érdemli meg, a normális emberek megint senkit sem érdekelnek), másrészt rég utcára kerülne, mielőtt bármiféle döntés születne az ügyben.

    "Na egy központosított cenzúrában ilyet nem tehetnél meg. És ha ott a vezetők támogatják adott esetben a szcientológiát, te szépen kushadva nézhetnéd, hogyan gazdagodnak."

    Egy diktatúra legalább megvédi önmagát, és ha választanom kéne egy ideológiai alapú diktatúra, és egy vallás alapú között, akkor már inkább az előbbi, az még mindig több racionalitást képes magában hordozni.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Polllen #70 üzenetére

    ha fogalmak tisztázásánál tartunk, akkor szerintem az anarchia szót rosszul értelmezed. amiket eddig írtál, ott inkább a káoszról beszélsz. az anarchia az a vezetőnélküli társadalmi egyensúlyt jelenti. de ez mondjuk teljesen mellékes a vita szempontjából.

    van választásod, de amikor választassz, akkor tudatában vagy annak, hogy mi közül választasz? péládul: tudod kiket szavazok meg az ország képviselőinek? vagy pedig csak az alapján a pár hetes kampány alapján választod ki a szimpatikus arcot? még ha te esetleg utána is nézel, a választók nagyon nagy része nem teszi meg. de miért is tenné, hiszen nagyjából semmit nem értenek a tömegek ehhez, azt sem tudják, hogy mit kellene csinálniuk pontosan ezeknek a képviselőknek. bár ez utóbbival gondolom te sem vagy teljesen tisztában, hacsak nem valami államigazgatást tanulsz/tanultál. sőt, mondok valamit, én sem vagyok vele tisztában, ezért is tartom értelmetlennek, hogy szavazzak. mert nem tudom úgysem, hogy mire szavznék, nem értek hozzá, és nem is doglom, hogy értsek hozzá, mert nem kapcsolódik semmilyen szinten a szakmámhoz. és nem kapcsolódik mondjuk egy takarító, vagy festő, vagy autószerelő szakmájához sem, és ők sem értenek semmit a dologhoz. de mégis szavaznak, mert az alanyi jogon jár. erre is mondta az egyik egyetemet végzett kínai barátom, hogy ő nem igazán támogatná, hogy mindenki csak úgy szavazhasson. autót vezetni sem lehet csak úgy alanyi jogon. ha már demokrácia, akkor én inákbb azt mondanám, hogy legyen egy vizsgához kötve legalább, hogy ki vehet részt szavazáson, és akit érdekel annyira, az menjen, tanulja meg, hogy miről szavaz, és utána nyilvánítsa ki a véleményét.

    jelenleg Kínában va nszületésszabályozás ugye, tehát egyszerűen fogalmazva egy családnak sak egy gyerek lehet (vannak kivételek, de most nem részletezem). ez is egy kemény döntés, de szükséges. mert ugye alanyi jogon jár mindenkinek (emberi jogok meg minden), hogy lehessenek utódai, amennyit akar. de ezt senki nem nézi, hogy egyrészt így előjön a túlnépesedési probléma, plusz ugye már családon belül is nehéz eltartani annyi gyereket. de ilyen döntést soha nem lehetne meghozni egy demokráciában, mert bár a közösség érdekeit szolgálja, de az egyes emberek (ha mondjuk népszavazásra terjesztik elő) nem is fogják megpróbálni másképpen látni, csak úgy, hogy "mocsok kormány, a jogaimat nyírbálja".
    az már egy másik kérdés, hogy egyáltalán az is érdekes dolog, hogy ugye alanyi jogon jár a gyerekvállalás. persze, így volt már ősidők óta, nade ha belegondolsz, akkor mennyi kárt okoz egy olyan szülő, aki elhanyagolja, félreneveli, sanyargatja a gyerekeit. és sajnos egyre több ilyen van. az ilyenek inkább ne is vállalnának gyereket, de mivel ez is egy rettentő népszerűtlen döntés, így soha senki nem fogja meglépni egy demokráciában.

    a szólásszabadság valóban nem azt jelenti, hogy feltétlen mindenbe belepofázik az ember, de amit lehet, azt meg is fogják tenni. nézd csak meg, hogy egy rendezvényen ingyenesen kitett dolgokat milyen hamar elkapkodják, még akkor is, ha nincs rá szükségük. nagyon sok ember nem azt nézi, hogy mire van szüksége, hanem hogy mire lenne lehetősége, és abból minél többet megszerezni.

    amúgy a központosított államirányításnak is vannak fokozatai. Kínában is beszélgethetek ilyesmiről, szoktam is néha ismerősökkel. őket sem csukták le eddig, meg engem sem utasítottak ki az országból. az egy más dolog, hogy megpróbálják az uszítás, tévhírek terjesztésének minden csíráját elfolytani, de ez is érthető. ott van például a "fa-lun gong" nevű szekta. felénk kb annyit lehet róla tudni, hogy vannak, meg hogy a kormány nagyon ellenzi, és ahol tudja írtja őket, meg néha felröppennek ilyen rémhírek, hogy a kormány a fa-lun gong hívőkön hajt végre emberkísérleteket, meg eladják a szerveiket, meg stb. azt persze sehol nem említik, hogy valójában ez egy scientológia jellegű szekta, ahol volt rá példa, hogy szertartásosan felgyűjtották magukat a tagok egy gyűlésen. ilyenek ellen felénk nincs hatékony fellépési mód, mert hivatkozhatnak mindenre, a vallás az egyén, a személyiség, a kisebbség jogaira. csak ott tartunk, hogy a sok jog lassan megfojtja a társadalmat, nem pedig szolgálja a működését.

    VaniliásRönk: mondjuk a vizitdíj én úgy hallottam (anyukám szintén orvos), hogy nem volt éppenséggel egy jó dolog. talán az ötlet igen, de a megvalósíŧás nem. mivel a kórházak, rendelők nem pénzintézetek, így feleslegesen vitték oda a ezt a felelősséget. ugye amint van kassza, új biztonsági szabályzat lép érvénybe, őrizni kell, a recepciósnak plusz felelősége van, stb. és ez mondjuk egy János kórháznál nem olyan nagy gond, de mondjuk egy kis vidéki rendelőnél, ahol egyedül rendel szegény orvos, és bárki leütheti egy kis aprópénzért, ott már problémás.

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #71 üzenetére

    Egy dolgot tudnék hozzáfűzni. Ha itthon tényleg ilyen rossz, miért nem változtatsz rajta? Miért nem próbálod meg? Amúgy pedig a belpolitikai részeket, ha nem baj, átugrom, mivel nem tartozik a tárgyhoz.

    Mondjuk sajnos így nem is nagyon tudok hozzáfűzni semmit. :U Max azt, hogy szerencsére nem kell választanunk a két említett diktatúra között. Köszönöm, egyik SEM kell.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #16820480 #72 üzenetére

    anarchia/káosz - jogos :B

    Népszavazás - nem véletlenül nem bocsájtanak mindent népszavazásra. Vannak kemény döntések, amiket az emberek úgy sem hoznának meg.

    Amúgy nem az a baj, hogy az emberek nem tudnak bizonyos dolgokat, hanem az, hogy nem is akarják tudni...Ez viszont még mindig nem legitimál egy diktatúrát :N

    És az a tömeg, amúgy itthon mi vagyunk ám...Mi vagyunk a birkák, kár a T/3...És majd a te meg az én gyerekem lesz később...Szóval lehet rajta keseregni, de célravezetőbb változtatni rajta. Az én gyerekem tuti olyan nevelést fog kapni, hogy képes legyen önállóan dönteni, akarja tudni, mik a lehetőségei és tisztelje az alapvető emberi jogokat.

    Visszakanyarodva Kínához:
    Igen vannak fokozatai a központosított hatalomnak és végig eddig arról beszéltem, hogy az én elveimnek a jelenlegi túl sok. És teljesen jogosnak érzem, ha azt mondják egy nyugati cégre, hogy meghasonul, mikor elfogadja pl. a net cenzúrát.
    A másik dolog meg amiről beszéltem, hogy nem olyan nagy tévhit az, hogy bizony hiába óriási ország, szegények, mint a templom egere, sokan éheznek, etc-etc.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Polllen #74 üzenetére

    hiába bocsájtanak akármit népszavazásra, meg lehet úgy fogalmazni a kérdést, hogy azt szavazzák meg, amit a szavazás felvetője akar. biztos vagyok benne, hogy a vizitdíjat is meg lehetett volna úgy fogalmazni, hogy örömmel ikszelnek mellette a birkák.

    de egyébként szerintem ez nem csak itt van így. alapvetően az emberek megszokták, hogy a médiának higgyenek, pedig ahol szólásszabadság van, ott ugyanúgy meg kell fontolni, hogy milyen forrásnak hiszel, mint ahogy egy diktatúrában figyelni kell, hogy mi van a hírek mögött.

    mondjuk azzal nem tudok mit kezdeni, ha neked ez a cenzúra sok. én elmondtam a véleményem, te is a tiédet, ennyiben maradunk akkor ezek szerint :) nekem nincs vele különösebb bajom, mivel 99%-ban olyan oldalakat blokkolnak, amiket amúgy sem használok. a facebook kicsit hiányozni fog, de azért az is megoldható.

    moonman: mivan, jöttél flémelni a böngészőkről, és csalódnod kellett? :DDD

  • moonman

    titán

    válasz #16820480 #76 üzenetére

    ja gondoltam, ma még nem volt Google-bashing, aztán csak nézem, hogy a kínaji népi demokráciáról folyik a vita, ahhoz meg nem értek. :D

    (igazából feltűnt, hogy folyamatosan fent van a topic, de az egész egy nagy off. :) )

  • #16820480

    törölt tag

    válasz moonman #77 üzenetére

    igen, de már eléggé lerágtuk a csontot, jöhettek a google-bashinggel :)

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Polllen #73 üzenetére

    Változtassak rajta, jó vicc, mintha nem azt ecseteltem volna eddig, hogy erre ebben a rendszerben is csak elvi lehetőséged van. Ha beépülsz a rendszerbe akkor elérhetsz dolgokat (csak akkor pont a céljaid ellen cselekszel), ha szembe mész vele már az első lépéseknél elgáncsolnak. Annak amire szükség lenne egyszerűen nincs bázisa, mert az emberek alapvetően nem képesek a saját egyéni érdekeiken túlmutató dolgok támogatására.
    Egyébként jellemző ez a struccpolitika, amikor arról van szó, hogy a szép elvek hogyan is működnek a valóságban, erről nem az elvek tehetnek, persze, csak ettől még a valóság olyan marad amilyen.

    #72 sheratan: Nézd, nem mondom, hogy ez így a legjobb megoldás volt, de az egész rendszer ki lett építve, százmilliókért, a célját elérte, aztán kukába lett dobva az ostoba populista politizálás miatt. Persze, leüthetnék, de egyelőre ott még nem tartunk, hogy az orvost megtámadják egy kistelepülésen. (de nemsokára fogunk vizitdíj nélkül is, a most felnövekvő generáció már tényleg nem tisztel senkit és semmit)

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • Polllen

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #79 üzenetére

    Ne értsd félre, szívesen társalgok magyar aktuálpolitikai kérdésekről is, csak annak végleg nem itt a helye^^

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz #16820480 #76 üzenetére

    "hiába bocsájtanak akármit népszavazásra, meg lehet úgy fogalmazni a kérdést, hogy azt szavazzák meg, amit a szavazás felvetője akar. biztos vagyok benne, hogy a vizitdíjat is meg lehetett volna úgy fogalmazni, hogy örömmel ikszelnek mellette a birkák."

    A népszavazás csak egy újabb példája volt annak, hogy MO Abszurdisztán. Ugyanis ilyen fejlett NYi tipusú demokráciában nincs. (Nem véletlen hívta ez OV világszabadalomnak.)
    Felkéne fogni az Europai "parlamentális" demokrácia keményen különbözik a közvetettől ami eleddig egy helyen tudott müködni(és ott nagyon jól) ez pedig a 2000+évvel ezelötti görögország.
    (Külön izgi lesz amúgy ha narancsok vmit meg akarnak reformálni/vhol meg akarnak szorítani és erre majd jön a szegfügtől a népszavazás. Ha narancsnak lehetett nekik is éshát az átlagmagyar egy másodfokú egyenletet se old meg, nemhogy értené mi az a bekerülési görbe ami csak egy alapfogalom ami haoz kel, hogy egy eü reformot megértsen vki.)

    "mondjuk azzal nem tudok mit kezdeni, ha neked az, hogy embereket zárnak börtönbe/ölnek meg sok. nekem nincs vele különösebb bajom, mivel 99%-ban olyan embereket zárnak be ölnek meg , akiket úgyse ismerek mondjuk a Józsi meg a Géza kicsit hiányozni fog, de majd potlom őket...."
    ez mien volt? :DDD

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    amúgy [link] mit is írtam tegnap? :)

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Dare2Live #81 üzenetére

    azért az sem igaz, hogy nyugaton olyan fergetegesen jól működne a demokrácia. ott is rengeteg problémával találkoznak, amiket nem tudnak megoldani. ezt igyekszik mindenki elfelejteni, amikor lesajnáljuk kis hazánkat.

    amúgy javaslom, hogy lapozd fel a legizmust (azon belül is inkább Han Feizi-t), mennyire nem újkeletű dolog, és mennyire népszerű volt már régen is, mivel nagyon sok problémára ad egyenes megoldást. :)

    x007: ajajj, ezt úgy fél percig bírtam nézni :N

    [ Szerkesztve ]

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz #16820480 #84 üzenetére

    a demokráciának ezeregy gyengéje van és mégis.... ahogy churcil mondá vala:
    "A demokrácia a legrosszabb kormányzási forma - nem számítva az összes többit, amellyel az emberiség időről időre megpróbálkozik."

    amúgy nekem semmilyen bajom nincs semmilyen diktatúrával, amíg az pl az alapvető emberi jogokat tiszteletben tartja. Node ez nem a diktatúrák sajátossága. :)
    A Tao pedig akár a keresztény elvek nagyon szimpi. Bár nem mindennel értek egyet pl engedelmesség részek... :DDD

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Dare2Live #86 üzenetére

    nem tudom miért veszed úgy, hogy a valaki által írásba foglalt emberi jogok az objektív igazságot jelképeznék.

    amúgy amikor utoljára néztem, akkor a taoizmusban nem volt nagyon szó engedelmességről. a főbb irányzatai mind a természetes erényt, a "nemcselekvést" és hasonlókat hangoztatják. az engedelmesség és szertartások fontossága a konfucianizmus sajátja. illetve engedelmesség van más irányzatban is (pl. legizmus), csak más módon.
    egyébként ezek az iskolák mind eléggé idealisták, az egyetlen gyakorlatias, ami tényleg hasznos, az a legizmus (nem azt mondom, hogy az a legjobb filozófia, de működik).

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz #16820480 #87 üzenetére

    Nem tudom, hogy bármelyik elmondható mondatról mondható lenne az, hogy az objektív igazság.
    Amúgy nem kell azonnal papírosra gondolni és elhiszem "sokaknak" belefér az a szabadságjogokba, hogy embereket vallásukért, gondolataikért gulágba zárnak megölnek, hogy csak egy piciny részt érintsek.
    No és a legszebb, hogy "sokan" meg is indokolják, hogy ez így helyes és mennyire szar ahol nem így van. :C

    Régen olvastam a konfucianizmus/taoizmusról, lehet vmiket már keverem, majd este lehet belenézek vmelyik könyvbe.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Dare2Live #88 üzenetére

    hol zárnak gulagba embereket? te el vagy tévedve egy korszakkal azt hiszem... :F
    de ha már sarkíŧunk, akkor az miért jó, hogy leírnak jogokat, amikből egyre több van, csak éppen követhetetlen lesz az ember számára, és élhetetlen a társadalom, mert már ahhoz is jogász kell, hogy levegőt vegyél?

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz #16820480 #89 üzenetére

    ja nem gulagnak hívják hanem átnevelő tábornak. Mért a Kínai "kommunista" párt ellenségeit mit gondolsz hova rakják?

    "mert már ahhoz is jogász kell, hogy levegőt vegyél?"
    Mármint hol?
    Lehet szerencsés vagyok de tényleg soha nem volt szükségem jogászra. Ill egyszer de akkor meg átraktuk a melót, nem volt "kedvünk" vele foglalkozni. Mindezt úgy, hogy nincs jogász a családban....

    Az elmúlt 30év eredményei megkérdőjelezhetetlenek. A szélsőséges kapitalista útra való áttérés 100milliókat emelt ki a szegénységből a partvidék mindha egy fejlett olasz iparváros vidék lenne. A kérdés az ár és itt Japán vagy talán jobb plda Korea úgy érzem vhogy sokkal jobban csinálta. (Korea alatt most nem a Kínai segítséggel a világ legnagyobb gulaggava változtatott ÉKoreara gondolok.)

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • chepavel

    aktív tag

    Ez nem az a hibajavítás lenne?

    Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

  • ddekany

    veterán

    "Az Internet Explorer webböngésző eddigi talán legsúlyosabb sebezhetőségét Meron Sellen, a BugSec cég kutatója fedezte fel és a hibáról még 2009. szeptemberében bejelentést tett a szoftveróriásnál. Jerry Bryant projektmenedzser szerint a Microsoft laborjának vizsgálata is megerősítette a probléma súlyosságát, a foltozást azonban csak 2010. februárban, összefoglaló IE-javítás keretében tervezték kibocsátani"

    Forrás: virushirado.hu

Új hozzászólás Aktív témák