Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz szipipeti #87 üzenetére

    Annyi embernél látom ezt a lopás! dolgot, amit logikusan levezettél, magasra téve a lécet, majd a végén elegánsan átsétáltál alatta. Értem, hogy a lopás szó használatával azt a hatást akarja mindenki elérni, hogy még súlyosabbnak tűnjön a "bűn", de pont ettől lesz hiteltelen az amúgy jogos érvelés.

    Analógia:
    Ha éjjel bemászol a BKV telephelyre és elviszed az ott parkoló buszt, az a lopás. Ha pedig napközben jegy nélkül utazol rajta (amiért büntet az ellenőr), akkor jogosulatlanul használod. Különbség van a két cselekmény súlya között.

    Mindkét esetben szabályt szegsz, ezt senki nem vitatja, de aki egy bliccelőre azt mondja, hogy ellopta a buszt, az egyszerűen hazudik vagy nem tudja melyik szó mit jelent. Ugyanez igaz a fotóra is.

    Lopás esetén már megvalósult, bekövetkezett károkozásról beszélünk, jogosulatlan használat esetén pedig egy meg nem valósult, csak feltételezett bevételtől esett el a károsult. Nagyon fontos különbség tehát, hogy lopás esetén tényszerűen megtörtént a kár, a másik esetben pedig nem.

    Mindezt mondom úgy, hogy magam is érdekelt vagyok alkotói oldalról (csak én nem fotók, hanem videók miatt).

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák