Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz bambano #40 üzenetére

    "az eu-s szakértői gárda valójában lobbigárda, nem szakértői"

    Ezért írtam, hogy a szakértői szintet még a lobbiszint torzítja.
    Létezik ugyanis nagyon komoly szakmaiságú szakértői gárda, sőt, még dolgoznak is rendesen. Brüsszeli szintem meg kifejezetten keményen nyomják. :) Pontosan tisztában is vannak a realitásokkal, elég komoly vadkeleti és egyéb trükközési szaktudással -- csak, amint az lenni szokott, helyettük a politikusokat látjuk beszélni-cselekedni. (Mint ahogy mondjuk a fogyasztási cikkeknél a marketingesen bírálják felül a mérnököket...)

    Teljesen igazad van abban, hogy a magas adóteher mellé nagyobb adóoptimalizálási :) igény párosul. De szerintem nincs az az alacsony adó, aminél ne lenne jobb a még alacsonyabb.
    Magyarország ma több szempontból adóparadicsom. Több kollégám kifejezetten ezt ezt kihasználó külföldi cégek ügyeit intézi -- horrorisztikusan sok pénzről van szó. Mégis, hiába nagyon kedvezőek az adóterhek (bizony, ez így van!), mégis megy a trükközés, hogy fehér-szürke eszközökkel hol lehet még egy-két százalékot faragni.

    Ez a farigcsálás pedig egy olyan komplex piacon mint az EU, egy határokon átnyúló, virtuális, követhetetlen szolgáltatás esetén baromi könnyen megy, szinte ráfordítás nélkül lehet sokat nyerni. Eurómilliárdok esetén pedig akár a törtszázalékok is értékesek, ha csak le kell hajolni értük.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák