Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #94 üzenetére

    Ha én egy gombot nyomok meg, te meg pöcöktetővel akarod eltalálni a linket, az miért esélytelen?

    Pöcögtető? Mármint az ujjam? De akár a stylusnál is maradhatunk...
    A különbség az, hogy az én telefonom képernyőjén, illetve egy WP7-es, vagy Androidos telefon képernyőjén javarészt (Flash, SL okán lehetnek ezen-azon platformon gondok) úgy jelenik meg egy weboldal, ahogyan az megjelenik a notebookomon is.
    Az, hogy oda bökök, ahová akarok (akár ujjal, akár stylussal) elég nehezen hasonlítható össze azzal, hogy a D-padon erőlködve oda akarok menni, ahová talán enged is. Összehasonlításképpen olyan, mintha egér, start menu és gyorsbillentyűk nélkül kéne Windows-t használnod, tehát a tabon, enteren és kurzorbillentyűkön kívül nincsen semmid.

    Azért még te is beláthadod, hogy ez köszönőviszonyban nincsen semmiféle "élménnyel", legalábbis ez asszem nem S&M fórum :)

    Mármint úgy mint pc -n? Olyan telefon a világon nincs amivel tényleg "rendesen" lehet netezni...

    Mi a rendes netezés? Számomra az, hogy normális sebességgel és könnyű navigációval ugyanazt a tartalmat böngészhetem, mint te a gépeden. Vegyük példának a PH! lapjait: milyen hátrányba kerülök én veled szemben, aki nyilván desktopról böngészel? Csak azért kérdezem, mert pl. ezt a lapcsaládot igen nagy százalékban mobilról (régebben WM, most iOS) látogatom az elmúlt 3 évben.

    Ja, és ne feledjük, egy 3,6+ kijelzőt nem lehet összehasonlítani a te minden bizonnyal jóval kisebb, rosszabb felbontású géped képernyőjével. Még akkor sem, ha szerinted a 4, 5 vagy akár a 7" lófasz. Bár ebben az esetben azért nem láthatsz valami faszán közelre, no offense :B

    Ez kicsit homályos... mire gondolsz?

    Mi homályos? Applikációkat telepíthetsz rá, ahogyan a számítógépedre is. Ami mellesleg a smartphone definíció része.
    Egy "buta" telefonnál be kell érned azokkal a lehetőségekkel, amiket a gyártó volt szíves juttatni neked. Egy okostelónál ez nem igaz, mert vígan telepítheted a sokszázezer applikáció bármelyikét (és ha most azzal jössz, hogy iPhone-on 99% fingós app, akkor kénytelenek leszünk berekeszteni a beszélgetést az egyik fél alkalmatlansága okán - na meg egyébként sem csak iPhone van, ugyebár... ez is kész szerencse). Ez elég sok lehetőséget ad a kezedbe. Ráadásul wifivel, mobilnettel az egész on the fly módon is megy, azaz ha neked a kórházi váróteremben szottyan kedved pdf dokumentumot szerkeszteni, akkor leszedsz egy programot és megteszed.

    Épp erre akartam kilyukadni, hogy egyáltalán nem ilyen nagy az eltérés.. legalábbis nem érzem ilyen nagynak.

    Ez kizárólag attól függ, hogy mire használod az eszközödet. Én az iPhone vétele előtt egy E700-as Samsungot használtam uscve egy hónapig. Nem haltam bele, élek: de a kommunikációs lehetőségek hiánya, a netelérés, a normális multimédiás támogatás, a telefon, mint multifunkciós eszköz használata kurvára hiányzott; mivel "csak" egy telefonom volt.

    Én most nem az okostelefon létjogosultságát kérdőjeleztem meg, egyszerűen csak keresem azokat a különbségeket, amik miatt elviekben többet érnek azok a készülékek mint az enyém...

    Ezeket a különbségeket akkor tudod megtalálni, ha szükséged van rájuk, vagy kényelmesebbé teszik az életedet. Megint mondom, sok értelme nincsen ezzel a hozzáállással keresgélni, mert te nem azt nézed, hogy mit nyújthat önmagában egy okosteló, hanem azt, hogy számodra mit nyújthatna, ha szükséged lenne rá, de mivel nincs, ezért semmit.

    De ettől még érdekelhet hogy miért fizetnek ennyi pénzt az emberek egy telefonért..

    Már le lett írva, csak nem akarod elfogadni: mert könnyebben és kényelmesebben tudnak elvégezni eddig is meglévő funkciókat, ezek mellé rengeteg új, eddig nem rendelkezésre álló lehetősget kapnak és nem mellesleg kiválthatnak több kütyüt, ezáltal a komfortérzetüket növelhetik.

    A pc és a telefon az két külön dolog. Bármennyire is megy a marketing, akkor sem lehet összevetni a kettőt.

    Össze lehet, mert nem azt kell nézni, hogy mi mindenre lehet használni egy PC-t, hanem azt, hogy egy konkrét ember mire használja.
    Az senkit nem érdekel a mai világban már, hogy olyan Vágási Ferisen "sok egyéb csodát is művelhetnék". De a legtöbb ember nem művel.

    Nekem mondjuk asztali gépem már lassan egy éve nincsen (és eddig semmilyen hátrányát, ellenben miljom előnyét élvezem egy brand notebooknak), de ha csak egy-egy hírt, weboldalt, e-mailt nézek meg, eszemben sincsen fárasztani magamat a notebook felhajtásával. Minek?
    Ez persze csak arra válasz, hogy mennyire összehasonlítható sok funkcióban egy PC és egy smartphone. Nem, nem fogsz fotóboltolni rajta, és nem, nem fogsz Csé klánwart nyomni sem, de 1.) a legtöbb embert ez egyébként sem érdekli 2.) nem is mondta senki, hogy minden téren összevethetőek.

    A kis kütyük, pedig egy egy speciális feladatra készülnek

    Igen is meg nem is. A mostani smartphone-ok lényege (legalábbis a WP7, iOS, Android oldalon), hogy a kommunikációt, a social networkinget, a multimédia lejátszást, a játékot, a webböngészést, irodai feladatokat és emellett rengeteg mást (appok telepítése ugyebár) mind egy készülékbe zsúfoljanak bele, ami normál esetben két-három-négy eszköz is lenne.

    Tehát én leginkább olyan lehetőségeket, funkciókat várnék, amit csak egy okos telefon tud

    Már az előző kommentben is megkaptad a választ, de bizony elmentél mellette: appok telepítése - amellett, hogy a legtöbb egyéb funkciót, úgymint media playback, webböngészés, dokumentumokkal kapcsolatos műveletek, navigáció, webböngészés, kommunikáció még akkor is jobban ellát, ha egyébként van valami browsernek meg mailkliensnek csúfolt valami a "buta" telón.
    A fényképezésnek meg ilyen marhaságoknak sok köze nincs ehhez, max. annyi, hogy a jó kurva drága gépekbe már pakolnak valami normálisabbat, de még ez sem igaz sokszor.

    Illetve a cserélgetés rejtelmei is érdekelnének

    Nincsenek rejtelmei.
    (a) új funkciók hw, vagy sw terén (b) nem akarsz túl nagyot bukni, ezért a túl nagy értéktelenedés előtt megválasz tőle (c) meguntad, vagy melléfogtál, elégedetlen vagy (d) geek vagy, és lehetőségeidhez mérten szereted cserélgetni (e) muszáj, mert bekrepált

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák