Új hozzászólás Aktív témák

  • hadm

    csendes tag

    válasz ntomka #42 üzenetére

    A Mozilla rossz példa. A Mozilla nem adományokból fejleszt. Meg lehet nézni a neten a bevételeikről készült jelentéseket. Most hirtelen a 2008-ast találtam meg. Idézet a szövegből: Ahogy korábban is, a bevételek nagy része a Firefox böngészőbe beépített keresési funkciókból és az alapértelmezett Google kezdőlapból származnak.

    Ádám

  • hadm

    csendes tag

    válasz ZaXXoN #46 üzenetére

    Hát azt hiszem mi tényleg nem fogjuk soha megérteni egymást. További szép napot és minden jót!

    Ádám

  • #24737024

    törölt tag

    válasz ZaXXoN #48 üzenetére

    Részben igazad van, azonban szerintem egy mezei felhasználó szempontjából is fontos a gyártó nyereségessége, ugyanis, mint már írtam, ebből finanszírozzák a későbbi fejlesztéseket...

    Emellett nem értem, hogy felhasználóként miért fontos neked, hogy a te platformod vagy a te telefonmodelled legyen a legelterjedtebb? Nekem az fontos, hogy számomra a leghasználhatóbb legyen, és megtaláljam rá azokat az alkalmazásokat, amelyek érdekelnek. :U Tény, hogy a marginális részesedés nem kedvez a fejlesztéseknek, de a 2-3 legnagyobb platformra mindig elérhető lesz nagyjából ugyanaz a szoftverkínálat. :K

    [ Szerkesztve ]

  • hadm

    csendes tag

    válasz ntomka #42 üzenetére

    Megtaláltam a cikket amit kerestem a Mozillával kapcsolatban. Idézet a cikkből: "A Mozilla Alapítvány bevételeinek az oroszlánrészét, 97 százalékát még mindig a keresők adják. Főként a Google."

    Ádám

  • Neil Watts

    veterán

    most legyek troll, es mondjam azt, hogy nem volt nehez? Igen, azt mondom :D
    Amit a Nokia muvelt a Symbian^3-mal az is egy vicc volt (N8)
    Tudjatok mit nem ertek? Hogy ilyen szolghaltataskinalattal, User Interface-szel, koncepcioval hogy gondoltak Symbianek hogy eletben maradnak/labdaba rughatnak olyan rendszerek mellett mint pl a WP7/Android/Bada? :D Ez tenyleg erdekelne.

    Na trollkodas vege.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz hadm #54 üzenetére

    Ez még mindig azt jelenti, hogy meg tudnak élni egy kapcsolt szolgáltatásból, miközben ingyen adják a szoftvert.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Neil Watts #55 üzenetére

    Ez amúgy jogos, én régóta nem foglalkozom a Nokiával, Symbiannal, de múltkor a Tében párommal sikerült megnyomkodni egy N8-at, és mit mondjak, gyalázatos volt.

    Amúgy Android (meg sok egyéb) kapcsán itt egy hwsw cikk, amit szerintem szintén érdemes elolvasni.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Neil Watts

    veterán

    válasz Morden24 #57 üzenetére

    "Ez amúgy jogos" > Tudom en azt! :D
    "én régóta nem foglalkozom a Nokiával, Symbiannal" > en sem, volt, de tobbet nem kell. Most egy 1 FT-os vodas nokiam van azt joccakat'
    "de múltkor a Tében párommal sikerült megnyomkodni egy N8-at, és mit mondjak, gyalázatos volt." > En napokig probaltam egy N8-at, a Symbian^3 sem tetszett, ez tenyleg nem touchscreenre van optimalizalva, meg amugyis az N8-nak (nem tudom te hogy vagy vele) nagyon pontatlan az erintokepernyoje.
    "Amúgy Android (meg sok egyéb) kapcsán itt egy hwsw cikk, amit szerintem szintén érdemes elolvasni." > olvasom! :) :R

  • hadm

    csendes tag

    válasz floatr #56 üzenetére

    Igen, ez pont azt jelenti. És nem azt, hogy felhasználói adományból, vagy a felhasználó által reálisnak gondolt árból, vagy nevezzük bárminek. A dolog szépséghibája szerintem az, hogy mindent a maga helyén kellene megfizetni. Mert kapcsolt szolgáltatásokból csak a világ kevés cége tudja finanszírozni a fejlesztéseket. Főleg kis országokban ez vicc. És egy olyan cég, aki csak szoftverfejlesztésből akar megélni labdáa se tud rúgni olyan pályán ahol más szabályok szerint játszanak. Pontosan ezért büntetik meg pl. a nagy áruházakat, ha a dinnyét nagyon olcsón adják. Ők megélnek, nekik nem téma az a kis veszteség amit a dinnyén elérnek, mert a többi termék behozza. A dinnye termelők viszont csődbe mennek.

    Ádám

  • erdoke

    titán

    válasz floatr #39 üzenetére

    Nem emlékszek, hogy a Droid reklámhadjárathoz mérhető nagy felhajtás lett volna.
    Egyébként a Samsung és a HTC elégedett volt az első eredményekkel. Az LG sírt, de ők meg másfél készüléket csináltak, amiből az egyet több nagy piacon el se indították. Mit vártak?

    A legjobb aláírás a héten

  • floatr

    veterán

    válasz hadm #59 üzenetére

    Hát akkor isten hozott a való világban :)
    Manapság a fejlesztők többsége nem szoftvert ad el elsősorban, hanem szolgáltatást. Letesznek az asztalra egy rendszert, és az első lépés a kívánság szerinti testreszabás, aztán a sokévnyi support. Igaz ez nem annyira áttételes, de nem is közvetlen szoftvereladás.
    Ami meg az androidos részt illeti, egyrészt a gyártónak nem kell nagyon szarakodnia az operációs rendszerrel, és kap egy teljes ökoszisztémát, amihez már csak hozzá kell faragnia egy teljesen saját hardvert. Utóbbit meg az android hullámán lovagolva csak bedobja a köztudatba, és a rendszer eladja (hacsak el nem cseszett valamit). Mi ez ha nem előny?

  • sbazsi

    veterán

    válasz airwin #23 üzenetére

    Igen a nokiát is lehet sokminden másra is használni. Pl láttam telefondobáló versenyt, ott remekül teljesítettek. Meg kiváló levélnehezék egyik másik típus ;]

    Félre a tréfát: lehet, hogy tudja a funkciók egy részét, de mégsem ugyanúgy. kicsit más, kicsit macerásabb, kicsit lassabb...

    Én mint boldog android tulaj már lassan 1 éve, több mint 300x töltöttem a telefonom. És nem mondanám, hogy fordult a kocka. Sokkal inkább azt mondom, hogy "A kocka el van vetve".

  • hadm

    csendes tag

    válasz floatr #61 üzenetére

    Pontosan tudom hogyan működik ez a való világban ebből élek. De ahogy írod is egészen más a supportból és a testreszabásból élni, mint egy másik piacon megtermelt bevételből. A gyártókat pedig teljesen megértem. Nyílván nekik az a legjobb, ha minél olcsóbb a licensz az oprendszerhez. De a gazdaságot tekintve nem biztos, hogy ez jó irány. Készítettek erről egy tanulmányt amerikában. Érdemes elolvasni.

    Ádám

  • ZaXXoN

    tag

    válasz hadm #63 üzenetére

    Hogy mi jó és mi nem jó, az személyes preferenciák kérdése. Sokkal érdekesebb az, hogy mi a trend, merre halad a világ. Én a helyedben nem a lótenyésztés mellett karodskodnék, hanem utánanéznék, hol vesznek fel embert az autógyártásban.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #60 üzenetére

    Van némi különbség a platform reklámozása, és egy konkrét termék reklámozása között. Egyikben meg sem tudod igazán nevezni mit szeretnél "eladni", a másikban meg elég konkrét üzenetet adsz le. Meglátjuk mi sül ki belőle

  • sbazsi

    veterán

    válasz ZaXXoN #64 üzenetére

    Erre engedd meg, hogy egy idézettel válaszoljak:

    Ha kivágtuk az utolsó fát, megmérgeztük az utolsó folyót és az utolsó halat is kifogtuk, rájövünk, hogy a pénz nem ehető.

  • ZaXXoN

    tag

    válasz sbazsi #66 üzenetére

    Hehe. Amikor a hagyományoshoz ragaszkodunk, csak mert "régen minden jobb volt", és nem vesszük figyelembe a változó helyzetet, akkor megérettünk a kipusztulásra. Az élet ugyanis adaptálódik, fejlődik. Aki nem így tesz, azt kirostálja az evolúció, így járt.

    A jól hangzó, ám csúsztatáson alapuló idézetek felhozásáért meg büntetőpont jár :D

  • Morden24

    nagyúr

    válasz ZaXXoN #67 üzenetére

    Kész szerencsére nem fenyeget a veszély, hogy az Android mindenki mást kipusztít, de mondjuk aki ilyet kíván, az méretes nagy marha maga is ;)

    Sectumsempra - For Enemies

  • ZaXXoN

    tag

    válasz Morden24 #68 üzenetére

    Jaja. Akinek meg nem tetszik, hogy valami azért kelendő, mert jó, az kössön életbiztosítást a windows-ra :D.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz ZaXXoN #70 üzenetére

    Igen, anno a Symbianosok is ezzel érveltek.
    Félreértés ne essék, biztos jó az Android, és nem is nézek senkit hülyének, aki azt veszi. Nekem nem kéne még akkor sem, ha nekem fizetnek a használatáért, de ez legyen az én bajom.

    Ellenben aki azt hiszi, hogy az Android azért megy annyira, mert olyan überjó, az gondolom mellette az iPhone-t, Windows-t is ennyire isteníti és az evolúciós fejlődést látja benne. Mert ha részesedés alapján akarjuk meghatározni a minőséget, akkor bizony ez van.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Karma

    félisten

    válasz miaoumaoi #69 üzenetére

    Gy.k.: a világ nem feltétlen jó irányba tart.

    “All nothings are not equal.”

  • floatr

    veterán

    válasz Morden24 #71 üzenetére

    Azért megy annyira mert nem szar, ellenben az üzleti modellje talán a legjobb. Nem kell nagy varázslatot sejteni mögötte.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz floatr #73 üzenetére

    Elég egyszerű a varászlat, több árkategóriát fed le, mint bármelyik másik os (ofkorsz kivétel a Symbian, de a vicces az, hogy már többen is mondtuk, köztük én is, hogy nyilván az új Symbian lesz), és azért nyomják rendesen. Bárki bármit mond, nagyon tolják az Android szekeret.
    Megmondom őszintén, engem a részesedés önmagában nem izgat különösebben (eddig sem nyivákoltam, hogy a Symbiannak mondjuk nagyobb részesedése van, mint a WinMo-nak), egészen addig, ameddig választhatok mást, ezen dolog meg szerencsére semennyire nincsen veszélyben.

    szerk.: Sok ember számára (árazásban) elérhetetlen volt eddig az emberi minőségű okostelefonos világ. Ezek azok, akik most ezerrel növelik a részesedést. A gond akkor lesz, amikor kiderül, hogy ezek az emberek hosszútávon nem fognak fejleszteni.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • miaoumaoi

    tag

    válasz miaoumaoi #69 üzenetére

    Egyébként tényleg igaza lehet DJJK-nak, mert úgy néz ki, hogy a történelem megismétli önmagát. Lesz majd iOS és Google az érintősök piacán. Ill. csak google. Érdekes az analógia pl. appstore és majdnem ugyanaz de mégsem, marketplace, + a samsungoknak még a kezelőfelülete is hasonlít az iOS-re. Már csak az a kérdés, hogy mire fogják felhasználni a megszerzett előnyüket.

  • hadm

    csendes tag

    válasz ZaXXoN #64 üzenetére

    Kérlek adj tanácsot a "lótenyésztős" fejlesztőcségeknek hogyan kell átváltani "autógyártós" fejlesztésre?

    Ádám

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Morden24 #74 üzenetére

    Basszus, lejárt a szerk. idő. Szóval ott lesz a gond, hogy ennek a piacnak a nagyrésze nem fogja váltogatni a készülékeit, ergo ott fog eldőlni minden, hogy a kapcsolt szolgáltatásokból mennyire fogják jól érezni magukat. Ami a Google-féle alkalmazásboltos mostani benchmarking-gyanús dolgokat illeti, nyilván ezt ők is tudják, és bármennyire is mondják, nem annyira bíznak pusztán az ad-sponsored appok létében.

    Ameddig van egy felvevőképes piac, ahová lehet betolni a készülékeket, a gyártók is vidámak lesznek, de abban a pillanatban, hogy még alacsonyabb árkategória felé kell majd nyitniuk, a minőség is drámaian esni fog (a support esetén most is vannak problémák, szinte biztos vagyok benne, hogy ez viszont semmi a későbbiekhez képest, és ezutóbbi bizony magának az üzletpolitikának egy hibás eleme, nem lehet majd kijavítani egy frissítéssel), ráadásul a túl sok készülék sem lesz előnyös. Nem biztos, hogy az Android mostani stratégiája hosszútávon extrém mód sikeres, vagy fenntartható lesz. Megintcsak: Symbian.

    De amúgy tényleg semmi gondot nem látok abban, hogy van egy rendszer, ami lefedi az általános tömegigényeket, és van egy pár másik, ami jó lesz azoknak, akik az előző halmazba nem fértek bele :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • floatr

    veterán

    válasz Morden24 #77 üzenetére

    Engem a részesedés leginkább egy dolog miatt érdekel, és ezt a szemléletet vszeg a linuxnak köszönhetem. Minél elterjedtebb a platform, annál valószínűbb, hogy igen széles iparági támogatás van mögötte. Részben tényleges támogatás, részben elérhető szoftverek, amire gondolok.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz floatr #78 üzenetére

    Nyilván mainstream OS használóként a támogatást alapvetőnek veszem, nem isteni csodának, vagy ünnepelendő előrelépésnek, a hiányát pedig nonszensznek - jegyzem meg, éppen ezért ekézem az Android Marketet, hogy két és fél év, illetve Symbianütő részesedés után is problémát okoz a fizetős appok vásárlása; viszont ugyanezért szidom a WP7-et is, és nem is nagyon tervezek váltani rá, ameddig ez meg nem oldódik.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • karldergroße

    senior tag

    Magam részéről nem csodálkozom azon, hogy így történt – mármint, hogy az Android lenyomta a Symbiant. A Symbian eleve nem érintőképernyőre lett kitalálva. Volt egyszer egy Nokia 5800-m, amely hardveresen tökéletesen megfelelt volna az igényeimnek (kiváló sztereó hangszórók, jó zenelejátszó, tűrhető videó, fényképező, ingyenes – bár buta módon programozott – navigáció), de a kezelhetősége egyszerűen katasztrofális volt. Minek az érintőképernyő, könyörgöm, ha mindent az opciók menü ezredik bugyrában lehet csak megtalálni? Listából csak egyenként a menübe lépve lehetett kijelölni. Az volt benne a röhejes, hogy a telefon több területen még azt sem tudta, amit a Nokia sima s40-es készülékei. Nem lehetett a naptárban eseményt másolni, a naptárban nem lehetett egy héten kétszer sorra kerülő (pl. hétfő-szerda 8.00-9.30-ig) eseményt beírni, nem lehetett egy gombnyomással – neadjisten érintéssel – kijelölni, a számológép primitív volt, röhejesen gyenge volt a böngésző és még sorolhatnám. Ezeknek nagy részében még az s40-es rendszer is jobb, bár a Nokia ott is sok mindent elkövet, hogy folyamatosan rontsa a szoftvert. Állítólag a symbian ^3-mal sem javult a helyzet ugrásszerűen, bár még azt nem láttam. Nem tudom, hogy az android milyen, mert még – magam sem értem – mindig egy Nokia 5310-est használok, mert azt szeretem, de a következő telefonom, mert nyilván előbb-utóbb vennem kell, mert ez tönkre fog menni, semmiképpen nem nokia és főleg nem Symbian lesz.

  • attila9988

    őstag

    Ilyet vettem, aztán amolyat, aztán meg emilyet.....

    Nem értem én ezt. Minek ilyen gyakran cserélni a telefonokat? Mármint.. mi olyat tud egy egy évvel újabb modell amit az előző nem tudott és van olyan fontos hogy megérje költeni rá?
    Én egy telefont 5 - 6 évig használok. Naptár 1000 éve van mindegyikben, jegyzeteket emlékeztetőket lehet velük írni, ébreszteni tud, és lejátszik akármit csengőhangként.
    Most komolyan.... egy "okostelefon" ezenkívül annyit tud, hogy kis kijelzőn ugyanúgy használhatatlanság határait feszegető programokat lehet letölteni rá, illetve a mobil internet egy hangyányival kényelmesebb mint egy "buta" telefonon. De hogy ezért 100 000 -et kiadni hogy aztán a buszon lehessen recsegtetni a kis hangszóróból a tucituci zenét, meg lehessen írni egy két chat üzenetet a méregdrága mobilneten... Biztos velem van a baj.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • kali

    legenda

    válasz attila9988 #81 üzenetére

    bizonyos szemszögből veled, mert sokan másként látják...
    én például még jótállási intervallumon belül cserélem a telcsijeimet, mert akkor még a drágább kategóriát is viszonylag tűrhető áron eladhatom, aztán némi pótlással jöhet az új telcsi! jótálláson kívül több a bukó!
    normális kijelzővel sokkal élvezhetőbb/használhatóbb minden, nem csak a mobilnet, és nem csak hangyányival!
    a témával kapcsolatban; sok év nokia és symbian után most galaxy s telcsim van, és nem főként az android miatt léptem, maga a nokia hozzállása kezdett nagyon nem tetszeni... :(((

  • #24737024

    törölt tag

    válasz Morden24 #77 üzenetére

    semmi gondot nem látok abban, hogy van egy rendszer, ami lefedi az általános tömegigényeket, és van egy pár másik, ami jó lesz azoknak, akik az előző halmazba nem fértek bele

    Ez elég nagyképűnek hat, de valóban így van. Az Android a mobilszegmens Windowsa :D

    két és fél év, illetve Symbianütő részesedés után is problémát okoz a fizetős appok vásárlása

    És ezt még meg is magyarázzák a rajongók. Hiszen arra nincs is szükség, minden ingyen van, az meg elképzelhetetlen, hogy van aki nem esik hasra az adware vélt ingyenességétől, és szívesebben fizet ki 1-2 dollárt egy reklámmentes szoftverért :U

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #24737024 #84 üzenetére

    Nem nagyképűségnek szántam, viszont szerintem nem egy túl erős meglátás az, hogy az Android az a fajta legó, amit majd mindig megpróbálnak úgy összedobni (fő példa erre a GUI), hogy az éppen aktuális trendnek/szubkultúrának, aminek szánják a telefont, nagyjából megfeleljen.

    Végülis a sokszor erősen iOS-re hajazó kinézet sem hinném, hogy véletlen :)

    Egyébként nem mondanám, hogy a mobilszegmens Windowsa. Inkább azt, hogy a mobilszegmens új Symbianja :K

    A szerk-re: én amúgy (roppant naívan) simán elhiszem pár droid fanboynak, hogy a 64 vagy mennyi százaléknyi free app tökéletesen lefed mindent, és semmi szükség az összes többire, ettől függetlenül gáznak érzem, hogy nem teljes a szolgáltatás, márpedig nem az.
    Ja, meg ha a 64% mindenre elég, akkor francért nem szanálják azt a maradék tök felesleges és semmire nem jó 36%-ot?
    Meg akkor nem panaszkodott volna a Google, hogy nem elég jók a fizetős appokból jövő pénzek, és ezzel szándékukban áll kezdeni is valamit. Nyilván nem minden stratégiai partnernek felel meg a free and/or ad-sponsored megoldás.

    + kieg: Arról mikor lesz végre hír a Mobilarenán, hogy a Yahoo a felelős a WP7-es extra adatforgalom miatt?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • attila9988

    őstag

    válasz kali #83 üzenetére

    normális kijelzővel sokkal élvezhetőbb/használhatóbb minden, nem csak a mobilnet, és nem csak hangyányival!

    Nem kötekedésképpen, de ezt kifejthetnéd bővebben... Mert nekem pl egyre megy hogy 5 vagy 7 col, ugyanolyan használhatatlan szinte mindenre.. Persze néhány weboldalt így is el lehet olvasni vele, de ezt bármelyik telefonon meg lehet tenni... ezért érdekel a véleményed...

    Számítógéppel megcsinálok mindent nagyon gyorsan. Nagy kijelzőn, nagy teljesítmény, és kényelmes kezelés mellett.. Mobilon viszont szinte csak telefonálok, illetve egy két emlékeztetőt írok bele, vagy az "így néz ki a bolt" tipusú fényképeket készítem el vele.. Ez rendben is van... De mégis mi az a plussz, amiért egyesek 100+ ezer forintokat képesek kidobálni egy telefonra?

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • kali

    legenda

    válasz karldergroße #86 üzenetére

    talán nem mindenki számára az... :U ja, és van notim, meg netim is! :)
    amúgy nem különösebben bánt, ha valakit zavar... :N

    visszatérve a témához; egyelőre nem sok reményt fűzök a symbian nagyobb léptékű felemelkedéséhez, valahogy nehézkesek, és mindig lemaradnak egy lépéssel a riválisoktól...

    attila9988; nem a noti/monitor kontra mobilos kijelző közötti különbségre értettem, hanem ha alapul veszem annak a telcsimnek a kijelzőjét/tudását, ami 5 - 6 éve volt, illetve a mostanit, akkor elég jelentős a különbség - nem csak méretben, hanem a kijelző megjelenítésének a minőségében, a használhatóságában, a használati sebességben, tudásban...stb!
    bizonyos dolgokat én is csak a notikon csinálok, illetve még ott is megválogatom néha, hogy mire elég a 12.1" és mire kell/jobb a 15.4", mert néha még az sem mindegy! ezzel szemben nincs nálam mindig noti, de vannak olyan esetek, amikor nem érek rá bizonyos dolgokat akkor elvégezni, amikor majd noti közelbe jutok, és a régebbi mobiljaimon nem tudtam volna adott folyamatokat végrehajtani, ellentétben a mostanival!

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #87 üzenetére

    Számítógéppel megcsinálok mindent nagyon gyorsan.

    Helyhez kötötten.
    Természetesen telefonon nem csinálsz meg sem mindent, sem nagyon, sem feltétlenül gyorsan, ellenben amit meg tudsz csinálni, azt kvázi bárhol megteheted, és ez sok embernek fontos (nem szükséges természetesen, hogy mindenkinek az legyen - akinek igénye van rá, az vegye, akinek meg nincsen, az ne vegye).
    Az előző mobilinternetes dologgal sem értek amúgy egyet. Először is, manapság már mobilnet nem egy túl megterhelő összeg, másrészt viszont ahhoz nyilván még mindig drága, hogy kisiskolások a padból tolják a Messengert. Cserében biztos vagyok abban is, hogy nem ez a többség, ergo ezt a példát állandóan előrángatni szerintem totál gáz.

    Az a plusz egyébként az, hogy egyesít egy halom kütyüt, amit egy gyakran, sokat úton levő embernek adott esetben kellhet: zenelejátszás, kommunikációs platform (nem csak a hanghívás/sms), internet-képes eszköz, unaloműző stb.
    Ha mindenre egy külön eszközt mozgósítanék, akkor még ha anyagilag ugyanott tartanék, az eszközök mennyisége és a degradálódó kényelmi faktor lenne a bajom.

    szerk.: Cserélgetni meg adott esetben azért "érdemes", mert garanciális időn belül, nagyobb szoftveres, vagy hardveres ugrások előtt még relatíve jó áron tudod eladni a telefonodat, és utána nem annyira veszélyes kipótlással vehetsz magadnak egy újabb generációt.
    Van, akinek adott esetben szüksége is van rá (mert kijön valóban valami fontos/nagyon várt újítás), meg sokan mások, akiknek ez ugyanúgy kvázi 'hobbi", mint bizonyos embereknek a PCjük diszfunkciótlan és öncélú teljesítményfejlesztése, de egy IT fórumon annyira erősen egyiket sem illik megszólni, itt mindenki geek, csak a kategória változik :D

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #89 üzenetére

    Oké.. Én ezt mind értem. Nincs nekem azzal bajom, hogy az eddigi hordozható mütyürkéket beletolják a telefonba... csak azt nem értem, hogy az én 20 000 ft -ot sem érő telefonomat ha lecserélném egy csodaszuper robotos 200 000 -es masinára, akkor mit kapnék ami most nincs meg....
    Mármint... zenét le tud játszani. Mobil net ezen is lehetséges, és nem hiszem hogy "rosszabb" lenne az "élmény" mint egy "okostelefonon", képet tud csinálni, meg is lehet vele nézni. sms is megy, hangot rögzít ha akarom. naptár van, jegyzeteket, emlékeztetőket csipogással igénybe lehet venni. Bt kapcsolat van. Nem tudom.. kihagytam valamit? Majd eszembe jut... Szóval van nekem ez a kis telefonom. Érintő kijelző nincs rajta, de azt nem is szeretem igazából, mivel mindig rá kell nézni a készülékre... Gyorshíváson vannak a "fontos" emberek, és ha kiveszem a telefont a zsebemből, kioldás gombok után nyomom reflexből a megfelelő számbillentyűt, és a hívás gombot. Nem kell odanézni.. Na de ez az utolsó csak amolyan kényelmi funkció nekem, az érintős kijelzőt most hagyjuk. Biztos megvan az előnye..
    De ott van a többi felsorolt dolog. Mit kaphatok ezeken kívül (meg amit még elfelejtettem hogy tudja a telefonom. :D ) egy okostelefontól?

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #90 üzenetére

    Oké.. Én ezt mind értem. Nincs nekem azzal bajom, hogy az eddigi hordozható mütyürkéket beletolják a telefonba... csak azt nem értem, hogy az én 20 000 ft -ot sem érő telefonomat ha lecserélném egy csodaszuper robotos 200 000 -es masinára, akkor mit kapnék ami most nincs meg....

    Ez nem jó megközelítés. Ha én a mostani i5-ös, 4670-es notebookomat lecserélném egy gigamegatáp Alienware gamer desktop-ra, akkor is Civilization IV-et meg 10 éves Black Isle rpg-ket tolnék rajta, tehát én semmit nem nyernék rajta.
    Ezek szerint neked nincsen szükséges okostelefonra (hagyjuk a robotosat, nem szinonímája a smartphone-nak :) ), akkor nem veszel, kész-passz :K

    Mobil net ezen is lehetséges, és nem hiszem hogy "rosszabb" lenne az "élmény" mint egy "okostelefonon"

    Már csak az, hogy nincsen rajta érintőképernyő, azonnal esélytelen folyamatos, hosszabb távú netezésre. Mármint olyan netezésre, ami alatt tényleg netezel, nem csak az, hogy vársz 5 percet a buszmegben, és mivel egy csaj sincsen, akinek a seggét nézegethetnéd, ezért megnézed a "wapos" híreket :)

    Amúgy amit kaphatsz, az a szinte teljes testreszabhatóság, mint egy PC esetében. A te telefonodat egy okostelefonnal összehasonlítani olyan, mint egy PC-t egy konzollal - utóbbi hiába tökéletes nagyon sokmindenre, és kielégíti egy adott ember igényeit is, előbbinek a sokoldalúságával nem tud versenyezni (tegyük hozzá: nem tud, nem kell és nem is akar).

    De igazából szerintem felesleges neked ezen filózni - nem bántásból, hanem ha nem is tudsz magadba nézve sem olyan helyzetet találni, ami miatt neked jobb/kényelmesebb lenne egy ilyen eszköz használata, akkor be kell látni, hogy annyira vagy célközönség, mint én a focinézés esetén, és letudod azzal, hogy sokan szeretik, neked meg kicsit sem kell -, bár fura példakapcsolatot választottál: először a PC-det élteted az okostelóval szemben, mert előbbi nem korlátolt, utána a "buta" telefont élteted az okosteló ellenében, mondván, hogy előbbinek a korlátai tökéletesen megfelelnek neked.
    Na, olyan embernek kell egy okostelefon, akinek NEM felelnek meg azok a bizonyos korlátok.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • floatr

    veterán

    válasz attila9988 #90 üzenetére

    Nézd, nekem egy 40+eft-ot érő telefonom van egy ideje. A kollégámnak még ettől is olcsóbb ZTE. Neki elég sok játék is elszaladgál rajta. Ezen kívül frankón együtt tud működni a gugli és az exchange szolgáltatásaival, jól használható általános médialejátszónak, de még ebookot sem annyira szar olvasni rajta. Netezésre, rss-olvasásra ideális, ha nem vagy odaszögezve napi 24 órában a munkaállomás elé. Nem tudom, hogy mi a problémád egy olyan eszközzel, amit ezek szerint még ki sem próbáltál. Fényképezni jobban tud, mint az általam korábban használt SE, néha egyszerűbb is ezt használni, bár egy DSLR-t nem aláz porba (annak meg én nem látom értelmét)

    Vannak akik ettől jóval többet beáldoznak, hogy még pöpecebben menjen rajta minden. De ez nem csak a telefonnál van így. Én pl egyre kevesebb szükségét érzem hogy sokszázezres asztali gépem legyen...

  • erdoke

    titán

    válasz floatr #92 üzenetére

    Komolyabb cégeknél mai napig tiltják az Exchange-en az Androidot biztonsági okokból. Emeleltt a támogatott fícsörök listája is elég szegényes, ha RIM-hez, Symbian-hoz vagy iOS-hez hasonlítod (WinMo-ról nem is beszélve, azé kvázi teljes) igaz, jelenleg ebből a szempontból a WP7 se jobb.
    A Blade azért elég lassúcska, mihelyst a UI-n mozdul valami... Persze régi telefonokhoz képest, nameg annyiért király.

    A legjobb aláírás a héten

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #91 üzenetére

    Már csak az, hogy nincsen rajta érintőképernyő, azonnal esélytelen folyamatos, hosszabb távú netezésre.

    Mi a különbség? Ha én egy gombot nyomok meg, te meg pöcöktetővel akarod eltalálni a linket, az miért esélytelen? De mint mondtam, igazából nem a kijelzővel kapcsolatban írtam.. elfogadom hogy az érintős a "divat".

    Mármint olyan netezésre, ami alatt tényleg netezel,

    Mármint úgy mint pc -n? Olyan telefon a világon nincs amivel tényleg "rendesen" lehet netezni... de igazából nem erről beszélgetünk.

    Amúgy amit kaphatsz, az a szinte teljes testreszabhatóság, mint egy PC esetében.

    Ez kicsit homályos... mire gondolsz?

    A te telefonodat egy okostelefonnal összehasonlítani olyan, mint egy PC-t egy konzollal

    Épp erre akartam kilyukadni, hogy egyáltalán nem ilyen nagy az eltérés.. legalábbis nem érzem ilyen nagynak. Ezért kérdeztem hogy mit tud szerinted egy okostelefon amit az enyém nem, és amiért megéri azt a pofátlanul nagy összeget amit elkérnek érte. Én most nem az okostelefon létjogosultságát kérdőjeleztem meg, egyszerűen csak keresem azokat a különbségeket, amik miatt elviekben többet érnek azok a készülékek mint az enyém... Az hogy egy picivel jobb fénykép(szerűség)et készít, még nem elég indok az árkülönbségre, mert igazán szép fényképet úgyis csak igazi objektívvel lehet csinálni.
    De bizonyára kell(ene) lennie egyéb különbségeknek is.

    De igazából szerintem felesleges neked ezen filózni - nem bántásból, hanem ha nem is tudsz magadba nézve sem olyan helyzetet találni, ami miatt neked jobb/kényelmesebb lenne egy ilyen eszköz használata, akkor be kell látni, hogy annyira vagy célközönség, mint én a focinézés esetén,

    Ez így is van. De ettől még érdekelhet hogy miért fizetnek ennyi pénzt az emberek egy telefonért..

    először a PC-det élteted az okostelóval szemben, mert előbbi nem korlátolt, utána a "buta" telefont élteted az okosteló ellenében, mondván, hogy előbbinek a korlátai tökéletesen megfelelnek neked.

    A pc és a telefon az két külön dolog. Bármennyire is megy a marketing, akkor sem lehet összevetni a kettőt. Az okostelefon elsősorban a kütyük ellensége, és nem a számítógépeké. A telefonok között viszont árban kialakultak olyan hatalmas szakadékok, amiket én túl nagynak érzek. Ezekkel kapcsolatban kérdeztelek most. Tehát a pc az egy mindenre alkalmas, a digitális adatokat feldolgozó eszköz, amivel gyakorlatilag minden digitális világban előforduló problémát meg lehet oldani. A kis kütyük, pedig egy egy speciális feladatra készülnek, leginkább praktikus okokból, olyan helyzetekhez, amikor a teljeskörű minőségi funkcionalitás beáldozható a speciális helyzet kedvéért... A kettő nem lesz soha egy... de itt most tényleg nem akarok ebbe a fajta vitába belemenni, szeretném ha maradnánk a telefonok funkcionalitásánál..

    Tehát én leginkább olyan lehetőségeket, funkciókat várnék, amit csak egy okos telefon tud, és amiért megéri kicsengetni érte a nagy pénzeket, mert annyira nélkülözhetetlenek, és pl az én telefonom kategóriájában nem volnának lehetségesek.... de ne valami extrém ritkán előforduló dologra gondolj, hanem általánosra. Amiért veszik ezeket a készülékeket...
    Illetve a cserélgetés rejtelmei is érdekelnének, mert a pc -kkel ellentétben egy telefon megvásárlása után, jórészt ugyanazokat a funkciókat látja el vele az ember mint az előzővel, ergo ha az előző nem ment tönkre, indokolatlannak tűnik a vásárlás, hacsak nem a önérzetnek tetszelgés a cél.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • HelloWorld

    tag

    Nekem egy LG Shine-on van két hete, de az is csak azért, mert az ötéves telómnak annyira tönkrement az akksija, hogy naponta 3x kikapcsolt, beszélgetés közben 10 perc alatt teljesen lemerült.
    Megvettem a telót, de azóta sem nagyon foglalkoztam vele, testre szabtam a gyorsmenüt, kb. ennyi volt a lényeges változtatás.
    Engem az okosteló-téma hidegen, nem érdekel, nem is vágyom rá, inkább adok ki több tízezret egy jobb ebook readerért, csak nehéz a választás...
    Webfejlesztésből élek, hobbyból dekstopra is fejlesztek, de okostelóra soha nem írtam semmit, nem is szeretnék.

  • SP!T

    addikt

    Én nagy Google ellenes voltam. Eleinte úgy gondoltam, nehogy már valami egyeduralkodó legyen és csak azért sem használtam a termékeiket, szolgáltatásaikat nehogy már ehhez hozzásegítsem. Testvérem ennek ellenére elvakult Google fanatikussá alakult és láttam, hogy ami szép a Google-ben, hogy egyszerű és tökéletes. Ez van, behódoltam én is... Én a "nagy symbianos"... ;] Le a kalappal, szinte mindig király ötleteik vannak végre valaki aki mobil téren megfosathatja az Apple--t. (Aztán ki tudja még milyen téren is majd a jövőben...)

    There's a device that I've been using called a whoop.

  • cousin333

    addikt

    válasz attila9988 #94 üzenetére

    "Ha én egy gombot nyomok meg, te meg pöcöktetővel akarod eltalálni a linket, az miért esélytelen?"

    Milyen "pöcöktető"? Ujjal működik..

    "Olyan telefon a világon nincs amivel tényleg "rendesen" lehet netezni..."

    Pedig egy 3-4"-os kijelzőn mondjuk 800x480-as felbontással sokkal értelmesebben lehet netezni, mint 2,4"-on 320x240-essel.

    "De ettől még érdekelhet hogy miért fizetnek ennyi pénzt az emberek egy telefonért.."

    Ez a lényeg: ez nem telefon, hanem egy készülék, amivel telefonálni is lehet.

    "Tehát én leginkább olyan lehetőségeket, funkciókat várnék, amit csak egy okos telefon tud, és amiért megéri kicsengetni érte a nagy pénzeket, mert annyira nélkülözhetetlenek, és pl az én telefonom kategóriájában nem volnának lehetségesek"

    A "nélkülözhetetlen" általában túlzás, de ennyi erővel maga a mobiltelefon is nélkülözhető. Szerintem amúgy hiába várod a választ. Olyan ez, mint a vicc: ha magyarázni kell a poénját, az már régen rossz. Vagy érzi az ember a különbséget, vagy nem - esetleg nincsen szüksége rá. Utóbbi esetben viszont nem értem, miért akarod meggyőzni magadat általunk, örülj, hogy több pénz marad a zsebedben... :)

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #94 üzenetére

    Ha én egy gombot nyomok meg, te meg pöcöktetővel akarod eltalálni a linket, az miért esélytelen?

    Pöcögtető? Mármint az ujjam? De akár a stylusnál is maradhatunk...
    A különbség az, hogy az én telefonom képernyőjén, illetve egy WP7-es, vagy Androidos telefon képernyőjén javarészt (Flash, SL okán lehetnek ezen-azon platformon gondok) úgy jelenik meg egy weboldal, ahogyan az megjelenik a notebookomon is.
    Az, hogy oda bökök, ahová akarok (akár ujjal, akár stylussal) elég nehezen hasonlítható össze azzal, hogy a D-padon erőlködve oda akarok menni, ahová talán enged is. Összehasonlításképpen olyan, mintha egér, start menu és gyorsbillentyűk nélkül kéne Windows-t használnod, tehát a tabon, enteren és kurzorbillentyűkön kívül nincsen semmid.

    Azért még te is beláthadod, hogy ez köszönőviszonyban nincsen semmiféle "élménnyel", legalábbis ez asszem nem S&M fórum :)

    Mármint úgy mint pc -n? Olyan telefon a világon nincs amivel tényleg "rendesen" lehet netezni...

    Mi a rendes netezés? Számomra az, hogy normális sebességgel és könnyű navigációval ugyanazt a tartalmat böngészhetem, mint te a gépeden. Vegyük példának a PH! lapjait: milyen hátrányba kerülök én veled szemben, aki nyilván desktopról böngészel? Csak azért kérdezem, mert pl. ezt a lapcsaládot igen nagy százalékban mobilról (régebben WM, most iOS) látogatom az elmúlt 3 évben.

    Ja, és ne feledjük, egy 3,6+ kijelzőt nem lehet összehasonlítani a te minden bizonnyal jóval kisebb, rosszabb felbontású géped képernyőjével. Még akkor sem, ha szerinted a 4, 5 vagy akár a 7" lófasz. Bár ebben az esetben azért nem láthatsz valami faszán közelre, no offense :B

    Ez kicsit homályos... mire gondolsz?

    Mi homályos? Applikációkat telepíthetsz rá, ahogyan a számítógépedre is. Ami mellesleg a smartphone definíció része.
    Egy "buta" telefonnál be kell érned azokkal a lehetőségekkel, amiket a gyártó volt szíves juttatni neked. Egy okostelónál ez nem igaz, mert vígan telepítheted a sokszázezer applikáció bármelyikét (és ha most azzal jössz, hogy iPhone-on 99% fingós app, akkor kénytelenek leszünk berekeszteni a beszélgetést az egyik fél alkalmatlansága okán - na meg egyébként sem csak iPhone van, ugyebár... ez is kész szerencse). Ez elég sok lehetőséget ad a kezedbe. Ráadásul wifivel, mobilnettel az egész on the fly módon is megy, azaz ha neked a kórházi váróteremben szottyan kedved pdf dokumentumot szerkeszteni, akkor leszedsz egy programot és megteszed.

    Épp erre akartam kilyukadni, hogy egyáltalán nem ilyen nagy az eltérés.. legalábbis nem érzem ilyen nagynak.

    Ez kizárólag attól függ, hogy mire használod az eszközödet. Én az iPhone vétele előtt egy E700-as Samsungot használtam uscve egy hónapig. Nem haltam bele, élek: de a kommunikációs lehetőségek hiánya, a netelérés, a normális multimédiás támogatás, a telefon, mint multifunkciós eszköz használata kurvára hiányzott; mivel "csak" egy telefonom volt.

    Én most nem az okostelefon létjogosultságát kérdőjeleztem meg, egyszerűen csak keresem azokat a különbségeket, amik miatt elviekben többet érnek azok a készülékek mint az enyém...

    Ezeket a különbségeket akkor tudod megtalálni, ha szükséged van rájuk, vagy kényelmesebbé teszik az életedet. Megint mondom, sok értelme nincsen ezzel a hozzáállással keresgélni, mert te nem azt nézed, hogy mit nyújthat önmagában egy okosteló, hanem azt, hogy számodra mit nyújthatna, ha szükséged lenne rá, de mivel nincs, ezért semmit.

    De ettől még érdekelhet hogy miért fizetnek ennyi pénzt az emberek egy telefonért..

    Már le lett írva, csak nem akarod elfogadni: mert könnyebben és kényelmesebben tudnak elvégezni eddig is meglévő funkciókat, ezek mellé rengeteg új, eddig nem rendelkezésre álló lehetősget kapnak és nem mellesleg kiválthatnak több kütyüt, ezáltal a komfortérzetüket növelhetik.

    A pc és a telefon az két külön dolog. Bármennyire is megy a marketing, akkor sem lehet összevetni a kettőt.

    Össze lehet, mert nem azt kell nézni, hogy mi mindenre lehet használni egy PC-t, hanem azt, hogy egy konkrét ember mire használja.
    Az senkit nem érdekel a mai világban már, hogy olyan Vágási Ferisen "sok egyéb csodát is művelhetnék". De a legtöbb ember nem művel.

    Nekem mondjuk asztali gépem már lassan egy éve nincsen (és eddig semmilyen hátrányát, ellenben miljom előnyét élvezem egy brand notebooknak), de ha csak egy-egy hírt, weboldalt, e-mailt nézek meg, eszemben sincsen fárasztani magamat a notebook felhajtásával. Minek?
    Ez persze csak arra válasz, hogy mennyire összehasonlítható sok funkcióban egy PC és egy smartphone. Nem, nem fogsz fotóboltolni rajta, és nem, nem fogsz Csé klánwart nyomni sem, de 1.) a legtöbb embert ez egyébként sem érdekli 2.) nem is mondta senki, hogy minden téren összevethetőek.

    A kis kütyük, pedig egy egy speciális feladatra készülnek

    Igen is meg nem is. A mostani smartphone-ok lényege (legalábbis a WP7, iOS, Android oldalon), hogy a kommunikációt, a social networkinget, a multimédia lejátszást, a játékot, a webböngészést, irodai feladatokat és emellett rengeteg mást (appok telepítése ugyebár) mind egy készülékbe zsúfoljanak bele, ami normál esetben két-három-négy eszköz is lenne.

    Tehát én leginkább olyan lehetőségeket, funkciókat várnék, amit csak egy okos telefon tud

    Már az előző kommentben is megkaptad a választ, de bizony elmentél mellette: appok telepítése - amellett, hogy a legtöbb egyéb funkciót, úgymint media playback, webböngészés, dokumentumokkal kapcsolatos műveletek, navigáció, webböngészés, kommunikáció még akkor is jobban ellát, ha egyébként van valami browsernek meg mailkliensnek csúfolt valami a "buta" telón.
    A fényképezésnek meg ilyen marhaságoknak sok köze nincs ehhez, max. annyi, hogy a jó kurva drága gépekbe már pakolnak valami normálisabbat, de még ez sem igaz sokszor.

    Illetve a cserélgetés rejtelmei is érdekelnének

    Nincsenek rejtelmei.
    (a) új funkciók hw, vagy sw terén (b) nem akarsz túl nagyot bukni, ezért a túl nagy értéktelenedés előtt megválasz tőle (c) meguntad, vagy melléfogtál, elégedetlen vagy (d) geek vagy, és lehetőségeidhez mérten szereted cserélgetni (e) muszáj, mert bekrepált

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • attila9988

    őstag

    válasz cousin333 #97 üzenetére

    Olyan ez, mint a vicc: ha magyarázni kell a poénját, az már régen rossz. Vagy érzi az ember a különbséget, vagy nem - esetleg nincsen szüksége rá. Utóbbi esetben viszont nem értem, miért akarod meggyőzni magadat általunk, örülj, hogy több pénz marad a zsebedben...

    Én örülök is neki, de ettől még mindig nem kaptam választ. Ha a ezek a készülékek nem telefonok, akkor akárhogy is hívhatjuk őket, de mint 21. századi kütyü, vannak benne kategóriák... és ha a magasabb kategória csak "érzésre" jobb ahogy mondod, akkor komoly gond van az értékrenddel. Én ha veszek valamit, azt azért teszem, mert hasznomra válik. De nem veszek egy új csavarhúzót pusztán azért, mert szebb a nyele, és a régi már egy éves is elmúlt, ha egyszer ugyanazokat a csavarokat tudom vele ki, és becsavarni.. Ilyen esetben ugyanis felesleges lenne.
    Amint látom te is komoly gondban vagy azt illetően, hogy megtaláld a választ a "miben is több a drágább" kérdésben, ami nem baj, csak éppen nem lettem okosabb ettől a hsz -től sem... :)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #98 üzenetére

    Pöcögtető? Mármint az ujjam?

    Pöcögtető alatt azt a kis ceruza formájú tárgyat értem, amit az ujjad helyett használhatsz, és bizonyos készülékekhez alapból jár.

    úgy jelenik meg egy weboldal, ahogyan az megjelenik a notebookomon is.

    Hát... én láttam már ilyet egy párat, és ami azt illeti ilyen miniben marhára nem olyan, még a kezelése sem, egér meg bill nélkül ugye. Le sem tehetem, mert egyfolytában tartani kell.. tehát nem olyan na.... de oké, korábban is írtam, hogy nem elsősorban az érintő kijelzővel van bajom, azt is meg lehet szokni, és talán bizonyos esetekben még előnyét is látnám (na nem a gyorshívások esetében.. :) )

    Mi a rendes netezés? Számomra az, hogy normális sebességgel és könnyű navigációval ugyanazt a tartalmat böngészhetem, mint te a gépeden.

    Elég sok minden van ami miatt nem ugyanolyan. Pl az, hogy a kilométeres hsz -t pillanatok alatt begépelem ha kell. Mobilon, még ha te fektetve írsz is két hüvelykujjal, akkor sem lehetsz negyed olyan gyors sem, mint aki rendes billentyűzetet használ. A nagy kijelző, és az igazi böngésző előnyei pedig nem merülnek ki ennyiben.
    Nem állítom hogy "ha a szükség úgy hozza" ne lehetne telefonról netezni, de azért ha van a közelemben egy rendes gép, meg egy mobil a kezemben (mondjuk csócsált almás) akkor eszem ágában nem lenne mobillal vacakolni, ha karnyújtásnyira a gép... de nyilván, ha te mondjuk utcán is rá vagy szorulva hogy böngéssz, akkor nincs mese, a kisebb nagyobb megkötések mellett is, neked érdemes lehet beruházni egy ilyen telefonba, persze 200 000 ft -ot talán még akkor sem.... mert hát.... azért az tényleg túlzás.

    Applikációkat telepíthetsz rá, ahogyan a számítógépedre is. Ami mellesleg a smartphone definíció része.

    És? Milyen applikációkat? Mármint aminek értelme is van. Amiket én láttam Iphon -osokat, azok majdnem mind a "használhatatlan marhaság" kategóriába estek... de ami azt illeti, igazán hasznosat nehezen is tudok elképzelni ami macerálós mini kijelzőn tényleg értelmet nyerhet. De győzz meg..... azt kérdezgetem itt már ki tudja mióta, hogy mit tudhat a készülék, de semmi konkrétat nem mutattok nekem. :)

    azaz ha neked a kórházi váróteremben szottyan kedved pdf dokumentumot szerkeszteni, akkor leszedsz egy programot és megteszed.

    Na de hogy? Küldök neked egy pdf -et, és mondjuk minden második oldalon ki kellene cserélni egy szöveget... szerintem bele sem vágnál. És milyen az az alkalmazás?

    Én az iPhone vétele előtt egy E700-as Samsungot használtam uscve egy hónapig. Nem haltam bele, élek: de a kommunikációs lehetőségek hiánya, a netelérés, a normális multimédiás támogatás, a telefon, mint multifunkciós eszköz használata kurvára hiányzott; mivel "csak" egy telefonom volt.

    Milyen kommunikációs lehetőségek hiányoztak? Nem volt netelérésed? Milyen multimediás támogatás hiányzott?

    Ezeket a különbségeket akkor tudod megtalálni, ha szükséged van rájuk...

    De mikre? Te nagyon rossz kereskedő lennél hallod.. :D Odaáll eléd a vevő, és nem tudod neki megmondani, hogy miért vegyen meg egy okostelefont....

    ezek mellé rengeteg új, eddig nem rendelkezésre álló lehetősget kapnak

    Na itt is megkérdezem megint.. Pl miket? :D

    irodai feladatokat és emellett rengeteg mást

    Az irodai dolgot biztos viccnek szántad.... de a rengeteg más az mi?

    és eddig semmilyen hátrányát, ellenben miljom előnyét élvezem egy brand notebooknak

    Ez ugyan más téma, de milyen előnyökről beszélsz?

    Össze lehet, mert nem azt kell nézni, hogy mi mindenre lehet használni egy PC-t

    Dehogy lehet... A csavarhúzót nem hasonlíthatod az 1000 darabos szerszámkészlethez, ami még bővíthető is, és hiába is próbálnál mindent a csavarhúzóval megoldani, nem menne. Ezért nem lehet összehasonlítani.

    de ha csak egy-egy hírt, weboldalt, e-mailt nézek meg, eszemben sincsen fárasztani magamat a notebook felhajtásával. Minek?

    Na helyben vagyunk..... ez az, amit gyakorlatilag bármelyik mobillal lehet.... mármint egy hírt, vagy email -t elolvasni...

    Nem, nem fogsz fotóboltolni rajta, és nem, nem fogsz Csé klánwart nyomni sem, de 1.) a legtöbb embert ez egyébként sem érdekli 2.) nem is mondta senki, hogy minden téren összevethetőek.

    Egyrészt te most kiragadtál két programot, ami nem releváns önmagában, másrészt ellentmondásba keveredtél önmagaddal, mert ha összevethető a két dolog, akkor nem csak részben. Ha meg nem, akkor nem. Olyan nincs hogy a lehetőségek millióiból kiválasztok kettőt, és azt összehasonlítom egy kütyüvel.

    Nincsenek rejtelmei.
    (a) új funkciók hw, vagy sw terén

    Egy programért új telefon? Ha már okos teló akkor miért ne m rakhatom rá az előzőre? Ha újat kell vennem ehhez, akkor ott vagyok mint a buta telefonnál nem?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #100 üzenetére

    Pöcögtető alatt azt a kis ceruza formájú tárgyat értem, amit az ujjad helyett használhatsz, és bizonyos készülékekhez alapból jár.

    Na, az a stylus. Manapság már relatíve ritka, de megjegyzem, azzal sem volt sok baj szerintem.

    és ami azt illeti ilyen miniben marhára nem olyan

    Mármint nem akkora. Ha nem olyan, akkor az meg egy általad ismert lap kifejezetten mobilra optimalizált oldala volt.

    még a kezelése sem, egér meg bill nélkül ugye

    Most komolyan, azzal neked mi bajod van, hogy oda kattintasz, ahová akarsz -> értsd: ahová desktopon az egereddel tennéd.

    Le sem tehetem, mert egyfolytában tartani kell..

    Mármint a letételét a vallásod tiltja, vagy mi? Mert más okot nem tudok, hogy miért ne lehetne letenni. Feltéve persze, hogy van mire.

    Pl az, hogy a kilométeres hsz -t pillanatok alatt begépelem ha kell.

    Te most olyat játszunk, hogy a pohár félig tele van, vagy félig üres-e? Mert ilyenről már Penge_4 kapcsán leszoktam. Nem mondtam egy szóval sem, hogy mindenben ugyanolyan.

    200 000 ft -ot talán még akkor sem.... mert hát.... azért az tényleg túlzás

    Ezt a 200.000-et egyébként honnan szedted? Mert még a kártyafüggetlen telók között is relatíve kevés éri el ezt az árat.

    De győzz meg..... azt kérdezgetem itt már ki tudja mióta, hogy mit tudhat a készülék, de semmi konkrétat nem mutattok nekem.

    Természetesen, most megyek, és csinálok neked egy linkgyűjteményt leírással, bemutató youtube videókkal és user review-kkel. Ha érdekel, elmész, és megnézel pár marketet, megteheted desktop böngészőről is.
    Amúgy emelkedjünk felül az iPhone-on, mert nem az egyetlen markettel rendelkező smartphone os.

    ......

    Áhh, elolvastam a kommentedet. Nem mondok rá, illetve rád sem semmit, csak annyit: én nem MEGGYŐZNI akartalak (győzzön meg az, akinek fizetnek érte), hanem egy normális választ adni a kérdésedre, amit teljesen objektíven sikerült is. Az, hogy te a hülyebarmot játszod, és olyanokkal próbálsz szopatni, hogy a te, általam nem ismert és általad egyáltalán nem ismertetett preferenciáid szerint mutogassak appokat meg hasonlók, meg inkább kimaradok. Az itt a gond, hogy jössz ezzel a "győzzetek meg" kreténséggel, de itt senki nem akar eladni neked semmit, és mindenki telibefossa, hogy te mit használsz. Feltettél egy kérdést, erre erőnktől és türelmünktől függően próbáltunk többen is válaszolni, de ahhoz, hogy mindenre nyomsz egy kontrát, találj másik játszópartnert.
    Az előzményeket csak azért nem törlöm ki, hogy legalább lásd: tényleg elolvastam, amit írtál. Byebye.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • ^Clown

    veterán

    LOGOUT blog

    Iszonyatosan nyomatják mindenhol az Androidot, még a csapból is zöld robotok folynak :)

    SP!T: +1, én is ugyanígy voltam, de végül "behódoltam" :) Bár Androidos okostelefonom még nincs, remélem 1-2 hónapon belül már lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • vittuka

    aktív tag

    Nem volt kérdés, hogy lenyomja majd a symbiant. Androidos telefont nem nagyon használtam, de a táblagép ebben a változatban nem igazán jött be, sôt...

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

  • cousin333

    addikt

    válasz attila9988 #99 üzenetére

    "és ha a magasabb kategória csak "érzésre" jobb ahogy mondod, akkor komoly gond van az értékrenddel."

    Nem értem, mit nem értesz. Úgy jobb "érzésre", ahogy egy 130 cm-es plazma is jobb a 30cm-es félgömb CRT-nél, de neked nyilván mindkettő csak egy TV. De ha azt írjuk, nagyobb kijelző, akkor azt szólod le.

    "De nem veszek egy új csavarhúzót pusztán azért, mert szebb a nyele, és a régi már egy éves is elmúlt"

    Nem jó a hasonlatod, mert a csavarhúzó a 3310-es. Mondjuk inkább, hogy egy csavarhúzó készletet cserélünk le egy nagyobb, teljesebb minőségibb készletre.

    "Pöcögtető alatt azt a kis ceruza formájú tárgyat értem, amit az ujjad helyett használhatsz, és bizonyos készülékekhez alapból jár."

    Mikor néztél körül utoljára a piacon? :)

    "neked érdemes lehet beruházni egy ilyen telefonba, persze 200 000 Ft-ot talán még akkor sem"

    Nekem úgy tűnik, magadat próbálod igazolni, miközben szeretnéd, ha mi győznénk meg arról, amiről nem akarod. Ekkora összegbe a legjobb okostelefonok közül is csak 1-2 kerül, függetlenül - bár így belegondolva most egyedül csak az iPhone4 jut eszembe még abból az időből, amikor csak külföldről lehetett kapni. Pl. előfizetéssel már olcsóbb. De ez a cikk részint pont arról szól, hogy ma már az okostelefon sokkal olcsóbban is elérhető (ha nem is ugyanaz), mondjuk 40-50 ezer Ft-ért.

    "De mikre? Te nagyon rossz kereskedő lennél hallod.."

    De nem kereskedő.

    "A csavarhúzót nem hasonlíthatod az 1000 darabos szerszámkészlethez, ami még bővíthető is, és hiába is próbálnál mindent a csavarhúzóval megoldani, nem menne. Ezért nem lehet összehasonlítani."

    Nem hát, legalábbis így. Még egyszer: Nokia 3310: csavarhúzó, mai okostelefon: komoly csavarhúzó készlet; PC: még komolyabb készlet spéci eszközökkel.

    "mert ha összevethető a két dolog, akkor nem csak részben"

    összevethető =/= egyforma

    "Egy programért új telefon? Ha már okos teló akkor miért ne m rakhatom rá az előzőre? Ha újat kell vennem ehhez, akkor ott vagyok mint a buta telefonnál nem?"

    Szerintem hagyjuk...

    "We spared no expense"

  • attila9988

    őstag

    válasz cousin333 #104 üzenetére

    Nekem úgy tűnik, magadat próbálod igazolni, miközben szeretnéd, ha mi győznénk meg arról, amiről nem akarod. Ekkora összegbe a legjobb okostelefonok közül is csak 1-2 kerül

    Én abból indulok ki, hogy kis hazánkban nagy siker az iphone 4, ami simán van 200 000, de a gagyibb változatok is 150 -be kerülnek... És ugye az almát szokás "AZ OKOSTELEFON" -nak tekinteni. Én pedig itt a buta telefonokkal való összehasonlításról próbálok veletek beszélni, de eddig azon kívül hogy "érzésre" jobb az okosteló, és hogy appokat lehet rá letölteni (amik elvileg nagyon hasznosak, de egyet sem mondtatok), nem sok érv hangzott el a smartphone mellett.. Tényleg ennyire nincs semmi?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • vittuka

    aktív tag

    válasz attila9988 #105 üzenetére

    Hogyne lenne.. Rendesen netezni, idôjárás, tôzsde.. GPS funkció, amit szintén elôszeretettel használok. Skype, msn megoldott teljesen, facebook használata. Ezeket sokan gyakran használják, ott van a youtube, filmnézés, nezehallgatás, hogy tényleg a fontosabbakat említsem csak.
    Ha az ember rendesen akar dokumentumokat, pdf fileokat kezelni, akkor szintén elônyös, mostanság felsôoktatásban elôszeretettel puskáznak róla. Számtalan elônye van egy ilyen telefonnak, de a leggyakrabban az sms és a hívás ami használatos, arra jó a butatelefon is. :)

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #105 üzenetére

    Nem, nem az almást szokás okostelónak tekinteni, még akkor sem, ha sok proli hitelre megveszi kizárólag azért, hogy legyen mit mutogatnia. Ez ugyanaz a kategória, mint a 42"-es fullHD-n Maunikasót nézni, nincs mit mondani rá. Az Apple telefonja nagy siker, de nem árt tisztázni, hogy nyugatra, illetve Amcsiban ez egy néptelefon, csak itt a Balkánon luxuskategória. Itt sem lenne egyébként az, ha az emberek nem úgy akarnák megvenni, hogy a feltöltőkártyás simhez kéne előfizu nélkül, kártyafüggetlenül, pőrén-szálán.

    A többire meg: nyilvánvalóan próbáltál már okostelefonokat, mert ismerősöd mutatta, vagy bementél egy boltba, és kipróbáltad. Ha ez sincs meg (márpedig a "böködőből" gyanús), akkor vakkal beszélgetünk a színekről.
    Egyébként sem jobb a helyzet, mert igazából te eddig csak azt akartad bebizonyítani, hogy te a desktop PC-ddel és akármilyen telefonoddal mindent jobban csinálsz, mint bárki más, ráadásul pénzt is spóroltál.
    Mi megpróbáltuk elmagyarázni pár igen objektív példán keresztül, hogy miért jó egy okostelefon. Azt nem fogjuk, ha bepisilsz sem, hogy NEKED miért lenne jó egy okostelefon.

    Appokat akarsz? Milyen jellegűt? Irodai programcsomagot iPhone-ra? Akkor nézd meg a Docs to Go-t. Navigálni akarsz? Ott az ingyenes Gmaps, de vehetsz a marketen akár iGo-t is. Játszani akarsz? A lehetőségeid száma eléggé nagy, a csinibbekért az Infinity Blade kategória, játékélményért meg az Angry Birds és Cut the Rope megnézése javasolt. Ebookokat akarsz olvasni? Ott a Stanza. Mit akarsz még? Tőzsdejelentést, mértékegység-, vagy valutakonvertert? Időjárásjelentést? IM-et? Szótárakat? Remote desktop klienst? Vagy egy kicseszett koktélenciklopédiát, mert az is van?
    Még mindig kédezem, mire kell app? Mert ez a "mondjunk jó appokat" elég érdekes elképzelés. Mondj már lécci desktopra appokat. Csak úgy legyenek jók, tudod. Mindegy, milyen jellegű, de azért győzz meg vele.

    Tényleg ennyire nincs semmi?

    Van, csak az neked úgy látszik, nem kell. Ebben az esetben nem értem, miért kínálod még mindig magadat, mint egy szűzkurva? Te vagy tisztában a saját igényeiddel, hadd ne mi találjuk ki neked.
    De amúgy légyszi győzz már meg engem, hogy miért kéne nekem desktop PC-t vennem...

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • bAtt001

    addikt

    az android terjedése az okostelefonok terjedésének hatása főleg, ha csak megnézzük hogy pl hány ember kezében/zsebében volt okostelefon 5 évvel ezelőtt nagyon kis számot kapunk, ma meg rengeteg van az utcákon. más dolog pedig hogy még nagyobb részesedést tudnának elérni ha több olyan telefont dobnának piacra mint a zte blade aminek az ár/érték aránya igen magas.
    láttam én is androidos telefont, használtam is de engem nem győzött meg hogy nekem feltétlenül kell egy olyan, mint a többi érintőkijelzős csoda sem, és ott a másik tábor akinek teljesen felesleges a csúcs szuper okostelefon mert úgysem használná ki a tudását, de egyértelműen ennek a tábornak a létszáma van csökkenőben :)

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #93 üzenetére

    Egyrészt nem a gyári alkalmazást használom, másrészt meg nem arra érzem magam boldognak, hogy a szintén gyári UI hogyan mozog a blade-en. Talán mond valamit a dolog, hogy testreszabható ;)

    "Komolyabb cégeknél" -- esszem-f...m megáll

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #107 üzenetére

    Na végre már írtál konkrét dolgokat is.... az egész hisztit kihagyhattad volna, ha már a második hsz -ben leírod hogy szerinted mi az ami megéri a 100+ ezres felárat a telefonodért az enyémmel szemben.... Én csak erre voltam kíváncsi. Mondjuk az "telefonos irodai alkalmazás" az továbbra is a vicc kategória. Nem hiszem hogy 10 szónál hosszabb szöveget nekiállnék legépelni telefonnal. Ha csak egyetlen a4 lapnyi szövget is meg kellene írnom vele formázással együtt, akármiben is, biztos kitépném az összes hajam.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • erdoke

    titán

    válasz floatr #109 üzenetére

    "Talán mond valamit a dolog, hogy testreszabható"
    Persze, ismerem az érzést WinMo alól, nevezhetjük kötelező bütykölésnek is, ahogy eltávolítja az ember az OEM vagy a szolgáltató ganéját.

    Ahol van global IT policy, meg IT department és hasonlók, ott általában központilag tiltják az Androidot, ez a tapasztalatom. Garázs KFt-nél, ahol van egy zug informatikus "rendszergazda", és Gmail az Exchange-ük, meg úgyis mindegy, nem ez lesz a legnagyobb security hole...

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák