Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #100 üzenetére

    Pöcögtető alatt azt a kis ceruza formájú tárgyat értem, amit az ujjad helyett használhatsz, és bizonyos készülékekhez alapból jár.

    Na, az a stylus. Manapság már relatíve ritka, de megjegyzem, azzal sem volt sok baj szerintem.

    és ami azt illeti ilyen miniben marhára nem olyan

    Mármint nem akkora. Ha nem olyan, akkor az meg egy általad ismert lap kifejezetten mobilra optimalizált oldala volt.

    még a kezelése sem, egér meg bill nélkül ugye

    Most komolyan, azzal neked mi bajod van, hogy oda kattintasz, ahová akarsz -> értsd: ahová desktopon az egereddel tennéd.

    Le sem tehetem, mert egyfolytában tartani kell..

    Mármint a letételét a vallásod tiltja, vagy mi? Mert más okot nem tudok, hogy miért ne lehetne letenni. Feltéve persze, hogy van mire.

    Pl az, hogy a kilométeres hsz -t pillanatok alatt begépelem ha kell.

    Te most olyat játszunk, hogy a pohár félig tele van, vagy félig üres-e? Mert ilyenről már Penge_4 kapcsán leszoktam. Nem mondtam egy szóval sem, hogy mindenben ugyanolyan.

    200 000 ft -ot talán még akkor sem.... mert hát.... azért az tényleg túlzás

    Ezt a 200.000-et egyébként honnan szedted? Mert még a kártyafüggetlen telók között is relatíve kevés éri el ezt az árat.

    De győzz meg..... azt kérdezgetem itt már ki tudja mióta, hogy mit tudhat a készülék, de semmi konkrétat nem mutattok nekem.

    Természetesen, most megyek, és csinálok neked egy linkgyűjteményt leírással, bemutató youtube videókkal és user review-kkel. Ha érdekel, elmész, és megnézel pár marketet, megteheted desktop böngészőről is.
    Amúgy emelkedjünk felül az iPhone-on, mert nem az egyetlen markettel rendelkező smartphone os.

    ......

    Áhh, elolvastam a kommentedet. Nem mondok rá, illetve rád sem semmit, csak annyit: én nem MEGGYŐZNI akartalak (győzzön meg az, akinek fizetnek érte), hanem egy normális választ adni a kérdésedre, amit teljesen objektíven sikerült is. Az, hogy te a hülyebarmot játszod, és olyanokkal próbálsz szopatni, hogy a te, általam nem ismert és általad egyáltalán nem ismertetett preferenciáid szerint mutogassak appokat meg hasonlók, meg inkább kimaradok. Az itt a gond, hogy jössz ezzel a "győzzetek meg" kreténséggel, de itt senki nem akar eladni neked semmit, és mindenki telibefossa, hogy te mit használsz. Feltettél egy kérdést, erre erőnktől és türelmünktől függően próbáltunk többen is válaszolni, de ahhoz, hogy mindenre nyomsz egy kontrát, találj másik játszópartnert.
    Az előzményeket csak azért nem törlöm ki, hogy legalább lásd: tényleg elolvastam, amit írtál. Byebye.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • ^Clown

    veterán

    LOGOUT blog

    Iszonyatosan nyomatják mindenhol az Androidot, még a csapból is zöld robotok folynak :)

    SP!T: +1, én is ugyanígy voltam, de végül "behódoltam" :) Bár Androidos okostelefonom még nincs, remélem 1-2 hónapon belül már lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • vittuka

    aktív tag

    Nem volt kérdés, hogy lenyomja majd a symbiant. Androidos telefont nem nagyon használtam, de a táblagép ebben a változatban nem igazán jött be, sôt...

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

  • cousin333

    addikt

    válasz attila9988 #99 üzenetére

    "és ha a magasabb kategória csak "érzésre" jobb ahogy mondod, akkor komoly gond van az értékrenddel."

    Nem értem, mit nem értesz. Úgy jobb "érzésre", ahogy egy 130 cm-es plazma is jobb a 30cm-es félgömb CRT-nél, de neked nyilván mindkettő csak egy TV. De ha azt írjuk, nagyobb kijelző, akkor azt szólod le.

    "De nem veszek egy új csavarhúzót pusztán azért, mert szebb a nyele, és a régi már egy éves is elmúlt"

    Nem jó a hasonlatod, mert a csavarhúzó a 3310-es. Mondjuk inkább, hogy egy csavarhúzó készletet cserélünk le egy nagyobb, teljesebb minőségibb készletre.

    "Pöcögtető alatt azt a kis ceruza formájú tárgyat értem, amit az ujjad helyett használhatsz, és bizonyos készülékekhez alapból jár."

    Mikor néztél körül utoljára a piacon? :)

    "neked érdemes lehet beruházni egy ilyen telefonba, persze 200 000 Ft-ot talán még akkor sem"

    Nekem úgy tűnik, magadat próbálod igazolni, miközben szeretnéd, ha mi győznénk meg arról, amiről nem akarod. Ekkora összegbe a legjobb okostelefonok közül is csak 1-2 kerül, függetlenül - bár így belegondolva most egyedül csak az iPhone4 jut eszembe még abból az időből, amikor csak külföldről lehetett kapni. Pl. előfizetéssel már olcsóbb. De ez a cikk részint pont arról szól, hogy ma már az okostelefon sokkal olcsóbban is elérhető (ha nem is ugyanaz), mondjuk 40-50 ezer Ft-ért.

    "De mikre? Te nagyon rossz kereskedő lennél hallod.."

    De nem kereskedő.

    "A csavarhúzót nem hasonlíthatod az 1000 darabos szerszámkészlethez, ami még bővíthető is, és hiába is próbálnál mindent a csavarhúzóval megoldani, nem menne. Ezért nem lehet összehasonlítani."

    Nem hát, legalábbis így. Még egyszer: Nokia 3310: csavarhúzó, mai okostelefon: komoly csavarhúzó készlet; PC: még komolyabb készlet spéci eszközökkel.

    "mert ha összevethető a két dolog, akkor nem csak részben"

    összevethető =/= egyforma

    "Egy programért új telefon? Ha már okos teló akkor miért ne m rakhatom rá az előzőre? Ha újat kell vennem ehhez, akkor ott vagyok mint a buta telefonnál nem?"

    Szerintem hagyjuk...

    "We spared no expense"

  • attila9988

    őstag

    válasz cousin333 #104 üzenetére

    Nekem úgy tűnik, magadat próbálod igazolni, miközben szeretnéd, ha mi győznénk meg arról, amiről nem akarod. Ekkora összegbe a legjobb okostelefonok közül is csak 1-2 kerül

    Én abból indulok ki, hogy kis hazánkban nagy siker az iphone 4, ami simán van 200 000, de a gagyibb változatok is 150 -be kerülnek... És ugye az almát szokás "AZ OKOSTELEFON" -nak tekinteni. Én pedig itt a buta telefonokkal való összehasonlításról próbálok veletek beszélni, de eddig azon kívül hogy "érzésre" jobb az okosteló, és hogy appokat lehet rá letölteni (amik elvileg nagyon hasznosak, de egyet sem mondtatok), nem sok érv hangzott el a smartphone mellett.. Tényleg ennyire nincs semmi?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • vittuka

    aktív tag

    válasz attila9988 #105 üzenetére

    Hogyne lenne.. Rendesen netezni, idôjárás, tôzsde.. GPS funkció, amit szintén elôszeretettel használok. Skype, msn megoldott teljesen, facebook használata. Ezeket sokan gyakran használják, ott van a youtube, filmnézés, nezehallgatás, hogy tényleg a fontosabbakat említsem csak.
    Ha az ember rendesen akar dokumentumokat, pdf fileokat kezelni, akkor szintén elônyös, mostanság felsôoktatásban elôszeretettel puskáznak róla. Számtalan elônye van egy ilyen telefonnak, de a leggyakrabban az sms és a hívás ami használatos, arra jó a butatelefon is. :)

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vittuka | Ha lehet privit vagy emailt írjatok, a hirdetés hozzászólásokat ritkábban nézem!

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #105 üzenetére

    Nem, nem az almást szokás okostelónak tekinteni, még akkor sem, ha sok proli hitelre megveszi kizárólag azért, hogy legyen mit mutogatnia. Ez ugyanaz a kategória, mint a 42"-es fullHD-n Maunikasót nézni, nincs mit mondani rá. Az Apple telefonja nagy siker, de nem árt tisztázni, hogy nyugatra, illetve Amcsiban ez egy néptelefon, csak itt a Balkánon luxuskategória. Itt sem lenne egyébként az, ha az emberek nem úgy akarnák megvenni, hogy a feltöltőkártyás simhez kéne előfizu nélkül, kártyafüggetlenül, pőrén-szálán.

    A többire meg: nyilvánvalóan próbáltál már okostelefonokat, mert ismerősöd mutatta, vagy bementél egy boltba, és kipróbáltad. Ha ez sincs meg (márpedig a "böködőből" gyanús), akkor vakkal beszélgetünk a színekről.
    Egyébként sem jobb a helyzet, mert igazából te eddig csak azt akartad bebizonyítani, hogy te a desktop PC-ddel és akármilyen telefonoddal mindent jobban csinálsz, mint bárki más, ráadásul pénzt is spóroltál.
    Mi megpróbáltuk elmagyarázni pár igen objektív példán keresztül, hogy miért jó egy okostelefon. Azt nem fogjuk, ha bepisilsz sem, hogy NEKED miért lenne jó egy okostelefon.

    Appokat akarsz? Milyen jellegűt? Irodai programcsomagot iPhone-ra? Akkor nézd meg a Docs to Go-t. Navigálni akarsz? Ott az ingyenes Gmaps, de vehetsz a marketen akár iGo-t is. Játszani akarsz? A lehetőségeid száma eléggé nagy, a csinibbekért az Infinity Blade kategória, játékélményért meg az Angry Birds és Cut the Rope megnézése javasolt. Ebookokat akarsz olvasni? Ott a Stanza. Mit akarsz még? Tőzsdejelentést, mértékegység-, vagy valutakonvertert? Időjárásjelentést? IM-et? Szótárakat? Remote desktop klienst? Vagy egy kicseszett koktélenciklopédiát, mert az is van?
    Még mindig kédezem, mire kell app? Mert ez a "mondjunk jó appokat" elég érdekes elképzelés. Mondj már lécci desktopra appokat. Csak úgy legyenek jók, tudod. Mindegy, milyen jellegű, de azért győzz meg vele.

    Tényleg ennyire nincs semmi?

    Van, csak az neked úgy látszik, nem kell. Ebben az esetben nem értem, miért kínálod még mindig magadat, mint egy szűzkurva? Te vagy tisztában a saját igényeiddel, hadd ne mi találjuk ki neked.
    De amúgy légyszi győzz már meg engem, hogy miért kéne nekem desktop PC-t vennem...

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • bAtt001

    addikt

    az android terjedése az okostelefonok terjedésének hatása főleg, ha csak megnézzük hogy pl hány ember kezében/zsebében volt okostelefon 5 évvel ezelőtt nagyon kis számot kapunk, ma meg rengeteg van az utcákon. más dolog pedig hogy még nagyobb részesedést tudnának elérni ha több olyan telefont dobnának piacra mint a zte blade aminek az ár/érték aránya igen magas.
    láttam én is androidos telefont, használtam is de engem nem győzött meg hogy nekem feltétlenül kell egy olyan, mint a többi érintőkijelzős csoda sem, és ott a másik tábor akinek teljesen felesleges a csúcs szuper okostelefon mert úgysem használná ki a tudását, de egyértelműen ennek a tábornak a létszáma van csökkenőben :)

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #93 üzenetére

    Egyrészt nem a gyári alkalmazást használom, másrészt meg nem arra érzem magam boldognak, hogy a szintén gyári UI hogyan mozog a blade-en. Talán mond valamit a dolog, hogy testreszabható ;)

    "Komolyabb cégeknél" -- esszem-f...m megáll

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #107 üzenetére

    Na végre már írtál konkrét dolgokat is.... az egész hisztit kihagyhattad volna, ha már a második hsz -ben leírod hogy szerinted mi az ami megéri a 100+ ezres felárat a telefonodért az enyémmel szemben.... Én csak erre voltam kíváncsi. Mondjuk az "telefonos irodai alkalmazás" az továbbra is a vicc kategória. Nem hiszem hogy 10 szónál hosszabb szöveget nekiállnék legépelni telefonnal. Ha csak egyetlen a4 lapnyi szövget is meg kellene írnom vele formázással együtt, akármiben is, biztos kitépném az összes hajam.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • erdoke

    titán

    válasz floatr #109 üzenetére

    "Talán mond valamit a dolog, hogy testreszabható"
    Persze, ismerem az érzést WinMo alól, nevezhetjük kötelező bütykölésnek is, ahogy eltávolítja az ember az OEM vagy a szolgáltató ganéját.

    Ahol van global IT policy, meg IT department és hasonlók, ott általában központilag tiltják az Androidot, ez a tapasztalatom. Garázs KFt-nél, ahol van egy zug informatikus "rendszergazda", és Gmail az Exchange-ük, meg úgyis mindegy, nem ez lesz a legnagyobb security hole...

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák