Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    Nem meglepő, sőt, teljesen nyilvánvaló, hiszen pont azt az irányelvet követi, mint a Symbian: minden harmadik kenyérpirítón az fut.
    Pluszban ezt még nyomják is szokásos Google-úthengerrel.

    Ekkora részesedésnél már lassan lehetne teljeskörű marketplace minden országban, ahol forgalmazásra kerül, nem? ;)
    Mármint úgy értem, 2 és fél év után az ilyesmi szinte presztízskérdés kéne legyen.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Neil Watts #55 üzenetére

    Ez amúgy jogos, én régóta nem foglalkozom a Nokiával, Symbiannal, de múltkor a Tében párommal sikerült megnyomkodni egy N8-at, és mit mondjak, gyalázatos volt.

    Amúgy Android (meg sok egyéb) kapcsán itt egy hwsw cikk, amit szerintem szintén érdemes elolvasni.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz ZaXXoN #67 üzenetére

    Kész szerencsére nem fenyeget a veszély, hogy az Android mindenki mást kipusztít, de mondjuk aki ilyet kíván, az méretes nagy marha maga is ;)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz ZaXXoN #70 üzenetére

    Igen, anno a Symbianosok is ezzel érveltek.
    Félreértés ne essék, biztos jó az Android, és nem is nézek senkit hülyének, aki azt veszi. Nekem nem kéne még akkor sem, ha nekem fizetnek a használatáért, de ez legyen az én bajom.

    Ellenben aki azt hiszi, hogy az Android azért megy annyira, mert olyan überjó, az gondolom mellette az iPhone-t, Windows-t is ennyire isteníti és az evolúciós fejlődést látja benne. Mert ha részesedés alapján akarjuk meghatározni a minőséget, akkor bizony ez van.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz floatr #73 üzenetére

    Elég egyszerű a varászlat, több árkategóriát fed le, mint bármelyik másik os (ofkorsz kivétel a Symbian, de a vicces az, hogy már többen is mondtuk, köztük én is, hogy nyilván az új Symbian lesz), és azért nyomják rendesen. Bárki bármit mond, nagyon tolják az Android szekeret.
    Megmondom őszintén, engem a részesedés önmagában nem izgat különösebben (eddig sem nyivákoltam, hogy a Symbiannak mondjuk nagyobb részesedése van, mint a WinMo-nak), egészen addig, ameddig választhatok mást, ezen dolog meg szerencsére semennyire nincsen veszélyben.

    szerk.: Sok ember számára (árazásban) elérhetetlen volt eddig az emberi minőségű okostelefonos világ. Ezek azok, akik most ezerrel növelik a részesedést. A gond akkor lesz, amikor kiderül, hogy ezek az emberek hosszútávon nem fognak fejleszteni.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Morden24 #74 üzenetére

    Basszus, lejárt a szerk. idő. Szóval ott lesz a gond, hogy ennek a piacnak a nagyrésze nem fogja váltogatni a készülékeit, ergo ott fog eldőlni minden, hogy a kapcsolt szolgáltatásokból mennyire fogják jól érezni magukat. Ami a Google-féle alkalmazásboltos mostani benchmarking-gyanús dolgokat illeti, nyilván ezt ők is tudják, és bármennyire is mondják, nem annyira bíznak pusztán az ad-sponsored appok létében.

    Ameddig van egy felvevőképes piac, ahová lehet betolni a készülékeket, a gyártók is vidámak lesznek, de abban a pillanatban, hogy még alacsonyabb árkategória felé kell majd nyitniuk, a minőség is drámaian esni fog (a support esetén most is vannak problémák, szinte biztos vagyok benne, hogy ez viszont semmi a későbbiekhez képest, és ezutóbbi bizony magának az üzletpolitikának egy hibás eleme, nem lehet majd kijavítani egy frissítéssel), ráadásul a túl sok készülék sem lesz előnyös. Nem biztos, hogy az Android mostani stratégiája hosszútávon extrém mód sikeres, vagy fenntartható lesz. Megintcsak: Symbian.

    De amúgy tényleg semmi gondot nem látok abban, hogy van egy rendszer, ami lefedi az általános tömegigényeket, és van egy pár másik, ami jó lesz azoknak, akik az előző halmazba nem fértek bele :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz floatr #78 üzenetére

    Nyilván mainstream OS használóként a támogatást alapvetőnek veszem, nem isteni csodának, vagy ünnepelendő előrelépésnek, a hiányát pedig nonszensznek - jegyzem meg, éppen ezért ekézem az Android Marketet, hogy két és fél év, illetve Symbianütő részesedés után is problémát okoz a fizetős appok vásárlása; viszont ugyanezért szidom a WP7-et is, és nem is nagyon tervezek váltani rá, ameddig ez meg nem oldódik.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #24737024 #84 üzenetére

    Nem nagyképűségnek szántam, viszont szerintem nem egy túl erős meglátás az, hogy az Android az a fajta legó, amit majd mindig megpróbálnak úgy összedobni (fő példa erre a GUI), hogy az éppen aktuális trendnek/szubkultúrának, aminek szánják a telefont, nagyjából megfeleljen.

    Végülis a sokszor erősen iOS-re hajazó kinézet sem hinném, hogy véletlen :)

    Egyébként nem mondanám, hogy a mobilszegmens Windowsa. Inkább azt, hogy a mobilszegmens új Symbianja :K

    A szerk-re: én amúgy (roppant naívan) simán elhiszem pár droid fanboynak, hogy a 64 vagy mennyi százaléknyi free app tökéletesen lefed mindent, és semmi szükség az összes többire, ettől függetlenül gáznak érzem, hogy nem teljes a szolgáltatás, márpedig nem az.
    Ja, meg ha a 64% mindenre elég, akkor francért nem szanálják azt a maradék tök felesleges és semmire nem jó 36%-ot?
    Meg akkor nem panaszkodott volna a Google, hogy nem elég jók a fizetős appokból jövő pénzek, és ezzel szándékukban áll kezdeni is valamit. Nyilván nem minden stratégiai partnernek felel meg a free and/or ad-sponsored megoldás.

    + kieg: Arról mikor lesz végre hír a Mobilarenán, hogy a Yahoo a felelős a WP7-es extra adatforgalom miatt?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #87 üzenetére

    Számítógéppel megcsinálok mindent nagyon gyorsan.

    Helyhez kötötten.
    Természetesen telefonon nem csinálsz meg sem mindent, sem nagyon, sem feltétlenül gyorsan, ellenben amit meg tudsz csinálni, azt kvázi bárhol megteheted, és ez sok embernek fontos (nem szükséges természetesen, hogy mindenkinek az legyen - akinek igénye van rá, az vegye, akinek meg nincsen, az ne vegye).
    Az előző mobilinternetes dologgal sem értek amúgy egyet. Először is, manapság már mobilnet nem egy túl megterhelő összeg, másrészt viszont ahhoz nyilván még mindig drága, hogy kisiskolások a padból tolják a Messengert. Cserében biztos vagyok abban is, hogy nem ez a többség, ergo ezt a példát állandóan előrángatni szerintem totál gáz.

    Az a plusz egyébként az, hogy egyesít egy halom kütyüt, amit egy gyakran, sokat úton levő embernek adott esetben kellhet: zenelejátszás, kommunikációs platform (nem csak a hanghívás/sms), internet-képes eszköz, unaloműző stb.
    Ha mindenre egy külön eszközt mozgósítanék, akkor még ha anyagilag ugyanott tartanék, az eszközök mennyisége és a degradálódó kényelmi faktor lenne a bajom.

    szerk.: Cserélgetni meg adott esetben azért "érdemes", mert garanciális időn belül, nagyobb szoftveres, vagy hardveres ugrások előtt még relatíve jó áron tudod eladni a telefonodat, és utána nem annyira veszélyes kipótlással vehetsz magadnak egy újabb generációt.
    Van, akinek adott esetben szüksége is van rá (mert kijön valóban valami fontos/nagyon várt újítás), meg sokan mások, akiknek ez ugyanúgy kvázi 'hobbi", mint bizonyos embereknek a PCjük diszfunkciótlan és öncélú teljesítményfejlesztése, de egy IT fórumon annyira erősen egyiket sem illik megszólni, itt mindenki geek, csak a kategória változik :D

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #90 üzenetére

    Oké.. Én ezt mind értem. Nincs nekem azzal bajom, hogy az eddigi hordozható mütyürkéket beletolják a telefonba... csak azt nem értem, hogy az én 20 000 ft -ot sem érő telefonomat ha lecserélném egy csodaszuper robotos 200 000 -es masinára, akkor mit kapnék ami most nincs meg....

    Ez nem jó megközelítés. Ha én a mostani i5-ös, 4670-es notebookomat lecserélném egy gigamegatáp Alienware gamer desktop-ra, akkor is Civilization IV-et meg 10 éves Black Isle rpg-ket tolnék rajta, tehát én semmit nem nyernék rajta.
    Ezek szerint neked nincsen szükséges okostelefonra (hagyjuk a robotosat, nem szinonímája a smartphone-nak :) ), akkor nem veszel, kész-passz :K

    Mobil net ezen is lehetséges, és nem hiszem hogy "rosszabb" lenne az "élmény" mint egy "okostelefonon"

    Már csak az, hogy nincsen rajta érintőképernyő, azonnal esélytelen folyamatos, hosszabb távú netezésre. Mármint olyan netezésre, ami alatt tényleg netezel, nem csak az, hogy vársz 5 percet a buszmegben, és mivel egy csaj sincsen, akinek a seggét nézegethetnéd, ezért megnézed a "wapos" híreket :)

    Amúgy amit kaphatsz, az a szinte teljes testreszabhatóság, mint egy PC esetében. A te telefonodat egy okostelefonnal összehasonlítani olyan, mint egy PC-t egy konzollal - utóbbi hiába tökéletes nagyon sokmindenre, és kielégíti egy adott ember igényeit is, előbbinek a sokoldalúságával nem tud versenyezni (tegyük hozzá: nem tud, nem kell és nem is akar).

    De igazából szerintem felesleges neked ezen filózni - nem bántásból, hanem ha nem is tudsz magadba nézve sem olyan helyzetet találni, ami miatt neked jobb/kényelmesebb lenne egy ilyen eszköz használata, akkor be kell látni, hogy annyira vagy célközönség, mint én a focinézés esetén, és letudod azzal, hogy sokan szeretik, neked meg kicsit sem kell -, bár fura példakapcsolatot választottál: először a PC-det élteted az okostelóval szemben, mert előbbi nem korlátolt, utána a "buta" telefont élteted az okosteló ellenében, mondván, hogy előbbinek a korlátai tökéletesen megfelelnek neked.
    Na, olyan embernek kell egy okostelefon, akinek NEM felelnek meg azok a bizonyos korlátok.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #94 üzenetére

    Ha én egy gombot nyomok meg, te meg pöcöktetővel akarod eltalálni a linket, az miért esélytelen?

    Pöcögtető? Mármint az ujjam? De akár a stylusnál is maradhatunk...
    A különbség az, hogy az én telefonom képernyőjén, illetve egy WP7-es, vagy Androidos telefon képernyőjén javarészt (Flash, SL okán lehetnek ezen-azon platformon gondok) úgy jelenik meg egy weboldal, ahogyan az megjelenik a notebookomon is.
    Az, hogy oda bökök, ahová akarok (akár ujjal, akár stylussal) elég nehezen hasonlítható össze azzal, hogy a D-padon erőlködve oda akarok menni, ahová talán enged is. Összehasonlításképpen olyan, mintha egér, start menu és gyorsbillentyűk nélkül kéne Windows-t használnod, tehát a tabon, enteren és kurzorbillentyűkön kívül nincsen semmid.

    Azért még te is beláthadod, hogy ez köszönőviszonyban nincsen semmiféle "élménnyel", legalábbis ez asszem nem S&M fórum :)

    Mármint úgy mint pc -n? Olyan telefon a világon nincs amivel tényleg "rendesen" lehet netezni...

    Mi a rendes netezés? Számomra az, hogy normális sebességgel és könnyű navigációval ugyanazt a tartalmat böngészhetem, mint te a gépeden. Vegyük példának a PH! lapjait: milyen hátrányba kerülök én veled szemben, aki nyilván desktopról böngészel? Csak azért kérdezem, mert pl. ezt a lapcsaládot igen nagy százalékban mobilról (régebben WM, most iOS) látogatom az elmúlt 3 évben.

    Ja, és ne feledjük, egy 3,6+ kijelzőt nem lehet összehasonlítani a te minden bizonnyal jóval kisebb, rosszabb felbontású géped képernyőjével. Még akkor sem, ha szerinted a 4, 5 vagy akár a 7" lófasz. Bár ebben az esetben azért nem láthatsz valami faszán közelre, no offense :B

    Ez kicsit homályos... mire gondolsz?

    Mi homályos? Applikációkat telepíthetsz rá, ahogyan a számítógépedre is. Ami mellesleg a smartphone definíció része.
    Egy "buta" telefonnál be kell érned azokkal a lehetőségekkel, amiket a gyártó volt szíves juttatni neked. Egy okostelónál ez nem igaz, mert vígan telepítheted a sokszázezer applikáció bármelyikét (és ha most azzal jössz, hogy iPhone-on 99% fingós app, akkor kénytelenek leszünk berekeszteni a beszélgetést az egyik fél alkalmatlansága okán - na meg egyébként sem csak iPhone van, ugyebár... ez is kész szerencse). Ez elég sok lehetőséget ad a kezedbe. Ráadásul wifivel, mobilnettel az egész on the fly módon is megy, azaz ha neked a kórházi váróteremben szottyan kedved pdf dokumentumot szerkeszteni, akkor leszedsz egy programot és megteszed.

    Épp erre akartam kilyukadni, hogy egyáltalán nem ilyen nagy az eltérés.. legalábbis nem érzem ilyen nagynak.

    Ez kizárólag attól függ, hogy mire használod az eszközödet. Én az iPhone vétele előtt egy E700-as Samsungot használtam uscve egy hónapig. Nem haltam bele, élek: de a kommunikációs lehetőségek hiánya, a netelérés, a normális multimédiás támogatás, a telefon, mint multifunkciós eszköz használata kurvára hiányzott; mivel "csak" egy telefonom volt.

    Én most nem az okostelefon létjogosultságát kérdőjeleztem meg, egyszerűen csak keresem azokat a különbségeket, amik miatt elviekben többet érnek azok a készülékek mint az enyém...

    Ezeket a különbségeket akkor tudod megtalálni, ha szükséged van rájuk, vagy kényelmesebbé teszik az életedet. Megint mondom, sok értelme nincsen ezzel a hozzáállással keresgélni, mert te nem azt nézed, hogy mit nyújthat önmagában egy okosteló, hanem azt, hogy számodra mit nyújthatna, ha szükséged lenne rá, de mivel nincs, ezért semmit.

    De ettől még érdekelhet hogy miért fizetnek ennyi pénzt az emberek egy telefonért..

    Már le lett írva, csak nem akarod elfogadni: mert könnyebben és kényelmesebben tudnak elvégezni eddig is meglévő funkciókat, ezek mellé rengeteg új, eddig nem rendelkezésre álló lehetősget kapnak és nem mellesleg kiválthatnak több kütyüt, ezáltal a komfortérzetüket növelhetik.

    A pc és a telefon az két külön dolog. Bármennyire is megy a marketing, akkor sem lehet összevetni a kettőt.

    Össze lehet, mert nem azt kell nézni, hogy mi mindenre lehet használni egy PC-t, hanem azt, hogy egy konkrét ember mire használja.
    Az senkit nem érdekel a mai világban már, hogy olyan Vágási Ferisen "sok egyéb csodát is művelhetnék". De a legtöbb ember nem művel.

    Nekem mondjuk asztali gépem már lassan egy éve nincsen (és eddig semmilyen hátrányát, ellenben miljom előnyét élvezem egy brand notebooknak), de ha csak egy-egy hírt, weboldalt, e-mailt nézek meg, eszemben sincsen fárasztani magamat a notebook felhajtásával. Minek?
    Ez persze csak arra válasz, hogy mennyire összehasonlítható sok funkcióban egy PC és egy smartphone. Nem, nem fogsz fotóboltolni rajta, és nem, nem fogsz Csé klánwart nyomni sem, de 1.) a legtöbb embert ez egyébként sem érdekli 2.) nem is mondta senki, hogy minden téren összevethetőek.

    A kis kütyük, pedig egy egy speciális feladatra készülnek

    Igen is meg nem is. A mostani smartphone-ok lényege (legalábbis a WP7, iOS, Android oldalon), hogy a kommunikációt, a social networkinget, a multimédia lejátszást, a játékot, a webböngészést, irodai feladatokat és emellett rengeteg mást (appok telepítése ugyebár) mind egy készülékbe zsúfoljanak bele, ami normál esetben két-három-négy eszköz is lenne.

    Tehát én leginkább olyan lehetőségeket, funkciókat várnék, amit csak egy okos telefon tud

    Már az előző kommentben is megkaptad a választ, de bizony elmentél mellette: appok telepítése - amellett, hogy a legtöbb egyéb funkciót, úgymint media playback, webböngészés, dokumentumokkal kapcsolatos műveletek, navigáció, webböngészés, kommunikáció még akkor is jobban ellát, ha egyébként van valami browsernek meg mailkliensnek csúfolt valami a "buta" telón.
    A fényképezésnek meg ilyen marhaságoknak sok köze nincs ehhez, max. annyi, hogy a jó kurva drága gépekbe már pakolnak valami normálisabbat, de még ez sem igaz sokszor.

    Illetve a cserélgetés rejtelmei is érdekelnének

    Nincsenek rejtelmei.
    (a) új funkciók hw, vagy sw terén (b) nem akarsz túl nagyot bukni, ezért a túl nagy értéktelenedés előtt megválasz tőle (c) meguntad, vagy melléfogtál, elégedetlen vagy (d) geek vagy, és lehetőségeidhez mérten szereted cserélgetni (e) muszáj, mert bekrepált

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #100 üzenetére

    Pöcögtető alatt azt a kis ceruza formájú tárgyat értem, amit az ujjad helyett használhatsz, és bizonyos készülékekhez alapból jár.

    Na, az a stylus. Manapság már relatíve ritka, de megjegyzem, azzal sem volt sok baj szerintem.

    és ami azt illeti ilyen miniben marhára nem olyan

    Mármint nem akkora. Ha nem olyan, akkor az meg egy általad ismert lap kifejezetten mobilra optimalizált oldala volt.

    még a kezelése sem, egér meg bill nélkül ugye

    Most komolyan, azzal neked mi bajod van, hogy oda kattintasz, ahová akarsz -> értsd: ahová desktopon az egereddel tennéd.

    Le sem tehetem, mert egyfolytában tartani kell..

    Mármint a letételét a vallásod tiltja, vagy mi? Mert más okot nem tudok, hogy miért ne lehetne letenni. Feltéve persze, hogy van mire.

    Pl az, hogy a kilométeres hsz -t pillanatok alatt begépelem ha kell.

    Te most olyat játszunk, hogy a pohár félig tele van, vagy félig üres-e? Mert ilyenről már Penge_4 kapcsán leszoktam. Nem mondtam egy szóval sem, hogy mindenben ugyanolyan.

    200 000 ft -ot talán még akkor sem.... mert hát.... azért az tényleg túlzás

    Ezt a 200.000-et egyébként honnan szedted? Mert még a kártyafüggetlen telók között is relatíve kevés éri el ezt az árat.

    De győzz meg..... azt kérdezgetem itt már ki tudja mióta, hogy mit tudhat a készülék, de semmi konkrétat nem mutattok nekem.

    Természetesen, most megyek, és csinálok neked egy linkgyűjteményt leírással, bemutató youtube videókkal és user review-kkel. Ha érdekel, elmész, és megnézel pár marketet, megteheted desktop böngészőről is.
    Amúgy emelkedjünk felül az iPhone-on, mert nem az egyetlen markettel rendelkező smartphone os.

    ......

    Áhh, elolvastam a kommentedet. Nem mondok rá, illetve rád sem semmit, csak annyit: én nem MEGGYŐZNI akartalak (győzzön meg az, akinek fizetnek érte), hanem egy normális választ adni a kérdésedre, amit teljesen objektíven sikerült is. Az, hogy te a hülyebarmot játszod, és olyanokkal próbálsz szopatni, hogy a te, általam nem ismert és általad egyáltalán nem ismertetett preferenciáid szerint mutogassak appokat meg hasonlók, meg inkább kimaradok. Az itt a gond, hogy jössz ezzel a "győzzetek meg" kreténséggel, de itt senki nem akar eladni neked semmit, és mindenki telibefossa, hogy te mit használsz. Feltettél egy kérdést, erre erőnktől és türelmünktől függően próbáltunk többen is válaszolni, de ahhoz, hogy mindenre nyomsz egy kontrát, találj másik játszópartnert.
    Az előzményeket csak azért nem törlöm ki, hogy legalább lásd: tényleg elolvastam, amit írtál. Byebye.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #105 üzenetére

    Nem, nem az almást szokás okostelónak tekinteni, még akkor sem, ha sok proli hitelre megveszi kizárólag azért, hogy legyen mit mutogatnia. Ez ugyanaz a kategória, mint a 42"-es fullHD-n Maunikasót nézni, nincs mit mondani rá. Az Apple telefonja nagy siker, de nem árt tisztázni, hogy nyugatra, illetve Amcsiban ez egy néptelefon, csak itt a Balkánon luxuskategória. Itt sem lenne egyébként az, ha az emberek nem úgy akarnák megvenni, hogy a feltöltőkártyás simhez kéne előfizu nélkül, kártyafüggetlenül, pőrén-szálán.

    A többire meg: nyilvánvalóan próbáltál már okostelefonokat, mert ismerősöd mutatta, vagy bementél egy boltba, és kipróbáltad. Ha ez sincs meg (márpedig a "böködőből" gyanús), akkor vakkal beszélgetünk a színekről.
    Egyébként sem jobb a helyzet, mert igazából te eddig csak azt akartad bebizonyítani, hogy te a desktop PC-ddel és akármilyen telefonoddal mindent jobban csinálsz, mint bárki más, ráadásul pénzt is spóroltál.
    Mi megpróbáltuk elmagyarázni pár igen objektív példán keresztül, hogy miért jó egy okostelefon. Azt nem fogjuk, ha bepisilsz sem, hogy NEKED miért lenne jó egy okostelefon.

    Appokat akarsz? Milyen jellegűt? Irodai programcsomagot iPhone-ra? Akkor nézd meg a Docs to Go-t. Navigálni akarsz? Ott az ingyenes Gmaps, de vehetsz a marketen akár iGo-t is. Játszani akarsz? A lehetőségeid száma eléggé nagy, a csinibbekért az Infinity Blade kategória, játékélményért meg az Angry Birds és Cut the Rope megnézése javasolt. Ebookokat akarsz olvasni? Ott a Stanza. Mit akarsz még? Tőzsdejelentést, mértékegység-, vagy valutakonvertert? Időjárásjelentést? IM-et? Szótárakat? Remote desktop klienst? Vagy egy kicseszett koktélenciklopédiát, mert az is van?
    Még mindig kédezem, mire kell app? Mert ez a "mondjunk jó appokat" elég érdekes elképzelés. Mondj már lécci desktopra appokat. Csak úgy legyenek jók, tudod. Mindegy, milyen jellegű, de azért győzz meg vele.

    Tényleg ennyire nincs semmi?

    Van, csak az neked úgy látszik, nem kell. Ebben az esetben nem értem, miért kínálod még mindig magadat, mint egy szűzkurva? Te vagy tisztában a saját igényeiddel, hadd ne mi találjuk ki neked.
    De amúgy légyszi győzz már meg engem, hogy miért kéne nekem desktop PC-t vennem...

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák