Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    addikt

    válasz Male #18 üzenetére

    "...hogy a jogászok ugyan szét tudnák szedni"

    "...és azt érti alatta, amit valójában takar a teljes szöveg"

    Ha a jogászok szét tudják szedni, akkor a rövidített szöveg nem azt tartalmazza, mint a teljes szöveg. Szerintem ez triviális. Akkor miről is beszélsz?

    Az 1000 oldalas szöveg meg legfeljebb 8-10, és nem véletlenül annyi. Akinek már volt peres ügye, az érti, hogy miről beszélek.

    ...de írják már le mellé közérthetően, hogy mi van.

    Miért a cégek felelőssége az, ha te nem tudsz értelmezni egy közepes nehézségű hivatalos szöveget? Persze, lehet azt az elvet követni, hogy a leghülyébbekhez lőjük be a szintet, csak akkor tényleg 1000 oldal lesz az iromány, hiszen minden szót meg kell magyarázni. :)

    Egyébként én még olyan webes szolgáltatással nem találkoztam, ahol kötelező lett volna megadni azokat az adatokat, amelyek nem feltétlenül szükségesek. Nyilván egy webáruháznál kell az e-mail címem, telefonszámom, meg a számlázási adataim. Vagy mire ez a nagy sírás?

  • Tapsi

    addikt

    válasz Male #23 üzenetére

    "Egy közérthető szöveg szinte soha nem korrekt jogilag." - Pont ezért támadható is. Tippelj, hogy hányan perelnék szét például a Facebookot csak azért, mert a közérthető szöveg nem ekvivalens a normáls feltételekkel?

    "Ja, értem, te minden szoftvernél, weboldal regnél elolvasol egy 8-10 oldalas jogi szöveget" - Nem olvasom, de nem is problémázom a dolgon. Sőt, vállalom azt, ha a lustaságom / nemtörődömségem miatt jogsérelem ér.

    "...és most spamelnek, ritkán perel valaki..." Nálunk! Amerikában még a gatyát is leperelik róluk.

    "...és ha ez alapján te aláírod, onnantól az ő felelőssége, hogy félretájékoztatott-e a szerződés tartalmát illetően." - ez még viccnek is rossz! Aláírtál egy szerződést, amelyben áll X. Szóban félretájékoztatnak, ez legyen Y. Elárulom, hogy a bíróság magasról tesz arra, hogy te mit hiszel, mit gondolsz a szerződésről (Y), ő csak az objektív részeket vizsgálja (X). Pont hogy a TE felelősséged, te írod alá a szerződést.

    "A közérthető az nem a leghülyébb szintje."
    Definiáld a közérthetőség fogalmát! Számomra azt jelenti, hogy a szefósok kivételével mindenki megérti! Ez bizony - manapság - a leghülyébb szint.

    #22:

    Sőt, a kínai közösségi oldalak adatvédelmi tájékoztatója még angolul sem. És? A fb. egy amerikai cég, miért kéne magyar adatv. tájékoztatójának lennie? A magyar hatóságnak nincs illetékessége a fb. felett, az, hogy magyar nyelven is elérhető nem jelent semmit.

    "írják le táblázatos formában például ugyanazt, hogy mindenki megértse"

    Pont ez a gond, hogy az ilyesmit nagyon nehéz kivitelezni. Egy szerződés - főleg az angolszász országokban - tele van speciális szabályokkal, kivételekkel. Ez nem olyan, mint egy adathalmaz, amit beraksz egy mátrixba, oszt' csókolom.

    "Mivel erre sincs gyakorlat és szabályozás, itt is jól meg lehetne szorítani a cégeket."

    Az adatvédelmi törvény szigorú előírásokat tartalmaz erre vonatkozóan.

    Ha a webáruház nem jó példa, akkor mondjuk ki nyíltan, hogy a közösségi oldalakkal van gond, ne általánosságban beszéljünk az egész webről!

    [ Szerkesztve ]

  • Tapsi

    addikt

    válasz Male #28 üzenetére

    "Akkor meg miért kötöttél bele abba, hogy jogilag szétszedhető a közérthető verzió, ha ez szerinted is így van" - nem abba kötöttem bele, hanem abba, hogy szerinted mégis tartalmilag ekvivalens a kettő. Olvass vissza!

    "Senki, ha ezt jogilag levédik... márpedig nyilván le tudják, hiszen nem azt fogadod el, hanem a szerződést... ez csak egy egyszerűsített magyarázat hozzá." - félretájékoztatást nem lehet levédeni jogilag.

    "Senki nem várhat el ebben változást, mert neked jó így is?" - de, elvárhat. Csak legyenek konstruktív, és reális elképzelései. Eddig itt ilyet nem olvastam!

    "Amúgy pontosan ezzel kezdtem:..."

    Nem is arra a hozzászólásodra reagáltam, később láttam már azt!

  • Tapsi

    addikt

    válasz stevve #31 üzenetére

    :)

    Nem csúsztam el sehol, és nem akarok foggal-körömmel védeni senkit. Sőt, hidegen hagynak a nagyvállalatok is, de te is tudod, hogy ez egy fórum, ahol ilyen témában vitatkozni szoktak az emberek. Szerintem nem voltam sem személyeskedő (bár nem írtad), sem alpári. Ha a "hülye" szó ilyen kontextusban való szerepeltetése számodra már úgy hat, akkor sajnálom.

    "Minden áron bele akarsz kötni olyanba, ami nyilvánvaló. Miért?" - Ez az, hogy nem nyilvánvaló. Sőt, lehet, hogy számodra az, de az még mindig csak a te álláspontod.

    Témához:

    "Azért elég rossz lenne, ha magyar hatóságnak nem lenne hatása itthon egy cégre, aminek külföldi a székhelye." - Miért, szerinted milyen hatása van? Persze a polgárjog keretein belül! Mit tudna tenni pl. a magyar hatóság a Facebook ellen, aminek még hazai irodája sincs?

    A google a hazai jogszabályok alapján törvényt szeg, ha előzetes engedély nélkül továbbítja az adataimat.

    Adatv. tv.: "Az adatok akkor továbbíthatók, valamint a különbözõ adatkezelések akkor kapcsolhatók össze, ha az érintett ahhoz hozzájárult, vagy törvény azt megengedi, és ha az adatkezelés feltételei minden egyes személyes adatra nézve teljesülnek."

    Most is te rendelkezel az adataiddal, és azok csak akkor adhatók át harmadik félnek, ha ezt engedélyezed. Ebben milyen további szigorítást szeretnél?

    Szerk:

    #30: Én azt nem tekintem konstruktívnak, ha azt mondod, hogy írja elő törvény, de nem tudod, hogy mit, és hogy, még nagy vonalakban sem. A felhasználói elvárás pedig eléggé indirekt dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • Tapsi

    addikt

    válasz stevve #35 üzenetére

    Elismerem, hogy a megfogalmazás nem volt éppen polkorrekt.

    Te valahogy onnan közelíted meg, hogy ami van, az helyes és csak jogi maszlaggal lehet a jogi maszlagot feloldani.

    Nem, nem állítom, hogy helyes. Azt állítom, hogy sem én, sem ti nem mondtatok reális alternatívát a dologra. Kifejtettem az egyszerűsített, magyarázó szöveggel, és táblázatos ábrázolással kapcsolatos aggályokat. - egyébként én alapvetően az EULA egyszerűsítésre reagáltam, és nem az adatvédelmi részére. :)

    "nem indok a külföldi székhely, ha az unió területén is működik." - ez itt a kulcsszó. A google azért szankcionálható, mert van nálunk telephelye (irodája), ezért már a magyar hatóság is jogosult eljárni vele szemben. A facebooknak, és rengeteg amerikai vállalatnak nincs, ezért velük szemben tehetetlen.

    Az eseti hozzáférést eddig sem vitattam, bár erősen szkeptikus vagyok ennek gyakorlati alkalmazásával kapcsolatban.

Új hozzászólás Aktív témák