Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Biztos nem fogják átvállalni, de lehet, hogy jobban járnának összességében és hosszútávon is. Az ország lakosságának túlnyomó többsége már eljutott egy olyan képzeletbeli határvonalra, ahol már inkább lemond bizonyos nem létfontosságú dolgokról, mintsem tovább, még, és újra többet és többet fizessen.

    A következő példákból illene okulni a kedves döntéshozóknak:

    BKV esete ] a lényeg (amiért hivatkozok rá): "pénzügyi helyzet javítására nem tartja jó megoldásnak a járatok ritkítását, vagy a jegyárak emelését, miután a 2010. tavaszi 4%-os árnövelés a vásárlók számának csökkenése miatt egymilliárd forintos bevételcsökkenést okozott."

    Fizetős bölcsődék esete ] a lényeg (amiért hivatkozok rá): "Az önkormányzatok azonban óvatosan nyúlnak ehhez a kérdéshez, mert mint korábban a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete figyelmeztetett rá, akár néhány ezer forintos díjemelés is előidézhet olyan helyzetet, hogy a szülők tömegesen nem adják bölcsődébe a gyereket. Korábban hasonló helyzet miatt előfordult, hogy csoportokat, sőt intézményeket kellett bezárni."

    Ezek után én meglepődnék ha nem lenne veszteséges, de maximum nullás ez az egész telefonadó. Az meg, hogy a szolgáltatók veszteni fognak rajta, az szinte borítékolható.
    Magánemberek, de cégek körében is megfigyelhető, hogy egyre többen intézik az ügyeket skype-on. Ezek után szinte biztos, hogy ezek a számok csak növekedni fognak.

    Ahol én dolgozom, ott ~ 15 céges előfizetésre havi 90-100 ezres számla jut. Úgy, hogy ugye egymásközt ingyen beszélgetünk. Ha erre még rámegy majd a 2,5 forint / megkezdett perc, biztos, hogy jócskán többe fog kerülni.
    De én személy szerint biztos, hogy lemondom a jelenlegi családbarát szolgáltatásomat amivel ingyen beszéltem egy másik számmal és inkább átállok skype-ra. Nehogy már mégtöbbet fizessek azért, amiért már egyszer fizettem azért, hogy ingyenes legyen a hívás. Úgyhogy nem hogy többet nem fogok fizetni, hanem spórolni is fogok.
    Valószínű a többség is így fog tenni. Ha nem is állnak át tömegével skype hívásokra, biztos, hogy mindenki spórolni fog. Ergo a szolgáltatóknak fog csökkenni a bevétele, ezáltal az államnak is az ebből származó adóbevétel így megint visszajutottunk oda, hogy az állam a saját farkát harapta le...

    @Kalandor:
    Okés, igyekszem elkerülni én is a politikát. De jelen esetben igen csak szűkös a határvonal. Sőt, inkább elmosódott az a határ. Nehéz megállapítani hol is van. Főleg, hogy a cikk egy politikai döntés következménye.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák