Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz Rolly #152 üzenetére

    "1 hét fejlesztést mondtak egy pdf exportra amit én külsősként api hívással pdf generálással 4 óra alatt csináltam meg a mi backend rendszerünkben)"

    Aztán legközelebb is 4 órát mondasz, és ha valami mégsem kerek (pl. nem kapsz tűzfal nyitást ahhoz amit kitaláltál) akkor meg buksz rajta. Ha másnak is meló (mert van PM, vagy dokumentálni sem árt) akkor pláne.

    Nekem is volt amikor 5 napos (1 hét ugye) feladatot megoldottam 2 óra alatt. Ilyenkor elkönyvelem, hogy van amikor minden stimmel. Máskor meg egy xlsx export-tal szívok 3 hetet (4 órás munka lett volna), mert a megrendelő a egyszerű excel fájl specifikált, aztán 1 hét után megmutatta, hogy neki igazából van egy mintája ami finoman szólva nem volt egyszerű, de a vállalás már megvolt (igen ezt elbasztuk, tanultunk belőle).

    "Ez van sajnos, én már beletörődtem, hogy "játszanak" az ember idejével és jóakaratával."

    Az idő pénz. A munkaidő meg arra van, hogy pénzt keress. Ha kifizetik akkor nem játszanak, hanem megrendelnek. Nekem majdnem mindegy, hogy világ váltok meg, vagy excel sheet-et gyártok, és a világmegváltás holnapra marad. A világmegváltásról is általában kiderül, hogy az amazonaszi fa mennyiséget kell jelentősen csökkenteni.
    Bevettem a hobbijaim közé a clean code-ot, meg a refactoring-ot, így nincs nagy csalódás, mindig gyakorolhatom a hobbimat.

Új hozzászólás Aktív témák