Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz moonman #133 üzenetére

    "Win7 sem fogyaszt kevesebbet, nem is sokkal gyorsabb, csak közben eltelt 3 év és megnőttek az igényeink. meg a gépünk."

    Szerintem ennek a szövegnek rendkívül jó az áthatoló képessége, ugyanis több tucatnyiszor leírtam már én is, hogy nem nagy különbség van, de hiába. Anno (2006 szeptember?) egy X2 4800+ és 2 GB RAM gépre tettem a Vista RC1/RC2-t és a véglegest, most ugyanezen fut a Win7. Akkoriban a legtöbb hőzöngő egy sima A64-es (vagy még Athlon XP-s), fél-1 giga RAM-mal megvert gépre telepítette, aztán szidta, mint a bokrot. Az első pár hónapban még szívtam 1-2 lassan reagáló gyártó drivereivel, utána semmi gondom nem volt.

    A legjobb aláírás a héten

  • attila9988

    őstag

    válasz moonman #133 üzenetére

    az a tény pedig mellékes, hogy az NT6-os kernellel egy teljesen új fejlesztési filozófia mentén indultak el. lényegtelen.

    Lényeg az lett volna, hogy nem "alapozás" kell az embereknek valamely jövőbeni termékhez, hanem a használható operációs rendszer. Így hiába rendelkezett a vista előremutató fejlesztésekkel is, ez a tény önmagában kevés volt az üdvösséghez.

    nem említi. pénzügyileg nem a legsikeresebb termékük, ennyit mondtak

    Megfogalmazhatod 1000 féle képpen te is, attól még tény, hogy ha nem a 90+ % részesedéssel bíró MS nyomatta volna OEM -ben az arcodba, hanem egy kissebb vállalat, akkorát bukott volna mint egy ház...
    Ha én vagyok az egyetlen kerékgyártó üzem, akkor a félresikerült sokszöget is megveszik majd tőlem mert muszáj, aztán majd később ha sikerül megcsinálni rendesen, szabadkozok, és elmondom hogy "pénzügyileg nem volt a legsikeresebb termékem". És ami félelmetes az egészben, hogy lesznek majd sokan akiknek még a sokszög is a kedvencük lesz, és védik majd, még ha én magam állítom is róla, hogy félresikerült.. ;)

    Win7 sem fogyaszt kevesebbet, nem is sokkal gyorsabb, csak közben eltelt 3 év és megnőttek az igényeink. meg a gépünk.

    Nálam nem ez a helyzet, a vasak nem változtak, csak a rendszer. Lehet hogy csak finomhangolásról van szó, de azok a szolgáltatások amik korábban csak hátráltattak, a win7 -ben teszik a dolgukat. Érzésre is gyorsabb, ez pedig sokkal többet ér mint akármilyen szintetikus mérés. Ez egy jobb termék, és talán te sem vitatod ezt a tényt.

    ahhoz képest különösebb gond nélkül dolgoztam rajta élesben egészen SP1-ig. lehet, nem hulladék gépre tettem...

    Aha.. szóval a gépet kell az ms aktuális rendszere alá gyártani? Én azt hittem az oprendszert írják a gépre... lehet rosszul tudom... :)

    nyilván nem. az SP1-gyel némileg optimalizáltak bizonyos szolgáltatásokat, az SP2 meg csupán patch-ek gyűjteménye volt, Win7 ehhez képest rendesen át lett dolgozva.

    Az sp2 -vel felvértezett vista jelentősen jobb, mint az alap változat. Ennyit akartam mondani. A "win7 át lett dolgozva" szöveggel meg magadnak mondasz ellent.

    hát mondjuk a felét újraépítették, a csicsa pedig funkcionális csicsa, de ugyanez elmondható a 2000-XP, valamint az NT4-2000 váltásról is. tudod, így megy a szoftverfejlesztés.

    A fejlesztés közbenső lépcsőfokait pedig nem biztos hogy érdemes piacra küldeni, ha nincsenek a megfelelő állapotban. És itt bakizott az ms...

    igen, ha valami gyorsan terjed, az általában nem sikeres...

    Ha gyorsan terjed két hónapban, attól még bezuhanhat a 4. -ben nem igaz? Sikerességet mérni azzal lehetne egy oprendszer esetében, hogy a teljes életciklusának eredményeit veted össze, nem pedig két hónapot, és abból "továbbgondolod" hogy mi lenne ha....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák