Új hozzászólás Aktív témák

  • torreadorz

    csendes tag

    válasz dabadab #18 üzenetére

    Ehh... lehet hogy rosszul fogalmaztam. Ha jól értem Stallman azt szeretné ha nem lenne zárt kódú fizetős kereskedelmi termék csak szabad szoftver (ami majdnem az ingyenes szinonimája a legtöbb termék esetében, mert mint irtam, a supportból nem nagyon lehet megélni csak bonyolult összetettebb termék esetén).

    Na szerintem ez a modell nem müködik. Nem az hogy ne legyenek szabad szoftverek, hanem hogy ne legyenek zárt forrású (fizetős!) kereskedelmi programok. Merthogy akármerről is járod végig a témát, mindig azt kapod, hogy a szabad szoftverek iróinak fizetést adnak azt a pénzt valakinek elő kell teremteni tehát valamit el kell adni és ha nem a terméket akkor bizony nagyon szükősek a választási lehetőségeid (nagyjából a supportban és a reklámban ki is merül)

    A példáid meg amúgy nem sok mindenre jók, a windows 16 éves, a dos 28 a unix meg ~40 és mindegyik fizetős, a windows desktop gépeken 95%-ban van elterjedve a linux meg kb. 1-2% akkor most kihozhatnám a számokból hogy melyik az életképesebb alternativa.

    Véleményem szerint egyébként a helyes út az lenne, ha a szabad szoftver és a zárt kódú szoftverek egymás mellet léteznének egymást kiegészítve, mivel egyébként kb. ez a vita olyan mint a régi gyerekmesében mikor összeveszik a gyomor meg a máj hogy melyikük is a fontosabb...

Új hozzászólás Aktív témák