Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Depression

    veterán

    Ez nem egy olyan papír, amit azok csinálnak, akiknek fogalmuk sincs a számítógépekről?
    Középiskolában informatikát végeztem, és akkor lett volna lehetőség, az akkori fizetéshez képest egy vagyonért megszerezni ezt a vizsgát. Aztán végeztem gépészmérnökként, és azóta is soha senki meg nem kérdezte, hogy van-e ilyen papírom.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz hallador #27 üzenetére

    Nekem van ismerősöm ezzel a vizsgával, akinek fogalma sem lenne, hogy miről hablatyolsz.
    Sőt! Az itthoni ECDL tanárok nagy része sem értené, hogy min vagy kiakadva.
    Remélem a 39 tab költői túlzás, de akinek 4-5 tab a világvége, az gondolom it-s, és nem ECDL vizsgával szerezte meg eme tudását. Tudod, számítógép-használói jogosítvány. Jogsi, ami megvan annak a 70 éves tatának is, aki 40-nel döcög előtted, pedig te formula 1-es versenyző vagy, és az egész életed a vezetésről szól.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz 8th #34 üzenetére

    Én is kerestem hegesztőt kb. 1 éven át. De nem csak hírdetéssel, hanem konkrétan a hegesztő sulit is felkerestem, hogy a frissen végző diákot fel tudjam venni. Aki értelmes volt, és meg is tanulta, annak már iskola ideje alatt megvolt a helye külföldön. Esélyem sem volt.
    De a mai fiatalokat be is etetik, hogy hiány van, és milyen sokat lehet keresni, majd bejöttek alapvető intelligencia hiányával, de többet kértek volna, mint amit én kerestem üzemvezetőként.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz cog777 #50 üzenetére

    Ez tanárfüggő, és akkor már ott is vagyunk, amiről a cikk szól(hatna): A világ tíz legjobbja között van a magyar ECDL-képzés, aztán meg a szövegből kiderül: A világon a magyarokra eső mennyiség benne van a 10 legtöbben. Miért? Mert a munkaügyi központ elküldi az embereket egy ilyen képzésre, amivel bár nem tud elhelyezkedni, de van egy papírja, amivel ki.....heti.
    Én, mint akinek sajnos kötelessége volt foglalkozni a gyakornoki programban részvevőkkel, saját magam tapasztaltam, hogy ezek az okj-s képzések, de akár egy diploma is elvégezhető józan paraszti ész nélkül. Talán ez hiányzik a mai fiatalokból a legjobban.
    Én szembementem az idősebbekkel, és amikor azt mondta keresztapám, hogy ő 40 évig így ásta a kertet, akkor megmutattam neki, hogy 40 évig rosszul csinálta. Mert gondolkoztam, és nem azt csináltam, amit mutattak. Így lett belőlem üzemvezető, hogy mindig kerestem a könnyebb, de hibátlan utat.
    Hozzám került egy villamosmérnök, aki az áram vs feszültségre azt mondta, hogy mindegy, értsem jól. :W
    Gépészmérnök, aki cm-ben csinált rajzot... Milliónyi ember, aki egy lemez vastagságát nem tudta megmérni digitális tolómérővel.
    Kaptam orrba-szájba olyan jóváhagyott rajzokat megrendelőktől, amiket fél perc után dobtam vissza. Ráadásul németektől.
    Szóval mindegy, milyen szinten nézzük, OKJ, diploma, ECDL, nagyon keményen romlik a minőség.
    Ennek ellenére meg van néhány ember, aki önszántából meg profi lesz. De az nem az iskola érdeme.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Új hozzászólás Aktív témák