Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Ez legalább jó, nagyszerű a digitális analfabetizmus ellen. Én még valamikor 2007-ban csináltam meg. Érdekes volt.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    Szerintem ez az egész arra megy, hogy aki leteszi, az ne legyen analfabéta a számítógépekhez. Igazából nem hogy kérném, hanem ha valakinek nincs a számítógéphez sem engedném az embert főleg ha adminisztratív munkát végez.
    Nem egyszer futottunk bele olyan helyzetekbe, hogy adott adminisztrációt végző főleg Rendszermérnök kollégák elkészítettek egy "dokumentációt" csak éppen az ügyfél kifejezetten ECDL kompatibilisen kérte, mert a doksik nem bélusnek készült a GMK-ra, hanem megcsinálták Magyarországon adott formátumban doc, odt és azt Svédországban is folytatták, majd Franciaországban. És végül a Multi adott Service Ownerein keresztül terítették a szakterületeknek. Elég nehéz úgy doksit kezelni, hogy gazsikának fingja nincs arról, hogy milyen Microsoft, vagy a Libreoffice kompatibilis dokumentum, csak összegányol valamit, telecsűrve felesleges enterekkel a behúzást csak a régi ladáról ismeri, mert az enter mellett a tab meg a space a kedvenc billentyűje, na az ilyet addig kergetném, ameddig vissza nem szalad a dunaújvárosi vasművek legrégebbi sarkába, ahol vasvillával fésülték magukat félrészegen a proletárok...
    Szóval nagyon is van ennek értelme, ha a legtöbben betartják, ha senki nem látja a lényegét, mert nincs is igény a rendre, meg a minőségre, meg a struktúráltságra , akkor valóban semmi értelme nincs.
    Az hogy nem kérik? miért kérnének, de hogy alapvetőnek veszik, hogy szabványosan ért valaki egy wysiwyg szövegszerkesztőhöz, vagy megfelelően tud kezelni egy táblázatkezelőt, alapértelmezettnek vehető. Ha ennek valaki nem látja a lényegét, akkor ott van a baj, nem az ECDL-el.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz LionW #12 üzenetére

    Én tanítottam ECDL, szoftverüzemeltető OKJ-t még 2007 előtt, konkrétan étek, akkor és ma is abból cégek, hogy az államilag előírt akkori normákat tudom a maiakat nem. 1200 óra helyett, amit az állam kifizetett, 300 óra alatt leadta a tananyagot, majd felvette a pénzt a diákok meg örültek, hogy megúszták ennyivel. Sajnos pont úgy van ahogy írod. A Semmirekellőség ott van mindenhol.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz tomazin #16 üzenetére

    Elég sarkítva látod a dolgot.

    Hát ez attól függ, hogy mi a sarkítás, ha a félrebeszélés a cél akkor sarkítva, ha pedig a gyakorlatiasságot nézem, akkor meg ez pont úgy van ahogy én látom. a többi mese.

    Akinek szüksége lenne rá (én értek a számítógéphez, mert meg tudom nyitni a facebookot, sőt lájkolni is tudok) annak valószínűleg nincs, vagy ha van, akkor sem emlékszik belőle semmire. Az emberek nagy részének pedig semmi szüksége nincs rá, pláne a példában említett módon. Félreértés ne essék, nem baj az, ha az ember szép dokumentációt csinál, de maradjunk annyiban, hogy a külalak egy hivatalos vagy a marketing doksinál számít, meg mondjuk az ember cv-jénél

    Maradjunk annyiban, hogy ha az átlag hozzáállást nézem otthon, a szarok mindenbe majd lesz valami, akkor igazad van. Neki nincs is szüksége ECDL-re, meg semmire sem, mert minek?

    e hogy egy átlag infósnak édesmindegy, hogy szépen tabulálgatva kap meg egy doksit, vagy 10tabot nyomtak meg egymás után

    Már bélusnak az állami vállalatnál, na neki tök mindegy igazad van de bélus és a haverok nem infósok, csak valamikor még ott maradtak 1996-ból, mint "szenior" rendszerjátékos.

    abba meg nem látom mi a nagy wasistdas, hogy különböző országokban ugyanabba a doksiba beleírjanak, mikor egy átlagos multinál nem 3, hanem 15országból ír bele ember, és ebből 2 nem latin betűket használó ország)

    Nyilván, ha egy Audi méretű cégnél írnak egy doksit, akkor nagy eséllyel nem angolul fogják megírni, mert ha kell Mexikóban, Kínában, vagy épp Brüsszelben, Magyarországon is teríthető legyen a doksi. Nyilván a kínai kínaiul a Mexikói, meg spanyolul írja meg a doksit, ezt Te komolyan gondoltad, vagy, csak simán nem láttál még multit?

    Nyilván nem a motorgyári munkásról beszélgetünk, ha doksikról beszélünk, mert Ők vagy nyomtatva, vagy PDF-ben kapja meg a doksit a saját nyelvén. de aki esetleg IT-s az fog tudni angolul, az hogy Magyarországon a Takarítónő is jobban beszél angolul, mint Béla a Szenior, aki még a dunaújvárosi vasmunkásból lett átképezve billentyűzethuszárrá, és az idegen nyelv az a soros terv része, na neki valóban nem kell, de ha én írok Magyarországon egy doksit (szerencsére már nem élek ott), akkor a Német, Angol, Svéd kollégának is kell tudnia kezelni erre meg nem a 39 Tab a megoldás, mert az kényelmetlen nekem is meg másnak is, ha azt látják, hogy a majd lesz valami mentalitást/trehányságot látják. Nem illik Na.... Nem menő a nemtörődömség errefelé...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz 8th #34 üzenetére

    Ez a legrosszabb amit írsz. Tényleg ez van. Komolytalanok ezek az OKJ képzések. Soha nem felejtem el, hogy informatikusokat kellett tanítanom, 2008-ban szutykos semmirekellő P3-akon. Mert az iskola tulajdonosa ne akart semennyit költeni semmire, csak a pénzt beszedni.
    Kérdeztem, hogy legalább vegyenek már RJ45, RJ11 krimpelőfogót, meg 300 m kábelt, meg 1000 db dugót, meg legalább ledes szakadásmérőt, mert egy informatikusnak legalább a színkódokat, meg a kábelgyártást, és a tesztelést tudnia kellene, meg ha lehet legalább minden második tanulónal a 2008-ban megjelent vt-xes processzoros desktopot, hogy a virtualizációval is megismerkedjenek. Szerinted? "majd az élet megtanítja"

    Na az ilyeneket kergetném ki a Dunára kézzel dévért szedni, mert a lét fel tudta szedni, de cserébe semmit nem adott, és akkor csodálkozunk, hogy mennyire gyengék a fiatalok. Nem csoda, egyszerűen a magyar okj-s sulik vérében van a lopás lehúzás. Tisztelet a kivételnek.

    Soha nem felejtem el 1200 óra volt a szoftverüzemeltető, + 800 óra erre a rendszerinformatikus, a senkiházi okj suli leadta 4 - 500 óra alatt a szoftverüzemeltetőt, meg + 200 óra alatt a rendszerinformatikust a 2000 óra helyett, utána csodálkozunk, hogy a takarítónő is többet tud a patch kábelről, mint az "informatikus", mert legalább a porszívóval néha beleakad.

    Komolytalan az egész...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Narasim #36 üzenetére

    El kell, hogy keserítselek. Nem te jártál rossz suliba, ez majdnem mindenhol ilyen volt amit leírtál. A magyar főiskola olyan mint a szokol rádió ellopták az a hanyatló nyugattól, a szemetek beleterveztek egy halom felesleges félvezetőt, direkt azért, hogy az nagy szovjet birodalom félvezető készletét fogyasszák feleslegesen. Na a magyar oktatás is ilyen, van egy kettő jobb hely mint a győri egyetem, ahol az Audi is besegít technológiával is, a többit meg rosszul lopták el, mert kb semmit nem ér azon felül, hogy 10 évvel le vannak maradva, de van ahol 20 évvel...
    Na az a bohóc beszél oktatásról... KB vikiboy terve a nemzettel: Érted?

    Ehhez nem kell oktatás.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    Itt a magyar OKJ mintapéldája.

    Csak meg kell hallgatni mit mond a srác, nem nehéz kitalálni kiről van szó benne van a videóban a cég weboldala, persze hogy véletlenül ilyen színvonalon tevékenykedhetnek már 20 éve. OKJ-s tanfolyamokat csinálnak nagy haszonnal. Erről szól Magyarországon az oktatás... 3.43-tól - 9:25-ig tart a dolog. Na ezzel a "tanárral" én is találkoztam már egy konferencián megismertem a hangját erdélyi magyar a szívem (na nem mintha számítana, csak mostanában divatos erdélyinek lenni... mert vikike nyomja a dolgot...). Csak meg kell hallgatni mennyire vágja a témát a tanár.... Mindez 201x-es évek végén....

    És akkor jön Palko Lackó és lemondja, hogy az élvonalban vagyunk, teljesen mindegy miben. Ja csak ahhoz a magyarok tőkéjének semmi köze nincs, amiben valóban topon van az ország oktatása.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz beyruth82 #44 üzenetére

    Mindkettőbe jártam, 614-es elektroműszerész. Majd jártam OKJ-re, és Tanítottam is okj-s tanfolyamon, csak miután láttam mire megy ki nagyon gyorsan továbbléptem, mert nem akartam a nevemet adni ehhez az egészhez.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák