Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #46 üzenetére

    Nagyon jól tudom, hogy elég intelligens vagy ahhoz, hogy tudjad, mire gondolok, de rendben, játszom a játékot.

    A fogyasztói tájékozódás kialakulásának legalapvetőbb oka az, hogy limitált a vásárlásra ráfordítható összeg, ergo a fogyasztó hatékonyságra törekszik.
    Tegyük fel, hogy valaki warezolni kezd, majd hozzászokik ahhoz, hogy gyak. korlátlan mennyiségben férjen hozzá mindenhez, mert nincsen semmiféle visszatartó erő. Innentől fogva minden fajta piaci erőfeszítés esélytelen, ami arra irányulna, hogy ezt a fogyasztót visszacsábítsa a legalitás talajára. Miért? Mert olyan fogyasztási mennyiség igénye alakul ki benne, aminek a finanszírozása kvázi lehetetlen.

    Tehát: ha valaki havi rendszerességgel (szinte) minden filmet, (szinte) minden játékot etc. lewarezol, az igen nehezen fogja levetkőzni ezt a fogyasztási szokását. Márpedig ha már gyerekkorban az alakul ki, hogy a bagóért kapható szélessávú internetelőfizetéshez alanyi jogon jár a mindentletölthetek-jegy, akkor az milyen fogyasztókat fog nevelni? Olyanokat, akik teljesen elveszítik a tájékozódás és mérlegelés képességét, mert "minek mérlegeljek, ingyé' lejön, ha nem jó akkó' F8".

    Mindennek eredményeképpen persze már reális a "hát én úgyse' tudnám megvenni", hiszen tényleg, heti 10 film, 5 játék, féltucat album és 3 professzionális grafikus szerkesztő szoftver mellett már tényleg origarchának kell lenni.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz dabadab #44 üzenetére

    A híradások szerint az ügyész véletlenül sincs felkészülve; amikor nem boldogult a számítógépével, a bíró ráunt a sok kattintgatásra és megkérte Roswall urat, hogy inkább a papírjaiból folytassa, ha lehetséges. A másik általános derültséget az okozta, amikor az ügyésznek sehogy sem sikerült egymástól elválasztania a megabit és megabyte információs mértékegységeket... de TIAMO szíve megesett rajta és elkalauzolta Roswallt ezen a téren.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #50 üzenetére

    kialakuljon egy olyan rendszer, amiben barki tud finanszirozni heti tiz filmet, ot jatekot, feltucat albumot es harom professzionalis grafikus szerkeszto szoftvert

    Kérdés az, hogy ez kell-e? Úgy értem, tisztában vagyok vele, hogy vannak emberek, akik szerint igen, de nem feltétlenül látom be azt, hogy emiatt a - valljuk be - minimális és - üzletileg - elhanyagolható kisebbség miatt globális paradigmaváltás kell minden téren.

    viszont arra a kerdesre, hogy mibol eljenek azok, akik nevezett javakat eloallitjak, nem nagyon tudnak valaszolni.

    Ez nem is meglepő, hiszen a legtöbben sem releváns háttérinformációkkal, sem megfelelő tudással nem rendelkeznek ahhoz, hogy meghatározhassák egy szellemi termék valós értékét.

    Egyébként magától értetődően értem a (kvázi) költségmentes digitális reprodukció működését (ami sok esetben nem igaz, hiszen a növekvő felhasználói bázissal növekszik a supportálandó bázis is, ami már egyáltalán nem költségmentes etc.), de továbbra is úgy gondolom, hogy az alkotónak (és/vagy jogtulajdonosnak/megbízottnak) joga van eldönteni, hogy a termékből ki részesülhet, és ennek az önhatalmú felülbírálását a fosztogatás egy sajátos formájának tartom.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #50 üzenetére

    Az a kétoldalú egyenes az háromszög. Mert vannak, akik előállítják a szellemi terméket (zenészek), vannak, akik terjesztik (kiadók) és vannak, akik fogyasztanák (torrenthuszárok).

    A digitális többszörözéssel az a helyzet alakult ki, hogy a kiadók munkája nagyjából feleslegessé vált. Sokkal kevesebből meg lehet oldani a terjesztést, mint amennyit kaszálnak a kiadók a zenéken, közben meg kialakul az a vicces helyzet, hogy olyan keveset keres a zenész egy cd-n, hogy valójában nem is nagyon érdekli, mennyit adnak el belőle. A zenész meg a koncerteken tud valamennyit keresni.

    Másik hsz-re: a tízparancsolatban az van, hogy ne lopj. Nem az, hogy általában ne lopj, de tolvajtól szabad.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Vladi

    nagyúr

    válasz dabadab #50 üzenetére

    "altal kinalt szedito lehetosegeket hogyan hasznalja normalisan"
    Szerintem az a gond ezzel, hogy nem is nagyon mutatnak neki alternatívákat. Illetve van, úgy hívják: p2p. Na ezzel kellene versenyre kelnie a kiadóknak. Mutassanak ennél jobb alternatívát. (Én úgy gondolom, tudnának.) Ha kész, irtsák le a warezt és kész. :D

    (#58) Morden24

    "Legyen, de milyen árra kell csökkenteni az adott terméket ahhoz, hogy az ingyen, fotelból beszerezhető vetélytársával felvehesse a versenyt?"

    Nem az árat kell csökkenteni. Persze nem is nagyon lehetne ingyeneshez képest. Hanem plusz szolgáltatásokat nyújtani a jelenlegi ingyenes - bár illegális - alternatívához képest. Lehetne! Azért a fájlcserélő rendszereknek is vannak gyengeségei. Sőt! Nagyon is sok mindenben lehetne fejleszteni őket.
    Az én vízióm szerint ha a kiadók üzemeltetnék az ilyen rendszereket, fillérekért adnák a cuccot, de nagyon sok pluszt adnának a mostani p2p rendszerekhez képest.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Ptech

    őstag

    válasz dabadab #61 üzenetére

    Emlekszel meg az allofmp3-ra? Na, ott ezt megvalositottak es a beveteluk magasan verte az iTunes Shopet. Mivel a marginal cost gyakorlatilag nulla, ezert digitalis terjesztesnel abszolut jarhato ut az, hogy majdnem ingyen adnak el nagyon-nagyon sokat.

    Abszolút egyetértek veled.

    A két járható út szvsz a kiadók részéről a netes terjesztésnél a radikális árcsökkentés és minimális plusz szolgáltatás, vagy a kisebb árcsökkentés és rengeteg plusz. Persze egyiket sem akarják bevállalni amíg nincsenek abszolút rákényszerítve mert félnek a változástól és az esetlegesen csökkenő profittól.

Új hozzászólás Aktív témák