Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz ngabor2 #36 üzenetére

    Ez ott sántít, hogy a szélessávú kapcsolatban a széles erősen relatív egyrészt, másrészt a sávszélességet a piac szabályozza, szabályozta, jellemzően növelte eddig, a szolgáltatók azonban egységesen lépnek fel annak csökkentésére, mert közös az érdekük, így nincs verseny, azaz nem szabályoz a piac. Szabályozhata még az állam, de mint jogállam az állam a jogtulajdonosok érdekeit (is) tartja szem előtt, így pusztán az előfizetői szerződésekre redukálódik szabályozó szerepe és mivel azok közös megegyezés alapján köttetnek a szolgáltató és az előfizető között így lényegében ha lesz is bármi változás, amit az állam generál, ez esetben mint fogyasztót, a szolgáltatást vásárló személyt védő jogi személyként értem az államot, (akinek persze kötelessége védeni a jogtulajdonost is, akinek a produktumát lopják), szóval ha tesz is valamit az a piac rugalmatlansága miatt keletkező sérelmek orvoslása lehet csak. Rugalmatlanság alatt értem a relatíve hosszútávú megállapodásokat, gondolok itt konkrétan hűségnyilatkozatok ügyére. Azt el tudom képzelni, hogy kötelezhetik a szolgáltatót a hűségidő ingyenes feloldására például, de nem valószínű még ez sem, hiszen ez az aggály, bármint hogy gyakorlatilag nem azt kapja a fogyasztó, amit kifizet eddig is fenn állt és eddig sem történt lényegében semmi. Részben azért, mert közös megegyezéssel a fogyasztó maga az, aki a vonatkozó pofátlan gyakorlatot elfogadja és tudomásul veszi az előfizetői szerződés aláírásakor. Azon lehet vitázni, hogy az ahogy hírdetik és ahogy eladják a szolgáltatást az a fogyasztó tévedésben tartása e, csak nem sok értelme van, végtére is ha megbüntetik a szolgáltatót az az előfizetőire nem sok hatással van, max emelkedik az előfizetés díja, mert abba építi bele a cég a nem várt költségeket.
    Én úgy látom, hogy a megoldást mindenképpen a piaci mechanizmusok torrent rendszerbe való integrálásában kell keresni, másképpen soha nem fog megoldódni ez a probléma. Világos, hogy a torrent használatának röghöz kötése technikailag egyenlőre megoldhatatlan, marad az Internet. Nem meglepő a britek húzása, hogy akit háromszor letöltésen kapnak annak végleg letiltják a kapcsolatát és a továbbiakban egyszerűen nem érheti el a netet és kész. Na ez nem tetszik a szolgáltatóknak és nyomorukban próbálnak keresni valamiféle kompromisszumot, a baj csak az, hogy szerintem nem létezik.

    Hardverlesen

  • bambano

    titán

    válasz ngabor2 #36 üzenetére

    Hányszor végigvitatkoztuk már ezt...
    A szerződésben benne van, hogy átlagos felhasználás vagy az van benne, hogy otthoni használatú, tehát nem ipari mennyiségű. Benne van tehát, hogy nem torrentezhet folyamatosan? Benne. Nem szó szerint, szájbarágósan, de benne van.

    Akkor a tömegek ne hőbörögjenek, hogy a szolgáltató kezd fellépni a súlyos értékaránytalanság ellen.

    A torrentfejlesztésekkel meg nem fognak foglalkozni a szolgáltatók, kizárt, hogy kiengedjék a saját kezükből a hálózat felügyeletét. A priorizálásra vagy kapacitás korlátozásra szolgáló cuccok szerintem maradni fognak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák