Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz ngabor2 #36 üzenetére

    Ez ott sántít, hogy a szélessávú kapcsolatban a széles erősen relatív egyrészt, másrészt a sávszélességet a piac szabályozza, szabályozta, jellemzően növelte eddig, a szolgáltatók azonban egységesen lépnek fel annak csökkentésére, mert közös az érdekük, így nincs verseny, azaz nem szabályoz a piac. Szabályozhata még az állam, de mint jogállam az állam a jogtulajdonosok érdekeit (is) tartja szem előtt, így pusztán az előfizetői szerződésekre redukálódik szabályozó szerepe és mivel azok közös megegyezés alapján köttetnek a szolgáltató és az előfizető között így lényegében ha lesz is bármi változás, amit az állam generál, ez esetben mint fogyasztót, a szolgáltatást vásárló személyt védő jogi személyként értem az államot, (akinek persze kötelessége védeni a jogtulajdonost is, akinek a produktumát lopják), szóval ha tesz is valamit az a piac rugalmatlansága miatt keletkező sérelmek orvoslása lehet csak. Rugalmatlanság alatt értem a relatíve hosszútávú megállapodásokat, gondolok itt konkrétan hűségnyilatkozatok ügyére. Azt el tudom képzelni, hogy kötelezhetik a szolgáltatót a hűségidő ingyenes feloldására például, de nem valószínű még ez sem, hiszen ez az aggály, bármint hogy gyakorlatilag nem azt kapja a fogyasztó, amit kifizet eddig is fenn állt és eddig sem történt lényegében semmi. Részben azért, mert közös megegyezéssel a fogyasztó maga az, aki a vonatkozó pofátlan gyakorlatot elfogadja és tudomásul veszi az előfizetői szerződés aláírásakor. Azon lehet vitázni, hogy az ahogy hírdetik és ahogy eladják a szolgáltatást az a fogyasztó tévedésben tartása e, csak nem sok értelme van, végtére is ha megbüntetik a szolgáltatót az az előfizetőire nem sok hatással van, max emelkedik az előfizetés díja, mert abba építi bele a cég a nem várt költségeket.
    Én úgy látom, hogy a megoldást mindenképpen a piaci mechanizmusok torrent rendszerbe való integrálásában kell keresni, másképpen soha nem fog megoldódni ez a probléma. Világos, hogy a torrent használatának röghöz kötése technikailag egyenlőre megoldhatatlan, marad az Internet. Nem meglepő a britek húzása, hogy akit háromszor letöltésen kapnak annak végleg letiltják a kapcsolatát és a továbbiakban egyszerűen nem érheti el a netet és kész. Na ez nem tetszik a szolgáltatóknak és nyomorukban próbálnak keresni valamiféle kompromisszumot, a baj csak az, hogy szerintem nem létezik.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák