Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #95590400 #173 üzenetére

    Kösz az átfogó scene-szkéne magyarázatot. A "scene" warezos ill. programozós jelentését nem ismertem, azt a szót meg, hogy "szkéne" még eddig életemben nem hallottam. Akkor legalább valamire jó volt az egymás kurv@anyázása.

    ha azt mondod, pokolba az ingyenélőkkel, a törvény teljes szigorával csapjon le rájuk, akkor az óhatatlanul az vonzza maga után, h a torrentoldalak üzemeltetők, az illegális sokszorosítók felnégyeltessenek. szerintem nem ezt érdemlik.

    Igazából ebben lehet, hogy lenne igazság, de akkor miért van az, hogy több csapat is az én véleményemet támasztja alá, amikor a "vérpistiket" (a.k.a. ingyenélők, vagy ahogy tetszik, nekem mindegy) a sárga föld alá lehordja, mondván, hogy ők nem azért dolgoznak, hogy a sok hülye ingyenélhessen, hanem hogy lehetőséget adjanak a kipróbálásra, és "ha tetszik, akkor vedd meg, mert mi is megtettük"?
    Szóval itt én némi inkonziszteniát vélek felfedezni a szolgáltatók és a kuncsaftjaik között. Legalábbis ami egy részüket illeti. Nem mellesleg szerintem domináns részt.

    irritáló, h ugyanaz a pár ember, hány millió ember fölé helyezve magát kriminalizál, miközben nem jobb másoknál.

    Az a helyzet, hogy szerintem az "ingyenélésnek" sem moráis alapja, sem erkölcsileg értelmezhető mentelme nincsen. A probléma az, hogy szerintem te nem igazán értetted meg, hogy kiket is basztatok, de lehet, hogy ez nem a te hibád. Lényegtelen is. Az ingyenélést én nem jogi, hanem emberi oldalról ítélem el, és semmi, de semmi köze a PP bekerüléséhez stb.

    a warez az warez. azzal, h letorrentezed egy trackerről a sorozatod, ami egy top ftp-ről került oda, ugyanúgy részese vagy.

    Ha már elfelejtjük azt, hogy jogilag mi mérvadó, akkor érdemes lenne azt végiggondolni, hogy a kiadók sírása (tehát: mínusz bevétel) hogyan feleltethető meg mondjuk arra, hogy én megnézek egy Magyarisztánban nem adott és forgalmazott, egy MÉG sehol nem forgalmazott, illetve egy soha sehol nem foralmazott sorozatot (utóbbira jó példa a Top Gear), amit ugyebár utólag megveszek, ha tetszik (ha meg nem, akkor nem nézem 2-3 résznél tovább, ez elég evidens). Ugyebár így van nekem meg BSG, Firefly, B5, House és még egy pár (természetesen külföldről, itthon gyak. semmit nem veszek).
    Tehát ha úgy nézzük, ebben az esetben pont, hogy előnyös a te "szkénéid" tevékenysége, mert (ha az én példámat nézzük, akkor) plusz bevételhez juttatják a kiadókat, forgalmazókat.
    Ellenben az szerintem nem vitatéma, hogy ez egy relatíve különleges eset, és nem különösebben tudod ráhúzni játékszoftverekre, programokra, Windows-ra, akármire. Utóbbit én még ártalmasnak is találom, mert gyakran visszafogják az alternatívák terjedését.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák