Új hozzászólás Aktív témák

  • _Toka_

    senior tag

    válasz Csakénvagyok #50 üzenetére

    Ennél a hírnél azért merész dolog azt várni, hogy ne politizáljunk... ;)

  • Penge_4

    veterán

    válasz dabadab #48 üzenetére

    semmikeppen sem kepzelheto el, hogy mindenfele uzleti csoportok lobbizasa folytan elment olyan iranyba, ami tarsadalmilag karos?...

    De igen. És ezen nem sokat fog tudni változtatni egy párt, mert egy kiadó sem fog lemondani az extra profitról, ami eddig "megillette őket". És hiába látják be a többiek, hogy igazuk van, ha korruptak és egyöntetűen megvétózzák a kalózpárt törvényjavaslatait.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz FTeR #42 üzenetére

    Itt a fórumon igen.

    Ha a barátnőm öccsének a kollégista nőjét kérdezem, akkor azt mondja, hogy "hát mert ott ülünk a csajokkal, és megnézzük". Ha erre kötném az ebet a karóhoz, és faggatnám, akkor bambulna rám értetlenül, és talán kinyögné, hogy ruhára, piára és cigire kell a pénz, mert azt nem lehet letölteni, ezt meg igen.
    De nem fog nekemállni azzal, hogy a gonosz kapitalista lób_szó kiadók meg a büdösg_ci multik és a rohadék jogvédők, meg a tudás és a szórakozás mindenkié és egyébként is viva la resistance... :)

    Szerinted ki inkább az átlagember: akinek erről véleménye van, vagy akinek nincsen, csak él a lehetőséggel?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Lenry

    félisten

    válasz erdoke #44 üzenetére

    :C :R

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz Csakénvagyok #50 üzenetére

    Biztos lesz, aki itt akarja levezetni a tegnapi választás után lett bánatát/örömét/stb. a politikai erőkkel kapcsolatban. :N

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • qwertly

    addikt

    válasz FTeR #35 üzenetére

    Lehet az utolsó szavakban mondottad meg a lényeget ;),meg egyébként is egyszerűbb és gyorsabb lewarezolni, mint végigmenni a vásárláson .Amíg kialakul az új rendszer addig nagyon sok csoportnak fog fájni :DDD ,de kifogja kényszeríteni a változást,hogy patetikusan írjam az élet.

  • FTeR

    addikt

    válasz bambano #43 üzenetére

    nem abból kell kiindulni, h egy kiadónál pár arc meggazdakszik. azt kell látni, h kezdeti időben sok pénzt kell pumpálni egy produkcióba és kevés sikertörténet mellett rengetek próbálkozás bukik meg. a kiadó nem egy élősködő. a legtöbb kezdő művésznek az az álma, h egy kiadó felkarolja, mert különben esélytelen.
    ráadásul kis hazánkban az állami terhek sokkal nagyob sarcot vesznek ki, mint a kiadói haszon.

    félreértés ne essék. a kiadó nem jótékonysági szervezet. egyszerű érdek szimbiózis.

    #49
    tipikus megmagyarázó vagy. egyrészt van ingyenes próbaváltozat, trailernek nevezik angolszászék. sőt, ott a mozi, ahol egy ~ezresért bárki megnézheti az egészet. másrészt, akkor érne vmit az érvelés, ha utána meg is vennék.

    [ Szerkesztve ]

  • FTeR

    addikt

    válasz Morden24 #53 üzenetére

    az, h másra hajlandó költeni, de erre nem, ugyanúgy megmagyarazás.

    #56
    senki nem vitatja, h eltulajdonítani egyszerűbb, mint "megdolgozni" érte....

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Alchemist #49 üzenetére

    A (fizetős) szoftvereknél legalább van próbaváltozat, viszont a filmek, zenék esetében többnyire nincs

    Zenék esetében ott a koncert és a rádió, teljes értékű "kipróbálást" kapsz.

    Filmeknél nincsen, és ez van, ezt kell szeretni.
    Érdekes, és jót röhögök, hogy a filmeket előszedik, de a könyveknél, színházi előadásoknál (ahol szintén nincsen lehetőség "kipróbálni a demót") bezzeg nem ágálnak, mert az ágáló réteg ezeket alig veszi igénybe, szóval leszarja.
    Egy filmnél (és egy könyvnél, illetve színpadi darabnál is) ezekre tudsz hagyatkozni: a készítésben részt vevők és a kritikusok által megformált vélemény.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz FTeR #27 üzenetére

    Valaminek történnie kell, mert a jelenleg alkalmazott szerzői jogi törvények, és az Internet nem fér meg egymás mellett.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • dabadab

    titán

    válasz FTeR #57 üzenetére

    Ideznek: "tipikus megmagyarázó vagy."

    Inkabb mondd el nekunk, hogy hogyan szolgalja a tarsadalom erdekeit az a jelenlegi EU-s inditvany, miszerint a hangfelvetelek szerzoi jogi vedelmet 50 evrol 70-re (sot, az eredeti elkepzeles szerint 95-re) emelnek. Mert szerintem sehogy.

    DRM is theft

  • Morden24

    nagyúr

    válasz FTeR #58 üzenetére

    Félreértesz: pont az a lényeg, hogy az átlag nem magyaráz meg.

    Az "magyaráz meg", aki meg akarja értetni/el akarja fogadtatni az álláspontját. Ezeknek az embereknek nincsen álláspontjuk, ergo nem akarnak veled semmit megértetni, így nem is magyaráznak meg semmit.

    "Miért töltesz le?" -> "Miért, mindenki letölt, nem?"
    Ennyi... és általában pont akkor néznek rád bután, frusztráltan vagy lenézően, ha valami véleményalkotásra akarod kényszeríteni őket.

    Akikről te beszélsz, az a nagyhangú kisebbség, nem a néma tömeg.

    Sectumsempra - For Enemies

  • perempe

    addikt

    válasz dabadab #61 üzenetére

    Lobbiérdekek, esetleg az újak felemelik majd a szavukat e kérdésekben.

    * Brahms: 4. szimfónia *

  • Alchemist

    addikt

    válasz FTeR #57 üzenetére

    #57
    "van ingyenes próbaváltozat, trailernek nevezik angolszászék"

    hahaha... ez olyan, mintha egy szoftver használhatóságát néhány ablaklementésből kellene eldöntened.
    Bármilyen szar 90.. 180 perces filmből össze lehet vágni egy jó 1-2 perces trailert!

    "sőt, ott a mozi, ahol egy ~ezresért bárki megnézheti az egészet."

    Sok kis ezres sokra megy... ráadásul nem lehet beszólni a mozigépésznek, hogy tekerjen már egy kicsit bele, mert eddig nagyon szar volt. :) és ha 20 perc után felállsz, a pénzedet persze nem kapod vissza. Ráadásul az is kidobott idő és pénz, hogy egyáltalán elutaztál a moziig.

    "másrészt, akkor érne vmit az érvelés, ha utána meg is vennék."

    Megveszik... csak hát kevesebben, mert megtanultak élni a válogatás lehetőségével.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • FTeR

    addikt

    válasz Alchemist #64 üzenetére

    előfordult már, h tetszett* a lewarezolt film (esetleg többször is megnézted) és utána elsétáltál a boltba és megvetted dvd-n?

    * nem kedvenc film, szimplán jól szórakoztál rajta.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #59 üzenetére

    Filmeknél nincsen, és ez van, ezt kell szeretni.

    Ezzel az erővel akkor filmeknél meg ott a TV. Kb annyira "minőségi" az is, mint amit ma rádiónak nevezünk, vagyis 1 óra szövegelés és két szám, aztán megint 1 óra szövegelés. :D

    de a könyveknél, színházi előadásoknál (ahol szintén nincsen lehetőség "kipróbálni a demót") bezzeg nem ágálnak, mert az ágáló réteg ezeket alig veszi igénybe, szóval leszarja.

    Könyveknél ott a könyvtár, ahol jelképes összegért, sok helyen még akár ingyen is beülsz és annyi könyvet olvasol, amennyit akarsz. Különben meg ne hidd azt, hogy e-book-okat nem warezolnak.

    "Miért töltesz le?" -> "Miért, mindenki letölt, nem?"
    Ennyi... és általában pont akkor néznek rád bután, frusztráltan vagy lenézően, ha valami véleményalkotásra akarod kényszeríteni őket.

    Azért ennek a pár embernek a véleményét ne akard levetíteni egy országnyi lakosra. Különben meg nem azért "magyarázzák meg", mert rád akarják erőltetni, hanem azért, hogy fogd fel: az éremnek két oldala van. Én se foglalkozok már vele, mert hiába mond az ember bármit, úgyis az lesz a vége, hogy "de jogilag bűn", aztán meg még a végén valamelyik házigazda minket vág ki, mert mi képviseljük a "sötét oldalt". Úgy meg nem lehet érdemi vitát folytatni, ha az egyik oldalnak meg van kötve a keze, a másik meg nem tud felülemelkedni a jogi passzusokon. :(

  • FTeR

    addikt

    válasz Morden24 #62 üzenetére

    sztem lényegtelen dolgon lovagolsz. ha az IQ-ja 60 fölött van, akkor már felfogja, h nem legálisan veszi. hbo dekódert is szokás (volt?) warezolni.
    az, h marhára nem érdekli és meg sem fogják büntetni (főleg mivel kis hazánkban a letöltés legális cserébe a sokatvitatott matricákért*).

    *hol van abban az igazság, h én aki sok adatot archiválok fizetem a szórakozását a sok léhűtőnek? szegények, szociális szórakoztatási segélyre szorulnak.

  • Timyyy

    őstag

    Ez mind szép és jó hogy bejutottak, de 1 fővel nemtudom mire mennek, valószínűleg leginkább semmire. :(

  • Alchemist

    addikt

    válasz Morden24 #59 üzenetére

    #59 "Zenék esetében ott a koncert és a rádió, teljes értékű "kipróbálást" kapsz."

    Ez vagy van, vagy nincs... és egyik sem az igazi belehallgatásról szól.

    "Filmeknél nincsen, és ez van, ezt kell szeretni."

    ...vagy kikényszeríteni a változást.

    "Érdekes, és jót röhögök, hogy a filmeket előszedik, de a könyveknél,"

    Könyvesboltban (és sokszor az Amazonon is) nyugodtan beleolvashatok.

    "színházi előadásoknál (ahol szintén nincsen lehetőség "kipróbálni a demót") bezzeg nem ágálnak, mert az ágáló réteg ezeket alig veszi igénybe, szóval leszarja."

    Viszont Budapesten sok évtizede volt egy olyan zeneértő közönség, amelyik operában, koncerten világsztárokat is kifütyült, ha azok nem a képességeiknek megfelelő előadást produkáltak...

    "Egy filmnél (és egy könyvnél, illetve színpadi darabnál is) ezekre tudsz hagyatkozni: a készítésben részt vevők és a kritikusok által megformált vélemény."

    Ajjaj... talán annyiban is változik a világ, hogy ma ez már kevés.
    De belátom, hogy még az új, kölcsönösen elfogadható modell sem alakult ki.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #66 üzenetére

    Ezzel az erővel akkor filmeknél meg ott a TV.

    Általában a rádiónál nem kell a koncert után két évet várni, hogy leadják egy magyar kertévén. Bár abban igazad van, hogy színvonalasabb csatornák (vagy akár netes streaming) esetében ez már valóban lehet megoldás.

    Kb annyira "minőségi" az is, mint amit ma rádiónak nevezünk, vagyis 1 óra szövegelés és két szám, aztán megint 1 óra szövegelés.

    Nyilvánvalóan rossz rádiókat hallgatsz.

    Könyveknél ott a könyvtár, ahol jelképes összegért, sok helyen még akár ingyen is beülsz és annyi könyvet olvasol, amennyit akarsz. Különben meg ne hidd azt, hogy e-book-okat nem warezolnak.

    Nem hiszem, de nem látom a tömegeket, ahogy nyáladzanak, mert nem jelent meg Szepes Mária Vörös Oroszlánja a bitumen.hu-n, ellenben ha nem jön ki a Félvér Herceg plusz felirat, akkor kezdetét veszi a világvége.
    A könyvtár amúgy egy korlátozott és egyáltalán nem feltétlenül ingyenes alternatíva, de az érdekessége megállapításodnak az, ami egyébként a realitás, és én is szoktam érvelni vele: még ha van is alternatíva, akkor is inkább az ingyenélés megy, mert utóbbi az "ultimate fogyasztási lehetőség".

    Azért ennek a pár embernek a véleményét ne akard levetíteni egy országnyi lakosra.

    Gondolom szokásosan kötözködni akarsz, mert a megmagyarázásnál nem írtam erőltetést. Azt arra írtam, hogy egy, a warezolást elvi síkon leszaró, de a lehetőséget használó embernek nincsen véleménye, és max. akkor izzad ki magából valami magyarázat- vagy indoklásszerűséget, ha kierőlteted belőle.

    [OFF]Úgy meg nem lehet érdemi vitát folytatni, ha az egyik oldalnak meg van kötve a keze, a másik meg nem tud felülemelkedni a jogi passzusokon.

    Elég nehéz valakivel jogi passzusokról vitatkozni, aki teljesen inkompetens a témában, mert pl. azt sem tudja, hogy kb. mik a jogi passzusok. Veled sem azért szokták abbahagyni a vitázást, mert kiszórnak a topikból a moderátorok, hanem mert megunják azt, hogy olyannal folytassák, aki a saját érveire érkező, de némi háttértudást is igénylő ellenérveket képtelen helyén és értelem szerint kezelni, éppen ezért csak bedob valami klasszikus klisét az elnyomott forradalmár kisokosából, hogy mártíromságot imitáljon relatíve silány minőségben.[/OFF]

    Sectumsempra - For Enemies

  • bambano

    titán

    válasz FTeR #67 üzenetére

    "*hol van abban az igazság, h én aki sok adatot archiválok fizetem a szórakozását a sok léhűtőnek? szegények, szociális szórakoztatási segélyre szorulnak.": sehol. én is kérdezek egyet:
    hol van abban az igazság, hogy a befizetett összegek elosztásának semmi köze az igénybe vett szerzői jogi dolgokhoz?

    Viszont most talán lesz valaki, aki ezeket a dolgokat elmondja a parlamentben. Eddig ez senkinek nem volt érdeke.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Alchemist

    addikt

    válasz FTeR #65 üzenetére

    Igen, többször is megvettem már ilyet DVD-n... de szerencsére jópárat se moziban, se DVD-n nem vettem meg... és a probléma másik oldala, hogy "ha egyáltalán lehetett kapni"... rengeteg régi film, vagy művészfilm, rétegfilm van (vagy éppen Mo.-on nem is ismerik, soha ki nem adták), amit csak letöltésből lehet megszerezni... ha egyáltalán lehet és olyan minőségben, amilyenben.
    Szerintem az ilyen anyagok viszonylag olcsó (fizetős), de minőségi, nem rippelt formátumú letöltésére nemzetközi szinten is lenne komoly igény.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • dabadab

    titán

    válasz FTeR #67 üzenetére

    "hol van abban az igazság, h én aki sok adatot archiválok fizetem a szórakozását a sok léhűtőnek?"

    Nem tudom, hogy mennyire vigasztal, de ez nincs igy (mar felteve, hogy a "sok lehuto" alatt nem Brodyt es tsait erted) - ugyanis a matricak utan befolyo penz meg egesz veletlenul sem jut olyanokhoz, akiknek az alkotasait torrentezik.

    DRM is theft

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Alchemist #69 üzenetére

    Ez vagy van, vagy nincs... és egyik sem az igazi belehallgatásról szól.

    Akkor elmész egy normális zeneboltba (ja, hogy itthon alig van), és ott belehallgathatsz. Mi neked az igazi belehallgatás amúgy? Mármint úgy értem, öntsd konkrét szavakba az igényeidet.

    ...vagy kikényszeríteni a változást.

    Ami azt jelenti, hogy nézd meg ingyen, aztán legyen a jóindulatodra bízva, hogy fizetsz-e utólag? Ez egy hülyeség. Majd biztos mások lelkiismeretére fogja valaki a megélhetését bízni.
    Amúgy erre a legjobb megoldás a fizetős, időkorlátozott internetes "téka" lenne.

    Könyvesboltban (és sokszor az Amazonon is) nyugodtan beleolvashatok.

    Aha, kíváncsi vagyok, hogy a beleolvasás a képeskönyv kivételével mit ér. Ha a könyvesboltban leállsz kiolvasni a fél könyvet, rád fognak szólni.
    Amúgy ha megnézel filmekről műsorokat, olvasol újságot (internetes magazint, hogy mondjuk azért ne kelljen fizetni többezret havonta), akkor azzal jóval többet fogsz tudni, mint egy nyamvadt trailer-ből: bőven eleget ahhoz, hogy érdekel-e, vagy nem.

    Viszont Budapesten sok évtizede volt egy olyan zeneértő közönség, amelyik operában, koncerten világsztárokat is kifütyült, ha azok nem a képességeiknek megfelelő előadást produkáltak...

    De ők is bementek valahogy az előadásra, tehát fizettek, nem igaz?

    Ajjaj... talán annyiban is változik a világ, hogy ma ez már kevés.

    Nekem egy rendező és az általa rendezett filmek a legtöbbször eleget mondanak. Meg mondjuk kialakult ízléssel rendelkezem, és el tudom dönteni, hogy a százhuszadik Adam Sandler-vígjáték nem érdekel, az új Harry Potter meg igen.
    Persze ez lehet, hogy nem mindenkitől elvárható, mármint a kialakult ízlés. Ez persze nem jelenti azt, hogy X filmből néha nem szívok be egy nagyon szart, de én ezt nem katasztrófaként élem meg.

    De belátom, hogy még az új, kölcsönösen elfogadható modell sem alakult ki.

    Olyan nem is fog sohasem, ahol egyik félnek sem kell kompromisszumokat kötnie.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Alchemist

    addikt

    válasz Timyyy #68 üzenetére

    Már az sem kevés, hogy a bejutás hírére rámozdult a nemzetközi média... lehet rajta szélesebb körben csámcsogni, hogy "immár nemcsak fekete USA elnök van, hanem a letöltőknek is van képviselőjük az EU parlamentben"... micsoda időket élünk! :D
    Hát ha még látványosan dolgozni, akciózni is fognak a képviselő urak!
    :D

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • _Toka_

    senior tag

    válasz Timyyy #68 üzenetére

    Érdekes a gondolkodásmódod. Talán más megvilágításba helyezi a dolgot az, ha belegondolsz, kormánypártunk jelenleg majd pontosan 4x akkora befolyást tud gyakorolni az EU dolgaira, mint ők... Ez van!

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #73 üzenetére

    Szerintem léhűtő alatt a jogvédő hivatalokat értette.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dabadab

    titán

    válasz _Toka_ #76 üzenetére

    Nem igazan helyezi mas megvilagitasba, csak talan meg jobban kihangsulyozza, hogy a PP mennyire keves befolyassal bir.
    Ez a mostani valasztas direkt praktikus kovetkezmenyek teren tul sokat nem hozott, viszont megmutatta, hogy egyreszt a (sved) tarsadalmat erdeklik a PP altal feszegetett problemak, masreszt meg kozben erosodnek mas orszagokban is a hasonlo mozgalmak (peldaul a nemet kalozpart, ami most 0,9%-ot gyujtott).

    DRM is theft

  • dark100

    aktív tag

    válasz FTeR #4 üzenetére

    Miert kell fikazni oket? Kicsit fura ez a beszolas, te kinek dolgozol? Egyebkent meg nalunk mar nincs ket nagy part.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • _Toka_

    senior tag

    válasz dabadab #78 üzenetére

    Pont azt mutatja ez az egész, ami látszik a történésekből. Van egy komoly, megoldatlan problémakör, amellyel foglalkozni kel! Az internet maholnap technológiailag eljut odáig, hogy egy-egy kattintásra másodpercek alatt komoly tartalmak tudnak megjelenni a világ ellentétes pontjaiban ülő felhasználók előtt. Jogilag azonban a lehető legkülönfélébben vannak/nincsenek szabályozva ugyanazok a folyamatok. Megérett ez a problémakör a megoldásra. Folgalkozni kell vele. Lesz rá mód...

  • lewisfm

    aktív tag

    válasz Penge_4 #12 üzenetére

    A gyógyszeripari szabadalomvédelemnek két oldala van: az egyik, hogy megvédik a drága pénzen kifejlesztett készítmények készítésének, terjesztésének, stb. jogait, a másik, hogy emberek sokasága hal meg, mert nem jut hozzá a gyógyszerekhez. Kérdem én: ha megvan a gyógyszer, mi a fontosabb: a profit, vagy az élet, mondjuk egy hatásos rákgyógyszer esetén.

    Viszont elképzelésem sincs, hogy miként lehet feloldani ezt az érdekellentétet. Most ugyanis az van, hogy az élhet egészségesen, akinek van rá pénze.

    Pedig ott van az egészséghez való jog.

    Na amelyik politikus ezt megoldja, azt mindenki becsülni fogja.

  • _Toka_

    senior tag

    válasz lewisfm #81 üzenetére

    Kérdem én: ha megvan a gyógyszer, mi a fontosabb: a profit, vagy az élet, mondjuk egy hatásos rákgyógyszer esetén.
    Hát, ne gondold, hogy a politikának erre olyan egyértelmű a válasza! :( Persze bevallani sose fogja...

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #70 üzenetére

    Nyilvánvalóan rossz rádiókat hallgatsz.

    Ha az FM rádiókra gondolsz ne Pestből indulj ki, ahol van kapásból 15-20 rádió.

    mert pl. azt sem tudja, hogy kb. mik a jogi passzusok.

    És? Nem kell ahhoz fújnom a BTK-t, hogy megalkossam a saját véleményemet, miszerint bűnnek van feltüntetve, amúgy szvsz lehúzás és a kiadók élősködése. Ugyanúgy a fajelméletet és a Mein Kampf-ot sem kell kívülről fújnod, hogy kívülállóként megalkosd a saját véleményedet Hitlerről. Én is hasonlóan vagyok a jogvédőkkel. Nem érdekelnek a hülye jogi magyarázatok, a realitáshoz nincs szükség jogra.

    bedob valami klasszikus klisét az elnyomott forradalmár kisokosából, hogy mártíromságot imitáljon relatíve silány minőségben.

    Van még a wareznek max 10 éve, utána már elterjed a cloud computing otthoni körökben is, ha addigra nem zárkózik fel a magyar gazdaság, akkor nagyon be lesz b.va, ha igen, akkor bólogató birkák módjára használjuk majd a legális MS termékeket és warezra egyszerűen nem lesz lehetőség, mert olyan digitális gondolatrendőrség lesz, hogy öröm lesz nézni...

    A forradalmár ideológia meg nem tudom hogy jön ide. A warezolók azt csinálják kicsiben, amit a multik nagyban. Efelett szemet lehet húnyni az egyik oldalról, de attól még tény marad. Ezt még moonman is beismerte, hogy az *MS-t nem érdekli, hogy xy itt Magyarországon ki tudja-e fizetni a Windowst. Akkor xy-t miért érdekelje, hogy az *MS-t "hivatalosan" megkárosítja?

    * ide bármilyen magas jövedelemmel rendelkező szoftvercéget, filmstúdiót vagy zenekart behelyettesíthetsz. Abban meg ugye egyetértünk, hogy általában nem K. Pista feltörekvő, szabadúszó szoftverfejlesztő termékeit warezolják, hanem olyan népszerű cégekét, mint MS, Adobe, Ahead...stb Meg filmek esetében sem kezdő amatőr filmrendezők filmjei döntik a csúcsot, hanem az általad is említett Harry Potter szintűek, ahol a stúdió sem fog éhenhalni. Innentől pedig az erkölcsi kérdésnek csak a warezoló szempontjából van helye, a jogi része meg értelmetlen.

    Ami azt jelenti, hogy nézd meg ingyen, aztán legyen a jóindulatodra bízva, hogy fizetsz-e utólag?

    Biteket nekem ne akarjon már senki fizikális termékként eladni, mert akkor a végén még én is beállok vonatkerékpumpálónak. :((
    Aki nem akar vagy nem tud, az nem fog fizetni. Aki akar az meg megveszi. Ilyen egyszerű. Előbbi csoport nem fog hasznot termelni a jogvédőknek, ha vért pisálnak, akkor sem, mert inkább külföldről rendeli az adathordozókat is. Hozhatnak bármilyen kemény törvényeket, akkor is megtalálják a módját. Már csak azért is.

    Amúgy erre a legjobb megoldás a fizetős, időkorlátozott internetes "téka" lenne.

    Az időkorlátozás tényleg jó lenne, ezzel ismét bebizonyítva, hogy a sok warezoló több száz gigát tölt le. Mivelhogy x idő alatt a sávszélesség függvényében értelemszerű, hogy tölteni fog vinyókapacitásig, ha már szorítja az idő.

  • Penge_4

    veterán

    válasz lewisfm #81 üzenetére

    Ez érdekes kérdés, de azok után, hogy az Aspirin gyógyszergyár AIDS-szel fertőzött gyógyszert dobott piacra külföldön, vagy az USA-ból nem jött vissza a tesztelésre küldött gyógyszer, ami véglegesen meggyógyítja a cukorbetegséget én már a politikai erőkben nem bízom. Azzal kapcsolatban nem nyitnék vitát, hogy korrektek, vagy sem, de ha korrektek, akkor elnyomják őket, ha korrumpálhatóak, akkor pedig korrumpálva lesznek. Túl nagy érdekek mozognak a gyógyszeriparban ahhoz, hogy egy semmiből jövő párt itt rendet tudjon tenni.

    egy hatásos rákgyógyszer esetén.

    A rák egy sejtburjánzás, ami abból alakul ki, amit megeszel, belélegzel...stb. Az elitnek megvan a zsé a biolégkörre és a bioélelmiszerre (bio alatt nem a Norbi update-et értem, hanem ami tényleg az), innentől a többi ember pedig járulékos veszteség.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #83 üzenetére

    Ha az FM rádiókra gondolsz ne Pestből indulj ki, ahol van kapásból 15-20 rádió.

    Elsősorban netes rádiókra gondoltam. Egyébként az nem indok a warezra, hogy a tápiószecsőpusztai dídzséj szar zenéket játszik és sokat pofázik.

    Ugyanúgy a fajelméletet és a Mein Kampf-ot sem kell kívülről fújnod, hogy kívülállóként megalkosd a saját véleményedet Hitlerről.

    De ahhoz igen, hogy a fajelméletről vagy a Mein Kampf-ról vitatkozz. És te általában ezt csinálod.

    Én is hasonlóan vagyok a jogvédőkkel. Nem érdekelnek a hülye jogi magyarázatok, a realitáshoz nincs szükség jogra.

    Tehát semmit nem tudsz arról a problémának a gyökeréről, amit meg óhajtasz oldani/oldatni. Hát ezért tényleg ne csodálkozz, ha megkapod a dilettáns jelzőt.

    Biteket nekem ne akarjon már senki fizikális termékként eladni

    Oké, akkor egy tanárt sem kéne megfizetni, aki a tudást adja át, vagy egy pszichológust, vagy bárkit, aki nem krumplit meg téglát ad a kezedbe.

    Előbbi csoport nem fog hasznot termelni a jogvédőknek, ha vért pisálnak, akkor sem

    Valamit nem értesz meg: mivel a legtöbb emberkenk nem lelkiismereti vagy elvi, hanem lehetőségbeli kérdés a warez, akkor 1. mi gátolja meg a fizetőképes embert, hogy inkább warezoljon 2. miért kéne nekem azért fizetnem, amiért te nem fizetsz, azaz inkább miért ne kéne azért fizetned neked, amiért nekem kell? Nekem sem járnak ingyen azok a szolgáltatások, amiket a nálam többet keresők meg tudnak fizetni. Szóval akkor mi is van itt?

    Mivelhogy x idő alatt a sávszélesség függvényében értelemszerű, hogy tölteni fog vinyókapacitásig, ha már szorítja az idő.

    És, ki nem szarja le, ha már kifizette a szolgáltatást? Most is ez van, egy gyors szimmetrikus nettel torrentről is többet tud lehúzni az, mint aki az 500 forintos csomaggal csordogáltatja az adatot fel és le, tehát egyenlőség ott sincsen, mint ahogyan sehol sincsen.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Alchemist

    addikt

    válasz Morden24 #74 üzenetére

    "Akkor elmész egy normális zeneboltba (ja, hogy itthon alig van), és ott belehallgathatsz."

    Na igen... ilyen zeneboltot keresni, elmenni... belehallgatni (ez rendben van)... és persze csalódottan reklamálni, hogy ez meg ez meg ez hol van, miért nem kapható...?

    "Amúgy erre a legjobb megoldás a fizetős, időkorlátozott internetes "téka" lenne."

    Bizony, ez egész jó lenne... de ne kelljen minden egyes korlátozott belehallgatásért külön fizetni, csak a klubtagságért vagy a teljes letöltésért.

    "Ha a könyvesboltban leállsz kiolvasni a fél könyvet, rád fognak szólni."

    Soha senki nem szólt még azért, mert 10-15 percig lapozgattam egy könyvet (jórészt persze ismeretterjesztő- vagy szakkönyvet).

    "Amúgy ha megnézel filmekről műsorokat, olvasol újságot (internetes magazint, hogy mondjuk azért ne kelljen fizetni többezret havonta), akkor azzal jóval többet fogsz tudni, mint egy nyamvadt trailer-ből: bőven eleget ahhoz, hogy érdekel-e, vagy nem."

    Egyrészt ezek is egyfajta szemléletet képviselnek... másrészt éppen az a gond, hogy a letöltős filmek nagyobb része nem új hollywood-i premier, hanem régi vagy rétegfilm... rendben, ott van az imdb... de az is eléggé szűkszavú, tényszerű.

    "De ők is bementek valahogy az előadásra, tehát fizettek, nem igaz?"

    Persze... de nem a fizetés-nem fizetés az alapvető probléma, hanem hogy a t. szellemi termék forgalmazók meglehetősen egyoldalú pénzszivattyúként kezelik a termékeik eladását... eszi-nem eszi, nem kap mást... minden, ami ebben megmozgatja az állóvizet, jó hatású lehet egy fogyasztói szemmel nézve konstruktívabb modell működtetéséhez.
    Lehet, hogy ebben (letöltések) most túlzások mennek... de szerintem szüksége van a forgalmazói oldanak (és persze mindkettőnek :) ) egy "kijózanító pofonra", hogy rugalmasabban álljanak a kérdéshez.

    Beszélgettem egyszer egy (igazi, konzervatív WASP) amcsi üzletemberrel, aki igen sokszor emlegette az "intellectual property" kifejezést... nem bírtam ki és belekötöttem:
    "Hiszel Istenben?"
    "Természetesen!" - válaszolta.
    "Nem gondolod-e, hogy akkor vagyunk-e hitelesek és alázatosak, ha azt mondjuk, hogy minden valódi szellemi tulajdon Istené... mi, a teremtményei csak jogosult felhasználók vagyunk az Ő kegyelméből?"
    :D

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • CsíkosMókus

    aktív tag

    válasz Penge_4 #84 üzenetére

    Ezeket az épületes dolgokat melyik hírportálon tetted magadévá?
    éces gyóccer, meg eltűnik az anti-cukorbetegség gyógyszer nyomtalanul, jaj..

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Alchemist #86 üzenetére

    másrészt éppen az a gond, hogy a letöltős filmek nagyobb része nem új hollywood-i premier, hanem régi vagy rétegfilm...

    Te most azzal akarsz megetetni, hogy az Eraserhead-et többen töltik, mint a Terminator: Salvation-t, vagy hogy az Alkimista és a Szűz keresettebb a magyar torrenteken, mint a Valami Amerika 2?

    Soha senki nem szólt még azért, mert 10-15 percig lapozgattam egy könyvet

    Korrekt, de én 10-15 perc alatt annak ellenére nem tudok egy könyvről átfogó véleményt alkotni, hogy elég gyorsan olvasok. És persze most elsősorban nem szakirodalomra gondolok, ahogyan a filmek közül sem az ismeretterjeszőket warezolják legtöbben, vagy a szoftverek közül is kevesebb Windows szerver töltőidik le, mint vadiúj játék. :)

    Egyrészt ezek is egyfajta szemléletet képviselnek...

    Általában az ember olyan jellegű műsort vagy honlapot szokott keresni, ami legalább nagyjából megfelel az ő igényeinek, stílusának és elvárásainak.

    eszi-nem eszi, nem kap mást...

    Na most nézd, egy film, könyv, akármi megítélése szubjektív, ergo nem lehet kilóra mérni. Én írok egy verseskötetet, kínálom 1000 forintért. Megveszi Józsi, szerinte kurvajó, istenes költő vagyok. A haverja, Béci beleolvas, szerinte meg szar. Na akkor most hogyan akarsz objektívan értékelni?
    Vagy ugye kedvenc példám: szerintem a Penge című filmek kukába való celluloidszemetek egytől egyig, van, aki meg fizetne érte, mert szereti. Akkor most az én véleményem miatt kerüljön nulla pénzbe az említett produkció, vagy inkább csak pofa be, és én nem veszem meg, mert nem kell, más meg igen, mert kell neki?

    de szerintem szüksége van a forgalmazói oldanak (és persze mindkettőnek ) egy "kijózanító pofonra", hogy rugalmasabban álljanak a kérdéshez.

    Egyetértek 100%-osan. Ezzel együtt a warezos kommunának is kell ugyanez a pofon, hogy rájöjjenek, hogy ingyenélés nem lesz örökké.

    Nem gondolod-e, hogy akkor vagyunk-e hitelesek és alázatosak, ha azt mondjuk, hogy minden valódi szellemi tulajdon Istené... mi, a teremtményei csak jogosult felhasználók vagyunk az Ő kegyelméből?

    Ha már ezt az irányt kéne járni (bár szerintem ez elég elb_szott irányvonal), akkor az állítólagos Isten azért adott nekünk agyat, kreativitást és jellemet, hogy használjuk, szóval max. Goethe megszületéséért övé az érdem, a Faust már megy a germán számlájára.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #74 üzenetére

    Maga az értékesítési gyakorlat is elavult manapság.
    Ha zenét akarok pl, és bemegyek a zeneboltba, de ami nekem kell az:
    a) 2 évnél régebbi, nem aranylemez
    b) nem amerikai, és nem is magyar előadótól származik
    c) nem valamely nagy kiadó agyonreklámozott sztárocskájának albuma
    akkor egyszerűen NINCS.
    Az interneten viszont lehet hogy van. Persze esetleg irreálisan magad összegekért meg is rendelhetem a neten, aztán hetekig várhatok rá, és talán nem is tetszik.

    Filmeknél ugyanaz:
    a) nem amerikai
    b) nem a legújabb "szupermozi"

    Tehát vagy régi, vagy más népektől származik akik nem tartoznak a nagy usa fennhatósága alá..:), esetleg rétegfilmek, vagy csak egyszerűen nem áll mögöttük egy óriáskiadó, akkor megintcsak NINCS.

    Nekem vannak olyan kedvenceim, amiket még file cserélőkön is csak elvétve lehet megtalálni, de olyanok is, amik ugyan eléggé újak (2008) de nálunk még csak nem is hallott róluk senki, és nagy valószínűség szerint nem is fog. Ha nem lenne az internet, nem lenne választék sem, én sem ismerhetném ezeket. Hát bűnös vagyok én? Miért is? Mert le...om a legújabb "szuperprodukciókat"? Mert megszerzem máshonnan azt ami nálunk hagyományos úton beszerezhetetlen?
    Akkor mindenki csak azt kaphatná meg, amit épp el akarnak neki adni...

    A file cserélő, az internet a kultúra szabad áramlását teszi lehetővé, és a jogszabályoknak követni kellene a technológiát, nem harcolni ellene. A televízió ellen is lázadoztak annó, mondván hogy megöli a mozit. Aztán a vhs, illetve magnó kazetták ellen. Volt értelme? Nem. Ahogy most is vesztes csatát vívnak, mert az internetet nem lehet elnyomni, "lekapcsolni", megölni. Ha egy file cserélőnek vége, 20 másik lesz helyette egy pár napon belül.

    Mellesleg. warez régen is volt, filmeket és zenéket is másoltak, mégis ment tovább az élet.
    A kiadóknak most az fáj igazán, hogy a legutóbbi adathordozó technológiai váltásnál rengeteg pénzt be tudtak szedni a hagyományos módon is, ami manapság kezd olvadni. Tenni kéne ellene, de nem úgy hogy meg akarják állítani a fejlődést, hanem hogy utána mennek, és alkalmazkodnak. Ez így is lesz, csak még idő kell hozzá. Most a vergődés korszakát éljük. :D

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #89 üzenetére

    A file cserélő, az internet a kultúra szabad áramlását teszi lehetővé

    A mainstream warez a mainstream termékek áramlását teszi lehetővé - szerintem ezen nem kéne vitatkozni.

    Sectumsempra - For Enemies

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #90 üzenetére

    A mainstream warez a mainstream termékek áramlását teszi lehetővé - szerintem ezen nem kéne vitatkozni.

    Mivel terjed minden ami elérhető, így nyilván a vacak popcorn mozi, és a szintén vacak silicon popcicák ócska albumai is. De a neten legalább megtalálható a többi is, és nem csak ezek, a boltokkal ellentétben, ami nálunk abszolute az utóbbi max 24 hónapos időszak USA mozijaira, és zenéire van ráállítva... ez pedig nem biztos hogy mindenkinek megfelelő.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #91 üzenetére

    Az érvelésed akkor lenne releváns, ha csak azok warezolnának, akiknek ez "nem megfelelő", de még csak az sem igaz, hogy ők vannak többségben.
    Ergo amit írsz érthető és még igaz is, csak nem releváns, mivel még warezosként is piaci kisebbség vagy.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #85 üzenetére

    Elsősorban netes rádiókra gondoltam.

    Ismersz valami használhatót? Mióta a Last.fm fizetős lett az kiesett, a proxy nem megbízható meg szakadozik. :)

    De ahhoz igen, hogy a fajelméletről vagy a Mein Kampf-ról vitatkozz. És te általában ezt csinálod.

    Mikor vitáztam én a mélyrehatóan a szerzői jogról? Annyit mondtam, hogy ne élősködjenek és hogy a kulturális termékek mindenkié és alapból elítélem, hogy a művészetből pénzes iparág vált, mert nézd meg mi lett belőle.
    A szoftverekkel kapcsolatban pedig már kifejtettem sokszor. Ha az MS nem játszik majd kettős játékot, hogy egyik oldalon "fúj warez", másikról "inkább a miénket lopjad, minthogy Linuxot használj", akkor én fogok neki a legjobban örülni, mert onnantól egyre több területen fog alternatívát szolgáltatni a Linux és megtörik az MS monopóliuma. Ezt érthető okokból ők sem akarják, így játszák a kettős játékot, én pedig szintén a saját érdekeimet nézem, avagy nekem melyik a jobb. Széllel szemben nem fogok hugyozni.

    Tehát semmit nem tudsz arról a problémának a gyökeréről, amit meg óhajtasz oldani/oldatni.

    Á, inkább hagyjuk, én nem futom le újra ugyanazokat a köröket. Elmondtam már az álláspontom, most megint következik a "hülye vagy a joghoz, dilettáns vagy" szöveg... A jog az Isten, meghajlok előtte alázattal, ó Uram! :R :W

    Oké, akkor egy tanárt sem kéne megfizetni, aki a tudást adja át

    De én ezt a tudást, amit megszereztem ingyen továbbadhatom. Sőt, a tankönyveimet is, vagy bármit.

    mi gátolja meg a fizetőképes embert, hogy inkább warezoljon

    Az erkölcs. Ha nincs olyanja, akkor az oktatást, a szülőket, a médiát vagy a társadalmat okolják érte, vagy talán a megélhetési warezolók tehetnek róla, hogy ha valakinek futná rá, akkor is lopja? Erre mondtam, hogy a kapitalizmus alappilléreit is feszegetik, avagy ezeket a warezolókat, akiknek telne rá, őket ugyanaz az elv mozgatja, mint szoftvercégeket vagy a jogvédőket: a profit. Ezért mondtam, hogy hibás a rendszer és a kapitalizmusban nincs igazság, minden viszonylagos.

    2. miért kéne nekem azért fizetnem, amiért te nem fizetsz?

    Azért, mert a cégek még több profitot akarnak és az "oszd meg és uralkodj" elv alapján elérik, hogy ők kimaradjanak a képből és a warezolók és a fizető vásárlók egymásnak ugorjanak. Azt kéne megértened, hogy egyetlen cég sem jótékonysági intézmény, bármi, amit tesz az mind a saját érdekeit szolgálja. Mindent a profitért csinál.

    tehát egyenlőség ott sincsen, mint ahogyan sehol sincsen.

    És ebből alakul ki ez a fajta szemléletmód.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz lewisfm #81 üzenetére

    Azert nem kell elfelejteni a dolog masik oldalat sem: egyreszt a szabadalmak altal biztositott profit osztonzi a gyogyszergyarakat arra, hogy egyaltalan kifejlesszenek uj gyogyszereket, masreszt a szabadalmak nem orok irokre szolnak, pont ezek biztositjak, hogy az adott gyogyszer formulaja ne ipari titokkent legyen bezarva egy pancelszekrenybe, hanem kozkinccse valhasson.

    Lehet kritizalni a rendszert (es mint minden evilagi dolgot, nyilvan jogosan is), de azt allitani alternativanak, hogy akkor majd az egbol fognak potyogni az uj gyogyszerek formulai - nem tul bolcs dolog.

    DRM is theft

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #92 üzenetére

    mivel még warezosként is piaci kisebbség vagy.

    Én nem tartom magam warez -osnak, legalábbis nincs közöm azokhoz akik 800gb játékot tartanak a gépükön, minden hónapban, csak hogy legyen...

    És még abban sem vagyok biztos hogy egyedül lennék a véleményemmel...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #93 üzenetére

    Ismersz valami használhatót?

    Nem sokat, de némi netes kereséssel csilliárdot találhatsz, csak győzd tesztelni őket. Megjegyzem, nem magyar vonatkozásban. Utóbbiról sem fogalmam, sem érdeklődésem nem nagyon van :)

    Mikor vitáztam én a mélyrehatóan a szerzői jogról? Annyit mondtam, hogy ne élősködjenek és hogy a kulturális termékek mindenkié és alapból elítélem, hogy a művészetből pénzes iparág vált, mert nézd meg mi lett belőle.

    Jaja, az Ufómagazinban meg megmondták, hogy a NASA-nak nem a holdraszállással kéne törődnie, hanem a warpdrive kifejlesztésével.

    Egyébként a kulturális termék nem mindenkié, hanem azé, aki számára az alkotója hozzáférést engedélyez. Főleg azért, mert sem neked, sem senki másnak nincsen lehetősége eldönteni azt, hogy mi "kulturális termék", ha a szó elvi, értelmi vonatkozását nézzük. Azt meg inkább hagyjuk, hogy én sem a legújabb hollywoodi filmet, sem a legújabb csodajátékot nem tartom kulturális terméknek, csak simán terméknek, ami vagy szórakoztat, vagy nem.

    Elmondtam már az álláspontom, most megint következik a "hülye vagy a joghoz, dilettáns vagy" szöveg... A jog az Isten, meghajlok előtte alázattal, ó Uram!

    Nem kell, de amíg mindenről (még a rákról) is olyan egetverő féligazságokat írsz, amit inkább mélyen el kéne ásni, nem publikálni, addig nincsen miről beszélni. Nem azzal van a baj, hogy nem értesz a joghoz. Szerintem elég kevesen értenek hozzá ezen a fórumon. A baj azzal van, hogy iszonyat vehemenciával és előadva a meg nem értett zsenit ágálsz olyan témakörökben, ahol már ezren sütötték rád a dilettáns jelzőt.
    Úgy is mondhatnám, hogy nem adod meg a kellő tiszteletet azoknak a témaköröknek, amiről fingod nincsen, és ha valahol hülyeséget írsz, akkor nem elismered, hanem kihagyod a kommentjeidből azt a szekciót.

    De én ezt a tudást, amit megszereztem ingyen továbbadhatom. Sőt, a tankönyveimet is, vagy bármit.

    Megteheted, de nem várhatod el mindenkitől, hogy így tegyen. Megjegyzem, ha te pl. gyümölcsárus lennél, és a bódéd elé a szomszéd paraszt a lopott gyümikkel beállna és olcsóbban adná, akkor úgy rohannál jogászhoz, hogy éljél az isteni joggal, hogy csak porzana mögötted még az aszfalt is.
    Na meg persze a múltkor is kiderült, hogy kb. semmit nem tettél még másokért, de ez mindegy.

    Az erkölcs.

    De az erkölcsöt felülbírálja az anyagi érdek, legalábbis a te esetedben. Akkor az enyémben miért nem bírálhatja felül?

    Azt kéne megértened, hogy egyetlen cég sem jótékonysági intézmény, bármi, amit tesz az mind a saját érdekeit szolgálja. Mindent a profitért csinál.

    Ezzel én száz százalékosan tisztában vagyok, te szoktál cégeket gonosznak meg jóságosnak titulálni :)

    És ebből alakul ki ez a fajta szemléletmód.

    Az emberek nem egyenlőek. Sosem lesznek azok. Mindig lesznek szebbek, okosabbak, ügyesebbek, szerencsésebbek, gazdagabbak, ravaszabbak. Miért csodálkozol, hogy ezt tükrözi a világ is, amit az emberek alkotnak?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Alchemist

    addikt

    válasz Morden24 #88 üzenetére

    "Te most azzal akarsz megetetni, hogy az Eraserhead-et többen töltik, mint a Terminator: Salvation-t,"

    Elsősorban arról írtam, ami engem érdekel és amiben én gondolom, hogyan lehetne előrelépni. Az x-edik Terminátor nincs a prioritásaim között.
    :)

    És persze ezeket a filmeket tényleg meg is lehet nálunk nézni... ugyanakkor másokat meg nem... és ne tessék siránkozni, hogy mindez csak a töltögetés miatt van, mert amikor még nem is volt töltögetés, a forgalmazók már akkor sem hoztak be egy csomó filmet, se moziban, se DVD-n... itt az ideje az új üzleti modellek megalkotásának, az igények utánajárásának.
    Akár úgy is, hogy a T4 összesen 20-25 percnyi anyagába ingyen bele lehet tekerni "lapozni" 320x200-as felbontásban... ha tetszik, akkor x db megnézésre y összegért le lehetne tölteni jó minőségben... minél jobb minőségben, annál drágábban.

    Egyébként nagyon is el tudom képzelni, hogy ha az egész világon drasztikusan megszüntetnék a töltögetést, a siránkozás továbbra sem szűnne meg, a régi üzleti mutatók már nem állnának vissza.

    "én 10-15 perc alatt annak ellenére nem tudok egy könyvről átfogó véleményt alkotni, hogy elég gyorsan olvasok."

    Szak- és ismeretterjesztő irodalom esetében el tudom dönteni, hogy arról szól-e, amit keresek, szeretnék. Egyébként a semminél vagy a felületes ismertetőnél mindenképpen több.

    "eszi-nem eszi, nem kap mást..."

    Kapjanak a gyártók-forgalmazók erőteljesebb visszajelzést... az forgalmazási adatok éppen úgy becsapóak, mintha azt írnánk, hogy x db új Windowst adtak el az utóbbi fél évben... de nem mindegy, hogy ebből mennyi az OEM, a dobozos és a vol. licence.

    "az állítólagos Isten azért adott nekünk agyat, kreativitást és jellemet, hogy használjuk, "

    Arra céloztam mindezzel, hogy nincs olyan sarkköve a rendszernek (a jog jórészt az aktuális érdekek és nem az abszolút morál mentén működik), ami be lenne betonozva... csak éppen akinek az ölébe pottyannak a változások áldásai, az nem fog érte semmit se tenni, viszont akinek meg nem jó, az rá lesz kényszerítve új modellek megalkotására.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • ^Clown

    veterán

    LOGOUT blog

    "A Logout.hu és a Gamepod.hu oldalon megjelenő írásokban, továbbá a Prohardver lapcsalád fórumain és blogjaiban nem kívánunk teret adni direkt aktuálpolitikai, faji, kisebbségi kérdéseknek. Az ezekkel a témákkal kapcsolatban születő tartalmakat törölni fogjuk."

    Ez aktuálpolitika nem? ;]

Új hozzászólás Aktív témák